» »

Nova anketa: Koliko ste odšteli za tipkovnico in miško s podlogo?

Nova anketa: Koliko ste odšteli za tipkovnico in miško s podlogo?

Slo-Tech - V prejšnji anketi smo vas spraševali, ali ste na spletnih servisih že kupili posamezno skladbo. Razloga, zakaj je rezultat za ponudnike tako porazen sicer ne poznamo, vendar glede na to, da se pri nas zbira tehnološko izredno podkovana skupnost, lahko iščemo razloge tudi v tej smeri.

Ste na spletnih servisih (zabavaj.se, iTMS,) že kupili posamezno skladbo?
Ne.97%
(1100)
Da.3%
(31)
Skupaj glasov: 1131


Tokrat vas sprašujemo, koliko ste odšteli za tipkovnico in miško ter podlogo zanjo.

87 komentarjev

«
1
2

PrimozR ::

Izi, pri ns ni Itunesa in pobodneba. Zabavaj.se al kaj je že blo je pa mel nizko kvalitetne pa drage komade če me spomin ne vara.

roli ::

19.000 pa še mlo sem odštel.Miška 15.000SIT (MX 1000) in tipkovnica 4.000 SIT (Genius slimstar),podloga 200SIT.Z vsem skupaj sem zelo zadovoljen.
http://www.r00li.com

kuglvinkl ::

Gotovo pri nas v ponudbi manjka kvalitetnih tipkovnic. Keytronica se sploh ne da več dobiti. Tko da si sedaj delam zalogo 15 let starih IBMovih tipkovnic. S tremi sem rešen za nadaljnjih 15 let.

kuglvinkl ::

Je pa seveda količina denarcev, ki se jo odšteje za dobro tipkovnico odvisan od tega, ali se s tipkanjem preživljaš. Če uporabljaš samo smerne tipke, se ziher ne splača dat več kot 1k zanjo.

Road Runner ::

kaj pa za tiste ki tipkovnico ter mis dobimo v kompletu z masino? a sem pol dal zanju 0 SIT ali ceno celotne masine? :)

pa da se mal razburkam... kje so informativne cene v evrih? ;))
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

kuglvinkl ::

Cene v evrih bodo po 1.1..

Glede kompletov, tisti, ki vedo kaj hočejo, si te tri stvari kupijo posebej in extra, če je treba.

TekO ::

Sj maš eurokalkulator pa si preračuni! :D
Tipkovnico mam od ne vem kje (0 SIT), miško dobil zastonj, podloge nimam, Skupno: 0 SIT (= 0.0 €;) )
Ideas are bulletproof.

Road Runner ::

to ze, da kupijo ce je treba... ampak v primeru da ni treba, kako odgovorijo na anketo? :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

kuglvinkl ::

vsebinsko je manj kot 5k pravilen odgovor, če ne vedo. ;)

Kenpachi ::

Manj kot 5... Pač stock stuff and I'm happy with it.
Zaraki Kenpachi.

driver_x ::

Sem zelo delikaten, kar se tiče miši in tipk. Trenutno pritiskam po DiNovo Media Desktop Laser tipkovnici.

MrStein ::

Zakaj bi že dal več kot 1500 SIT za tipkovnico ? ;)
Pa jurja dvesto za miš...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Urajmal ::

MX700 ob svojem izidu - 22k, tipkovnica logitech ultra-x flat nekje - 6k, podloga steelpad ss - 8k, igranje igerc s tem - neprecenljivo :D torej malenkost nad 35k (145€).

overlord_tm ::

Tipkovnica - BTC9000A al pa neki podobenga poceni
Miška - Logicetc BJ58 pomoje da več kot 2k nebi smela bit.
Podlaga - miza (a bi moral potem ceno mize dat v ceno opreme? potem sem že high nivo :P)
-----
Igranje igric s tem, neprecenljivo. Sem probal z mx1000 in g15 pa s tem sploh ne moreš igrat streljačin. Za streljat rabš 2 knofa, tak da ne vidim smisla v kaki boljši miški.

Roadkill ::

Keytronic tipkovnica je bila 8.500sit, razer diamondback je bila okrog 16k sit in fUncpad 7.500 sit.
Naslednjič bom dal za tipkovnico več denarja. Verjetno bo Cherry. :)
Ü

Jernej L ::

Tipkovnica genius slimstar, je že par let stara in je srebrna obroba že dokaj zrabljena :D :D miška pa tudi genius optična, čisto navadna netscroll+eye.. okoli 5-7K vse skupaj, deluje odlično. imam pa tudi v zalogi staro compaq-ovo klasično tipkovnico če jo bom rabil (ali pa če jo bom rabil za koga pretepst :P )

rapz0r ::

Miš Razer Copperhead Chaos Green
Podloga RAzer Mantis Speed
Tipkovnica Logitech Ultra X

25.5k

Matek ::

Zakaj bi že dal več kot 1500 SIT za tipkovnico ? Pa jurja dvesto za miš...

Ker bi rad dodatne tipke na obeh? Ker bi rad imel brezžične zadeve? Zakaj bi dal pa za avto več kot 200 tisoč sit, saj se lahko že s takim voziš.

Igranje igric s tem, neprecenljivo. Sem probal z mx1000 in g15 pa s tem sploh ne moreš igrat streljačin. Za streljat rabš 2 knofa, tak da ne vidim smisla v kaki boljši miški.

MX1000 ni miš za resno igranje, ker je brezžična. Za streljašine rabiš pogosto tudi več kot dva knofa (ko moraš v žaru boja uporabiti orožje, ki je sicer na tipki 0, je kar priročno, če ga imaš nekje na dodatnem miškinem gumbu). Poskusi svojo miš za 2 jurja enkrat zelo sunkovito premikati po podlogi in glej, če se kazalec obnaša konsistentno. Garantiram, da se ne.

O tem, da je miza kul podlaga, pa raje ne bom. Dokler ne poskusiš drage podloge, ne moreš vedeti, kako dobra je miza, ker nimaš nobene reference.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MrStein ::

Ne rabim dodatnih tipk na tipkovnici.
Pa tipkovnica, ki je petkrat dražja od moje, jih tudi nima.
Ima pa standardne , a zatikajoče se tipke. Cherry. Hmm, nekdo je zgoraj omenil, da bo kupil Cherry. In zanj dal več kot 9 jurjev.
Ne vem, meni to zveni kot "dal bom 5 milijonov SIT za fičota". ...

Par tipk na miški pa bi prav prišlo, res. V igrah. Sem že skoraj kupil eno, pa je sodelavec odnesel zadnji kos. Od takrat vidim le neke "frizirane", pa "šminkerske" miške, ki so še zraven tega precenjene. (trojna cena, ker ima dve tipki več ???)


Za brezžičnost ne rečem, zna prav priti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pivo ::

Logitech G5 18k
Logitech Elite Keyboard 7k
podloga Nova Winner 4k
=29k SIT
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Roadkill ::

>> Hmm, nekdo je zgoraj omenil, da bo kupil Cherry. In zanj dal več kot 9 jurjev. Ne vem, meni to zveni kot "dal bom 5 milijonov SIT za fičota". ...

To samo kaže na to, da nimaš pojma o čem govoriš. Se pa ne mislim tle spravljat v neke prepričevalne debate. Če ti je 5k dovolj za te zadeve in si zadovoljen... blagor tebi.
Ü

Matek ::

Moram se strinjat z Roadkillom. Kavbojke za 2 tisoč ne opravljajo svoje funkcije enako dobro, kot leviske za 20 tisoč.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

[D]emon ::

Ni nujno da je to, kar je drago, tudi res kvalitetno. In ni nujno da je to, kar je poceni, tudi zanič. Načeloma to sicer velja, pa vendar se najdejo izjeme. Sam sicer uporabljam Microsoft Natural Multimedia Keyboard, za katero pa nisem odštel niti tolarja, ker sem jo prejel od sošolca. :D Miška pa je neka Genius za 2000 sit. Glede na to da se ne ukvarjam s "profesionalnim igranjem" ali čem podobnim je to zame dovolj dobro :)

Pa vendar, vsakomur svoje :) Meni le-ta kombinacija ustreza.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

PiKi ::

Logitech G15 20k
Razer copperhead 15k
Razer mantis control podloga 6k

okrog 41k SIT
ker se cenim :D
Majhno žrebe pa opasan ko sam hudič!

sss ::

@ Matek

Komaj sem čakal na takega pametnjakoviča kot si ti, ki vsi napihnjeno trdijo, da so brezžzčne miške neprimerne za igranje ker imajo lag ipd. Pri novejših miškah temu NI tako :\ Je pa res, da je MX1000 bila zame neprimerna ker se mi je zdela enostavno pretežka s svojim akumulatorjem oz baterijam ter prevelika (čeprav imam relativno velko dlan)

anyway, uporabljam MX518 za katero sem dal okoli 14k, podloga je pa fUnc sUrface 1030 za katero sem dal cca 8k.

Roadkill ::

sss, potem pa naštej miške, ki so brezžične, nimajo laga in niso pretežke in jim baterija drži več kot kak dan. Se izbira PRECEJ zmanjša. :)

Poleg tega pa glede na to da me je svoje čase Matek konkretno ownal v ETju in da je edini človek na S-Tju, ki je napisal članek o podlogah za miško, ga težko zmerjaš s pametnjakovičem. Tip preverjeno ve precej o teh zadevah. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

dejanslo ::

et ftw!1 ;)

am.. mx518 13k; neka genius tipkovnica, s katero nisem zadovoljen 4k (dejansko ima lag na numpadu). podloga najdi.si promocijski material 0k :)
There`s More Than One Way To Do It

Opkow ::

Apple pro keyboard 15 K, Icemat 11 K, Logitech MX 500 15 K.
Ni ravno malo. Ampak sem z njimi zadovoljen. Mi ni zal denarja, ker mi sluzijo ze par let.

sss ::

@ Roadkill

Morda sem se prenaglil z izbiro besed drgač sm pa ciljal na to, da veliko "hardcore" gamerjev ponavlja za drugimi pri trditvi, da zaradi tega ker je miška brezžična oz ker se miš sporazumeva s compom preko radijskih valov namesto preko žice je pa nujno zadeva slaba in ima lag ipd... Morda je to veljalo za starejše miške, novejše se pa fajn obnesejo tud pri gamerjih. Btw tud sam sem igral CS preko klana dokaj uspešno tko da tud moje nnenje ni ravno mnenje nekoga brez izkušenj.


P.S.: me zanima izzid nekakega "slepeg testa" pri katerem bi primerjal brezžične z žičnimi, tako, da bi na brezžične pritrdil enak kabl kot ga imajo žične miši... Koliko folka bi vedl ali uporabljajo žično oz. brezžično miš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

driver_x ::

Edini stik, ki ga imam z računalnikom je preko monitorja, tipkovnice in miši. Pri delu ki ga opravljam, se hitrost procesorja ali diska ne pozna bistveno, zato dosti več časa (in denarja) namenim prav V/I napavam.

opeter ::

To je bolj težko vprašanje, saj sem samo za Mac-ovo tipkovnico odštel 8k :'(. Dva mišaka, ki ju imam, pa sta normalna Logitech USB Optical Pilot miški, skupaj cca. 5-6k. Na PC-ju imam "klasično" Logitech Internet Keyboard za 3k.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pouh ::

razer copperhead 15k
qck steel 3k
genius kb-21e scroll 3k

BendeR ::

Jaz sem se prvo tudi obdajal samo s poceni robo, pa sem miško menjal po 2x na leto. Potem sem začel igrat ET in nabavit MX400 (12k)in speed pad podlogo (5k). Zadeva špila kot mora že dobre 3 lete (edino barvo sem že znocal na miški). Tipkovnica pa mi je dobro služla še iz leta 99 (mitsumi za 1.5k :D). Dodatnih tipk ne rabim, ker sem bolj kliken sie tip, zato sem šel v štancuno in tam zagledal wannabe laptop tipkovnico luxemate scroll (genius). To je eno govno od tipkovnice, ki sicer super zgleda, a je pisanje malo smešno. Prav tresnit treba po tipki, da se ti tudi vse prikažejo na monitorju. Pol pa pišem na ircu rahlo omamljen v jutranjih urah (pač ne tolčem gor s hamrom) in mi manjka pol črk v tekstu. Ob nakupo nove tipkovnice bom raje posegel po normalnih tipkovnicah bolj priznanega proizvajalca ... ;((
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

M-XXXX ::

G5 -18k
G15 -20k
Steelpad+ -5k

Matev ::

jaz imam v službi cherry g81
mislim da stane nekje 10-11 jurjev

je tipkovnica ki ima pod vsako tipko svoj sistem - vzmet in ono

ne deluje po sitemu gumijaste membrane

http://www.e-misija.si/artikli.php?sifra=5115&PHPSESSID=8045a09bebb1b20fe839dcb33897d039

bluefish ::

že pred sedmimi leti dokaj kvalitetna tipkovnica za okoli 6.000 SIT, nekaj časa nazaj pa še MX518.

Mavrik ::

Skupaj sem dal 20k, za Logitechov Internet Navigator SE ter MX510. Sicer ni mi se šlo toliko za gaming, kot za ergonomijo. Miška odlično sede v roko in se da tudi več časa skupaj lepo delati z njo. Enako velja za tipkovnico.
The truth is rarely pure and never simple.

3p ::

MS "ergonomska" (ena žična) tipkovnica, miš Logitech OEM el-poceni, podloga miza (hmm... okoli 30 jurjev...) = skupaj: cca 40 jurjev :D

m0LN4r ::

nekje kaj jaz vem tipkovnica ultra x flat 7k , MX518 13k, Icemat 2nd black 8k
a lahko poštnino prištejem ker sem vse stvari posebej naročil bo nekje poštnina 2k
skupi 30k
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

we_are_borg ::

Hm,za Cooltekov keyboard sem dal 10k in za Razerja 13k
death is irrelevant

PrimozR ::

Jest mislm da je blo vse skupi pod 5k, če ne je blo pa čez za 100 ali 200 SIT. BJ58 in cheapass tipkovnica :) Lahko bi nardil 'koliko ste dali za input naprave', s tem bi pokrili še game controllerje. 33k za MOMO Racing.

T-Majo ::

Razer Viper za rojstni dam, podloge pa niam. :))

steev ::

Tipkovnica: Logitech ultraX
Miška: Logitech mx518
Podloga: Steelpad S&S
:|

celada ::

hmm meu sm mal sreco ko sm nabavlju mis + podlogo tak da sm dau zato 5k + tipkovnica 2.5k tko da sm dau 7.5k za vse skup.
MIska: mx518
podloga qck stell
tipkovnica: ena obicna logitech

galimim ::

15k za G5
10k za eno tipkovnco od Logitecha
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

OldSkul ::

MX510+Logitech media tipkovnica+Mayypad podloga. Koliko sem dal vseskupaj se ne spomnim več. Bom pa tipkovnico zamenjal za tisto z tipkami kot pri prenosniku, ker kmalu dobim novo mizo, pa mi je ta tipkovnica malo prevelika...hočem, da je manjše vseskup.

Azrael ::

Od 1993 Cherry G80 tipkovnica, računalnikov se je v tem času zamenjalo že kar nekaj, tipkovnica pa je ostala.

Miška Logitech optična z driverji od neke Trust miške, ki so za razliko od originalnih brez nepotrebnega fancy balasta, od katerega je samo kup problemov in nobene koristi.

Podloga nekaj iz reklamnih akcij.
Nekoč je bil Slo-tech.

PrimozR ::

AZrael jest logijevo brez driverjev uporabljam. Oz. z Win XP driverji :)

Azrael ::

@P|P|:

Verjamem, samo jaz sem še vedno na Win98. Bom počakal, da še malo pade cena licenčnih XPjev.
Nekoč je bil Slo-tech.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa (5 min)

Oddelek: Šola
183517 (2677) Machete
»

anketa pri sociologiji

Oddelek: Šola
71866 (1706) nejcek74
»

Prekomerna uporaba interneta

Oddelek: Šola
203010 (2200) WALSH
»

Pomagajte k boljšemu Slo-Techu!

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
343829 (2900) simpatija
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
312110 (2110) Jeebs

Več podobnih tem