» »

Arctic Silver/Alumina? WTF?

Arctic Silver/Alumina? WTF?

Jebiveter ::

Poglejte kaj je kaj?
Pri Mlacomu imajo to na ceniku:
ARCTIC ALUMINA PASTA 1,050 1,260
ARCTIC SILVER II PASTA 2,400 2,880
ARCTIC SILVER II LEPILO 3,600 4,320
ZALMAN TERMALNO LEPILO 2,000 2,400

Na tej strani ( https://zalmantech.com/cgi-bin/store/co... ) lahko vidimo nekatere izmed nastetih pa me vem, katere so katere!? A mi lahko kdo pove kaj je kaj? Jest bi rabu za graficno (Radeon) thermal-epoxy ne vem pa katerega se mi splaca kupit. Na eni strani sm vidu, da so uporabli Arctic Alumina epoxy, katerega v Mlacomu nimajo (majo sam pasto!) Kaj se mi zdej splaca kupit?

BTW: Ce ima kdo kej od prej navedenega epoxy-ja in ga ne potrebuje vec, se priporocam!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

ChiefThunder ::

kurac, 4 čuke za eno tubo je pa tud rop... vzem pol od zalmana, pa vpraš, če je neprevodno...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

alien-w ::

Jebiveter: kaj pa bos delal? Rabis pasto al lepilo? Za rame al za GPU?

Jebiveter ::

V Bistvu rabim za oboje! Moj Radeon 7500 nima lukenj (pa tudi ostali nimajo) za pritrdit hladilnik. Zato je sedanji (original) hladnjak gor priepoxyran!

V kratkem se bom lotil tega:

(z nekaj modifikacijami)
...zato rabim eno v redu toplotno-prevodno lepilo za to pripopat gor!
Sedaj delam tudi na nacrtih za RAM hladilnike po istem principu kot zgornji: enostavnost, ucinkovitost, cenovno ugodno,... Pa tudi to bom mogu nekako pritrdit gor!

BTW: A ve kdo kje dobit te t.i. "1 1/2" copper pipe endcap" (na tej strani:Klik!)
Res, ce ve kdo kje to dobit bi bil zelo hvalezen!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

||_^_|| ::

mene tut zanima s čim bi popnu hladilnik na radeona. ker tok dnarja za arctic silver lim je res huda!

luni ::

jah bolj poceni varianta so kapljice sekundnega v vogalih ampak to je dost permanentna resitev :)

Jebiveter btw kje si dobil ta hladilnik? Sam naredil?
Artificial Intelligentia

Jebiveter ::

luni: Kot sm napisal odzgoraj je to moj naslednji projekt (po dokoncanju WC in kiste). Jest bom sicer malo modificiral (mi no se ravno jasno kako) in naredu se ramsinke. Stvar sem pa vidu tukej: http://www.lostcircuits.com/advice/rade...
Tip na tej strani pravi da hladi za pop***it! pa spoh ni tezko nardit, sam ne vem kje dobit tisti osnovni del - 1 1/2" copper pipe endcap. Anyone?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

frudi ::

luni, kolko sem bral na www.arcticsilver.com je AS II lepilo precej bolj permanentna rešitev kot sekundno lepilo :).
Jebiveter, toplo ti priporočam, da pogledaš malo na arctic silver homepage, preberi navodila za uporabo lepila, premisli, če se ti da špilat z njim (je namreč dvokomponentno in se menda suši par ur) in se potem odloči.
pa še to - jaz ne bi šel pregrešno drage AS II paste uporabljat skupaj s 'sekundno lepilo' metodo pritrjevanja. škoda dat 3k sit za pasto, katere učinek bo bistveno zmanjšan zaradi predebelega in slabo toplotno prevodnega sekundnega lepila. raje nabavi termalno lepilo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

CIrCAcevl ::

Se strinjam s frundijem. To lepilo je v dveh tubah, drži pa tko, da ko prime ne spusti.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim nalepiti...

Oddelek: Navijanje
121446 (1155) humanoid
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505504 (4631) sharp
»

dvokomponentno + cipi + termalna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61031 (909) Vesoljc
»

hlajenje grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81021 (761) giuseppe
»

"Limanje" hladilnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172153 (1942) morphling1

Več podobnih tem