» »

[java] - Linux, šumniki!

[java] - Linux, šumniki!

shorvat ::

Lep pozdrav,

spisal sem strežnik za igro (s chatom) v javi v Windowsih in deluje vse tako kot mora! Potem sem ta strežnik pognal v Linux-ih (Ubunto desktop) in mi ne delujejo šumniki. Se pravi, samo server je zagnan v linuxih, vsi klienti so bili pognani pa preko windosow, kot v primeru, ko sem server poganjal v windowsih. Četudi se s klienti povežem na server v linuxih se zgodi isto. Če je server zagnan v windowsih šumniki delajo, če v linuxih pa ne.

Čudi me, da se to dogaja, saj strežnik v kodi ne spreminja charseta.

Kakšne ideje?

Hvala za odgovore, Sašo

mHook ::

uporabi unicode ali UTF-8.

shorvat ::

Kje naj uporabim UTF-8? V Javi? Kako?

Ginginova ::

Najenostavneje reč narediš, če že source pišeš v UTF-8. Ali pa uporabiš \u in Unicode kodo šumeče črke. ;)

Ogo

shorvat ::

Šumniki niso v source kodi, ampak se pošiljajo preko klienta. Klient ima zraven igre še chat, in lahko vpiše v chat šimnik, ki ga server spremeni in spremenjenega pošlje nazaj vsem klientom!

lp, sašo

kopernik ::

Windows in linux imata različne kodne tabele za predstavitev znakov, to je windows-1250 na eni in iso-8859-2 na drugi strani (če uporabjlaš slovenske različice). Iz tega verjetno izvira problem.

shorvat ::

To sem tudi sklepal. Zanima me, kako se ta problem reši!

lp, sašo

kopernik ::

Tako, da vedno ves input pretvoriš v utf-8. Posebno pazi pri branju in pisanju streamov v socket oz. iz njega. Najbolje je, da strežnik vedno operira kar z byte bufferji (nobenih pretvorb v stringe).

shorvat ::

zadevo sem uredil tako, da sem default charset za celoten strežnik spremenil že pri zagonu strežnika. Sedaj se mi pa pojavi drugi problem. V MySQL bazi imam shranjena vprašanja, ki se med igro postavljajo. In če igram igro pod linuxi so vprašanja brez šumnikov, če v windowsih pa so šumniki. Če s pomočjo charset konverterja pretvorim na strežniku vprašanje tako, da so šumniki pod linuxi jih pa ni v windowsih. Spet nimam ideje!

lp, sašo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173762 (1677) BivšiUser2
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196628 (6165) SPEEEED
»

[html - php] drugačna izvorna koda v različnih OS

Oddelek: Izdelava spletišč
81258 (1111) shorvat
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
89164 (9038) Person
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423580 (2670) krho

Več podobnih tem