» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
403 / 506
»»

hojnikb ::

zanimivo da ma ssd plus 2256 kontroler brez drama..
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

jaz sem ga zadnič naročil, 240gb. Naj bi bila stara zaloga, samo pri edigital nikoli ne veš, če "na zalogi" to dejansko tudi pomeni. Pomojem sem se nasral in bo TLC.
So pa prasice naredili bait-n-switch... ceprav no, nekaj benchov se najde z novim flashom, ampak nekdo ki gleda stare, ali pa user benche, lahko kupi po "izkušnjah".
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

Kje pa je razlika med TLC pa MLC pri domaci uporabi,ce lahko kdo to podomače pove...a je opazna razlika in je obvezno kupit MLC?

jero_no1 ::

Pri domači uporabi ne bo vidne razlike, sploh pa če nimaš neke super druper plate oz. malo dražje mašine z dobrimi komponentami.

SuperVeloce ::

Glede na ceno se za planar TLC v večini primerov ne splača šparat, če bi bila razlika občutna, potem mogoče. Ampak poceni MLC je pri nas že težko dobiti.
Slab sustained write, visoke latence (vsaj če ga miksaš s tem SM2256S kontrolerjem), možnost padca read hitrosti pri starih datotekah... za planar TLC potrebuješ dober controller in v nulo naštelan firmware. Kar pa pri "budget za vsako ceno" ne gre skupaj.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

lahk bi vsaj branding spremenil... Tole je pa še en v300 primer (although sandisk nikol ni razpošiljal review enot)
#brezpodpisa

AvtoR ::

Mah zgleda, da sem se spet nategnil. Pred časom sem kupil Intenso SSD (naj bi bil MLC), za katerega se je izkazalo da je poceni TLC. Sedaj sem sinu kupil SSD Plus in spet so me zaj... in notri ruknil TLC.
V obeh primerih sem bil sveto prepričan, da sem kupil MLC. To je ena navadna svinarija in zavajanje potrošnikov. Naredijo nekaj tisoč kosov in jih razpošljejo v testiranja in review-e, nato pa lepo potihem začnejo vgrajevati not slabšo robo. To bi moral z zakonom prepovedat.
Saj ni problem, da ti vgradijo 10% slabše zadeve, tu pa je govora o nekajkrat slabših performansah čez določen čas.

SuperVeloce ::

Dejansko Sandisk MLC verzije ni nikoli razpošilju na teste (mogoče zato, ker so vedli, da jih čaka TLC, ko bo dram-less design ready?), Intenso tudi ne. To je naredil Kingston, poslali so praktično vsem, potem pa kmalu naredili switch
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

(mogoče zato, ker so vedli, da jih čaka TLC, ko bo dram-less design ready?)

Sandisk SSD (in PLUS) je bil vedno DRAM less design.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

že že, samo tale controller ni bil? TLC dram-less verzijo so verjetno "čakali"
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Čisto možno, da so spisal svoj firmware, ki lahko deluje tudi brez DRAMa. Načeloma ni nobene omejitve za kej takega (HW wise)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

schrack ::

AvtoR je izjavil:

Mah zgleda, da sem se spet nategnil. Pred časom sem kupil Intenso SSD (naj bi bil MLC), za katerega se je izkazalo da je poceni TLC. Sedaj sem sinu kupil SSD Plus in spet so me zaj... in notri ruknil TLC.
V obeh primerih sem bil sveto prepričan, da sem kupil MLC. To je ena navadna svinarija in zavajanje potrošnikov. Naredijo nekaj tisoč kosov in jih razpošljejo v testiranja in review-e, nato pa lepo potihem začnejo vgrajevati not slabšo robo. To bi moral z zakonom prepovedat.
Saj ni problem, da ti vgradijo 10% slabše zadeve, tu pa je govora o nekajkrat slabših performansah čez določen čas.


Kaj si kupil tale Intenso?
https://www.mimovrste.com/diski/intenso...

AvtoR ::

schrack je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Mah zgleda, da sem se spet nategnil. Pred časom sem kupil Intenso SSD (naj bi bil MLC), za katerega se je izkazalo da je poceni TLC. Sedaj sem sinu kupil SSD Plus in spet so me zaj... in notri ruknil TLC.
V obeh primerih sem bil sveto prepričan, da sem kupil MLC. To je ena navadna svinarija in zavajanje potrošnikov. Naredijo nekaj tisoč kosov in jih razpošljejo v testiranja in review-e, nato pa lepo potihem začnejo vgrajevati not slabšo robo. To bi moral z zakonom prepovedat.
Saj ni problem, da ti vgradijo 10% slabše zadeve, tu pa je govora o nekajkrat slabših performansah čez določen čas.


Kaj si kupil tale Intenso?
https://www.mimovrste.com/diski/intenso...



Ja. Kupil slabo leto nazaj v Merkator tehnika. Ga imam v enem starem prenosniku. Če poženem teste, so rezultati porazni. Je pa res da je zapolnjen 70% in to verjetno ni blagodejno za hitrost?

hojnikb ::

zafilanost in performance je čist odvisen od ssdja. Na ene skor nič ne vpliva, na druge pač ja..

Dej požen AS SSD za štos
#brezpodpisa

AvtoR ::

Maš moje rezultate na strani 382 te teme. V glavnem write speed ima 75mb/s, neglede na to ali delam test 100mb ali pa 4gb!

hojnikb ::

Si naredu secure erase ?
#brezpodpisa

loveJDM ::

Če kupiš zdaj ta SSD in piše npr wirte speed cca 500Mb/s...potem pa probaš doma pa piše z 200Mb/s,a ga lahko neseš nazaj in jim poveš naj se jebejo pa ti vrnejo denar/dajo drug izdelek v tej vrednosti?Verjetno gre to samo v hoferju.

hojnikb ::

Odvisno kako te hitrosti oglašujejo. Če piše up to oz. 550/500MBs*

*samo če so stisljivi podatki prvih 2GB

pol si nimaš kej
#brezpodpisa

AvtoR ::

hojnikb je izjavil:

Si naredu secure erase ?


Ne nisem in v kratkem tudi ne nameravam. Ta comp imam itak samo za backup in mi ni primarnega pomena.
Prižgem ga 1x ali 2x na mesec, da se windowsi posodobijo:)), in to je to.
V primarnem compu imam par let star Samsung 830 in ta šiba BP.

borisk ::



kaj pa tole, še vedno pa je boljše kot stock 5400rpm disk. na prenosniku asus N71V. gre pa naslednji teden na erase, bomo videli če se kaj pozna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

hojnikb ::

poznal se bo predvsem na write hitrosti.
#brezpodpisa

PredatorX ::

AvtoR je izjavil:

Mah zgleda, da sem se spet nategnil. Pred časom sem kupil Intenso SSD (naj bi bil MLC), za katerega se je izkazalo da je poceni TLC. Sedaj sem sinu kupil SSD Plus in spet so me zaj... in notri ruknil TLC.
V obeh primerih sem bil sveto prepričan, da sem kupil MLC. To je ena navadna svinarija in zavajanje potrošnikov. Naredijo nekaj tisoč kosov in jih razpošljejo v testiranja in review-e, nato pa lepo potihem začnejo vgrajevati not slabšo robo. To bi moral z zakonom prepovedat.
Saj ni problem, da ti vgradijo 10% slabše zadeve, tu pa je govora o nekajkrat slabših performansah čez določen čas.



Zgleda, da je tud review star ssd benchmarkal. Ker sem gledal review za plus 240GB in je MLC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

ssd plus 240GB modeli so tut TLC, tko da scratch that off the list.

Ostane sam še mushkin reactor
#brezpodpisa

jest10 ::

Ter transcend 370S

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

ssd plus 240GB modeli so tut TLC, tko da scratch that off the list.

Ostane sam še mushkin reactor


Jah, pol je bol dat dodatnih 25€ za evota

Jinto ::

hojnikb je izjavil:

ssd plus 240GB modeli so tut TLC, tko da scratch that off the list.

Source?

hojnikb ::

#brezpodpisa

dice7 ::

kak je zdaj s SSDju za sistemski disk v prenosniku, je to zanesljivo al prehitro crkne zaradi prevec read/write? iscem neko budget varjanto, 240GB

hojnikb ::

endurance nikol ni bil problem, ssdji crknejo zaradi okvarjenga kontrolerja ali kakih fw bugov (zadnji fenomen je patriot blast).

Dokler delaš redne backupe, te naj nč ne skrbi
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jinto ::

A se da kako preverit, če je TLC... brez ga odpirat (bratu sem enega vzel, sicer decembra lani)?

hojnikb ::

poženeš benchmark po čimvečji kapaciteti. Če write hitrosti padajo, zna bit TLC.
#brezpodpisa

miko22 ::

Mogoče kdo ve zakaj mi javi tole?
Ne morem na SSD namenstit sitema. Rešitev?

hojnikb ::

wipe-i disk z kakim parted magic
#brezpodpisa

MrStein ::

Ali pa v Disk Management spremeni na "navaden" format.
(ali clean v DISKPART ... previdno, da ne brišeš napačnega)

(oba program del Windows)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SuperVeloce ::

Sem končno dobil sandisk plus iz edigital. Očitno sem dobil še edini stari disk na zalogi, ker takoj po tem ko sem naročil, so označili datum nove dobave in tudi dvignili ceno. Čeprav čakal sem tako dolgo, da je zgledalo, kot da morajo že za mene naročiti.

Glede na firmware zgleda da je še marvell, težko kaj več reči, ker sem ga probal samo v zunanjem usb2.0 ohišju. Tako da očitno sem imel malo sreče, je le bila stara zaloga.

Bom preizkusil doma na h87 chipsetu naslednji teden in objavil v tadrugi temi, če bom sploh zdržal. Sem par dni sedaj na HDDju na linux laptopu, ker je bratu romal tastari ssd, pa bom zdaj zdaj znoru :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

SuperVeloce je izjavil:

Sem končno dobil sandisk plus iz edigital. Očitno sem dobil še edini stari disk na zalogi, ker takoj po tem ko sem naročil, so označili datum nove dobave in tudi dvignili ceno. Čeprav čakal sem tako dolgo, da je zgledalo, kot da morajo že za mene naročiti.

Glede na firmware zgleda da je še marvell, težko kaj več reči, ker sem ga probal samo v zunanjem usb2.0 ohišju. Tako da očitno sem imel malo sreče, je le bila stara zaloga.

Bom preizkusil doma na h87 chipsetu naslednji teden in objavil v tadrugi temi, če bom sploh zdržal. Sem par dni sedaj na HDDju na linux laptopu, ker je bratu romal tastari ssd, pa bom zdaj zdaj znoru :))



Hojnikb pa sandisk plus... to je pa pozabil omenit ane.

SuperVeloce ::

saj je updejtal, še preden si recimo ti dal link do benchmarkov TLC verzije. Ubistvu je že večkrat omenil, da sandisk ne spada več na listo priporočenih ssdjev v morju TLCjev.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

Hojnikb pa sandisk plus... to je pa pozabil omenit ane.

Hej, baitswitch pa res ni moja krivda :\

Btw, ssd plus je silicon motion (sm2246xt in 2256s) ne marvell.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

Hojnikb pa sandisk plus... to je pa pozabil omenit ane.

Hej, baitswitch pa res ni moja krivda :\

Btw, ssd plus je silicon motion (sm2246xt in 2256s) ne marvell.


bil je joke
Heh, upam, da cene še malce padejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m0r4l1z3d ::

Hojnik je tud bil pr sammy 840 in mx100 ves vlažen pa vemo kaj je bilo potem
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Težko je najti karkoli o teh sandiskih brez odpiranja, dobro so si pripravili teren za nand/controller switch. Sem ugotovil, da je snap-in ohišje (na živce mi grejo ta plastična ohišja), pa mi je po čudežu ratal odpret brez da bi kaj polamal.
sm2246xt in 05488 064G flash, looks like an old batch
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

Še enkrat rečem; kje ste bli jasnovidci takrat ? :)

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Hojnik je tud bil pr sammy 840 in mx100 ves vlažen pa vemo kaj je bilo potem
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

darkolord ::

Tukaj. Kupili smo Samsunga :)

hojnikb ::

Sicer pa, razn read degradation zajeba so bli (in so še) njihovi pogoni odlični. Tega noben nemore zanikat.Ajde, ownerje 840vanilla so malo na suho nategnal glede tega, evo je pa tako dobil patch, ki funkcionira za večino.

Glede svoje 840pro pa nimam absolutno nič pripomb. Dela ko šus hassle free. Pa še koštal me je najcenejga TLC pogona takrat >:D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SuperVeloce ::

Ma ja, so kul. Jaz tudi od ene par 840 vanilla, ki sem jih imel možnost testirat, nisem enega videl z občutno degradacijo. Imho nihče ni zaradi tega ful izgubil. Moj 840evo pa je imel problem, pa so vsaj s fw popravili, kar pa enako dela tudi konkurenca. Kar se hitrosti tiče, je pa konkurenca občutno slabša (in 2 leti za samsungom) ko enkrat nafilaš SLC cache. Ko ti micron tlc piše s 75mb/s, se zamisliš :)), ne rabi degradacije za to...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

SiliconMotion že ma pripravljen kontroler za TLC (+3D TLC) brez DRAMa :)
SM2258XT
#brezpodpisa

miko22 ::

hojnikb je izjavil:

wipe-i disk z kakim parted magic


Hvala za nasvet. Sem zrihtal.

PARTyZAN ::

Torej, po nekaj researcha v moj X1 Carbon Gen2 (20A7) pase 2280 SSD. Kaj je best buy v tem form factorju? Sandisk X400 mogoce?

hojnikb ::

Z400s, sam vprašanje če ga boš dobu z mlc flashom
#brezpodpisa

PARTyZAN ::

Z400s je na voljo samo v 2242 dimenzijah? Jaz rabim 2280, se mi zdi.
Edit: sem se amazon prebrskal, sicer je na voljo tudi v 2280, ampak ne v velikosti 512GB. Pa dosti prodajalcev ne posilja v slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()
««
403 / 506
»»