» »

joomla session save path problem

joomla session save path problem

MyotisSI ::

helo
Želim pripraviti en majhen poral v joomli in namestitev počasi napreduje, saj sem uspel rešiti večino težav in se celo zmenil z mojim ponudnikom, da je izklopil safe mode opcijo.

Tako, da je sedaj pri pre-insttalation check vse zeleno :) razen Session save path in configuration.php (tega itak na koncu inštalacije naredim, vsaj tako piše v vodiču).

Ponudnik mi je napisal nek čuden odgovor, ki je mogoče smiselen njemu, me ni že ne?? Saj bi mu kaj potežil, ma bom spet moral nekaj dni čakat na odgovor, če ga kdo od vas razume, in ve, za kaj se gre mu bom hvaležen, meni te strežniške zadeve niso še čisto jasne. Na forumih pa nisem dobil kakega jasnega odgovora za točno to težavo.

Najprej kaj mi (še vedno) napiše pre-installation check:
Session save path /var/lib/php4 Unwriteable

in kaj mi je napisal ponudnik v odgovor:
"Sem dal na safe mode je off, Session path imajo lahko kar to, user www-data lahko pise not. Cene majo pa /tmp , kle lahko pisejo zacasne"

Meni ta ogovor ni čisto nič jasen.
Kaj moram jaz ročno kje kako nastavitev spremenit??

Hvala za pomoč
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Brane2 ::

Mislim,d a bi moral "session save path" nastaviti v php.ini, ta pa je ponavadi v /etc/php in je tebi nedosegljiv in bi ga torej moral nastaviti šef kište...
On the journey of life, I chose the psycho path.

MyotisSI ::

Mah, sej to se je tudi meni zdelo tako.

Vsaj tako sem jaz razbral iz različnih postov po forummih o Joomli. In potem me je ponudnik zmedel s tem butastim odgovorom. Nič, počakal bom do jutri popoldne in v najslabšem primeru mu bom še 1x pisal, ali lahko to on naredi.

A kdo ve kakšna natančno bi morala biti sprememba v php.ini

je sledeča korektura pravilna, če predpostavimo, da bi imel session save path nastavljen na /tmp

upload_tmp_dir = /tmp
session.save_path = "/tmp

Sicer sem na spletu dobil nek post ki govori o možni rešitvi, ma jaz kot začetnik se ne bi packal s stvarmi ki mi niso čisto jasne. Rad bi, da bi bila osnova (strežnik) optimalno nastavljen. Za ostalo pa se bom že pomartral.
Rešitev (nepreverjena z moje strani) pa se najde na sledečem linku. KLIK

Če pa ima kdo kako idejo o možni rešitvi se priporočam,
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MyotisSI ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prijavljeni uporabniki

Oddelek: Izdelava spletišč
6825 (643) neoserv
»

Php register/login problem

Oddelek: Izdelava spletišč
362608 (2019) keworkian
»

PHP -> pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
111126 (968) 2nemesis
»

php funkcija

Oddelek: Izdelava spletišč
211583 (1316) simon
»

IIS in PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
81753 (1628) rocki_

Več podobnih tem