» »

Matična plošča ASUS P5K 775, DDR2 ali Gigabyte P35 -DS3 (ali DS4), S775, DDR2, SATA2

Matična plošča ASUS P5K 775, DDR2 ali Gigabyte P35 -DS3 (ali DS4), S775, DDR2, SATA2

x-mix ::

Živjo!:D

Kupujem računalnik po komponentah do 750€.

Ne vem katero matično ploščo naj kupim ASUS P5K 775, DDR2 (108€) ali Gigabyte P35 -DS3 (ali DS4), S775, DDR2, SATA2 (95€), trgoci pravijo, da je vseeno kero vzamem oz. vsaka ima svoje prednosti in slabnsti.

Ostala konfiguracija:
- Matična: Auss P5K ali Gigabyte P35 DS3 (DS4)?????????
- Procesor: Intel CORE 2 DUO E6750 2,66GHz 4MB, 1333MHz,LGA775 BOX (141€),
- Ram: DDR2 2GB(2x1GB) Geil PC6400 ,800, DC, Retail (48€),
- Grafična: Gigabyte PCI-e GeForce 8600GT 256MB GDDR3 2 DVI (85€),
- Disk: WD SATA2 AAKS 500Gb 7200 16Mb (83€),
- Napajalnik: ATX 550W CHIEFTEC (GPS-550AB-A) (69€)
- Ohišje: ENERMAX CS-032BF ECA3052-BS, 25cm Fan na stranici (54€)
- DVD-RW: SAMSUNG SH-S203D-BEBE DL 20X,DVD+/-RW , RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE (21€),
- Čitalec kartic: Sony 41 in 1 USB interni (10€),

- Monitor: SAMSUNG 226BW 22'' (290€)

Glede na te komponente kaj predlagate katero matično plošča naj vzamem? Slišal sem različna mnenja eni so bolj za Gigabyte glede na to,da imam gigabyte GF grafično kartico (ali je to pomembno?), eni pa za ASUS je malo boljša in je baje stabilnejša. Prosil bi za vaše nasvete, katera bi bila bolj ustrezna oz. katera ima več prednosti.
KAj pravite na ostale kopmonente? Ali je zgoraj navedeni napajalnik ustrezen (firma, moč)? Prvotni izbor je bil LC6550- 550W 12cm ventil.,ATX.
Računalnik bom uporabljal za različna dela (pisarniška, za špile, filme, za različne programe-risanje oz. modeliranje).

:\
Hvala za vaše nasvete.

Bodite pozdravljeni!

IVo ::

Če misliš kupiti gigabytovo grafično to ne pomeni da bi bila potem asusova matična slabša izbira. Vse je kopatibilno z vsem! Glede nakupa matične ti pa svetujem asus, osebno imam boljše izkušnje z to firmo... In tudi sam trenutno imam Asusovo P5K-E in je odlična plata (svojega q6600 brez problema furam na 3900MHz). Glede napajalnika je pa tko da je ta dost zmogljiv, toda priporočil bi ti LCja ki je cenovno bolj ugoden a enako če ne še bolj kvaliteten kot chieftecov.
Če te zanima konfiguracija ti jo lahko tudi jaz sestavim... Sem pa zaposlen v ACORD-92 in bi se potrudil da ti zrihtam nekaj bolj kakovostne komponente za približno oz. morda nižjo ceno...
Na domači strani imamo eno podobno konfiguracijo (no malo slabšo, vsaj glede podpore dx10 samo verjetno ne kupuješ računalnika na katerem bi igral dx10 igre ker tudi ta grafična nebi bila zadosti) Dream-machine

x-mix ::

Bi te prosil, če bi mi lahko sestavil konfiguracijo. Glede napajalnika bi še neki vprašu, in sicer jst sem pa slišal, da je LC napa...dosti slabši od drugih je pa res da je cenovno bolj ugoden. Na osnovi tega sem se tudi odločil za Chieftec napajalnik, saj ga nekateri toplo priporočajo. Ali je to res?

Ali se splača dati 180€ več za GF8800Gt 512Mb...

IVo ::

Dej ti men povej za kaj bo š comp rabu. To mi bo še najbl pomagal pri sestavi konfiguracije... Ali hočeš da sestavim eno konfig ki bi bla podobna tej tvoji sam da z našimi cenami?
Glede 8800GT je pa tko... če boš dost igral igrce pol se splača, no mogoče se Atijev HD 3870 512MB GDDR4 malo bolj splača, je pa zato malo počasnejši... Mal poglej teste in primerjave med tema dvema grafama na netu če se težko odločaš. Sam verjetn bi ti več folka pa tudi jaz svetoval da vzameš 3870.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

x-mix ::

Konfiguracija naj bo podobna tej z vašimi cenami seveda. Uporabljati ga mislim največ za risanje ACAD, SolidWorks... za filme, in podobno. Seveda mislim odšpilati par igric, ampak ne mislim pretiravat z najnovejšimi špili, saj se zavedam, da zahtevajo najnovejše komponente.
Za boljšo predstavo me informativno zanima, če bi z obstoječo konf...lahko zagnal Crysis. (tudi če ne gre nič hudga)

Ja glede plate a je smiselno imeti tako, ki podpira DDR3 glede na ceno in kvaliteto.

IVo ::

No nekak tak bi bila konfiguracija:
- ASUS P5KC, , S775, PCI-E, FSB1333 (podpira ddr2 in ddr3, če hočeš boljšo te pride precej več)...110€
- Intel CORE 2 DUO E6750 ... 160€
- Apacer DDR2 2GB PC6400 / 800MHz Golden Cover KIT (2x 1GB) ...40€
- Leadtek PX8600GT 256M PCI-E/HDTV ...86€ ali HD 3870 512MB GDDR4 PCIe Lite Retail .. 203€
- WD SATA2 AAKS 500Gb 7200 16Mb ...95€ (kje majo ta disk po 83€)?????
- LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant ... 40€
- ENERMAX CS-032BF ECA3052-BS, 25cm Fan na stranici ... 54€
- DVD/RW NEC AD-7203S SATA BULK BLACK ... 21€
- Čitalec kartic FOXCONN Cardreader 7 in 1 CR-03C black ...9€

Samsung monitorjev nimamo. Te zanima kak NEC?

Drgač pa obe poganjata crysis sam da ga 3870 poganja velik bolje oz na višjih nastavitvah in boljtekoče (več FPS)... Če te zanima karkol vpraš...

x-mix ::

Ivo najprej se ti moram zahvaliti za tvoj trudm, ampak ti moram povedati, da so cene malo višje v primerjavi s ponudbo druge firme (funtech). Na podlagi tega sem se odločil, da bom pri njih nabavu PC, pa brez zamere prosim. Današnji trendi in standardi življenja nas pač silijo k temu pa tudi če so razlike zelo majhne.

Vse cene, ki sem jih navedu so iz funtech (kot si me vprašu za disk 83€, intel e6755 141€...).

Še enkrat se ti zahvaljujem za vse in upam, da mi boš lahko odgovoril še na par vprašanj in sicer:
- KAj ti misliš npr. pri teh komponentah ali je boljše oz. kaj je bolj smiselno imeti grafično s pasivnim hlajenjem ali z ventilatorjem? (glede na to da imam 25cm fan ob strani ter 14cm fan- napajalnika). Aktivno hlajenje zna baje nagajati.
- Pa kašne so prednosti če si naložim Visto gor. Jst bi osebno rajši še malo počakal, da pride popravljena verzija... tako, da bi si naložil XP. Kakšno je torej tvoje mnenje o Visti na sploh?

Hvala za odgovor.

Bodi pozdravljen!

fizolcek ::

A to maš ti Funtechove cene brez davka, al kje si našel tako nizke?

Iz njihove strani

WD 500 Gb SATA300 , 7200, WD5000AAKS, 16MB cache SATA-II/300 100,00€
CORE 2 DUO E6750, 2.660 GHz 4MB, 1333MHz, LGA775 BOX 170,00€

x-mix ::

Fižolček prav maš sploh nisem gledu na DDV, ker majo mal čuedn napisan v predračunu.

Cene, ki sem jih navedu so res brez DDV. hvala za opozorilo.
ZDaj bom še malo preračunu,kje se splača...

x-mix ::

ZA Ivo.Tvoje cene, k i si jih napisu a so z ddv ali brez?

IVo ::

Z DDV! Če kdo rabi mu pošljem predračun...
-Grafična je lahko brez problema passivno hlajena, sam ne preveč navijat;)
-Z visto je pa tko...Jst sm z njo navdušen in jo uporabljam že eno leto brez nikakršnih problemov; hočem povedat da bluescreena že dooolgo nisem imel, in imam comp uibr navit. Tak da nestabilnosti ji ne more noben očitat, programi delajo vsi, edin archiCAD(en prog. za arhitekturo...) mi ni delal v 64bit visti katero mam jaz (tak da mam še XPje gor). Če boš benchal se tudi splača imeti še XPje, ker vista zbije kar nekaj pik... Časi ko so bili v XPjih FPSji (v igrah) višji, prihajajo h koncu. Hmm kaj še? No če te zanima kakšna specifika... vpraš!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pc za igre

Oddelek: Kaj kupiti
151488 (1249) Pdove05
»

Kaj menite o tej konfuguraciji

Oddelek: Kaj kupiti
171842 (1518) IVo
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533627 (3627) Galaxy
»

IGRALNI RAČUNALNIK DO 550€

Oddelek: Kaj kupiti
313274 (3274) deadzone93
»

Zadnji popravki pri izbiri komponent

Oddelek: Kaj kupiti
131191 (961) Keyser Soze

Več podobnih tem