» »

Ali sem pravilno izbral? (Asus P5B Deluxe, 775)

Ali sem pravilno izbral? (Asus P5B Deluxe, 775)

AndyS ::

Rad bi si sestavil komp, ker pa sem nekaj časa že izven harwera kar se računalnikov tiče, me zanima vaše mnenje.

Torej na matično ploščo Asus P5B Deluxe bi posadil e6600, mogoče e6400. Za nekaj mesecev bi si kupil recimo geforce 6600gt na pci-ex. gor bi dal 1 gb ddr2 rama čimcenejšega (zaenkrat). Torej matična in procesor bi ostala oz. sta za prihodnost, rami in grafična sta le začasna.. Dejstvo je, da sem itak programer in me zaenkrat kakšna grafika ne moti, si bom pa čez poletje omislil 2x2gb rama (ko bodo prodajali takšno velikost v parih) in neko bolj napredno grafično..

Se mi bo računica izšla in vse paše skupaj? Kakšna priporočila?

iMark ::

Vse paše skupaj ;)

AndyS ::

OK. recimo da paše.. Ali se splača dat za e6600 100€ več kot za e6400? verjetno ne, al kako.. Ali se dosti pozna tistih 2 MB predpomnilnika več?

mtosev ::

4mb vs 2MB je razlike do 10%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

|KoRn| ::

Vzemi raje e6400. Denar pa daj nekam drugam ali pa prišparaj za kasneje... recimo kot si omenil grafa ali rami?
Freak on a leash!

Pesimist ::

za prihodnost ni nic kaj se tice maticnih in ramov. Ce mislis prihodnost 2 leti odzaj. :D Mozno da bos najso kaki procesor se ki bo sedel not takrat ampak tisto ni vec prihodnost ampa preteklost :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

AndyS ::

Ma, saj sedaj je pri računalnikih tako, da karkoli kupiš se zajebeš.. Ali bo jutri veliko ceneje, ali pa bo že zastarelo.. Če si recimo mislim poleti omislit neko boljšo grafično kartico, bo do takrat že itak pci-e 2 zunaj in bodo grafe samo še za to vodilo.. Kaj naj potem dam na to svojo plato? neko staro grafo, na takrat že starem vodilu pci-e.
sedaj so popularni C2D procesorji, ga recimo kupim, čez pol leta bo že slab, če sedaj ne kupiš nekaj v vrhu moči.. Kar bo pa takrat novo, pa itak ne bo šlo na te luknjice na moji plati.
Za rame vem da se mi ne splača kupit 2gb (2x1gb), ker vem da bo čez pol leta to že standard, kaj šele da bi privoščil kaj eksotičnega na računalu. 2gb palčk s spodobno frekvenco pa tudi še nism zasledil po trgovinah.

očitno je še vedno najbolje da naenkrat vse kupiš..

:D glava boli


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786820 (4695) aodius
»

nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
121272 (1009) dzinks63
»

Conroe procesorji so med nami (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Strojna oprema
205199483 (33351) asus
»

Mnenja o novem računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
361931 (1435) M-XXXX
»

Nov računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
252084 (1316) para!

Več podobnih tem