» »

Nekaj glede prijavljanja v WinXP...

Nekaj glede prijavljanja v WinXP...

djv ::

Mam en problem. Imam WinXP corporate. Od danes naprej namreč nimam več pozdravnega sporočila ko se prijavim v sistem oz. tisto, ko si izbereš pod katerega uporabnika se želiš prijaviti (ko klikneš na slikico). Še danes popoldne mi je vse to delalo...zdaj pa tega ni več. Namesto tega imam nekaj takega kot je bilo v Win2000. Torej tisti kvadratek kamor si mogel vpisati uporabniško ime in geslo.
Torej....kaj je narobe. V USER ACCOUNTS sem nastavil "USE THE WELCOME SCREEN", ampak vseeno sem morem prijavit kot v Win2000.
Kaj je narobe?!?!
  • spremenilo: djv ()

Tomi ::

Počakaj dva dni in poglej, če bo spet delalo.
Ker meni nekaj časa ( recimo dan in pol ), ni hotel iti ob nespremenjenih nastavitvah v Welcome screen, ko nisem bil aktiven, sedaj pa dela vse ok.
metrodusa.blogspot.com

Borci ::

A je možno izbrati kateri userji so vidni v pozdravnem oknu? Account nevidnih userjev pa mora biti aktiviran (zaradi mrežne povezave). Je namreč zelo nadležno, če si narediš veliko uporabnikov za dostop preko mreže, potem pa so vsi ti izpisani v pozdravnem oknu.

ABX ::

Borci: nekaj ne štima v tvoji rešitvi, povej kaj več.

Če rabiš več različnih user loginov za mrežo se to da rešit na malo bolj eleganten način.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Borci ::

Tako je, rabim več user loginov za mrežo, ki pa naj ne bojo vidni na prijavnem oknu.
Kakšna pa je rešitev?

Loki ::

control panel/ user accounts/ change the way users log on or off > use the welcome screen.
ce to izklopis, potem bos dobil staro prijavno okno.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

Borci: da. Dodaj uporabnika v HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList
in ga postavi na 0.

ABX ::

Pod w2k se je to rešilo z ukazom

net use \\server\če_hočeš_še_sharename geslo /user:pač_tvoj_log_in

to velja tudi za XP vendar so še dodali en user frendly vmesnik (sicer nimam pojma kje se nahaja) za vpisovat vse logine in gesla.

Samo pazi ker na en računalnik v omrežju se lahko prijaviš le enkart in v kolikor hočeš menjat tvoje pravice do določenega serverja se moreš odjavit iz tvoje postaje in na novo se prijavit na server.

Tako da na Pc-u imaš en log in in poljubno različnih log in-ov do drugih postaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Borci ::

Ne vem, če se razumemo.
Ti mrežni accounti so narejeni za dostop drugih uporabnikov do mojih map, ki so v skupni rabi.

ABX ::

Potem pa nič. Ker moj namen je bil obraten.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192322 (2023) mazupan
»

win. XP

Oddelek: Operacijski sistemi
71210 (1114) Lith
»

Prijava v XP-je

Oddelek: Operacijski sistemi
71201 (1063) White666
»

kako narediti zagon kot je v NT

Oddelek: Operacijski sistemi
6900 (813) bombacina
»

Izginil standardni zagon? !!

Oddelek: Operacijski sistemi
51168 (1060) CaqKa

Več podobnih tem