» »

Steam - Nakup iger

Steam - Nakup iger

««
48 / 244
»»

medenko ::

tudi mene so tako hitro, krneki.

PNG ::

Mene so banali ker sem pirat, saj sem na Bioshock 2 forumu zapisal, da sem si original kupil in mi ga nikakor ne gre zagnati, zato sem potem piratskega potegnil da sem lahko igral (kar je žalostno!). Pa sem tech savvy uporabnik, ampak mi ga ni uspelo usposobiti. Saj je vseeno, v glavnem banan sem bil za piratstvo.

Na accountu pa imam ~400 iger.

Pesimist ::

Zdrava pamet bi ti lahko povedla da se ne greš na forum važit da si uporabnik piratske igre, pa tudi če si lastiš 10 orginalov.
Konckoncu ce kupis 1 orginal v bigbangu tudi negres tja drugi dan in zahtevaš še enega sej si ze plačal orginal ali pač?

Kvejčemu refund bi lahko zahteval.

medenko ::

to ni res, ti si plačal original in si "lahko" dol potegniš "piratsko"....kakor je isto kot plačaš licenco za windowse in si snameš poljubno kopij z torrentov, namen je isti.
smo si pa naredil nov account pa je.

Bor H ::

Jst enkrat napisal na forumih da mi original Bioshock ne dela zvok, medtem ko mi v "neuradni" verziji je in pol pripisal rešitev. Nisem imel problemov. Ko sem pa enkrat komentiral na statistiko downloadov iger, da je zblojena, ker sem tudi sam DLjal Bad Company 2, ker sem imel samo serijsko, so me pa banal, po ene štirih izmenjanih mailih s supportom sem obupal in pač ne sodelujem več na steam forumih, sej konc koncev s tem imajo največ izgube nekateri mali indie razvijalci kjer sem prej redno komentiral in igral "testerja" kar zdj ne morm več.

RejZoR ::

Včer sem kupil en posrečen špil, mogoče bo še komu zanimiv.

Imenuje se Cubeman:
http://store.steampowered.com/app/207250

Trenutno stane 1,6 EUR, je pa neke vrste tower defense kjer stolpi niso stacionarni ampak imaš Minecraft like pajacke, ki jih iz baze pošiljaš na obrambna mesta. Isto seveda dela tud nasprotnik, ti moraš pač izbrat boljšo taktiko in ga premagat. Kdor je nutjob na tower defense špile je tole zanimiva opcija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PNG ::

Pesimist je izjavil:

Zdrava pamet bi ti lahko povedla da se ne greš na forum važit da si uporabnik piratske igre, pa tudi če si lastiš 10 orginalov.
Konckoncu ce kupis 1 orginal v bigbangu tudi negres tja drugi dan in zahtevaš še enega sej si ze plačal orginal ali pač?

Kvejčemu refund bi lahko zahteval.


Refundov Steam ne daje, razen v zelo redkih primerih (recimo preorder brez da bi špil sploh inštaliral ali preden izzide ipd.). Ne govori na pamet, prosim, hvala. V big bangu pa gre za trgovanje fizičnih predmetov in ne virtualnih ključev. Hruške in jabolke.

RejZoR ::

Tud Steam bi lahko delal refunde pod pogojem, da ne preigraš več kot npr 50% igre. Ker ko ti jo odstranijo je ne moreš nikakor več pognat. Z omejitvijo preigrane igre pa bi eliminirali ljudi, ki bi igro kupili, preigrali in nato zahtevali refund.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

def0r ::

RejZoR je izjavil:

Tud Steam bi lahko delal refunde pod pogojem, da ne preigraš več kot npr 50% igre. Ker ko ti jo odstranijo je ne moreš nikakor več pognat. Z omejitvijo preigrane igre pa bi eliminirali ljudi, ki bi igro kupili, preigrali in nato zahtevali refund.

Se mi zdi da daje steam moznost refuna samo 1x in to v primeru ce si kupil igro pred kratkim.

TechBeats ::

Mogoče kdo ve kdaj bodo v EU začeli prodajati steam "money"? kakšene 2 meseca nazaj sem opazil, da imajo po US v trgovinah 20, 25, 50$ kupone..

Nimam paypal tko, da bi bila tole zmaga! :D
AciD TriP

dr.Akula ::

Steam money je lahko tudi Paysafe kartica, ki jo dobiš v trafikah ali si jo nakažeš z moneto.
ni podatka

medenko ::

kaj bi pa tole pomenilo steam money?

RejZoR ::

Steam ponuja nek "predalček" oz denarnico na katero naložiš denar in potem s tem plačuješ direktno znotraj Steama. Do sedaj si gor naložil iz PayPal, kreditne al pa PaySafeCard, zdej pa bo valve začel prodajat prav namenske kupončke. Pač boš v štacuni rekel da hočeš Steam Money, boš plačal ne vem 20 EUR in dobil Steam Money v protivrednosti 20 EUR, ki ga boš naložil na Steam Wallet in ga potem iz tam trošil brez potrebe po kreditni kartici.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TechBeats ::

dr.Akula je izjavil:

Steam money je lahko tudi Paysafe kartica, ki jo dobiš v trafikah ali si jo nakažeš z moneto.



Hm paysafe kartica in celo v trafikah?

kva nč jasn :D, ja in kaj a to kupiš nafilano kartico potem pa prek interneta aktiveraš na paysafe account oz. kako to poteka? :)
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Bor H ::

Kupš paysafe card v trgovini (če jo vzameš za 25€ boš dal zanjo 26€, 50€ boš dal 51€ itd.). Ubistvu je ko mobi kartica, neko dolgo cifro dobiš. Greš na steam in klikneš v accountu na wallet in rečeš da bi dodal 25€ al kolkorkol že in pol izbereš paysafe in vpišeš kodo ki si jo dubu v trafiki.

(lahk pa tut direkt špil plačaš s tem sam pol maš kup kartic na katerih maš po 20 centov al pa kej takega kar je škoda)

TechBeats ::

Aha, ubistvu čist na simpl, kul hvala! :)
AciD TriP

Bor H ::

Exactly, pa še fajn je ker si recimo jutri daš gor 50€ in rečeš da more zadostovat do konc razprodaj ;)

RejZoR ::

Kar seveda nikakor ne drži ampak ajde... :P Ker keša itaq vedno prehitro zmanjka na razprodajah. Razen če že skor vse imaš, kar se mi je pogosto dogajalo eno akcijo nazaj :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

def0r ::

Bor H je izjavil:

Kupš paysafe card v trgovini (če jo vzameš za 25€ boš dal zanjo 26€, 50€ boš dal 51€ itd.). Ubistvu je ko mobi kartica, neko dolgo cifro dobiš. Greš na steam in klikneš v accountu na wallet in rečeš da bi dodal 25€ al kolkorkol že in pol izbereš paysafe in vpišeš kodo ki si jo dubu v trafiki.

(lahk pa tut direkt špil plačaš s tem sam pol maš kup kartic na katerih maš po 20 centov al pa kej takega kar je škoda)

+ se paysafe card preko monete
http://www.edenar.net/si/moneta.wlgt
Samo te stane 1 eur več :) Vzames za 20€ kartico placas 21€.

Bor H ::

Tut v trafiki te stane un € ;)

RejZoR: se je tudi meni to začel dogajat, al je predrago al pa že mam. Jst računam da bo 20€ vrh glave tokrat, razen če se res izprsijo z akcijami.

medenko ::

kje hudimana je poletna akcija? hehe

Dr_M ::

Nej pocakajo do ponedeljka. Ta vikend bo se odfukano :>

TehDucky ::

Just Cause 2 - 3ˆˆfunte, akcija velja do konca vikenda in na download only verzijo. Na steamu je 19.99€ trenutno
http://www.game.co.uk/en/just-cause-2-3...

Če kdo najde kakšen dober diablo 3 deal nej linka =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Pesimist ::

TechBeats je izjavil:

Mogoče kdo ve kdaj bodo v EU začeli prodajati steam "money"? kakšene 2 meseca nazaj sem opazil, da imajo po US v trgovinah 20, 25, 50$ kupone..

Nimam paypal tko, da bi bila tole zmaga! :D


idi na abanku si predplacilni mastercard zrihtat. Nerabis sploh dohodka.

Bor H ::

TehDucky: supr, sam na Steamu bo tut 5€ ali manj v prihajajocih razprodajah. Problem JC2 je pa shitload DLCjev, ki te pridejo se enkrat tolk kot sam špil.

Pesimist ::

the line zgleda gre tudi slabo v promet ce je ze 50 off

medenko ::

Tr0n ::

Se malo pa bo Steam sale. Get ready etc.

Jerry000 ::

Tr0n je izjavil:

Se malo pa bo Steam sale. Get ready etc.


To se že 1 teden govori pa še kar nič

wired ::

medenko je izjavil:

Amazon ima akcijo

Digital Games Best Deals of July: New Discounts All Month Long

Kul, oba Bioshock-a skupaj za cca. 6€!

Edit: eh, pozabite: "Game Downloads are only available to US customers" :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wired ()

rogi2010 ::

Še zmeraj je bilo "Game Downloads are only available to customers with US billing adress", kar samo pomeni da moraš imeta kartico registrirano na US naslov. Je pa res, da sam ne morem kupovati fizičnih stvari na amazon.com ker jih bodo poslali na Google HQ :)

Pesimist ::

samo? povej mi kak ta samo uresnicim kot drzavljan slvoenije, gled enato da je vecina teh virtualnih kart z us naslovi bananih ze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kmetek ::

baje pomaga če dodate nek izmišljen sekundarni naslov?

RejZoR ::

C&C -75% Midweek Madness

Ker že vse imam sem si za 1,69 EUR raje kupil Legendary. Nimam pojma če je špil sploh za kej ampak grafika in pošasti izgledajo fajn, tko da za slaba 2 evra bo že.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Ej rejzor, kolko špilov imaš že v arhivu? Oziroma to samo zbiraš ali pa jih tudi resno/redno preigravaš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

RejZoR ::

Počasi jih preigravam. Sicer jih kupujem hitreje kot preigravam ampak gre. Trenutno jih imam na Steamu točno 250 :)

Od tega jih je dober delež takih, ki sem jih mogoče dolgo nazaj preigral v travniški obliki pa sem se odločil, da jih kupil, ker so mi bile všeč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Hehe, zanimiva okrogla številka. :D
Samo me je zanimalo, kako najdeš čas vse to preigrati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Sej zadnje čase ga ne, zato pa jih kupujem hitreje kot jih špilam. Kakšen vikend, ko sem frej me prime pa kej prešpilam v šusu. Drugače pa ne več tolk. Med tednom če si najdem čas bolj špilam tiste, ki so mi tko ful všeč, predvsem Killing Floor in NFS Hot Pursuit 2010. Pač da zaženem, odigram ene 3 runde in to je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

Meni se zdi brezveze kupovati na zalogo. Kupis si tisto, kar res zelis igrati (in ves da bos preigral). Ne pa zato ker je nekaj znizano na 1.99 evra.

RejZoR ::

Why not? Itaq pol ko so deali skor ničesar več ne kupim, ti za drobiž pa samo če so mi zanimivi in ne samo zato ker so poceni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jerry000 ::

RejZoR je izjavil:

Why not? Itaq pol ko so deali skor ničesar več ne kupim, ti za drobiž pa samo če so mi zanimivi in ne samo zato ker so poceni.



+1 js isto. Ko gledaš te iste špile v big bangu po 30€ tle maš pa za 2€...nemorš pomagat:P

bajsibajsi ::

Mogoce zato, ker mocno dvomim da si v "zadnjem casu" preigral ali nemara celo preigraval 250 iger. V kolikor je razlog resnicen, da so ti zanimivi, pa verjetno pomeni, da nisi dovolj kriticen uporabnik, imas nizke zahteve ali pa na kratko - da nimas okusa. :P

Pogosto tako nakupovanje lahko pomeni tudi odvisnost. Odvisnost od online nakupovanja samega; saj je cisto preprosto a ne. Iz naslonjaca, le par klikov.. pa naredim kao super deal s parimi igrami po 3-5 evre. Eh pa kaj potem, ce sedaj nimam casa ne volje igrati. Mogoce bom pa kdaj v prihodnosti... Pa se tako prekleto poceni je. :)

RejZoR ::

Nimam okusa? Človek, kaj pa bi ti rad pričakoval od špila za manj kot 2 evra? Je pa tko, da sem med temi cheapoti našel kar ene par sila zabavnih. Zadnjič sem tko na blef kupil "Cubeman", indie tower defense in je totalno zabavna zadeva. Luštna cell shaded grafika in cel svet ter pajacki skoraj v stilu Minecrafta. In stolpi niso fiksni ampak so kockasti vojački, ki jih lahko premikaš okoli v realtime.

Tud kje piše, da moram 250 špilov preigrat naenkrat? Imam jih v bazi, kupljeni so bili cheapo in ko me zagrabi jih prešpilam. Ne pa da jih ne kupim in ko me prime, da bi jih preigral, jih nimam in moram čakat na nek deal. Ceneje kot -75% in -80% nikoli ne bo, tko da je vseeno če kupim zdej al pa čez pol leta. Vsaj pri indie špilih.

Tud kot sem rekel, velik je takih, ki sem jih preigral kot mulc, ko nisem imel svojih dohodkov in sem pač dobival travniške verzije. Zdej ko pa sam služim svoj denar pa sem pokupil velik del teh špilov. Vem da ni isto ampak vsaj nekaj pa sem dal razvijalcem iger, ki so si to zaslužili. Mogoče se teb to zdi mimo, ampak men pa se zdi dost pošten odnos.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

Zadnji odstavek razumem in se tudi sam nagibam tu in tam v to smer. Sploh kadar si kaksna igra to resnicno zasluzi; kao support razvijalcem. Sicer pa mnjaa kdo sem jaz, da bi obsojal kaj nekdo pocne z lastnim prigaranim denarjem. Sem zgolj glasno (in prehitro) razmisljal.

Uglavnem, kdaj bo summer sale? Zdaj bi pa ze lahko zaceli, 4847372 folka caka na Arma 2.

Pesimist ::

http://www.eurogamer.net/articles/2012-...
buy cheap sell high, earn a shit load of money

ahac ::

Pesimist je izjavil:

http://www.eurogamer.net/articles/2012-...
buy cheap sell high, earn a shit load of money


To lahko na dolgi rok pomeni zmanjšanje akcij na Steamu in nasplošno povišanje cen (za EU države).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

RejZoR ::

Fajn, že tko ima Evropa daleč najdražje špile na Steamu, zdej nam bojo pa zarad tega zaračunaval še več. Just fuckin great. Ameri pa pri nekaterih stvareh (namely Steam) niti davka ne plačujejo (sicer odvisno od zvezne države amapk vseeno), da ne omenjamo famoznega $ = € sistema kjer itaq že dalj časa vlečemo takratko zaradi višje vrednosti evra.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

Ne vem kako ima lahko ZDA tako nizke davke res ne vem.

ahac ::

No, saj ni nujno, da bodo šle cene gor, ampak.. če se jih bo dal prodajat naprej, se bo verjetno manj novih prodal in nekdo bo moral to razliko plačat.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RejZoR ::

medenko je izjavil:

Ne vem kako ima lahko ZDA tako nizke davke res ne vem.


Ne da ima nizke davke, nekje jih sploh nimajo. Plačaš edino davke na zaslužek. Vsaj tko mi je razlagal en američan, ko sva se pogovarjala o cenah med US in EU na Steamu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
48 / 244
»»