» »

Najboljši nakup ozirajoč se Zmogljivost/Cena?

Najboljši nakup ozirajoč se Zmogljivost/Cena?

Pery ::

Pozdravljeni!

Ker je po nekaj letih spet napočil čas za menjavo računalnika, me zanima, kaj se trenutno najbolj splača kupiti glede na razmerje zmogljivost, cena.

Zakaj rabim računalnik? Predvsem za grafično oblikovanje (največ vektorska grafika, nekaj photoshopa in pa kar nekaj (tudi video) postprodukcije z After Effectsi), poleg tega pa klasična sodobna uporaba računalnika, kjer se tudi kakšna nova igra kdaj pa kdaj znajde v zagonu.

Po pregledu trenutnega stanja na trgu me najbolj vleče k naslednji konfiguraciji:


Procesor: Intel Core 2 Duo e4300 ~€ 170

Matična plošča: nekaj najbolj optimalnega za navijanje glede na izbran procesor

Pomnilnik: OCZ 2 GB DDR2 Kit, PC2-6400, 800 Mhz, XTC hladilnik ( tukaj) ~ €155

Grafična kartica: nekaj optimalnega dani konfiguraciji (manj kot 200€) ... zaenkrat razmišljam o GF 7600GT 256Mb - prijatelj proda za cca. 50€

Trdi Disk: Seagate-Seagate 250GB SATA, 16Mb, 7200rpm ~ € 75 ... kakšna je kakovost Seagatea danes? (včasih ni bil ravno pojem kakovosti)

DVD Rom: NEC-DVD +/- RW NEC, AD-7173S BULK, 18x, SATA, črn ~ € 37

Ohišje: ? (mogoče kaj takega GMC)

Napajalnik: ?

Hladilnik in ventilator za procesor: ?


Prosil bi, če mi svetujete in predlagate komponente, za katere se še nisem odločil, v primeru pa, da imate kakšne boljše predloge za približno enak cenovni okvir, pa le povejte, vam bom zelo hvaležen.

Še to ... zanima me tudi, kako smotrno je navijanje procesorja, glede na to, da sem prebral, da naj bi imel zelo dober overclocking potencial?

Hvala!

mprox ::

sicer se ne spoznam velik ampak za matično ploščo bi ti lahko predlagal kakšno gigabyte ds3 ali asus p5b(30k tastarih), če bi pa rad še bolj optimalno navijanje pa poseži po p5b deluxe ;)

dzinks63 ::

:)) Do kolk bi pa rad navil procesor. Če si zadovoljen z 2700 (kar je že več kot standard E6600@2400) lahko vzameš tud kako zelo pocen matično in pocen rame ddr2 667 je zadost , pa tud hladilnik za proc je lahk povprečen, če pa ciljaš preko 3000 pa moraš za vse skupaj nekaj bolj resnega vzet.

jan01 ::

Trdi disk vzami raje 320GB, saj je le 15€ dražji(90€)
Obvezno pa ne vzami neca, saj ti novi neci niso tisti kar so nekdaj bili(slaba kakovost pisanja!). Vzami poineerja ali liteona..
Matično vzami gigabyte 965P-DS3. Za navijanje e4300 itak ne rabiš kako posebno drago.

Pery ::

Ja, saj ravno za to gre ... če bi navijal, bi bil več kot vesel, če bi prišel tam čez 3.0 Ghz, se pravi, bi skoraj za 80% povečal tovarniško zmogljivost procesorja.

Zdaj ne vem, ali je DS3 plošča dovolj za dosego tega cilja v navezi s kakšnim dobrim hladilnikom in ventilatorjem na procesorju, ali ne? Bi prosil za kakšno mnenje koga, ki je stvar sam preskusil in mu dela.

Kar se pa diska tiče, se pa strinjam da verjetno 320 pride glede na cenovno razliko kar boljv poštev kot 240 gb. Hvala za popravek.

dzinks63 ::

:)) Prečitaj si temo Navijanje e4300

J`Mavr0 ::

pozdravljeni....

Imam težavo pri vklopu matične v windowse
po začetni sliki mi napiše
" intel copu ucode loading error
Press F1 to resume "

Drugače pa dela vse normalno?, mislim, saj še inštaliram še driverje...

lp;
Jernej

Grimlord ::

Update BIOSa bo rešil težavo.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
222026 (1576) mtosev
»

Komp do 330eur, raje manj

Oddelek: Kaj kupiti
121356 (1004) Cjek
»

Računalnik do 350€

Oddelek: Kaj kupiti
71392 (1154) jest10
»

Računalnik za 480EUR - Prosim svetujte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594417 (3322) Vuli
»

kaj kupiti: E2140/E2160/E2180 ?

Oddelek: Kaj kupiti
131741 (1316) krneki0001

Več podobnih tem