» »

VPN problem

VPN problem

Lukach ::

Živjo,

Doma imam 2 računalnika, ki sta povezana v LAN mrežo preko switcha. Enega sem naredil kot VPN server. Imam še en remote računalnik, ki je VPN client. VPN povezava se normalno vklopi (zazna jo tako server kot tudi client), VPN clienta lahko pingam ne morem pa ga videti v My network places. Rad bi dal določene mape v share.

VPN postavljam prvič in se mi malo mudi, tako da prosim, če ima kdo kašno idejo.

Lep pozdrav.

jan01 ::

Kakšen oz kateri vpn?

volkec ::

Lukach, sta računalnika povezana prek VPN-ja v istem subnetu? Če nista, kakšen netmask imata?

Lukach ::

VPN je od xp-jev.

Volkec: prosim, če mi lahko razložiš malo subnet in netmask, ker se bolj malo spoznam na te stvari. IP-ji v LAN-u so fiksno določeni 192.168.0.1, 255.255.255.0,... v VPN clientu pa sem določil da mi samodejno določi IP ko se priklopi na strežnik. Je pa IP range od 192.168.0.10-15

Na LAN omrežju imam siol s fiksnim IP in client ima T2 s fiksnim IP. Če je to kakšna omejitev.

PS: nekdo mi je rekel, da računalnika ne moreš videt v my network places preko VPN?

Hvala za pomoč,lp
Luka

volkec ::

Lukach sam imam postavljen VPN(openvpn), čez optiko, s še dvema prjatloma in nam sharing in vse ostalo dela brez problemov :))

Glede subneta -> broadcasta je potem zgleda vse vredu. Lahko pregledaš še firewall na clientu in serverju, če ti slučajno ta kaj ne blokira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: volkec ()

Lukach ::

Openvpn je kakšen vpn program?

Firewall je ok ker sem probal tudi z izklopljenim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7910144 (8004) BivšiUser2
»

Mikrotik - OpenVPN

Oddelek: Omrežja in internet
61681 (1329) mrsmoke
»

Prekinjanje VPN povezave

Oddelek: Omrežja in internet
212338 (1988) ircr
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355203 (4235) wungad
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514364 (5931) Blisk

Več podobnih tem