» »

namizni računalnik do 800€

namizni računalnik do 800€

matejkor ::

torej prišle bodo počitnice in čas ko bomo pri nas zamenjali naš stari komp.
nov bi bil za igre in vso ostalo zabavo
brez monitorja do 800€
poudarek bi po mojem moral biti na procesorju nato grafični na koncu pa še okoli 3G rama
disk okoli 250GB lahko tudi več ni pa nujno
optična ena običajna
izgled ni pomemben
na hrup smo navajeni od starega rač je pa tudi v svoji sobi tako da drugih članov družine ne moti

hvala za predloge

Edi999 ::

Malo si poglej po forumu-o tem in podobnih tem je že ogromno in sigurno je nekje odgovor na tvoje vprašanje!

Meizu ::

matejkor - to je večinoma napaka. Nabavit top procesor, pol pa preostanek keša za grafo - am... zakaj mi že igre ne tečejo gladko? :/

Proc je čisto dovolj če si omisliš enega E8400. 4GB kiti so tudi poceni. Kakšno 8800GT, GTS al pa 9800GTX in si zmagal.

Planetarium ::

je Meizu lepo povedal tako da se kr strinjam. Kar se tiče trgovine je najbolše glede cene ter odnasa do strank kupovat pri AGTju ali funtechu (usaj kar sm jest na tekočem pr temu). Če bi rad pa v detajle komponente pa nekaj takega po MOJEM :P mnenju

CORE 2 DUO E8400, 3.000 GHz 6MB, 1333MHz, LGA775 BOX - 167eur
Asus P5K, P35 - 85eur
PATRIOT DDR2 ram, 4GB Kit 2X2GB PC2-6400 800MHZ CL4 - 83eur
XFX NVIDIA GeForce 8800GTS 512MB GDDR3 PV-T88G-YDF4 4 GPU 650Mhz Alpha Dog Edition PCIe 2.0 - 219eur
SAMSUNG 320GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (HD321KJ) - 61eur
SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X LIGHTSCRIBE SATA - 24eur
Chieftec DH-03B-SL-OP - 43eur
Napajalnik ATX 550W Corsair VX (CMPSU-550VXEU) - 81eur
= 763eur (cene pri funtech.si)

* za 35eur razlike lahko dobiš že SAMSUNG 640GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (HD642JJ) disk ter si na 800 eurih, več diska zmerej pride prov odločit se morš pa sam :P

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Super konfiguracija, sam disk bi mogoče vseeno mal večji, pa sam nimam nekih dobrih izkušenj s Patriot rami... Moj prijatelj daje zdej v garancijo že drugi set Patriotov v 1 mesecu. Še enmu mojmu prijatlu pa delajo že vrsto let not... :P Jst mam Corsaire in sm z njimi zadovoljen.

Planetarium ::

Super konfiguracija, sam disk bi mogoče vseeno mal večji, pa sam nimam nekih dobrih izkušenj s Patriot rami... Moj prijatelj daje zdej v garancijo že drugi set Patriotov v 1 mesecu. Še enmu mojmu prijatlu pa delajo že vrsto let not... :P Jst mam Corsaire in sm z njimi zadovoljen.

aha ja sej nkol neveš kaj dobiš, kot si reku enmu delajo kot se zagre enmu pa crknejo u momentu. Nevem ubistvu sm dau Patriote ker majo nižjo latenco kar pa njemu niti ne bo tolk važno pomoje (niti ne bo opazil).

Meizu ::

Ja, mogoče res. No, Patrioti so znani kot stabilni rami, niso pa nevem kakšni navijalci. Čeprav niti ne rabiš nevem kakih ramov za kakšen domač OC... Naj se sam odloči, oz. naj sem napiše al misli navijat al ne bo stvari nič tikal... Taku mu bo najlažje svetovat.

novinec09 ::

PC za 800€
PC za 780€
Malo si še poglej ostale komplete!

Greg91 ::

Pa saj delovanje komponent (v našem primeru rami), ni samo odvisno od proizvajalca. V dostih primerih se zgodi, da zaradi matične plošče (če ta ni kvalitetna) katera izmed komponent crkne, tako da bi lahko za plato še vrgel zraven kakšen €. Drugače pa so tudi Patrioti super rami, vseeno pa si lastim Corsair-ove.

novinec09 ::

Ploščo vzemi z P45 naborom-pri elektroniki sta že 2 modela od MSI dobavljiva. >:D

mihajlo carr ::

sam res. tale asuska je že stara..

tilinho20 ::

Ali pa daj rame TeamGroup Elite 2x2gb 800mhz ki so 72 eur. Navijalsi pa se naj bi tudi zelo dobro.

matejkor ::

navijam jest ne
se mi pa zdi tist rač k ga je Planetarium sestavu uredu saj za moje pojme.
kok pa kej stane da ti ga sestavijo

tilinho20 ::

Ponavadi je zastonj.

Planetarium ::

Glede ramov bi bli tisti ki jih je predlagav tilinho za 72eur enako dobri tako da če hočeš lohk tukej komot prišparaš še 10eur. Sestava je ponavadi zastonj, pri funtech.si je zihr če mislš tuki uzet

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Mimovrste nima zastojn - hudiči preklemani! Mah, tko al tko si jst zmeri use sestavm doma, tko da... Sam, če bi pa mele trgovine montažo zastojn, pol pa hudiča, nebi se branil:P Konec koncev je sestavljanje kompa zame dolgočasno delo (razen če imaš za sestavit kake res hude komponente :D)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabm en nasvet...a se splača kupt ta komp!?

Oddelek: Kaj kupiti
121310 (889) Planetarium
»

Konfiguracija računalnika [okrog 900 evrov] - vredu/ne?

Oddelek: Kaj kupiti
233510 (3189) juresl
»

pc!!

Oddelek: Kaj kupiti
381947 (1254) tilinho20
»

Nakup računalnika-kompleta

Oddelek: Kaj kupiti
121349 (1231) novinec09
»

Nakup sistema + monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
7853 (753) Pyr0Beast

Več podobnih tem