» »

canon pixma mp450

canon pixma mp450

stormlord ::

Glede na to da sem nov na forumu najprej pohvala spletni strani in forumu v katerem sem že dostikrat našel rešitev za marsikatero mojo težavo, ter tudi pameten nasvet. No pa preidimo k bistvu. Zanimam se za nakup CANON PIXMA MP450 pa me zanima ali ima že kdo kakšne izkušnje z njim? Glede na to, da nisem nikjer zasledil na net-u me zanima tudi ali ima tiskalno glavo na kartuši ali tiskalniku? Rad bi slišal vaše mnenje in morebitne predloge za konkurenčne tiskalnike v tem rangu(EPSON odpade, ker sem ga imel in zdaj gre v smeti;(( )

LP

Jackal ::

Članek v Monitorju pravi, da uporablja kartuše z vgrajeno glavo. Naj te ne zmede, da oni v tem članku ocenjujejo MP150 in MP170 - kartuša je namreč enaka kot pri MP450. Nerodno je edino to, da barve niso ločene (se pravi vsaka barva posebej).
Sam si sicer lastim Pixmo MP500 - razlika od 450-tice je v tem, da ima ločene kartuše z barvo in da ima glavo vgrajeno v tiskalnik (zato je tudi glava lahko boljša - kapljice 1pl v primerjavi z 2 pl pri MP450). 450-tka tudi ne zna obračat papirja za dvostranski tisk in ne printa na CD/DVDje.

Če ne rabiš šminke (beri: LCD displaya) in fotografske kakovosti tiska poglej še za kakšnimi HP-ji. Za svojo ceno ponujajo zelo dobro kakovost tiska - predvsem n navaden papir.

PS: Ne metat Epsona v smeti. V tiskalniku je veliko delov, ki še pridejo prav - Koračni motorji, vodila, razne vmeti itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

madar ::

Jackal hvala za odgovor. Sem predhodno sicer gledal HP PSC 1410,1510 in 1610 sam ko sem pogledal velikost kapljice (5) in količine črnila v kartušah (5 ml) sem postal malo skeptičen. Sicer pa kako si kaj zadovoljen s svojim mp500? Še to bi te vprašal, si imel mogoče kaj konkretnega v mislih od HP-ja? Sem tolko člankov forumov itd. prebral, da se mi že počasi meša.

Zheegec ::

MP500 je dejansko isti tiskalnik kot IP4200, MP450 pa ima druge kartuše in ni ravno primeren za high-quality.

No, ravno danes pa včeraj smo se v službi igrali z Canon IP4200, HP PS8250 ter Epson DX3850 (enak tiskalnik kot D68), isti papir, ista fotka.

Canon IP4200 stane cca 25-27k, HP Photosmart 8250 stane cca 40k, D68 pa 16k.

IP4200 ter ps8250 sta dejansko natisnila enako fotografijo, tudi ko smo pobliže pogledali fotke sta bili vsaj po mojem mnenju identični (seveda pri printanju preko kompa, ker PS8250 kar sam nekaj spreminja kontrast če greš preko čitalca kartic ali pictbridge).
Epson seveda malo slabšo, ampak ne spet ogromne razlike, toda je opazna.

IP4200 je fotko (A4 format) sprintal v cca 1min, HP v 3-4min, Epson pa v cca 12min >:D

Razlika je seveda v ceni - HP ima 6 kartuš za cca 6x 2.500SIT = 15.000SIT, skupaj je notri cca 28ml barve (na pamet), Canon pa 4 kartuše za cca 4x 3.200SIT = 13.000SIT, skupaj je notri cca 50ml barve. Epson ima poceni kartuše, vse štiri za 7.200SIT, koliko je notri sem že pozabil 0:)

Canon ima 1pl kapljico, HP pa 3pl, torej je Canon bolj varčen, zato pa HP prihrani pri bolj učinkovitem čiščenju kartuš. Recimo da je izkoristek enak, torej Canon naredi z enim setom kartuš cca 50 slik A4 v best-quality, HP pa cca 28 slik v best A4 (nekje 1ml barve za A4 pri max quality naj bi šlo).

Canon ima tudi duplex (dvostranski tisk) ter možnost printa na CD/DVD medije, HP ima pa ličen barvni display (whatever) :D

Cena MP500 (torej multifunkcijska naprava ki ima isti tiskalnik kot IP4200) v Slo je recimo 60k, cena PSC3210 (mult. naprava ki ima isti tiskalnik kot PS8250) pa cca 65-70K.

Tukaj bi bil definitivno Canon zmagovalec, cenejših PSC1410/1510 se raje izogibaj, tukaj bi bil celo Epson DX4200 boljši, enako bi rekel za PSC1610.

Moram pa reči da me je kvaliteta fotk naprintanih z IP4200 ter z PS8250 neverjetno presenetila, tako lepih A4 fotk še nisem videl dosedaj, sploh pa ne naprintanih na printerju za 30k SIT. Seveda če je dober digitalni fotoaparat :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jackal ::

S Pixmo MP500 sem zelo zadovoljen - sicer pa za tak denar mora tudi marsikaj znat. Kartuš ima 5 - tri za barvni del (RGB) ter dve za črno (ena je pigmentna in je približno 2x večja) - ta se uporablja za večinoma za tekst.
Prvo kar sem opazil, že ko sem šel v trgovino - da je zadeva ogroooomna in težka.
Od tu naprej so bili pa še sami +. Ima dva pladnja za papir (zgornjega - kot klasični tiskalniki in spodnjega - podobno kot laserski tiskalniki. Lahko tiska na CD/DVDje (kar že vidim, da bo glavni krivec z prazne kartuše).
Glede kvalitete lahko samo povem, da ko sem natisnil eno hi-res sliko na foto papir sem obstal z odprtimi usti. Posameznih pikslov se dejansko ne vidi več. Na navaden papir so rezultati tudi zelo dobri - čeprav na navaden papir ni ravno mogoče delat čudežev.
Poleg tega sem opazil še eno pomanjkljivost - namreč Canon uporablja posebna črnila, ki ne zbledijo hitro (CromaLife) in takšnih črnil za refill pri nas še ni. Lahko bi ga sicer polnil z navadnimi termo črnili, samo spet obstaja riziko zaradi vgrajene glave. Poleg tega je Canon te kartuše opremil s čipi, ki podobno kot pri Epsonu štejejo koliko strani je sprintanih. Drugae kartuše so za takšen sodoben printer zelo velike (posamezna barvna in (dye) črna je 13ml, pigmentna črna je 25ml)
Nujno morem pa še omenit, da tiskalnik deluje tudi v slovenščini (meniji) in je so priložene tudi nalepke, da si lahko lokaliziramo gumbe.
Vgrajen ima čitalec vseh možnih spominskih kartic, prav tako pa Canonov PictBridge, ki pa ga še nisem imel možnosti preizkusit (printanje fotografij je zanimivo, samo kaj, ko me v lokalnem foto studiu stane takšna fotografija veliko manj).
Skener je pač kot vsak skener - za mojepojme precej hiter, ločljivost je pa tudi vredu. Nastavka za diapozitive nima (to ima MP800).

Sicer pa ni v reviji Monitor zaman na prvem mestu med multifunkcijskimi napravami. Opis

Sicer pa opažam zadnje čase teženje proizvajalcev k nekim mini kartušam. Malo doma eksperimentiram z različnimi tiskalniki in refilli (HP DJ690C, HP DJ710C, Lexmark Z25, Epson C43UX) - od teh ima HP710C še vedno največje kartuše (črna 42ml, barvna 3x15ml), kvaliteta tiska (sploh besedil) je pa še vedno zelo dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon PIXMA iP4200

Oddelek: Kaj kupiti
304012 (1810) gyga
»

NajEkonomicni Tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
172038 (1628) roccco
»

Inkjet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252656 (2202) 1marjan
»

kateri tiskalnik ki printa na cd/dvd

Oddelek: Strojna oprema
101448 (1263) MEDENA
»

HP PSC1610 ali Canon PiXMA 4300 ?

Oddelek: Kaj kupiti
51369 (1318) Jackal

Več podobnih tem