» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
411 / 506
»»

hojnikb ::

če hočeš veliko kapaciteto, druga kot samsung nimaš

http://geizhals.eu/samsung-ssd-850-evo-...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

49106 ::

Bolj kot čakam, dražje je. NVME je zaenkrat še predrag. Samsung 850EVO za 161eu ali Sandisk G25 za 136eu?

Dr_M ::

No sej letos enkrat prideta 960pro in 960evo, 3000MB/s+ branje. Pa verjetno bo ze kar dobra cena, sodec po PM961 in SM961 modelih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

če rabiš tišino in porabo, vržeš v nas 2.5" diske. Seveda nebodo neslišni, so pa vseeno dosti tišji od 3.5" spinerjov, pa še dosti manjšo porabo majo.

ssd za NAS je zanimiv samo, če imaš takšen workload, ki zahteva dosti random zapisov/branj. Zdej zakaj tega nemorš počet na lokalni mašini z ssdjem, ampak morš met za to nas, je pa drugo vprašanje

Lej, ima se, može se. Če je to the name of the game, pač natreseš v server SSD-je. Problem rešen.

darkolord ::

          ::

darkolord je izjavil:

Gloway v akciji


A pa to deluje več kot en teden?

m3k ::

its designed in Canada and made in China


https://slo-tech.com/forum/t82704/p5139... :D
Mirko tipka na radirko ////

jero_no1 ::

          je izjavil:

darkolord je izjavil:

Gloway v akciji


A pa to deluje več kot en teden?



Zakaj ne bi? Mogoče so kakšni cenejši SSDji narejeni še slabše kot tole.

          ::

Tudi njihovi msata so svinjsko poceni. Kot nalašč za v htpc.

hojnikb ::

#brezpodpisa

ufek ::

Kakšni so kaj Intel Pro 1500? Ni nekih testov za najt na netu..

hojnikb ::

staro sandforce čudo..
#brezpodpisa

ufek ::

Torej roke stran?

hojnikb ::

razn če ga dobiš napol zastonj, potem stran ja..
#brezpodpisa

ufek ::

V oglasih jih prodaja nekdo kao nove vzete iz laptopov za 45eur (180GB).

hojnikb ::

to kao novo se da hiter preverit z uptime smart
#brezpodpisa

Invictus ::

http://www.fudzilla.com/news/41310-seag...

Če vam ni nič drugega dovolj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m0r4l1z3d ::

ti bi si lahko eno privoščil
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

AgiZ ::

Dosti je govora kater ni ok, kater ~120GB in ~240GB SSD pa je ok za svojo ceno? Pa ni vazno EUR gor ali dol, tako na splosno, katerega bi vzel za sistemski disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

ST-777 ::

AgiZ je izjavil:

Dosti je govora kater ni ok, kater ~120GB in ~240GB SSD pa je ok za svojo ceno? Pa ni vazno EUR gor ali dol, tako na splosno, katerega bi vzel za sistemski disk?
Kot sistemski disk sem junija vgradil v namizni računalnik Samsung 850 Pro 256GB, kupil sem ga v Ljubljani in je stal 126 €. Saj vem, v tujini je precej cenejši, nisem pa našel bolj ugodne cene pri nas, zato se mi zdi ta cena o.k.

hojnikb ::

850evo all the way če maš $$$
#brezpodpisa

AvtoR ::

hojnikb je izjavil:

850evo all the way če maš $$$

Misliš 850Pro?

kuglvinkl ::

AvtoR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

850evo all the way če maš $$$

Misliš 850Pro?


Imam oba za sistemski disk, ne opazim razlike, tako da lahko startas na Evo.
Your focus determines your reallity

hojnikb ::

za consumerja razn v garanciji ni razlik
#brezpodpisa

seminal ::

Torej 90€ za 850pro 256gb,raje za 100€ 500gb evota 850?
Vidim pa da je razlika v porabi,hitrosti,pa garanciji.

49106 ::

100e za 500gb evo 850, kje ?

PrimozR ::

Ja, te cene so nore, 90 € stane 256 GB Evo v Nemčiji. A to pomeni 200 € za 1 TB verzijo? Lahko zrihtaš? :D

error403 ::

Ima mogoče kdo izkušnje oz. kakšne dodatne informacije glede novih Toshib Q300? V novih modelih HDTS8**EZSTA naj bi izboljšali težave, ki so nastajale pri prenosu večjih datotek in uporabili nov 15nm TLC flash. Glede na to, da bi disk vgradil v star prenosnik s SATA II povezavo me ne zanimajo ravno svetlobne hitrosti, temveč predvsem splošno delovanje diska (pokvarljivost, software, garancija pri Toshibi,...)?

Toshiba Q300 (2016)

          ::

error403 je izjavil:

Ima mogoče kdo izkušnje oz. kakšne dodatne informacije glede novih Toshib Q300? V novih modelih HDTS8**EZSTA naj bi izboljšali težave, ki so nastajale pri prenosu večjih datotek in uporabili nov 15nm TLC flash. Glede na to, da bi disk vgradil v star prenosnik s SATA II povezavo me ne zanimajo ravno svetlobne hitrosti, temveč predvsem splošno delovanje diska (pokvarljivost, software, garancija pri Toshibi,...)?

Toshiba Q300 (2016)



Meni kot sistemski disk deluje solidno. Pohitritev napram velociraptorju, ki je bil prej glavni, je gromozanska. Glede ostalega, kar te zanima, pa ne vem.

AgiZ ::

Kak mesec/dva nazaj je bilo dosti govora o SanDisk Plus (G-25). Ta izgleda tudi dosti poceni. Je se vedno dober nakup?

hojnikb ::

če je res g25, potem ja
#brezpodpisa

mat xxl ::

Mene pa zanima en zanimiv problem. In sicer izredno zmogljiv par let star HP Elitebook notesnik, ki sem mu sam vgradil SSD mi je v zadnjega pol leta ene 5 x napisal, da ne more štartati winsov ker ne najde boot sektorja.

No potem je vedno štartal BP, v drugo, no danes se je pa vpičil in 5 x zaporedoma ni hotel štartati.

SSD sem pregledoval teden nazaj vse 100%. No nisem delal panike podrem vzamem SSD ven in ker vem, da kontaktov pri nizkih tokovih ni dobro fizično obdelovati sem jih na obeh straneh obdelal kemično z kontakt sprejem.

Počakam, da eter izhlapi, sestavim in ja 10 x zaporedoma prižgem, ugasnem, vse dela v nulo......

Ker se mi kaj takega na ostalih računalnikih še ni dogajalo, me zanima vaše mnenje ima, kdo take težave ?

SuperVeloce ::

Se dogaja kdaj, sploh v kakih dvd->hdd caddy-jih
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

ST-777 ::

SSD 60 TB bo drag in redko kdo ga bo imel. Link do novega SSD-ja je zato tukaj le kot zanimivost: http://www.racunalniske-novice.com/novi...

"Pogon Solid State družbe Seagate kapacitete 60 terabajtov bo naprodaj leta 2017. Disk velikosti 3,5-palcev je poleg vsega tudi nadvse zanimive oblike, ki je bila skrbno načrtovana z namenom, da bo novinec dolga leta brezhibno shranjeval podatkov. Če bi si lahko privoščili pogon Solid State družbe Seagate kapacitete 60 terabajtov, bi lahko nanj shranili do 400 milijonov fotografij oziroma 12.000 filmov v ločljivosti DVD."

          ::

ST-777 je izjavil:

SSD 60 TB bo drag in redko kdo ga bo imel. Link do novega SSD-ja je zato tukaj le kot zanimivost: http://www.racunalniske-novice.com/novi...

"Pogon Solid State družbe Seagate kapacitete 60 terabajtov bo naprodaj leta 2017. Disk velikosti 3,5-palcev je poleg vsega tudi nadvse zanimive oblike, ki je bila skrbno načrtovana z namenom, da bo novinec dolga leta brezhibno shranjeval podatkov. Če bi si lahko privoščili pogon Solid State družbe Seagate kapacitete 60 terabajtov, bi lahko nanj shranili do 400 milijonov fotografij oziroma 12.000 filmov v ločljivosti DVD."

To bo veselja, ko bo tak disk odletel.

hojnikb ::

redudanca yo
#brezpodpisa

jero_no1 ::

Kakšne izkušnje s temi Intensoti (high) v primerjavi s prejšnjo serijo Intenso Top?

hojnikb ::

tlc...
#brezpodpisa

hojnikb ::

#brezpodpisa

Dr_M ::

QLC? Koliko pa to zdrzi? 10 prepisov? Pa hitrost?

hojnikb ::

3G branja, 1G pisanja, govori se o 150 prepisih. Za WORM aplikacije super zadeva.
#brezpodpisa

krho ::

mat xxl je izjavil:

Mene pa zanima en zanimiv problem. In sicer izredno zmogljiv par let star HP Elitebook notesnik, ki sem mu sam vgradil SSD mi je v zadnjega pol leta ene 5 x napisal, da ne more štartati winsov ker ne najde boot sektorja.

No potem je vedno štartal BP, v drugo, no danes se je pa vpičil in 5 x zaporedoma ni hotel štartati.

SSD sem pregledoval teden nazaj vse 100%. No nisem delal panike podrem vzamem SSD ven in ker vem, da kontaktov pri nizkih tokovih ni dobro fizično obdelovati sem jih na obeh straneh obdelal kemično z kontakt sprejem.

Počakam, da eter izhlapi, sestavim in ja 10 x zaporedoma prižgem, ugasnem, vse dela v nulo......

Ker se mi kaj takega na ostalih računalnikih še ni dogajalo, me zanima vaše mnenje ima, kdo take težave ?


Če si Intelovega noter stlačil, potem to niti ni redek pojav. Sem imel podoben problem s Prvo 470 generacijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

nikolahodin ::

Dr_M je izjavil:

QLC? Koliko pa to zdrzi? 10 prepisov? Pa hitrost?


Qlc pomeni 4 bit v eni celici. Hitrost bo verjetno 550 mb/s na sata 3, pri Sas 4 pa tam okoli 1200 mb/s.

jukoz ::

mat xxl je izjavil:

Mene pa zanima en zanimiv problem. In sicer izredno zmogljiv par let star HP Elitebook notesnik, ki sem mu sam vgradil SSD mi je v zadnjega pol leta ene 5 x napisal, da ne more štartati winsov ker ne najde boot sektorja.

No potem je vedno štartal BP, v drugo, no danes se je pa vpičil in 5 x zaporedoma ni hotel štartati.

SSD sem pregledoval teden nazaj vse 100%. No nisem delal panike podrem vzamem SSD ven in ker vem, da kontaktov pri nizkih tokovih ni dobro fizično obdelovati sem jih na obeh straneh obdelal kemično z kontakt sprejem.

Počakam, da eter izhlapi, sestavim in ja 10 x zaporedoma prižgem, ugasnem, vse dela v nulo......

Ker se mi kaj takega na ostalih računalnikih še ni dogajalo, me zanima vaše mnenje ima, kdo take težave ?


Imam identičen problem, razloga zanj pa nisem ugotovil. Isto 2 leti star HP, z originalnim SanDsik SSDjem javlja BSOD z pagefile, zamenjam z novo Toshibo in mi 1x na teden ob zagonu javi da ne najde diska. BIOS te nato preusmeri v HDD diagnostiko in ne glede na to ali jo narediš ali greš takoj ve, vedno potem normalno boota. Razmišljam v smeri da BIOS ne najde diska takoj ob zagonu, kasneje pa. Sem eksperimentiral z boot delay vendar brez uspeha.

Če nimaš več težav prosim sporoči. Pa seveda povej kaj je to "kontakt sprej" in dodaj kak link.

hojnikb ::

#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Mx300 izgleda, da bo kar dobra zadeva, 750gb model ima 30gb slc cache, kar je veliko, koliko pa ga ima 525gb? Tudi 275gb za 69 eur mi je opcija, tako da če ima kdo link do teh podatkov. Koliko pa je dejansko uporabnega prostora pri 750 varijanti, če ima 30gb cache?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

GB->GiB pa si zračunaj. keš tu nima nobene veze
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

A ima prav posebej 30gb slc ali tlc zavzame s 1 bit
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

SLC keš se emulira. Torej 60GB "tlc" celic se spremeni v 20GB SLC.

Jst osebno bi rajš počako na kake druge 3d nand ssdje, tale mx300 je sam nek poskus v 3d nand vodah.
SM2258 kontroler recimo obljubla veliko več emuliranga slc keša (na podobno foro kot to počne mx200)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

#brezpodpisa
««
411 / 506
»»