» »

[Java] Progress % v konzoli

[Java] Progress % v konzoli

Kenpachi ::

Pozdravljeni.

Moj problem je sledeč: Recimo imam metodo, ki je dokaj zahtevna in potrebuje čas. Ker jaz nimam časa nonstop gledati v konzolo*, bi si rad izdelal lepo progress percentage v konzoli. (Po domače - rad bi, da mi kaže kolko je do konca izteka metode.).

Zdaj pa, the fun part. Ker sem picajzlo in imam rad urejene stvari, vključno z intreface-om, bi rad, da se to ne izpisuje na način "čiščenja ekrana", ampak direktno. Ker se ne znam dobro izražati, bom prikazal primer:

Metoda zagnana.
Metoda je končana 10%.

Zdaj pa bi rad, da bi samo spreminjal procente. Se pravi, da bi nekako kurzor nastavil na pozicijo pred enko in potem napisal naprej procente. Saj veste, nekaj takega kot je pri formatu diska.

"xx% complete.", pri katerem pa se ne izvaja cls (oz. /clear), ampak se samo številke spreminjajo.

No, zdaj da prerežem drek (cut the crap >:D ), naj omenim, da sem iskal ko žvau po internetu za kakšne take rešitve v Javi (lepo bi bilo, če bi obstajal kakšen class Console ali kaj podobnega ravno za take reči), vendar nisem našel ničesar. Ali je mogoče kdo od vas imel že kake izkušnje s tem?


* konzola as command prompt, terminal...
Zaraki Kenpachi.

HairyFotr ::

Carriage return character ("\r") ti vrne kurzor na začetek vrste... potem pa samo šeenkrat izpišeš vrstico z novimi procenti.

Kenpachi ::

Ai pa res! Estupido kak se nisem tega prej spomnil :)

Hvala.
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

metoda #get, #set ---> c#

Oddelek: Programiranje
121196 (1080) fokz8
»

Java

Oddelek: Programiranje
335714 (4315) Spura
»

Težave Mythubuntu - ne dobim/izgubim sliko

Oddelek: Operacijski sistemi
171670 (1513) opeter
»

Kubuntu in apt-get

Oddelek: Operacijski sistemi
211626 (1419) Gandalfar
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795578 (4804) marsovec gugu

Več podobnih tem