» »

RACK-i

RACK-i

swalow ::

a mi prosim lahko kaj pove o teh stvareh, ker mi se niti malo ne sanja, kaj bi to ble???

priti pliz

Loki ::

to so posebna ohisja za streznike, so standardizirani (sirina je 19", dolzina in globina pac variirata).
so drazja od navadnih (ko sem gledal, so bile cene od 70000 sit navzgor, pac odvisno kaksno globino hoces imeti), v domacem okolju pa cisto neuporabna.

standardne sirine so zato, da se jih lahko spravi v ene posebne strezniske omare, ki imajo ze vse potrebno zanje: hlajenje, napajanje...; glavna fora je pa v bistvu v tem, da lahko spravis na enako povrsino veliko vec streznikov kot v konvencionalnih skatlah.

slika 1
slika 2

pomagaj si tudi z googlom (vpisi rackmount).

LojzePek ::

Lahk jih mas tud za PC. Uporabljaš jih za hitro in enostavno prenašanje diskov iz ene v drugo mašino. Pogoj seveda da imata obe mašini isti RACK (razen če rajši za vsako menjaš disk v racku).

Loki ::

na te sem pa cist pozabu...
sam ni treba, da je isti, ampak da je enak - torej ista firma in model, diski pa morejo bit posebni (hot-swap), I think.

swalow ::

kaj pol je možno vse diske uporabit pri teh stvareh, al morajo bit posebni diski ta to??

LojzePek ::

Verjetno delajo vsi diski, razen pokvarjeni in pa SCSI.

swalow ::

:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razstavil, očistil, sestavil - nehal delovati

Oddelek: Strojna oprema
487590 (5671) cegu
»

Hiter FTP strežni

Oddelek: Omrežja in internet
455410 (4477) Jin

cenzura

Oddelek: Loža
122527 (2450) hamax
»

neznanje angleščine

Oddelek: Loža
252889 (2170) grex
»

Opteroni ...

Oddelek: Strojna oprema
332063 (1514) Jochaan

Več podobnih tem