» »

nova masinca

nova masinca

crazy-lemon ::

Avgusta kupujem nov racunalnik (mimovrste) in bi vas vprasal ce sem dobro sestavil komponente skupaj in ce nisem mi predlagejte da zamenam.

Napajalnik Power LC6550 550W 24 pin (za ksnega boljse kvalitete nimam denarja)
Ohišje Chieftec Big Tower DA-01B-D BN
Matična plošča Asus P5W DH Deluxe, 775
Procesor Intel Core2 Duo E6700 2.66GHz, 775
Grafična kartica Leadtek GeForce 8800 GTS, 320MB, PCI-e
Trdi disk Seagate 320GB, 7200rpm, 16MB, NCQ, SATAII
Geil DDR2 Ultra 2GB 800 MHz ( ce poznate kasne boljse rame mi povejte prosim )

To je vse.Vse skupaj pride okol 1k Eu. Za hlajenje bom poskrbel postopoma

opeter ::

Super! V redu! Kupi!

trek@s ::

Morda ti še kakšen dvd-rw kdaj prav pride.:D

strictom ::

Dober sistem! Nabavi.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dzinks63 ::

:)) Če ne misliš navijat lahko vzameš cenejšo matično; npr : ASUS P5K P35, za proc pa malo počakaj , ker boš za isti denar ali pa še cenej dobil QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB

3furious ::

Procesor vzemi E6600, ker ga lahko brez problema naviješ na 2.66 (oziroma tudi čez 3.0 GHz)

crazy-lemon ::

Aha okej ja racunalnik bom navijal . Gdaj pa pride QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB ? pa potem morm tudi maticno zamenat?

3furious ::

Quad je že zunaj, samo pocenil se bo po 22.7. Matična podpira tudi quad procesorje, bi pa na tvojem mestu vseeno vzel novejšo ASUS P5K Deluxe.

SasoS ::

za ksnega boljse kvalitete nimam denarja

zmagovalni citat...mašina za 1k€ in GF8800 pa si ne moreš privoščiti enega spodobnega napajalca?

Boomer ::

Pozdravljeni vsi.
Rad bi si sposodil to temo, upam da ne bo avtor imel kaj proti:D . Do jutri bi rabil predloge za novo plato. Vzel bi najraje quad cora. Sploh če se bodo pocenil. Kdo ve za koliko? Se splača vzet Quad Cora? Se za to ceno ga splača že vzet (Q6600)? Kako je z navijanjem teh procesorjev? Se še preveč grejejo?
Osnovna plošča naj bo Asus ali Gigabyte, dobra v navijanju(!), prosil bi da mi predlagate ploščo tako za Quad Cora in Duo Cora posebejposebej ali tako, ki je kompatibilna z obema. Je nVidia chipset boljši od Intela. Že dolgo cajta ne spremljam več osnovnih plošč, zato rabim pomoč. Ceno lahko trenutno zanemarite, važno je samo da bo price/performance plata (Za to ceno kar največ).

vzel bi pa zraven 8800gts 320 ali 640MB..Je razlika očitna? Igral bi na 19" monitorju kasneje na 22".
Napajalnik POWER LC6550 ali Tagan 420W
Intel Quad Core (Q66OO) ali Core 2 Duo (6600)
WD Raptor 150GB
Pa rabil bi še predlog za vredu ohišje, naj bo dobro prevetreno, in možnost vgradnje vodnega hlajenja, a hkrati naj bo velikost zmerna.
Za na konec sem pa še pustil ram, naj imajo dober potencial za navijanje, naj bodo 2x1GB. Baje se bodo rami podražil, ve kdo približni datum, da vem do kdaj jih morm kupit.
Upam da vam nisem zagrenil življenje in, da bo čimveč odgovorov, na vsa moja tečna vprašanja;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer sistem

Oddelek: Kaj kupiti
121287 (1287) TokioGangsta
»

Kupujem računalnik, sam sestavim

Oddelek: Kaj kupiti
244158 (4158) BillieJoe
»

Funtech.si - boljši računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
263529 (2351) TokioGangsta
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292732 (2051) InTenZZive
»

Konfiguracija novega pc?

Oddelek: Kaj kupiti
91174 (942) billgates

Več podobnih tem