» »

Spet Wsus

Spet Wsus

Bernie ::

Zgleda, da mi tale WSUS povzroča kar precej težav, tko da zdej resno razmišljam, če bi ga sploh implementirala v naše podjetje :\ . Ok, pa pejmo k problemu. Poinštalram WSUS, dela, najde mašine, update dol potegne, jih poinštalira, vse lepo in prav. Zdej pa nastane problem. Eno mašino, ki je v moji domeni ugasnem za 14 dni. Ko jo po 14 dneh prižgem, na wsus še vedno piše This computer has not reported status in 13 or more days. Ok isto naredim z virtualno mašino, jo ugasnem za 14 dni, in glej ga zlomka, to zazna brez problema 8-O . Zakaj pol ne dela tut na tej mašini. Sem pa še opazila, da ko grem pogledat pod update je pri tej mašini naštimano na avtomatsko, pri ostalih pa ne morš nič označit, ker je nastavljen group policy. Res pa je, da sem vmes spreminjala domeno na tej mašini.

Bernie ::

Evo zrihtano. Pa še povem kako, če bo kdo imel isti problem. Včeraj sem se potem še cel dan zajebavala s tem in odkrila zakaj. Zgleda, da če daš mašino v drugo domeno in potem nazaj v to WSUS oz. group policy neki zmede. V tem primeru moraš dati mašino v workgroup, reštartaš in ko jo daš nazaj v domeno, na domenskem rač. zaženeš ukaz gpupdate/force in nato začne veljati gp (kar pri prehodu iz domene v domeno ni veljalo). Ker wsus takoj ne zazna mašine sem jo pustila čez noč in zdej vse dela :))

LP, B.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska prepovedala Windows 8 v javnem sektorju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10443099 (38848) McMallar
»

Mreža računalnikov in windows update

Oddelek: Omrežja in internet
293533 (2680) harmony
»

WSUS ne najde mašin

Oddelek: Programska oprema
163059 (2457) NeMeTko
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374556 (3374) bastadu
»

windows 2003 server

Oddelek: Operacijski sistemi
12924 (771) Mr.B

Več podobnih tem