» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
209 / 506
»»

devilll ::

kje lahko kupim samsunga 840 250gb v sloveniji??? navadno verzijo, ne pro.......

Silvo ::

Silvo

theBill ::

Kera cena jao. Malo po cenej.si pobrskaj

http://www.ceneje.si//racunalnistvo/kom...

kmetek ::

kaj kera cena? to je dobaviteljeva priporočena.

camx ::

Kaj kaj kera cena? Več kot 40€ višja kot pri trgovinah na ceneje.si

devilll ::

Za 174€ ga bom pa verjetno kar kupil. Ali se mi splača vzet pro? Računalnik rabim recimo 2 uri na dan za internet pa te stvari...?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

potem niti ssdja ne rabiš ;)
#brezpodpisa

devilll ::

sej ne da ga rabim, mal je treba po dveh letih updejta naredit v laptopu.... :D

Buddah ::

Ne rabiš PRO verzije.

hojnikb ::

celo response sn dobu nazaj od adata

We regret to hear that your SSD is not working properly.

Regarding your issue, trim function is together with windows 7 and sandforce. By updating firmware it's nmot possible that the trim function is not working anymore.

Could be something else instead. A new firmware will be releases indeed within the first month of next year to solve the issue regarding the SSD, which is not located in the bios sometimes.

If any problem occur, don't hesitate to contact us again.

Best Regards
ADATA Technology Support


tale support mi bluzi da je 5.0.2a kul kar se tiče trima, čeprav je blo že vsepovsod napisan da je trim support v tem fw čist fuč.. no vsaj novejšo verzijo bomo dočakal očitno januarja, ki bi to mogla pofixat..
#brezpodpisa

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:

Kdo je pa kej reku o SF?

Tip naroči, pol pa sprašuje. Glupog li pitanja, glupog li odgovora.


Butasta vprašanja ne obstajajo ... obstajajo samo neumni odgovori.

Spock83 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Kje so zdej tisti, ki so govorili o groznem padcu cen Samsunga 830?
Zadeva se noro drazi.

In ja, so neumna uprasanja.:)


Seveda, če ni zaloge, povpraševanje po 830 pa je še visoko.


Potem sem jaz imel kar srečo, da sem ga par tednov nazaj kupil pri Dinokomp.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Aar2rk ::

Vprašam najprej v tej temi...

Kupil SSD za sistemski disk (intel 335 240G), odklopil vse diske, nastavil na AHCI, ki obstaja samo za vse SATA skupaj. instaliral brez problema na particijo 130G (na drugi kos pride testni Win 8). In zdaj mi uspe priklopiti nazaj samo en disk (1,5 T), medtem ko če priklopim katerega koli od drugih dveh v kakršnikoli kombinaciji diskov in SATA2 portov, Win 7 pro obstanejo med nalaganjem na črnem ozadju z logom. En disk je 120G, ena particija s podatki, drugi 1T, dve particiji, ena stara instalacija Win7 (ki normalno dela, če odklopim SSD in zamenjam nazaj na IDE. Plošča GA-P55A-UD3 F4. Vse prikljapljal na SATA2 z Intel P55.

Kakšnakoli pomoč dobrodošla, pa srečno novo leto (upam, da ne bom celo leto pobiral sistema....)

amigo_no1 ::

Da nisi ssd-ja priklopil ravno na Marwell sata3 kontroler 8-) ?
http://www.gigabyte.com/products/produc...

Glede na F4 imaš revizijo MB v1.0:
http://www.gigabyte.com/products/produc...


Posodobi bios.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Če imaš na SSD disku in tistem starem HDDju nameščen Win 7 bi tu lahko bil problem.

Aar2rk ::

hvala za odgovore, žal nisem nič napredoval (razen da je zdaj bios F11)
@amigo_no1
Updejtal BIOS, kar sem že prej probal z priloženim programom, pa ni delal, sem ga zdaj na roko, malo vmes zastalo srce. kakorkoli, isto sranje.
Na Marvelove SATA3 nisem priklopil, so že narejeni tako, da se ne moreš zmotit, treba nekam okoli vogala... Itak pa rač. samo z SSD in tudi z enim (točno določenim, 1,5T) HDD dela. In še vedno dela tudi z vsemi HDD diski brez SSD.
@mailer
tudi če priklopim disk, na katerem ni prav nič razen podatkov (120G) in je sistem samo en, je enak problem.
Sem pa tudi priklopil SSD na prvi port, SATA2_0, da ja ne bo dileme o vrstnem redu.

grem probat preklopit na IDE, ker se mi je med flashanjem BIOSA enkrat postavil tudi tako, pa dodat kakšen disk, pa da vidim kaj bo...

NightHawk ::

Kupujem si svoj prvi SSD pa me zanima razlika med

http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

Sepravi oba samsunga 840, en je BASIC drugi je KIT. Cena pa 83 in 105 eur. Kaj je razlika? Ker sata konektorjev imam dovolj (zraven pri plošči). Googlam razlike pa ne najdem. Je v kitu kaj kar bom nujno potreboval?

zavajon ::

V KIT verziji dobiš nosilec za v 3.5" ležišče in SATA-USB kabel. Najbrž ničesar od tega ne rabiš.

NightHawk ::

Teh dveh stvari res ne rabim. Tak da če je samo v tem razlika potem super.

mokasin ::

Anney ::

Samsung, bilo je že milijonkrat v tej temi povedano.

dr.Akula ::

@anney To ni več ta Samsung, katerega se je tukaj na veliko priporočalo.
ni podatka

hojnikb ::

crucial all the way. Niso vse številke na papirju ;)
#brezpodpisa

Aar2rk ::

če koga zanima in če mi zna kdo pojasniti,
sem zdaj probal preklopit na IDE in zdaj rač. vidi vse diske (1x SSD, 3xHDD). In kaj je to sploh normalno, da na AHCI instaliran Win7 na SSD nima problemov s preklopom na IDE? Ali pač v to smer gre, obratno pa ne?
Benchmark seveda čisto drugačen, čeprav zagon Windows7 vseeno na oko obakrat primerljiv in mega hitrejši od starega.
Vprašanje: če sformatiram (v stari konfig) nevidene diske, se bi potem pokazali, ker jih pač zdaj iz meni neznanega razloga muči menjava z IDE na AHCI? In zakaj potem en HDD nima problemov, če je bil prav tako v istem rač. formatiran? Hmm, je pa možno, da sta bila neubogljiva dva formatirana še na WinXP.
In če že pišem, katera številka me dejansko briga v benchmarku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

hojnikb ::

nared backup, nastav VSE diske na ahci in nared reinstall winsov in v setupu formatiraj vse diske ko jih maš. Brez ahci in ssd je zelo slaba ideja..
#brezpodpisa

destiny ::

hojnikb je izjavil:

crucial all the way. Niso vse številke na papirju ;)

Kaj pa je narobe s Samsungom? Te muči zanesljivost TLC-ja ali kontrolerja? Ker s kontrolerji se je Samsung do sedaj kar izkazal, TLC bi pa tud moral z lahkoto prefurat življensko dobo pogona.

hojnikb ::

kontroler tukaj ni pod vprašajem, bol je ta tlc flash..
Čeprav je crucial "počasnejši", ima vsaj preverjen 25nm flash, ki bi mogu v teoriji zdržat vsaj 3x-5x prepisov več kot ta samsung..
#brezpodpisa

Dr_M ::

Koliko pa je zevljenska doba pogona? Dokler traja garancija? Ali dokler ne crkne? :>

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

Koliko pa je zevljenska doba pogona? Dokler traja garancija? Ali dokler ne crkne? :>

hehe, dokler ne crkne obviously :D Lahko pa tut crkne dan po garanciji, who knows ;)
#brezpodpisa

destiny ::

Glede na to kako hitro se večajo kapacitete in hitrosti pogonov, bi na uč reku ene 5, max 7 let :)

ziu ::

Kdo ve, kaj je razlika med temi 3 840-kami?

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

+ se vseeno bolj splača 830 za 112€ (http://www.sestavi.si/index.php/item/di..., glede na to, da je šla cena gor in je zdaj 15€ razlike?

Alamar ::

Verjetno so kakšni nosilci zraven pri dražji. Sicer so pa podražali. Prejšnji teden je bil 86 EUR pri sestavi.si

ziu ::

Zato sprašujem, ker je nosilec pomoje zraven tega KIT-a: http://www.sestavi.si/index.php/item/di... , ki je pa že četrta varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziu ()

amigo_no1 ::

3,5\" adapter
USB to SATA adapter

Da.

Zgodovina sprememb…

ziu ::

No, in kaj je potem razlika med tistimi prvimi 3-mi, ki nimajo KIT-a? :)

Alamar ::

Očitno je ni. Zmeda v evidenci, kar se pogosto dogaja v naših kvazi spletnih štacunah. Pokliči, pa vprašaj. Jaz bi kar najcenejšo naročil.

ziu ::

OK, hvala.

Se torej še vedno splača 830 za 112€, ali razliko odtehta 840 za 97€?

Alamar ::

Glede nato, da je 840 cena zrasla za 10 EUR bi jaz vzel 830 za to ceno. Samo vprašanje, če jo dejansko imajo na zalogi. Na oznake o dobavljivosti se jaz ne bi zanesel. Najbolje, da jutri pokličeš in vprašaš.

NightHawk ::

Ah super. A zdej pa noben ne mara 840? Potem ni za kupit al kako? :)
A morm 200 strani te teme zdej prebrat...ffs...

hojnikb ::

#brezpodpisa

Jinto ::

NightHawk je izjavil:

Ah super. A zdej pa noben ne mara 840? Potem ni za kupit al kako? :)
A morm 200 strani te teme zdej prebrat...ffs...


Sam se odloči, razlika je večinoma v številu P/E ciklov, ki jih zmore določen nand.

Samsung 840 TLC je specificiran na 1000 ciklov, ostali so večinoma na 3000 (boljši intel/micron nand ima 5k (intel 520, kingston hyperx), eMLC 10k, SLC 100k).

Toliko je minimum, kar bo SSD zdržal pisanja, kar je več je odvisno od sreče (Trenutno je recimo na xtremesystems.org 840 TLC na 3200 ciklov, kar je že precej čez spec.
830 je umrl pri preko 30 000 ciklih, m4 pa tudi drži več kot 30 000 - vendar je to odvisno od sreče. Noben čip ni čisto enak)

Koliko pa je 1000 P/E ciklov?
Sam imam trenutno 15 mesecev že 64gb Crucial M4. Trenutno sem porabil 67 P/E ciklov (wear leveling count pri m4).

To je 67*64GB= 4288GB zapisanih v 15 mescih, oziroma nekaj pod 10gb na dan. V tem času sem porabil nekaj čez 2% specificiranih P/E cilkov. Vendar imam sklopljen SWAP in ne uporabljam hibernacije (s tem se lahko poraba precej poveča).

Z trenutno porabo mi bo m4 flash držal še vsaj 40 let.
Za 840 imaš na tej strani podoben izračun
http://www.anandtech.com/show/6459/sams...

PrimozR ::

Na kratko, tudi 1000 ciklov je za povprečnega uporabnika vrh glave, saj bo prej menjal pogon.

carota ::

@Jinto, hvala.

NightHawk ::

Dobra razlaga, tnx.

Samsung 840 Serie 120GB Basic 2.5" SATA 6Gb/s
SanDisk SSD Extreme 120GB 2.5'' SATA 6Gb/s
Intel 330 120GB 2,5'' SATA 6GB/s Resellerbox
ADATA S510 120GB SATA 6Gb/s 2.5"
Crucial m4 SSD 128GB 2.5" SATA III

Katerega od teh bi bilo potem vredno vzeti? Cene so od 83,70 za prvega do 91,75 za zadnjega, ostali pa vmes. Vsi ostali razen samsunga so MLC, vsi so SATA3. Je še kaj važnega? :)

l0g1t3ch ::

@NightHawk

Jaz imam Samsung 840 250GB in dela super, iz njega poganjam cel kup VM-jev in zaenkrat imam 500GB zapisanih podatkov.

destiny ::

Seveda, najpomembnejše IMO je kateri kontroler ima vgrajen in ali proizvajalec skrbi za odpravo morebitnih napak v fw-ju. Samsung je s serijo 830 nasledil zanesljivost Intlovih kontrolerjev iz serije G2. Oba omenjena podjetja nudita dobro podporo, je bil pa kakšno leto nazaj tudi Crucialov M4 zelo dober nakup (pravtako dobra podpora). Jest sem se pred kratkim odločil za 840.. upam da ga nisem polomil :)

RejZoR ::

Crucial M4 so kar fajn. Me prav zanima če je M5 sploh kaj v planu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Tezko, M5S in M5 Pro ima ze Plextor. Dvomim bodo uporabili M5 oznako.

Jst ::

Mogoče ve kdo zakaj mi SSD Life, najnovejša verzija (prejšnjih nisem nikoli pognal), noče prikazati podatkov?

Screenshot:



Kakšna ideja?

edit: Obstaja še kakšen program, ki ti napiše, koliko podatkov si že napisal? Oz. pač splošni podatki o SSDju?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

RejZoR ::

Tole izgleda kot problem s kakšnim runtimom al pa samim WIndows vmesnikom...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Res imam polno SDKjev, Visual Studio, baze,... nisem pa se spuščal v debug, tako, da ne vem, če sploh potegne podatke ali je nekaj narobe samo z prikazom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
209 / 506
»»