» »

vključiti pisavo (embed font) v spletno stran

vključiti pisavo (embed font) v spletno stran

nosk8fx ::

pozdravljeni!
delal sem eno spletno stran in sem uporabil nestandardno pisavo (BlackChancery), vendar je seveda na netu ne prikazuje pravilno. bral sem, da se da z WEFT-om ustvariti *.eot datoteko in pol ti doda kodo v html datoteke. vendar meni WEFT noče ustvariti *.eot datoteke, javi napako.
ima kdo s tem izkušnje? se da to narediti kako drugače, kakšen drugi način, program?

evo še moja ttf datoteka (v BlackChancery dodani č š ž): KLIK, če komu rata narediti *.eot datoteko.

za vso pomoč že v naprej hvala.

lep pozdrav,
Sašo

Road Runner ::

About Font Embedding
Sem pa skor 100% da je zadeva IE-only.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

Gost ::

Da se elegantno rešiti tudi s kombinacijo javascripta in flasha.

Npr: sIFR (Scalable Inman Flash Replacement)

nosk8fx ::

hm, problem je da javascripta in flasha ne znam ravno kaj dosti ... :) .
je kaka lahka rešitev, bi se dalo po kakem vodiču ali je to kaj zakompliciranega?

BluPhenix ::

Najbolj sigurno je, da uporabiš vgrajene fonte. Vse drugo je balast, ki zna odvrniti obiskovalce. Stran, ki mi takoj ponudi download ob odpretju? ... close.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

nosk8fx ::

ja, očitno je ta WEFT res samo za IE :( .

obstaja sploh kaka rešitev za Firefox, Opero, ...? na netu nisem našel nič pametnega.

Road Runner ::

Tudi ce je, mislim da ljudem ni v interesu downloadati tvoje pisave.

Zavedati se moras da internet pac ni tiskan medij, zato ima svoje posebnosti, svoje omejitve in svoje prednosti. Raje kot da jih poskusah obiti, jih sprejmi poskusi uporabiti v svoje dobro.

Oziroma v tvojem konkretnem primeru, uporabi privzete pisave, s katerimi se da storiti marsikaj. Za par idej/lekcij si oglej stran The Elements of Typographic Style Applied to the Web - a practical guide to web typography
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

nosk8fx ::

tale način, z WEFT, ne downloada pisave, ampak jo koda prebere iz serverja.

ampak zgleda res, da bo bolje uporabiti nekaj bolj standardnega. fora je v tem, da ne gre za mojo stran, ampak enega banda in so hotli imet "malce nestandardno" pisavo :) ...

suprpp ::

Uporabi sIFR tako kot ti je predlagal Gost. Flash odpreš itak samo za 1 minuto, toliko da enemu elementu nastaviš tvojo pisavo in tako embeddaš front v swf. Potem z JavaScriptom replacas vse naslove (h2, h3, ...) s tem Flashem.

To je najbolj elegantna rešitev. Da pa bi za celotno vsebino ali celoten page uporabil to pisavo, se mi pa ne zdi smiselno iz razlogov, ki jih je podal Road Runner.

Če ne znaš nic JS ali Flash, se bos pa naucil, še vsak se je ,)

Road Runner ::

Na to temo je bil danes objavljen clanek na A List Apart
A List Apart: Articles: CSS @ Ten: The Next Big Thing
(se nisem uspel prebrat tako da tezko kaj bolj natancno povem)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

s-lime ::

Poglej PHP GD funkcije... Pisavo lepo naložiš, php pa stvar napiše po transparentni sliki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Custom font v CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
151092 (759) lebdim
»

Generiranje pisave

Oddelek: Izdelava spletišč
131186 (980) HardFu
»

Font v css

Oddelek: Izdelava spletišč
91341 (1234) root987
»

Ocena designa

Oddelek: Izdelava spletišč
402604 (1432) pickle_rick
»

Nestandardni font na spletni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
81121 (978) PaX_MaN

Več podobnih tem