» »

GREMO NA TELEKOM!!! - ADSL upload

GREMO NA TELEKOM!!! - ADSL upload

akulp ::

Tkole, veliko nas je takih katerim upload na ADSLu zadnje cajte obupno počas dela...danes sem 30 min govoru z tistimi iz Lj sva preverjala moj upload na različne ftp-je med njimi tudi na siolove in glej ga zlomka vse je delal OBUPNO POČAS!!

So priznal da mam prav in so rekli da mi pošljejo tehnično službo, sam mam občutek da bodo prišli in rekli da res neki ne štima pa šli....

Dajmo težit tem fevdalce da bojo če ne drugega mel saj veeeelik dela mogoče pa kaj dosežemo..


Pokličite na 01/ 473-0000 in vtrajajte da se kdo oglasi pol pa zahtevajte gospo Majo Končar in ji zatežite pol boste mal čekiral pa vsa pametna bo (čeprav izredno vljudna) in pol boste že kaj dosegli.

SKUPAJ SMO MOČNEJŠI!!

Vae_Victis ::

Iz katerega kraja si, Akulp? Imate na vaši centrali mogoče nove Iskrine ADSL postaje?

akulp ::

Stražišče pri Kranju. Ti to pa ne bi vedel za postaje.Sam vem da je včasih vse lepo delal

A je s tem postajam kej narobe? A se ne da poštimat?

matter ::

Upam da bo pri meni normalno delalo. A kdo ve, a je pri novejših uporabnikih boljše ali slabše :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

akulp ::

Ma to ni odvisno nov/star uporabnik. Fora je da nas ma veeelik probleme pa a smo novi a so stari...

Vae_Victis ::

matter : upam, da ti ne bom dan pokvaril ampak pri novih uporabnikih je odvisen samo to, če boš priklopljen na že obstoječo centralo, ker če ste dobili v vašem kraju ADSL šele pred kratkim potem imate prav gotovo nove Iskrine centrale za ADSL. Te so pa na žalost povsem v kurci. Ping je pri Iskrinih centralah v povprečju 60-70ms moral bi pa biti nekje do 20ms. SiOL je potrdil, da so uporabniki na novih Iskrinih centralah prikrajšani za hitrost prenos vendar tukaj ne morejo nič storiti. Vprašaj pri telekomo katero centralo za ADSL imajo pri vam in potem boš vedel. Vendar ima akulp prav, da se je ADSL po celi sloveniji poslabšal za vse že obstoječe uporabike. Vzroki za to so pa znani samo telekomu...

PsiHO ::

vesela novica!
mam dva frenda iz razlicnih koncev slovenije
oba sta bila priklucena na Iskrino centralo in sta mela 70 ping,zdej so pa obema zrihtal da ga imata 20.
Use se uredi:)))
i fell the need, the need for mhz speed

l0wc4 ::

Ja to je pa res, še pred nekja dnevi sem mel ping do siola cca. 70 - 90, od včeraj dalje pa je 20 - 30.

:8)

burekar ::

Pa bi bilo možno, da bi se ta ping še malo zmanjšal? 10 gor ali pa dol se pozna pri igrah.

||_^_|| ::

men vse ql dela. cca. 20-30 mam pinga, ampak naute vrjel: sm biu učeri pri frendu (Vir pr Domžalah) in model je meu 1400ms pinga!!!

akulp ::

fantje, govorimo o UPLOADU, ping je pri men že od nekdaj ql

Laplace ::

akulp: Jest sem tud iz sražišča pa mam tud sfulam sab upload. Pinge mam pa še kar dobre tan okol 25ms. Mam pa se en problem da na vizija.siol.net ne morem gledat unih stvari k jih ponujajo. Kr ni prenosa. Dej še ti to probej. Nej ksn napise če ve kaj bi blo to lohk narobe.
Drugač je pa download kr dobr tm okol 60kB/s.
ADSL mam pa že skorej pol leta.

akulp: pa dej mi povej tvoj email da se zmenva pa zateživa siolu al pa telekomu.

akulp ::

Moj mail akulp@email.si, drgač pa zdele so bili pri men Telekomovci pa so testiral in pri unmu na računalniko je delal vse OK (testiral je z DiMetrom-programček) pri men pa ne . Pol pogleda mojo mrežno in pravi da je "premajhna" in da ni dobra....pa naj si dobim novo (npr. od 3COMa)..

Sam največja fora je v tem da je men delal vse BP še pred pribl. 14 dnevi...

Dami ::

Premajhna? :D Ka pa je mislu s tem? Jst mam sicer 3comovo sam dela čist enak kot vsaka druga, tak da če nočeš dat 12k ti ni treba.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tito ::

To je neumnost. 3comove mrežne so obupno predrage, in lahko si kupiš najmanjšo in ti bo delala perfektno, vse kar moraš paziti je da je podprta v tvojem OS!
elekomovci so prasci, a poznamo še ene prasce! Tist k si je zmislu TCP-IP protokol! Ko v dc++ uploadajo iz mene se mi daownload razpolovi! Neki sm bral in je pisal da to ni problem od ISP-ja ampak pomanklivost tcp-ip protokola! Ma nej že enkrat kej pogruntajo!

tejo ::

Jest mam tud eno za 3k, pa je od začetka ADSL delal odlično, zdej pa je to. Mam pa dve enake mrežne, tako da v nobenem primeru mrežna kartica ni kriva!

Sergio ::

C:\Documents and Settings\Sergej Berišaj>ping www.siol.net

Pinging hestija.siol.net [193.189.160.170] with 32 bytes of data:

Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=138ms TTL=125
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=100ms TTL=125
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=280ms TTL=125
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=100ms TTL=125

Ping statistics for 193.189.160.170:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 100ms, Maximum = 280ms, Average = 154ms

makes ya think, right? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

akulp ::

Ma te Telekomovci so smotani, pol ti pa tkole pride eden domav pamet solit da je kartica premajhna....fak, sam res ni drugega za rečt, moramo jim težit edin tko bobo kej dosegli!!!!

Tito ::

A se vam ne zdi, skrajno neprofesionalno reči da je kartica premajhna in če drugače pomisliš povsem absurdno je primerjat velikost z zmoglivostjo!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Asgard ::

Helo, res da nimam ADSLA vendar imam tudi jaz nekaj povedat o Telekomu.

Sem iz Idrije in delam v eni od lokalnih računalniških trgovin. Velikokrat nam prinesejo računalnike (fulk ne telekomovci) da jim isdn ne dela in take bedarije. Pol grem pa gledat masino, pa ima vse sesuto, največkrat toliko de morš Win$e nanovo naložt. Mislem kaj čem rečt: Kriva je uprava ki pošlje neizučene ljudi na teren, in delavci niso čisto nič krivi. Oni dobijo ukaze iz matične enote in ne delajo nič na svojo roko.To pa lahko potrdim, ker jih poznam zelo dobro, poznam pa tud enga detla ka dela v central Telekoma LJ. Tip neč ne dela in vleče 150-200 jurjev na mesc.Upam da vam to kaj pove !!;(( ;((

HardwareMaster ::

Telekomovoci so ene kur**, delavci na tereni z kompi nč ne znajo. Pred tremi leti ko smo mi doma kupil ISDN, je pršu monter zmunteru, hotu naložit , dvejstkrat odpakiru eno in isto datoteko in rzturiu pol winsow. Pol je pa fotr klicu na telekom in so oni poslal enga računalničarja, k je pa vse lepo zriht in mislm da je reku, da je on edini računalničar za na teren. Zdej sm pa pred novim letom kupu ADSL pa je spet pršu en klukc, k ni mel pojma o compjutrih in mi je zafu** celo mašino. Tko da bi mogl tele telekomovce mal prjavt na inšpekcijo da pregledajo usposoblenost terenskih delavcev in njihove znanje o nastavlanju ISDN-jev in ADSL-jev.

Zgodovina sprememb…

Tito ::

Jst pa sploh nevek kao da ste jih gor soustl (na comp)! Jst sem dubu ADSL (in to je bil celo moj prvi internet!!) in sem sam vse zrihtu medtem ko je gospod popil eno kavico! Bol da mu daš kavico, kot da ti vse zaje... Skratka nepusti nevešče k svoji mašinci!!! Aja pa sosed je tut ADSL nabavu pa mu je človek reku da o softveru nima pojma in reku, da naj pokliče svetovalno službo :)! Pomojm se mu je kakšn prtožu pa si ne upa več šart po mašini, ha ha!

dijo!

JohnyB ::

NIsem glih uporabnik ADSL-ja ker imam kabl ( ki ima prav tako obupen upload )!
Je pa res da so teli telekomovci ene navadne P in da nimajo pojam! Ker ko so men pršli preden sem kupu kabl prklopt ISDN je blo prav podobno kot pri prejšnih postih! Sm imu takrat WinXP gor (po moje RC1) pa je tip reku o kva so pa to zaeni Winsi! Pol pa še izjav JA SEJ WIN98 SM PA ŽE VIDU IN JIH IMAM TUD DOMA GOR ;(( Sm reku da nej sam kabl potegneta oz. uno žičko data skp pa navidenje! Pa sm raj sam naštimov! Da ne govorim da sm se zajbavov pa pol še 100x mogu poklicat ker ni delal in mi je pol mog pol stvari zamenat ki so po 2 dneh nehale delat (NTBA je vzel konec po celih dveh dnevih)!
Apple iMac

Vae_Victis ::

Ker se tudi sam pripravljam na ADSL (najprej še ISDN) me zanima pogodba, ki se sklene pred vgradnjo. Veliko izmed vas (in drugod) so sami opravili vso potrebno namestitev na računalniku drugi so pa pustili telekomovcam ta opravek (in kasneje to obžalovali). Mogoče v pogodbi piše, da je telekomovcu potrebno pustiti opraviti vse namestitve na računalniku ali piše samo o vgradnji vtičnice in kablovja. Ker drugače se lahko telekom izgovarja, da ker si sam instalirar software (XP - ni potrebno) ter nastavil vse nastavitve si tud sam odgovoren za napačno delovanje ADSL. To je standardna klavzula pri vseh pogodbah...če opraviš samo del dela, za katerega si najel druge oni ne odgovarjajo v primeru napak. Piše kaj takšnega tudi v pogodbi za ISDN/ADSL?

Nesposobnost telekomovih ljudi mi je pa žal precej znana in smo bili skoraj toženi od vseh sosedov v bloku, ker je telekom zajebal priključke v centrali in je potem samo nam še telefon delal. Drugi so seveda mislili, da smo mi kaj naredili oz. jaz ker sem računalničar?!? Se je telekom stalno izgovarjal, da napaka ni pri njih in naj se pogovorijo z nami, ker mi imamo signal sosedi pa ne (ktereni). Je prišlo celo tako daleč, da so stanovalci skupaj zbrali denar in si najeli odvetnika, ki nam je prišel groziti z tožbo! Čudo od čudes je pa ta, da je dva dni po odvetnikovem obisku pričelo omrežje zopet pravilno delovati in so vsi v bloki zopet imeli signal. Seveda se telekom ni opravičil oz. razložil izpad in tako še danes vsi verjamejo, da smo bili mi krivi za izpad!! Na srečo smo se pred 4 leti odeselili ampak to ne bom nikoli pozabil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visok ping pri adslu

Oddelek: Omrežja in internet
323010 (2371) MOJNET.net
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525150 (4557) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ADSL ping?

Oddelek: Omrežja in internet
443205 (2219) zile
»

Pingi in ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
292264 (1626) matter
»

ADSL vs kabel

Oddelek: Omrežja in internet
372713 (1932) Jinxy

Več podobnih tem