» »

Zanimiva ponudba hofer

Zanimiva ponudba hofer

««
6 / 18
»»

tony1 ::

Brez ali računa ali garancijskega lista bo uveljavljanje kakršnekoli garancije cel podvig... :P

Okapi ::

Ti pa se nauči brat. Je lepo napisal da je izgubil račune...
Raje se ti nauči brati. Je lepo napisal, da račun ima, nima pa nobenega drugega papirja. Na računu ne piše, koliko časa traja garancija.

O.

ttommy ::

Jutri bom poklical v Hoferjevo službo,da zvem kako je z garancijo.Bile sem 100%,da je tri leta.
Garancija se uveljavlja z računom in tega imam,vse ostalo(škatlo,navodila,garancijski list) sem pa najbrž po pomoti stran vrgel.
Samo je pa res zanimivo,da bi samo tisti monitor imel 2 leti garancije,če pa imajo vsi ostali 3 leta.
Še pred časom,ko sem imel LG Flatron CRT monitor,je imel 3 leta garancije...
Gamer

TOP ::

Drugič se je treba prej pozanimat,kolk je garancije,ker tako predvidevat je bolj tako.Večina monitorjev ma res 3 leta garancije,samo tole je za priznane znamke,ne pa za Hofer.

barracuda ::

Hofer ima, mislim da kar za vse računalniše izdelke oz. periferijo po tri leta garancije.

Cveto ::

Disk je WD Green Power, vsaj v mojem (1,5GB kupljen pol leta nazaj)

s1m0n ::

Ja v Tavionu 1,5TB je Samsung F2 1,5TB 5400rpm in mi že služi kar lep čas!
Prenos preko eSATA pa je od 80 do 110MB/s.

kmetek ::

s1m0n: merjeno z?

s1m0n ::

Programom HDTune
Prenos je bil med 50 in 106MB/s je pa tudi odvisno od kontrolerja na matični! Na drugem PCju je prenos bolj med 80-110MB/s
 HDTune

HDTune



Zdaj kateri pa bo v tem Chillgreen ali kaj že je pa nevem!
Povsej verjetnosti ga bom tudi jaz kupil še potrebujem enega zunanjega :) Ohišje je pa 100% identično temu kar ga zdaj imam (Prejšni 1,5TB Tevion, ki ga je imel Hofer).

bond007 ::

Na drugem PCju je prenos bolj med 80-110MB/s

BI še prosim to sliko prilepil? Ker tile 5400 RPM 1,5TB samsungi majo min read okoli 50MB/s in nikakor ne 80...

s1m0n ::

Mah saj ni važno sem se zmotil :) 50MB/s je bilo!
Tako da se opravičujem za napako!

Vseeno je za moje potrebe čisto dovol hiter (filmi,glasba,slike)!
In mi ni žal nakupa.

bond007 ::

Meni tudi ni žal, edino kar mu zamerim je, da se ne ugasne skupaj z računalnikom (ko gre na standby). Vse prejšni zunanji diski so se lepo zaustavili, ta se pa zaustavi in takoj nazaj zažene :(

s1m0n ::

Nisem še probal kaj se zgodi če dam rač v standby ker mi laufa 24/7.
Je pa malo nadležno z temi eSATA kabli imam že trejtega :) Ostali več niso hoteli delat, priložen kabel že iz škatle ni delal, zdaj pa imam enega bolj kvalitetnega zaščitena itd pa zaenkrat še deluje!

marex ::

Pozdravljeni!

pred dobrima 2 letoma sem kupil v hoferju volan TEVION, in sem ga do zdaj mel na podstrešju, pa ne najdem več cdja oz drivere za ta volan. prosim da mi pomagate najt drivere za volan


lp

s1m0n ::

marex a lahko poveš model volana ? Tevion ???

marex ::

nevem točno :(

evo link do slike kakšen točen je

toplakd ::

A nikjer na njemu nič ne piše. Niti od spodaj?

LP

s1m0n ::

Upam, da ti bo to kaj pomagalo!
Tevion

atomc ::

Zdaj kateri pa bo v tem Chillgreen ali kaj že je pa nevem!
Povsej verjetnosti ga bom tudi jaz kupil še potrebujem enega zunanjega :) Ohišje je pa 100% identično temu kar ga zdaj imam (Prejšni 1,5TB Tevion, ki ga je imel Hofer).

Tudi v ChiliGreen-u je Samsung HD154U.

marex ::

A nikjer na njemu nič ne piše. Niti od spodaj?

LP

nikjer nič :(

s1m0n ::

@marex moj prejšni komentar si pogledal link ???

marex ::

Upam, da ti bo to kaj pomagalo!
Tevion

ja hvala pomaga :D

Dr_M ::

Kdo kaj ve, kako je v Hoferju z 1.5TB zunanjimi diski? So se na voljo in po kaksni ceni, ce so?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gregyk ::

Kdo kaj ve, kako je v Hoferju z 1.5TB zunanjimi diski? So se na voljo in po kaksni ceni, ce so?


Danes sem v Lescah še videl enega v virtini, mislim da je cena okoli 100€. Pokliči Hofer centralo in se pozanimaj kje jih imajo še: 01/8346612

Sitožer ::

Rajši si vzemi enga od teh, ti garantiram da so vlko boljši od Hofferja

kmetek ::

te SAMSUNGe imamo po 114,99EUR če se ne motim.

Lion29 ::

Rajši si vzemi enga od teh, ti garantiram da so vlko boljši od Hofferja


hofer ima ceneje.. tudi ohisja zgledajo boljsa pr hoferju
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zheegec ::

Od Hoferja ima AFAIK še eSATA...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CleanPower ::

ti garantiram da so vlko boljši od Hofferja

samo da garantiraš

Zheegec ::

Na kakšen način naj bi bili boljši, glede na to, da so to samo diski enega od tavelikih proizvajalcev (WD, Samsung, Seagate) v ohišju z USB in eSATA priključkoma?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Step2en Wolf ::

V notranjosti so res relativno identični trdi diski. Razlika med Hoferjevim in recimo omenjenim WD zunanjem disku, je lahko v vmesniku (SATA to USB) ter predvsem v naloženi programski opremi.

Podobno kot pri Apple-u, ki trdno nadzira hardware in software. Prav tako bo WD znal bolje izkoristiti in optimizirati svoje lastne trde diske, vse je prilagojeno.
Hofer ima v istem ohišju in ob istih priloženih programih lahko različne diske. Raven optimizacije je torej nižja.

Razlika?
Ne vem. Bi bilo zanimivo stestirati. V realnih okoliščinah. Ker, ko beremo razne teste revij ali on-line, le ti opravljajo stvari, ki jih sami doma nikoli ne uporabljamo. Pretežno.

Toda, ker ljudje slišijo tudi razlike med zvočniškimi kabli...

marjans ::

V notranjosti so res relativno identični trdi diski. Razlika med Hoferjevim in recimo omenjenim WD zunanjem disku, je lahko v vmesniku (SATA to USB) ter predvsem v naloženi programski opremi.


Se strinjam, to so res lahko razlike med diski, vendar pa poglej na to s praktične strani. Če imaš zunanji HDD priključen prek USB, potem tega diska ne uporabljaš za stalne prenose velikih količin podatkov in ti do 10% razlike v hitrosti prenosa običajno niso faktor izbire (če potrebuješ hitrost, ne uporabljaš USB, ampak eSATA in v tem primeru je vmesnik SATA-2-USB nepomemben).

Razlike v naloženi programski opremi? Kolikor mi je poznano, je običajno priložena programska oprema zgolj kakšna osnovna (lite) verzija SW za izdelavo backupa. Do sedaj še nikoli nisem uporabljal priložene programske opreme in pri nakupu zunanjega HDD bi (zame osebno) bila priložena programska oprema nepomembna.

Seveda pa se vsak sam odloča kaj je za njega pomembno in koliko je za to pripravljen plačati (oz. čemu se je za nižjo ceno pripravljen odpovedati).

kixs ::

V notranjosti so res relativno identični trdi diski. Razlika med Hoferjevim in recimo omenjenim WD zunanjem disku, je lahko v vmesniku (SATA to USB) ter predvsem v naloženi programski opremi.

Podobno kot pri Apple-u, ki trdno nadzira hardware in software. Prav tako bo WD znal bolje izkoristiti in optimizirati svoje lastne trde diske, vse je prilagojeno.
Hofer ima v istem ohišju in ob istih priloženih programih lahko različne diske. Raven optimizacije je torej nižja.

Razlika?
Ne vem. Bi bilo zanimivo stestirati. V realnih okoliščinah. Ker, ko beremo razne teste revij ali on-line, le ti opravljajo stvari, ki jih sami doma nikoli ne uporabljamo. Pretežno.

Toda, ker ljudje slišijo tudi razlike med zvočniškimi kabli...


Na kratko je tole vse tralala. Da ne bom rekel, kar neki. Pa si lastim tako Teviona kot tudi WD prenosne diske. Ni razlike, kvecjemu WD je slabs! Chipsete delajo dolocene firme in je lahko enak v WD ali kateri drugi prenosni napravi.

lp

Step2en Wolf ::

Si spregledal zadnji stavek: "Toda, ker ljudje slišijo tudi razlike med zvočniškimi kabli..."

Da lahko trdiš, da razlika je.. moraš najprej povedati, kateri modele si primerjal. Če ima Tevion vgrajeni boljši disk, je razlika logična. Če sta trda diska identična, potem bi bilo lepo videti kakšen primerjalni test.
Takole na uč, znajo vsi posploševati.

BTW WD imajo naloženo programsko opremo. Poleg tega je nekaj različic Essential, Essential SE, Elite in Studio.
Osebno me njihov sicer prijazni vmesnik s svojimi avtomatizmi spravlja ob živce. Je pa verjetno priročen za vse ostale uporabnike. Zaklepanje diska, nadzira temperature in to...

Osebno imam le mali Potni listek, ker gre simpatično k WD TV mini.

Drugače uporabljam Trextor-je (enemu crknil napajalnik), ki so imeli priloženo programsko opremo na CD-ju.

Medion/Tevion... bom še videl, ko bom kupil. Čakam na naslednjo ponudbo :)

fosil ::

Medion/Tevion... bom še videl, ko bom kupil. Čakam na naslednjo ponudbo :)

Očitno so te slišal in takoj pripravil ponudbo :D
klik
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

NazgulRR ::

A je kdo, ki bi prodal svoj 1.5TB disk s Hoferja? (Medion/Tevion/Chiligreen) ZS ->

Lion29 ::

jaz ne prodajam teviona, je revec dober... prodam pa WD 1TB :) s kopico super filmi v HD - samo zato, da kupim novega teviona :)

Medion/Tevion... bom še videl, ko bom kupil. Čakam na naslednjo ponudbo :)

Očitno so te slišal in takoj pripravil ponudbo :D
klik


maja... 85€ za 500GB :( ..pa naj bo majhen kolko ce bit.. ni sans da dam tolko zanj...

jutri klicem za teviona ali chili greena, ce jih se majo kje... zdaj imam 1x CG 1x tevion in 1x WD... pa se ni zadosti :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

NazgulRR ::

Sem prodal WD 1TB z istim namenom ;) Rabim vsaj 1,5TB + eSata.

Step2en Wolf ::

@fosil Praviš: "Očitno so te slišal in takoj pripravil ponudbo :D klik"

Niso me slišali. V E.Leclercu je bil pred dvemi meseci WD Passport 4.22 EUR cenejši.
Glej: Zanimiva ponudba E.Leclerc

Čakam pa na Medion/Tevion 1.5 ali 1TB z eSATA priklučkom, ker imam že njihov Medion računalnik.

P.S. E.Leclerc ima trenutno Hitachijev 2.5" 500Gb zunanji disk za 6.46 EUR nižjo ceno :)

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

Lion29, si imel kaj sreče?

Meni so danes rekli, da jih več ni. Ampak bojo baje v kratkem spet :).

Lion29 ::

nope, še nisem klical. Hvala za info. Bo treba zgleda počakat. Bi bil pa vesel kakega usb3 dodatka... kar je malo verjetno, pa vseeno :P
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

tomaz- ::

kaj pa tale zadeva, je ok cena?

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1...

mtosev ::

meni se zdi zelo dober pc za 500
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

__Devil__ ::

kaj pa tale zadeva, je ok cena?

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1...



Poceni. Kupi :)

fosil ::

Če upoštevaš še windowse je tole res ugodno.
Edino ni mi jasno zakaj dajejo gor 32 bitne.
Tako je!

Alamar ::

Itak je prva stvar format, da se losaš njihovega sranja, ki je naložen in potem naložiš 64 bitne.

drugače me zanima kaj je to za ena grafična GeForce(R) GT330

Ne najdem konkretnih informacij, razen za mobilno različico. V kakšen rangu je v primerjavi z ostalimi?

LuGi ::

Debata teče @Hofer ponudba

opeter ::

Še ena na temo GT330: Nov računalnik

OK, našel sem v enem forumu, da je GT330 dejansko preimenovana (že spet) GeForce 9800GTX (oz. nekje na tem nivoju).

Link:
http://www.overclockingstation.de/grafi...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Dr_M ::

Ce bi bila 9800GT bi bilo se uredu.

GT330 obstaja tudi v mobile varianti in je enaka kot GT 220.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

9800GT = 8800GT
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
6 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik 500€

Oddelek: Kaj kupiti
313303 (2590) Brias
»

Prenosnik iz hoferja(MEDION) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811304 (7464) Cico
»

iščem nov prenosnik prosim za pomoč (do500evrov)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71714 (1571) thor24
»

nakup PCja - Hofer ponudba (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
587814 (4701) MadMax
»

Prenosnik MEDION AKOYA E6220 - Hofer

Oddelek: Kaj kupiti
177735 (7047) Alamar

Več podobnih tem