» »

Steam - Nakup iger

Steam - Nakup iger

««
175 / 244
»»

Pezdicek ::

prenasalec je izjavil:

Kot je Zmajc povedal, tega Valve ne dela. Pod nobenim pogojem. Nikoli. Na žalost.


Kaj pa tole

http://store.steampowered.com/promotion...

prenasalec ::

To je Family Sharing, kar ni ista stvar. S Family Sharingom samo dovoliš, da nek drug račun igra igro, medtem ko si jo še vedno lasti prvi račun. Family Sharing tudi ne omogoča čisto vseh funkcij, ki bi jih lahko drugače počel z igro, pa še originalni račun ne sme igrati nič, dokler deli igro.
Je pa najboljši približek.

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Ne,da ne sme takrat igrati,ko drug stream-a igro, takrat ne moreš igrati ;)

prenasalec ::

No, to :P

miraldi ::

So prihajajoči božični popusti sploh kaj večji od teh katere ponujajo sedaj?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

prenasalec ::

Kakor za kakšno igro. Je pa res, da je Winter Sale na splošno gledano večji kot Autumn Sale.

Pezdicek ::

prenasalec je izjavil:

To je Family Sharing, kar ni ista stvar. S Family Sharingom samo dovoliš, da nek drug račun igra igro, medtem ko si jo še vedno lasti prvi račun. Family Sharing tudi ne omogoča čisto vseh funkcij, ki bi jih lahko drugače počel z igro, pa še originalni račun ne sme igrati nič, dokler deli igro.
Je pa najboljši približek.



torej sranje.

Kaj pa na prvem accountu gre odstranit igro in jo namestit na drugem? Se vidi kje "cd key"?

prenasalec ::

Lahko pošlješ Valvu support ticket, da se ti igra odstrani, ampak ti je nato ne bodo dodali na drug račun. Z drugimi besedami: ko je igra enkrat aktivirana na en račun, je to to.

Netrunner ::

Pezdicek je izjavil:

Kaj pa na prvem accountu gre odstranit igro in jo namestit na drugem? Se vidi kje "cd key"?


Imam dva steam accounta in sem hotel prenesti eno igro iz enega na drugega neuspešno. Pisal sem na support, razložil da oba uporabljam v isti hiši samo na drugem računalniku ... pa so mi ensotavno odgovorili da to ni mogoče. Odgovoril sem z vprašanje ZAKAJ !! se ne da .. ker tehnično gledano je mimogrede rešeno ... pa so mi napisali da te storitve ne nudijo ...

nima smisla

Furbo ::

Tehnično gledano, bi lahko ti tudi kupil igro na ustrezen račun. :)

Verjetno se bojijo preprodajanja računov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dottor ::

Bolj kot preprodajo računov se jim gre da "onemogočijo" preprodajo preigranih iger. Recimo ko končaš neko igro in se jo naveličeš jo ne moreš pobrat ampak ti ostane v libraryju, recimo na konzolah lahko igro nekomu prodaš ali zamenjaš za drugo igro (seveda če zadeva nima multiplayerja, ker ta je večinoma vezan na PSN account)...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

Men je bolj nesmiselni family share. Ko sharash library bratu, in ko on igra igro, ti ne moreš nič igrat na svojem accountu (če zaženeš kako igro njemu napiše da mora zapustiti igro)

dottor ::

Ja sva tudi midva z bratom imela šerane knjižnice in je blo hudo smotano, zato sva obupala nad tem... Bi blo precej boljše, recimo da ti onemogoči igrat samo tisto igro ki jo on gre igrat in ne komplet knjižnice ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

dottor je izjavil:

Ja sva tudi midva z bratom imela šerane knjižnice in je blo hudo smotano, zato sva obupala nad tem... Bi blo precej boljše, recimo da ti onemogoči igrat samo tisto igro ki jo on gre igrat in ne komplet knjižnice ;((

To ja, bi bilo bol logično kot da onemogočijo cel library. Sem jaz tudi obupal nad family share :)

ahac ::

Jerry000 je izjavil:

Men je bolj nesmiselni family share. Ko sharash library bratu, in ko on igra igro, ti ne moreš nič igrat na svojem accountu (če zaženeš kako igro njemu napiše da mora zapustiti igro)

Meni se zdi OK. Pač brat igra, ko jaz ne. Brez tega bi moral uporabljat moj account.
Da bi omogočil sharanje iger tako, da več ljudi igra istočasno (tudi če drugo igro), bi se ful preveč izkoriščalo za posojanje drugim. Npr. jaz kupim Fallout, ga preigram in potem sharam prijatelju: to pomeni, da ga njemu sploh ni treba kupit. Jasno, da tega ne bodo dovolil.
Ampak v taki obliki kot je, pa ne zmanjšuje prodaje, ker sharaš samo s tistimi, ki bi drugače itak igral kar na tvojem accountu (in verjetno celo na istem PCju).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dottor ::

Pri nas doma je ponavadi tako da če z bratom igrava igrava v enekem časovnem obdobju dneva, zato nama šering kot je zdej ne pride prav...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

ahac je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Men je bolj nesmiselni family share. Ko sharash library bratu, in ko on igra igro, ti ne moreš nič igrat na svojem accountu (če zaženeš kako igro njemu napiše da mora zapustiti igro)

Meni se zdi OK. Pač brat igra, ko jaz ne. Brez tega bi moral uporabljat moj account.
Da bi omogočil sharanje iger tako, da več ljudi igra istočasno (tudi če drugo igro), bi se ful preveč izkoriščalo za posojanje drugim. Npr. jaz kupim Fallout, ga preigram in potem sharam prijatelju: to pomeni, da ga njemu sploh ni treba kupit. Jasno, da tega ne bodo dovolil.
Ampak v taki obliki kot je, pa ne zmanjšuje prodaje, ker sharaš samo s tistimi, ki bi drugače itak igral kar na tvojem accountu (in verjetno celo na istem PCju).

Ampak to izkoriščanje je že sedaj prisotno. Odigram Fallout 4, sharam frendu, in 1 mesec nisem na steamu. Rezultat je isti

ahac ::

Ampak to izkoriščanje je že sedaj prisotno. Odigram Fallout 4, sharam frendu, in 1 mesec nisem na steamu. Rezultat je isti

Ampak to, da te potem 1 mesec ni na Steamu, dost zakomplicira stvar. Mogoče zate ne, ampak za večino pa verjetno preveč, da bi se ukvarjali s tem. Zato se Valve in publisherji verjetno ne sekirajo preveč.
Če bi pa ti vseeno lahko normalno igral tisti mesec, pa skoraj ni razloga, da ne bi sharal Fallouta frendu in bi bilo takega izkoriščanja veliko več.

Also, take stvari bi se več dogajale pri single player igrah. Verjetno je že zdaj na konzolah več preprodaje single player kot multiplayer iger. Npr. Call of Duty ne boš prodal naprej, ker ga boš verjetno še kaj igral. Fallout je nekje vmes, ker je dolg. Potem so pa igre kot je Wolfenstein, Tomb Raider, itd. To so tudi dobre igre, ampak jih lahko preigraš v par tednih in potem brez problema [pro]daš naprej. Naslednjemu igralcu (frend ali kupec rabljene igre) tudi ni problem počakat, da ti igro končaš. Zato pa publisherji tlačijo multiplayer v singleplayer igre... da bi te še malo zadržali v igri... da je ne bi takoj prodal naprej. Več resellinga, posojanja, itd... večjo prednost (za publisherje) ima multiplayer pred single player.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jerry000 ::

Zdaj me pa še nekaj zanima, si me spomnil ahac :). Včeraj me je prešinilo, kako lahko Valve uspe z Steamom? Nisem ekonomist in ne razumem procesa. Oni (Valve) od developerjev kupi X licenc in jih prodaja. Potem pa nastopi sale in znižajo do 50%...a to vsak developer (oz publisher) določi koliko bo igra šla v popust? Ima Valve zakupljeno X število keyev ali licenco za prodajo? Kdo ve kak proces majo da si lahko privoščijo in služijo?

dottor ::

Kolkr sem neki bral Valve za vsak Sales povpraša založnika kolko % je pripravljen spustit ceno. Recimo do zdej so spraševali za dvojni popust, en za daily in flash sale in enega za čez celotno trajanje salesov. Sedaj bojo provali od založnikov dobit enojni višji popust za trajanje razprodaje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

Ampak kaj ima od tega založnik? Manj denarja dobi...Steamu je iz tega itq vseeno...oziroma od kje potem Steam dobi denar? Pobere določen % iz nakupa?

ahac ::

Pobere določen % iz nakupa?
Menda 30% neglede na ceno igre.
Se pravi: če je igra v akciji znižana za 50%, potem publisher in Valve oba dobita samo pol tolk kot normalno. Ampak, ker se v akcijah proda veliko več kopij kot na navadn dan, je takrat dobiček večji za oba sploh, ker igro kupijo tisti, ki je drugače ne bi. Zato se publisherju splača sodelovat v akciji (ni jim pa treba).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dottor ::

Lej če spustiš ceno iz 20€ na 10€ in prodaš več kot 50% več iger kot med letom si na istem kot če bi prodal v istem obdobju pol manj iger za 20€...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Machete ::

Valve pobira %. Znižan game iz 100 na 30 enot, se bo tudi prodajal nekajkrat bolje, kot neznižan. Končni znesek je verjetno podoben, gre pa tudi za molzenje starih odsluženih naslovov s strani založnikov. Bolje dat igro po nekaj eurov in jo prodat v nekaj tisoč dodatnih kosih, kot nobenega, ker je špil recimo star že 8 let.
So pa verjetno pogodbe precej bolj zapletene, koliko si Valve vzame. Verjetno je neka vstopna vsota, da te sploh začnejo tržit, potem nek fiksen del in potem še %.. Ampak to je tako bolj po kmečki logiki spisano.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dottor ::

Se strinjam z zgoraj napisanim. Sploh stare igre postanejo bolj zanimive potencialnim kupcem ko so 1€, 2,4€, 5€ kot pa 10, 20, 25€. Pa še kolkr lahko sodim po sebi, če vidim igro za ceno piva ali dveh in je nek znan naslov alpa dobro hvaljena igra jo uzamem, med tem ko je ista igra celo leto 10-20€ jo niti ne povoham.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

maticb492 ::

Samo poglej si Call Of Duty. Še zdaj so vsi nad 10€. Ko bi človek pričakoval da starejše že zastonj talajo.

Oni si na začetku z visokimi cenami pokrijejo razvoj + malo zaslužka potem pa imajo ko igra gre v pozabo še tako rekoč čisti dobiček iz te prodaje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

dottor ::

Največji + za CoD serijo je soliden in dobro obiskan MP, drugače bi šel v pozabo... :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tr0n ::

Kaj ti bo znizan CoD, ki ga noben vec ne igra, ker so vsi sli na zadnjo verzijo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

maticb492 ::

Osebno nisem še imel original CoD, tak da MP še nisem igral razen ko je bil čez vikend zastonj na steamu, ampak prijatlji, ki igrajo COD so trenutno še na COD MW III ostali :)

Bi si ga pa takoj kupil, če bi prodajali COD 2 in višje do nekje predzadnjega po 2-5EUR, ker včasih paše malo. Sam 10 ali 20EUR pa ne dam za igro, ki jo bom parkrat zagnal.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Zanimivo meni family sharing dela super in sva celo oba igrala fallout 4 istočasno. Enostavno na glavnem accout se daš kot offline in lepo špilaš. Brat med tem časom kuri online.
1 + 1 = 1

Jerry000 ::

XsenO je izjavil:

Zanimivo meni family sharing dela super in sva celo oba igrala fallout 4 istočasno. Enostavno na glavnem accout se daš kot offline in lepo špilaš. Brat med tem časom kuri online.

Sam z online se ti ne štejejo ne ure, ne achivement, ne karte ne nič :)

dottor ::

maticb492 je izjavil:

Osebno nisem še imel original CoD, tak da MP še nisem igral razen ko je bil čez vikend zastonj na steamu, ampak prijatlji, ki igrajo COD so trenutno še na COD MW III ostali :)

Bi si ga pa takoj kupil, če bi prodajali COD 2 in višje do nekje predzadnjega po 2-5EUR, ker včasih paše malo. Sam 10 ali 20EUR pa ne dam za igro, ki jo bom parkrat zagnal.


Stari CoDi so še vedno dobro obiskani na serverjih ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tr0n ::

Not really, no. Edino morda tisti, ki omogocajo custom dedicated serverje, kar je na zadnje bil BLOPS1, ce se prav spomnim. :)

Jerry000 ::

Jaz bi takoj kupil COD1, UO, COD4 če bi bili malo več znižani kot 50%..10€ za 13 let star špil...

Tr0n ::

Saj mas poceni kljuce za te. BLOPS1 dobis ze za 8 EUR. Zastonj pa nikoli ne bodo.

Jerry000 ::

Tr0n je izjavil:

Saj mas poceni kljuce za te. BLOPS1 dobis ze za 8 EUR. Zastonj pa nikoli ne bodo.


BLOPS1 mi ni všeč, jaz hočem oldie goldie kupit za manj kot 10€....vedno majo isto ceno in jih za boga ne spustijo nižje...pa 13 let star špil

TilenS ::

Ravno par dni nazaj sem kupil CoD2, obiskanost serverjev je večja kot pa sem pričakoval :)

Jerry000 ::

Torej je še zelo igrana? Koliko si dal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

abyssus ::

Jerry000 je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Saj mas poceni kljuce za te. BLOPS1 dobis ze za 8 EUR. Zastonj pa nikoli ne bodo.


BLOPS1 mi ni všeč, jaz hočem oldie goldie kupit za manj kot 10EUR....vedno majo isto ceno in jih za boga ne spustijo nižje...pa 13 let star špil


Zamudil si v BigBangu, kakšna 2 tedna nazaj: COD4 je bil za 5 EUR. :)

Stari CoD-i se še vedno igrajo, celo 1ka, problem so bolj hekerji. In pa punkbusterja ne moreš več prenesti iz evenbalance, kar pomeni, da si naj*bal, razen če imaš kje lokalno shranjen še zadnji pb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

dottor ::

Jaz vsakič ko sem v radiusu 100-200m od BigBagnga se še zapeljem tam in pogledam kaj imajo kej v košarici dobrot. Zadnjič so imeli Anno2070 Complete za 7€ pa ta prvi Fallou za 5€ :) Seveda nisem nič uzel ampak tu pa tam se najde kak biser ki ga spravim do blagajne :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

Jaz sem v mullerju najdel biser, Mass effect trilogy za 15€. Bla je še neka akcija oziroma popust, drugače je 20€. Seveda nisem mogel brez oditi domou :)

Kenpachi ::

Mja, zamudu si Origin sale, ko je bla trilogija za 10e/$/gbp.

Sam mas pa skatlce, congratz.
Zaraki Kenpachi.

Jerry000 ::

Kenpachi je izjavil:

Mja, zamudu si Origin sale, ko je bla trilogija za 10e/$/gbp.

Sam mas pa skatlce, congratz.

Nisem zamudil, sem hotel škatlo met - za zbirko :)

ahac ::

Jade Empire - on the house (free)
https://www.origin.com/en-ie/store/free...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

sandmodnigga ::

dottor je izjavil:

Največji + za CoD serijo je soliden in dobro obiskan MP, drugače bi šel v pozabo... :|

CoD serija ima multiplayer za v pozabo. Tripwire na drugi strani ponuja igre skoraj za đabe, skupnost je majhna, a več 10x bolj kvalitetna od drugih.

Kenpachi ::

Jerry000 je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Mja, zamudu si Origin sale, ko je bla trilogija za 10e/$/gbp.

Sam mas pa skatlce, congratz.

Nisem zamudil, sem hotel škatlo met - za zbirko :)


Pol pa le :D

Hm, tole pride v eni škatli? Že za šmeks bi lahko nabavu...
Zaraki Kenpachi.

Jerry000 ::

Kenpachi je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Mja, zamudu si Origin sale, ko je bla trilogija za 10e/$/gbp.

Sam mas pa skatlce, congratz.

Nisem zamudil, sem hotel škatlo met - za zbirko :)


Pol pa le :D

Hm, tole pride v eni škatli? Že za šmeks bi lahko nabavu...

Jap v eni, pa prou fancy je, malo izbočen in tak, svetleči efekt.

Machete ::

Jerry000 je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Saj mas poceni kljuce za te. BLOPS1 dobis ze za 8 EUR. Zastonj pa nikoli ne bodo.

BLOPS1 mi ni všeč, jaz hočem oldie goldie kupit za manj kot 10€....vedno majo isto ceno in jih za boga ne spustijo nižje...pa 13 let star špil


Sredi Semptembra je bil Activision sale. Sam sem dal za vse ww2 code 19,47eur. (Call of Duty World War II Bundle: Cod, UO, Cod2, Cod5)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

za steam?

ahac ::

Shadow Complex Remastered FREE
https://www.epicgames.com/shadowcomplex/
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
««
175 / 244
»»