» »

Čuden problem z inverterji...

Čuden problem z inverterji...

iMark ::

Pozdravljeni!

V compu mam več katod ( UV, neonke) Pred nekaj časa sem kupil še eno UV katodo, in jo tisti dan ko sem jo dobil tudi sporbal in je delala. V torek pa sem jo vsatvil računalnik, in priklopil na napajanje, a katode niso svetile. Potem sem prikljčil na drugi inverter (inverter za UV 3 a) in prav tako ni delalo. Potem sem priključil še na en inverter, ki ga vidite na drugi sliki, ki je drugačen od drugih in obkrožen, na katerem pa so katode svetile, delale. Potem so mi z Cool-pc poslai nov inverter. Priključil sem ga na kabel 1b, na katerem je normalno delala. Potem sem zamenjal kabel in prilključil inverter na kabel 2 b, na keterem ni več delalo. Še enkrat se poizskusil priključi UV katode na inverter od skenerja (tisti drugačen od drugih), s tem inverterjem katodi delujeta na vseh kablih (1b, 2b in 3b). Zelo čudno se mi zdi to kako da so vsi inverterji pregoreli, ko sem jih priklopil na kabel 2b ali 3b, saj pride + po vseh kablih isti :\ in zanimivo je tudi to, da na inverterju od neonke (inverter 2 a) deluje UV katoda, ne glede na to kam je priklopljeno...

Dvomim da me bo kdo razumel, ker je tako napisano, ampak res ne vem kako naj napišem ker se mi to zdi zelo čudno 8-O :\ ve kdo kaj bi bil vzrok da bi mi pregoreli vsi inverterji ko sem jih priključil drugam razen invertzer 2a in uni od skenerja?


Pyr0Beast ::

različne napetosti na kablih. različne izhodne napetosti. Sunki pri vklapljanju. (sej si priklučeval ko si imel ugasnjen komp ?)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iMark ::

Napetost je povsot enaka (12V) saj pride do stikal isti kabel za +. Ne comp ni bil ugasnjen, je pa bilo stikalo na OFF (za +) tko da ni razlike :\. Zanimivo je to da je na iverter 2 a UV katode delovala povsot, ne glede kam sem jo priključil in enako velja za uni inverter ne original, od skenerja
Meni se to zdi tko čudno da bolj ne more bit, kot da ne bi inverterju pašalo biti na drugem kablu :S, čeprav je vse skupaj povezano :\

radiator ::

Poskusi na vhod inverterja dodat kak kondenzator(elektrolit). Po možnosti LowESR.
Kaj je jutri že bilo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri luč!

Oddelek: Kaj kupiti
6952 (743) 5er-->
»

neonke in kako vezati?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82017 (1897) SebaR
»

Montaza neonk pod racunalnisko mizo z zvocnim efektom.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151878 (1659) postar_si
»

Kako Narediti/popraviti napajalno vezje za neonko?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265014 (4722) Azrael
»

neonke+zvok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81252 (1147) DimmniBurek

Več podobnih tem