» »

Zanimiva ponudba hofer

Zanimiva ponudba hofer

««
14 / 18
»»

Dr_M ::

Kot sem rekel...

Ja, poleg pocasnega in neuporabnega usb2 (ki ga namenoma nisem omenil), bi bil na navoljo se esata. :D
In ja, tudi pri meni se prah nabira na dveh tevionih 1.5TB (oz enemu sem spremenil spol na 2TB :)))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ledd ::

Torej sem lastnik prenosnika medion akoya p6630 kupljen v trgovini Hofer. Na splošno sem zadovoljen z nakupom. Zanima pa me, če lahko kdo, ki je prav tako lastnik tega prenostnika iz prve roke pove, če ima prav tako ekran sijaj kot "ogledalo"? To se mi zdi malo moteče, ker sem na internetu zasledil na neki nemški strani da naj bi bil ta prenosnik mat in ne sijaj. Lahko kdo pove kaj več o tem.

Hvala že vnaprej za odgovor.

k4vz0024 ::

Najbrž si gledal za model P6622.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ttommy ::

Gamer

Lion29 ::

+tega ne vem kako je drugje z garancijo, hofer nudi 3 leta!!!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kmetek ::

to je stari model, razprodaja, delajo z nulo.

Lion29 ::

kmetek je izjavil:

to je stari model, razprodaja, delajo z nulo.


kaj to pomeni?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Da se splača kupit, če si zadovoljen s starejšim modelom (nima recimo HD video).

O.

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

Da se splača kupit, če si zadovoljen s starejšim modelom (nima recimo HD video).

O.



to itaq... ampak mene je zanimalo kaj pomeni tisto delajo z nulo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Da prodajajo po nabavni ceni in torej nič ne zaslužijo pri tem. Hofer to počne, da privabi nove kupce v štacuno.

O.

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Da se splača kupit, če si zadovoljen s starejšim modelom (nima recimo HD video).

O.

Ima pa zato lepše slike, kot naslednik(manj šuma):D

sthep ::

Okapi je izjavil:

Da prodajajo po nabavni ceni in torej nič ne zaslužijo pri tem. Hofer to počne, da privabi nove kupce v štacuno.

O.


Ta je bosa.
Hofer lahko proda izdelek tudi pod stroškovno ceno, to pa zaradi velike prodane količine izdelkov. To pa ne pomeni, da pri tem ne bo imel dobička!
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

fosil ::

sthep je izjavil:

Okapi je izjavil:

Da prodajajo po nabavni ceni in torej nič ne zaslužijo pri tem. Hofer to počne, da privabi nove kupce v štacuno.

O.


Ta je bosa.
Hofer lahko proda izdelek tudi pod stroškovno ceno, to pa zaradi velike prodane količine izdelkov. To pa ne pomeni, da pri tem ne bo imel dobička!

Tale je še bolj bosa :)
Če izdelek prodaš pod stroškovno ceno imaš seveda izgubo.
Ne vemo pa, kakšno nabavno in stroškovno ceno ima Hofer, lahko da tudi pri taki prodajni ceni še vedno nekaj zasluži.
Tako je!

sthep ::

No, da razjasnim.

Mislil sem tako, da npr. prvih 1000 izdelkov prodaš po prodajni ceni, ki je večja od stroškovne cene. (S tem se pokrijejo vsi stroški, tudi tisti, ki niso direktno povezani s proizvodnjo izdelka - upravljanje, ravnateljevanje,oglaševanje,...
Zato lahko nadaljne količine izdelkov prodajamo pod stroškovno ceno pa imamo še vedno dobiček (bolj natančeno, prodajna cena mora biti takrat večja od mejnih stroškov).

Trgovci že vedo kaj delajo:)
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

fosil ::

Ja, oni vejo, ampak ti pa si malo pomešal pojme :)
Izraz ki ga iščeš je lastna cena, ne pa stroškovna.
Tako je!

sthep ::

Najbrž sva res mislila enako, samo sem res zamešal stroškovno ceno z lastno ceno. My bad :)
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

Okapi ::

Zato lahko nadaljne količine izdelkov prodajamo pod stroškovno ceno pa imamo še vedno dobiček
Samo Hofer v primerih, kot je ta fotoaparat, ne počne tako. To velja kvečjemu za Canon, od katerega je Hofer na "razprodaji" kupil ta ostareli model. Hofer služi s stvarmi, ki jih ima v redni prodaji, s tehničnimi zadevami, ki jih prodaja samo priložnostno in po zelo ugodnih cenah, pa si utrjuje ime in vabi nove kupce v svoje trgovine.

O.

kmetek ::

poslušajte Oja....dobr piše :)

nejko8 ::

Kaj pa če Hofer (oziroma Aldi Süd - 3,923 poslovalnic, podatek iz Wikipedije, hofer je namreč le delček Aldi Süd skupine) pokupi od Canona 40.000+ fotoaparatov in dobi popust, ki ga drugi trgovci ne morejo, ter v vsako svojo štacunico po Evropi pošlje cirka 10 fotkičev v prodajo (najbrž odvisno od obiskanosti posamezne poslovalnice)? Rekel bi, da kljub taki ceni ustvarjajo dobiček, ki pa je povsej verjetnosti na vsak prodani fotoaparat sicer nizek.

Okapi ::

To je seveda poslovna skrivnost, ki jo bomo težko izvedeli.;) Tudi če marža ni ravno nič, je pa sigurno zelo nizka.

Mimogrede, zadnjič sem v Hoferju kupil puzzle - 2000 koščkov za dobrih 5 evrov. Drugod tako velike puzzle težko dobiš pod 20 evrov.

O.

Alamar ::

Itak da je tako, kot je nejko povedal. Kmet ne ve kaj govori. Isto je z računalniki - naročijo bajne količine (cel aldi sud skupina) in še določen višek. Kar se ne proda v par tednih gre večinoma nazaj in ostane za otvoritve po znižani ceni. Marže so tam tam, prihranki so drugje.

Ejsi_Disi ::

Rock n' roll ain't noise pollution!

CaqKa ::

:) poglej bluetooth 3.0 specifikacijo in opombo zanjo :>

sajmon ::

Od četrtka je skupaj s kuponom iz njihove reklame sledeči pc za 549EUR

kmetek ::

9100 grafa?

Dr_M ::

Hm ja... Polovico IONa :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

proinstal ::

CaqKa je izjavil:

:) poglej bluetooth 3.0 specifikacijo in opombo zanjo :>

Kaj naj bi to pomenilo "da kake starejše zadeve ne prepozna" ?

mtosev ::

sajmon je izjavil:

Od četrtka je skupaj s kuponom iz njihove reklame sledeči pc za 549EUR

hehe. samo grafa pa je res sranje:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

St235 ::

Grafična ni nič posebnega, ampak ker to ni pc namenjen igram in podobnim neumnostim niti ni bistven element. Z touchom gre za specifičen tip naprave, ki bo zaživela kje v dnevni ali spalnici kot mm predvajalnik, kjer upraviči neuporabo tipkovnice in miške.

proinstal ::

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...
Se tole splača vzet je tale grafična zakej oz. kako je z tem procesorjem?
Nisem neki poznavalec ampak po moje je tole kr kul zadeva pa še 3 leta garancije.Neki sm zasledil da je nekdo napisal da se mu ekran blešči kaj je s tem?
Prosim za nasvet, ker če je kul ga bom nabavil.
LP

kmetek ::

teh laptopov že davno ni več.

NejcSSD ::

proinstal je izjavil:

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...
Se tole splača vzet je tale grafična zakej oz. kako je z tem procesorjem?
Nisem neki poznavalec ampak po moje je tole kr kul zadeva pa še 3 leta garancije.Neki sm zasledil da je nekdo napisal da se mu ekran blešči kaj je s tem?
Prosim za nasvet, ker če je kul ga bom nabavil.
LP


To bi moral iti 17.2 zjutraj pred trgovino stat. :))

proinstal ::

Ne bi brezveze govoril sem bil glihkar v hoferju pa majo še enga tko da ne sprašujem zastonj.Kako je z mojimi vprašanji mi lahko kdo svetuje?
Hvala

IvoJan ::

osebno mi deluje kot dober prenosnik. grafa je kar solidna in proc tudi.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

technolog ::

Edino kar je potencialno zaskrbljujoče je "Build quality". Specifikacije niso vse.

_koki_ ::

Prenosnik je več kot dovolj za povprečnega uporabnika, preklaplja med vgrajeno in dokaj zmogljivo ločeno grafično kartico, ima 8 celično baterijo, licenčen operacijski sistem in 3 leta garancije tako da več za tak denar res ne moreš pričakovat...

ttommy ::

Točno tako,kot je Koki napisal.Zahtevni naj kupujejo drugje,če mislijo,da bodo tam dobili kaj boljšega...
Gamer

proinstal ::

Če prav razumem ga kar vzamem?

Blazz ::

sicer ne poznam res mediona, vendar če je to isto oz. podobno kot gericom je to popoln crap... v hoferju smo kot familija kupil ene 5-6 tehničnih zadev, od elektronskih tehtnic, do divx playerjev in prav čisto vse smo garancijsko že popravljali ali celo vrnili in dobili nazaj denar. Tam tehnike ne kupim nikoli več ;)

Blazz ::

Okapi je izjavil:

Zato lahko nadaljne količine izdelkov prodajamo pod stroškovno ceno pa imamo še vedno dobiček
Samo Hofer v primerih, kot je ta fotoaparat, ne počne tako. To velja kvečjemu za Canon, od katerega je Hofer na "razprodaji" kupil ta ostareli model. Hofer služi s stvarmi, ki jih ima v redni prodaji, s tehničnimi zadevami, ki jih prodaja samo priložnostno in po zelo ugodnih cenah, pa si utrjuje ime in vabi nove kupce v svoje trgovine.

O.


hofer in čisto vsi ostali trgovci služijo s kar konkretno maržo tudi na vseh akcijskih tehničnih izdelkih. Žal, če je cena nižja kot drugje še ne pomeni, da ni marža konkretna in tudi to ne, da je nižja kot drugje. Ni ga izdelka v hoferju, ki bi se prodajal z minimalno maržo ali z 0. Ga ni.

Okapi ::

Ti že veš.

O.

IvoJan ::

Medion in tevion izdelki so zelo solidno narejeni.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Alamar ::

kmetek je izjavil:

teh laptopov že davno ni več.

Kot ponavadi, na pamet govorjenje. Pred eno uro sem ga videl v vitrini. Tokrat so jih sigurno naročili več, kot ponavadi.

kmetek ::

Morda so storili to, morda ima že veliko ljudi prenosnika...pa tudi 600EUR ni malo, ker HOFER ima plačilo samo na serekeš ali kartico. Nima obročnega odplačevanja.

eziga ::

Pri meni doma smo kupili osebni računalnik Medion. Ker se je računalnik kar sam ugašal, kadar ga je bila volja, je romal nazaj v prodajalno iskat kakega drugega kupca, denar pa smo dobili nazaj, ne da bi bilo potrebno kaj veliko razlagati, kaj je narobe.
www.epaket.si

ttommy ::

Meni pa že 4 leta služi.Resda je enkrat crknil DVD-RW pogon,predlani pa napajalnik (servis brez problema).Dela super.Me nič ne prepriča v nakup kakšnega drugega,kot pa Mediona.
Gamer

NejcSSD ::

Crkne lahko tako medion kot toshiba, mimogrede medion pobira nagrade na področju računalništva v zadnjih letih kot za šalo.

FlamE#7 ::

ledd je izjavil:

Torej sem lastnik prenosnika medion akoya p6630 kupljen v trgovini Hofer. Na splošno sem zadovoljen z nakupom. Zanima pa me, če lahko kdo, ki je prav tako lastnik tega prenostnika iz prve roke pove, če ima prav tako ekran sijaj kot "ogledalo"? To se mi zdi malo moteče, ker sem na internetu zasledil na neki nemški strani da naj bi bil ta prenosnik mat in ne sijaj. Lahko kdo pove kaj več o tem.

Hvala že vnaprej za odgovor.


Zdravo, Sem tudi lastnik tega prenosnika, in se mi prav tako zdi da je ta zaslon glossy ne pa mat saj je kot ogledalo...
Kar se pa ostalih zadev tiče, me pa zanima koliko ima ta računalnik MAX RAMA, saj (če ga gre več not) bi ga nadgradil, pa nevem kje to pogledati, saj ne piše drugega o matični plošči kot medion akoya p6630 pa intel HM55... Help anyone

Lp

RejZoR ::

Poženi CPU-Z programček. Slednji ti bo pokazal koliko rež za RAM ima računalnik in koliko jih je že zasedenih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
14 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik 500€

Oddelek: Kaj kupiti
313285 (2572) Brias
»

Prenosnik iz hoferja(MEDION) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811223 (7383) Cico
»

iščem nov prenosnik prosim za pomoč (do500evrov)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71698 (1555) thor24
»

nakup PCja - Hofer ponudba (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
587782 (4669) MadMax
»

Prenosnik MEDION AKOYA E6220 - Hofer

Oddelek: Kaj kupiti
177717 (7029) Alamar

Več podobnih tem