» »

Pomoč pri nakupu

Pomoč pri nakupu

CyberDuck ::

Ok, vem da je teh vprašanj že na milijone ampak povsod ima nekdo svoje želje ipd. sranje. Osebno nisem geek za hardware in pa kje je kaj ceneje ipd. Zato bi rad da mi pomagate pri nakupu novega rač. Dal bi cca. 1100 EUR, brez monitorja seveda. Prosim za pomoč in nasvet. Seveda to bi imel za igranje. Trenutno gledam igro crysis in vidim da je zelo zahtevna. Je za tak denar sploh mogoče nabavit hardware ki bo to poganjalo? Seveda, ta špil mi ni prioriteta! Da nebo kdo mislil. ČE bo treba bom tudi čez cca. mesec dva kupil še eno grafično ...

Če ima pa kdo še voljo naj mi pa svetuje še za kak monitor za cca. 300 do 400 EUR.


Najlepša hvala in lep pozdrav!

kixs ::

8800GT 512MB
Q6600 ali kaj podobnega od Intel
4GB rama
Ostalo po zelji.

Za Crysis bos moral tako CPU kot graficno dodatno naviti, pa se ne bo teklo tako kot bi moralo :P

Monitor pa kaksen 22" ali 24". Odvisno od zelja in financ. Ce bi rad veliko, pa nisi prevec zahteven, je ok Samsung 245B (slabsa matrica, vendar dober za ta denar).

lp

BillieJoe ::

Jaz osebno bi ti priporočil SyncMaster 226CW, katerega imam tudi sam namen kupiti, glede rama pa če boš imel 4gb ne pozabi na 64 bitna winse!
make it as simple as possible

Zgodovina sprememb…

CyberDuck ::

Hvala za mnenja ;) Kaj pa bi potem moral nabavit da bo teklo tako kot bi moralo :D Ker če bo zdele rač. poganjal crysis ok potem vem da bom imel za dve leti sigurno. Za moje potrebe.... Ima še kdo kakšen nasvet, predlog ipd. Vsak nasvet mi bo prav prišel in bom ful zadovoljen!

@BillieJoe: Glede monitorja si mi dal super predlog. Cena, kvaliteta, denar! Kaj pa pomeni to za špile ker je wide ekran ?
Zakaj pa zaradi rama 64 bitne win. ?


Lp

dzinks63 ::

:)) Sedaj so prišli taki časi, da če hočeš na high poganjati najnoveše igre, moraš praktično vsako leto menjati grafično karto , vsaki dve leti pa cel sistem. Tako, da neke dolgoročne rešitve na 4-5 let nimajo nobenega smisla.

CyberDuck ::

To je še sprejemljivo da na vsaki dve leti zamenjam bistvo rač. Ampak samo da mi nebo treba na vsake dva meseca vlagati v zadevo :) Še kdo ? :)


Lp

CyberDuck ::

Kaj pravite na tole:
http://www.ceneje.si/pcx-racunalnik-ext...

Ima kdo še kak predlog ? :)


Lp

BigBoss_ ::

Napajalnik je prešvoh, pa ohišje bi lahko blo bolj zračno (navijanje).

Pa tule pravijo, da je 8800GT 512MB boljša grafična.

Plata, proc, rami in disk je OK. Čitalec kartic je brez veze po mojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss_ ()

BillieJoe ::

res da malo z zamudo, vendar bolje tako kot pa nikoli :D

kot sam opaziš so na prodajnih policah večinoma samo še wide monitorji, glede špilov ne vem kaj bi blo lahka slabo!?

64 bitna winse pa zto k navadni ti ne podpirajo 4gb rama! moj predlog je da uzameš samo 2gb in maš navadne winse k 64 bitni baje znajo delat probleme! cena ramov pada tko da če bo potreba po nadgradnji (močno dvomim) si jih dokupiš kasneje.
make it as simple as possible

CyberDuck ::

@BigBoss_: Potem predvidevam da je najbolje da si kupim vse po delih? Predlaga kdo bolšjo ali pač drugo plato?

@BillieJoe: Nisem še videl nobenega špila na wide zato sem prašal :) 2gb rama bo pomojem z vrhom dosti za enkrat. A vista že podpira več kot 2gb rama ?


Lp

BillieJoe ::

če hočeš izkoristiti 4 gb rama moraš imeti 64 bitne winse ne glede na to kateri so, velja tudi za visto. mogoče se bo kj spremenilo ko pride sp1 , vendar so to samo moja ugibanja!!
make it as simple as possible

CyberDuck ::

Ok, še vedno mi neda mira :) Še kar kopljem kaj bi :/ A se vam zdi tole ok?

- Asus-Matična plošča Asus P5K3 DELUXE/WiFi-AP, DDR3, S775
- INTEL-Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box
- OCZ technology-OCZ DDR2 2GB Kit, PC2-6400 800MHZ, Reaper HPC hladilnik
- MSI-Grafična kartica MSI GF 8800GTS 640MB PCI-E,DDR3,HDCP, OC
- Western Digital-WD 320GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD3200AAKS)
- Teac-DVD +/- RW Teac, 18x, 8xDL, DV-W518GM, RETAIL, črn
- Enermax-Napajalnik Enermax INFINITI 720W
- Enermax-Ohišje Enermax Chakra CS-032B ECA3050-B (brez napajalnika, črno)

1.277 EUR

Glede quad in dual core? Kaj čem tu narediti? A je quad res tolk počasnejši v špilih ipd. ?

Lp

MEDENA ::

tok dnara pa si ne moreš 500gb diska privoščiti? sramota. pa gnil pekač daješ notri lol....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

CyberDuck ::

MEDENA: Hvala za odgovor ampak če si pozorno prebral celo temo potem lahko razbereš da pač hardware ne poznam prav dobro. Vprašal sem za nasvet in predvidevam da si ti mojster zato mi svetuj kaj naj drugega vzamem?! Zakaj bi si privoščil 500Gb disk če ga pa ne rabim, nekateri imamo mašine ki so samo namenjene za "podatke" in tam imam z vrhom dosti prostora in bi bil 500gb nesmiesel... Če bom rabil dodatni prostor bom pač kupil še en disk. Kje je problem?

MEDENA ::

če že kupuješ tako hudo mašino, in pa opremo boš verjetno delal kaj z video obdelavo ali igre itd...pa filmi, slike, mp3ji...verjemi 320gb napolnim v 1 tednu....

verjemi 500gb wd vzemi pa mir....naredi pa kakor sam hočeš..samsung 203b/d vzemi namesto teaca...zakaj? cdreaks.com forum obišči...

CyberDuck ::

Za disk me ne skrbi ker imam mašino kjer imam vso to sranje gor (mp3, video, slike, ....) in lahko brez skrbi vedno formatiram to mašino ki jo kupujem brez izgube nepotrebnih podatkov ki so na drugi mašini in v RAID sistemu tako da za enkrat ne. Spoštujem pa nasvet.

Bom vzdel drug dvd. Kaj pa ostalo. Je ok? Če je kaka cenejša varianta pa da je ubistvu isto zmogljiva kot to potem se priporočam :)


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
864470 (3721) Xtra
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231733 (1733) Pinzl
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937327 (5775) ialexxb
»

Vaš sanjski računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
212494 (1917) opeter
»

nou gaming comp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
764700 (3254) joker16_7

Več podobnih tem