» »

E-prijavnica

E-prijavnica

Tomi ::

Sem pred manjšim problemom, ki ga sam ne morem rešiti, zato se obračam sem, ker vem, da boste takoj vedeli.
Torej, rabim html kodo za prijavnico (torej tekstovna polja) na strani,ki bi potem poslala mail meni.
Ker bi delam za eno zadevo prijavnico, in je to še najlažje..
metrodusa.blogspot.com

darh ::

kaj točno ti dela problem ?

HTML - torej interface - vpisna polja

ali

engine ki ti bo pošiljal mail ?
Excuses are useless! Results are priceless!

Tomi ::

Kar oboje, ker nobene od zadev še nisem delal:O
metrodusa.blogspot.com

darh ::

ti si pa kamot :)

no zdej ti dam eno nalogo in eno vprašanje :)

odpri dreamweaver / frontpage / whatsoeverTM in naredi eno formo z vnosnimi polji ter submit buttnom...

pa povej mi ali tvoj serverček podpira PHP ?
Excuses are useless! Results are priceless!

tec ::

Mene pa zanima, kako se v Dreamweaverju naredi, da ko kliknes na dolocen link, ti poslje na mail celotno stran v HTML obliki. Rad bi naredil nekaksno online nagradno igro, kjer bi bilo par moznih odgovorov in, vnosno polje za naslov in morda se kaksna malenkost. Vse skupaj naj bi poslalo na dolocen email naslov, ko kliknes na dolocen link

markz ::

Tomi, pojdi si pogledat na ta naslov...

tec pa... ne pricakovat, da se da vse naredit v dreamweaverju...
za kaj takega kar si ti zelis (ceprav nisi kaj prida opisal) bos rabu kar nekaj znanja phpja, ali asp ali cesa drugega...

markz

poweroff ::

Eee, zadeva je precej simple... najprej dobiš lokacijo strani, kjer se nahajaš z variablo $REQUEST_URI.

Potem ugotoviš za kateri dokument gre.

Ga odpreš (file) in prebereš v eno variablo. Ter pošlješ po mailu z uporabo funkcije mail (pojdi na www.php.net)

To se izvede, ko user pritisne na nek gumb recimo.

Potem lahko zadevo includas v poljuben dokument in se bo na mestu includa naredil en gumbek "poslji" in ko ga bo user kliknil se bo skripta izvedla.

Fino, ne? :D

tec ::

Nimam blage veze o PHPju in ASPju in ostalih Pji. Dobil sem nalogo, da naredim neko stran v roku 3 tednov. Glede na to, da imam casa zelo malo, znanja pa se manj, bi potreboval nekaj bolj preprostega. Dovolj je tudi, da se naredi eno vnosno polje (Ime, Priimek, Email, Naslov), vprasanje, ki bo napisano in 3 ali vec moznih odgovorov (Samo za obkljukat).
Uporabnik vpise svoje podatke in izbere zeljen odgovor. Ko klikne na gumb 'poslji' se znaki iz vnosnega polja (Ime,Priimek,..), ter odgovor posljejo na vnaprej dolocen email naslov.
Se da to preprosto resit ? Nimam pa casa studirat PHP in podobne.

darh ::

najbolj preprosta resitev bi bla tale:

kreiras nek file.. recimo postman.php v katerega napises sledece:


<?php
if ($HTTP_POST_VARS) {
foreach ( $HTTP_POST_VARS as $key => $val )
$output .= "$key: $val <br>\n";
}

mail( 'dostavimo.na@tale.naslov', 'rezultati ankete', $output );

?>


tole je vse kar rabiš da pošlješ vpisane podatke v formo na nek mail (v tem primeru je to 'dostavimo.na@tale.naslov).

kot atribute <form> taga daš tole
<form action="postman.php" method="post">
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

markz ::

Matthai...

samo potem bi morale bit vse strani absolutno naslovljene... vse slike bi morale biti sr="http://www.server.com/images/asdas.gif" vsi linki tudi in vse... ker ce ne, bi po mailu dobil en zmazek, kjer bi manjkalo cel kup slik, pa style verjetno ne bi bil pravi itd...

markz


poweroff ::

Ups, izfgleda da sem jaz narobe razumel - ti rabiš samo eno simpel formo za pošiljanje podatkov na mail.

OK, poglej si tole: http://www.ljudmila.org/matej/webtracker in pojdi na dno strani kjer je link na pošiljanje e-maila... be impressed :D ...In če je to to kar rabiš, mi pošlji mail, pa ti pošljem skripto. Popravil boš vrstico ali dve in zadeva bo delovala.

Tomi ::

Ti bom poslal, samo sedaj imam še nekaj drugih primarnih zadev za narediti, tole pa lahko počaka. Pa hvala:D
metrodusa.blogspot.com

king22 ::

Da ne odpiram nove teme tudi jaz bi rabil pomoč pri izdelavi prijavnice, ki bi jo imel na internet strani in bi jo bilo mogoče izpolniti kar na spletu in poslati s klikom na že določen email.
Za izdelavo strani sem uporabil program Webpage maker.
Stran pa imam registrirano na hitrost.net, ki podpira php.

Zanima me kaj še potrebujem in kje začeti?

bluefish ::

če si uporabil webpage maker, potem domnevam, da nisi preveč vešč HTML kode. To pa je še najmanj, kar boš za kaj takega potreboval.
Torej, ustvariš polja in submit gumb, ki vrednosti v poljih prenese v php datoteko, ki opravi pošiljanje.
Malo si oglej na hotscripts.com že narejene skripte in pa tutoriale.
V nasprotnem primeru brez znanja HTML in PHP ne boš naredil nič.

king22 ::

Polja imam ustvarjena in submit gumb tudi, ker ima program opcijo form. Ampak potem se pa zatakne... Če kliknem na submit mi odpre outlook in hoče od tam poslat in ne direkt preko spleta.
Ali je potrebno tej form-i dodati še kakšno html kodo?

bluefish ::

post metoda mora kazati na php, ki opravi pošiljanje. To, kar ti delaš, je nekaj povsem drugega.

king22 ::

Hvala za hitre odgovore @blueFish. Mogoče obstaja kakšen manual za izdelavo po korakih le tega?

bluefish ::

tega je na netu polno. En vodič na hitro recimo: http://www.phpeasystep.com/phptu/8.html


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preveriti ali so vnosna polja izpolnjena?

Oddelek: Izdelava spletišč
111911 (1565) bluefish
»

PHP - nujno! - email forma

Oddelek: Izdelava spletišč
261927 (1609) DonMatejo
»

[php] method="post"

Oddelek: Izdelava spletišč
191548 (1250) slovencl
»

Zelo enostavna PHP skripta, ki ne dela - help :(

Oddelek: Izdelava spletišč
131485 (1250) snow
»

Skripta za prijavo na žurko...

Oddelek: Programiranje
131451 (1213) TheHijacker

Več podobnih tem