» »

parametri

parametri

n0_body ::

Pozdravljeni, nism prepričan če paše tale tema pod programiranje...
Mene zanima kako bi ugotovil začete parametre nekega "command line" programa, če je to sploh mogoče.
Pa readme oz helpa za ta program ne obstaja :P.

kopernik ::

Moral boš biti bolj specifičen - kateri OS, kateri program in prog. jezik. Ker si napisal malo dvoumno -> bi rad ugotovil celoten ukaz s katerim je bil zagnan nek proces ali bi rad napisal svoj program v določenem prog. jeziku in ne veš kako priti do cmd parametrov v glavni funkciji programa ?

fiction ::

Ce sem prav dojel ima n0_body nek binary pa ne ve kateri so vsi mozni command line switchi, ki jih lahko uporabi za ta program
(katerega sourca nima).

Program bi moral imeti nek /? (Windows style) ali pa --help / -h (UNIX style) switch, ki izpise
podatke o tem (ali pa vsaj kaksno dokumentacijo v kateri je to omenjeno).
Ce ne bo pa potrebno zadevo nekako debugirati. Najlazje bi bilo pomoje kar,
ce z necim ala "strings" (s Cygwin bo to delalo tudi na Winsih)
izpises vse berljive nize, ki so shranjeni v programu shranjenem na disku ter pogledas
kateri se zacnejo na /, - ali kaj takega.

Drugace bi na sistemu, ki uporablja ELF format pomoje lahko napisal nek svoj .so library, ga z LD_PRELOAD nalozil ter
tako naredil nek svoj getopt() wrapper, s katerim bi tocno videl kaj vse program isce v argv arrayu.
Problem je seveda, ce program sam parsa parametre.

Matako ::

Hm, ne obstaja help... Aha, hočeš vprašati, kako lahko ugotoviš vse možne parametre nekega programa? Nekaj takega, kot nekateri programi sami izpišejo, če jim daš posebno opcijo -help, --help,-h /help itd.?

EDIT: uf prehitel si me

Ni nujno, da ima program parametre shranjene skupaj s prefiksom - oz. obstaja večja možnost, da jih nima. Bo pa treba pognati debugger... no ali pa intuicijo ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

n0_body ::

hmm , ja fora je pač da gre za win32 program napisan v cju. Sam zna problem bit, ker program ni bil mišljen za "zunanjo" uporabo, pa sem upu da je kkšna druga možnost kot debuganje.
Hvala, za idejo z dumpanje oz stringi, bom probu poiskat string.

darkolord ::

Process Explorer ti pove, s katerimi parametri je bil pognan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c++]malo pozabljene osnove ali drugačen način v linux?

Oddelek: Programiranje
241562 (1030) 'FireSTORM'
»

Kako Command prompt-u 'povedat', da gre za presledek?

Oddelek: Operacijski sistemi
251738 (1376) hruske
»

Kako zagnati program v želeni prioriteti?

Oddelek: Operacijski sistemi
101762 (1621) tha_man
»

Funkcija za zapret program

Oddelek: Programiranje
151288 (1044) StratOS
»

VB6 problem

Oddelek: Programiranje
221474 (1097) StratOS

Več podobnih tem