» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1124 / 1134
»»

MD20M ::

Pred kratkim sem kupil I5-12600kf za Black Friday in sedaj zaradi prestarega trenutnega hardware potrebujem nov ram in motherboard. Ne morem se odločiti če naj izberem DDR5 ali DDR4. Slišal sem dosti o tem kako se DDR5 ne splača za 12600kf tudi če upoštevamo možnost nadgrajevanja na višjo generacijo v kar nekaj letih v prihodnosti ko bo cena za njih padla. Zato ne vem če bi bilo boljše samo iti s DDR4, ki je cenejši. Hvala v naprej!

FireSnake ::

RAM je danes nesramno poceni. Sploh ni kaj za razmišljati: DDR5.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MD20M ::

Ja razlika v ceni bi bila okoli 50% za 16Gb in za okoli 100% za 32Gb med DDR4 in DDR5 zato ne vem katero bi se bolj splačalo. Motherboards za DDR5 so tudi kar dražji od teh za DDR4

tomlin ::

Če kupujem nov namizni računalnik 1500 do 2000 EUR, ki ga bom rabil za domačo rabo, ne za kakšno zahtevno programiranje in projektiranje, ali kaj pridobim? Za vse "domače delo in opravke" mi popolnoma dobro in primerno hitro dela okrog 10 let star comp, ki ima na bolhi ceno cca. 70-100 eur. Dobrodošli vaša mnenja in pomisleki?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

FireSnake ::

tomlin je izjavil:

Če kupujem nov namizni računalnik 1500 do 2000 EUR, ki ga bom rabil za domačo rabo, ne za kakšno zahtevno programiranje in projektiranje, ali kaj pridobim? Za vse "domače delo in opravke" mi popolnoma dobro in primerno hitro dela okrog 10 let star comp, ki ima na bolhi ceno cca. 70-100 eur. Dobrodošli vaša mnenja in pomisleki?


Za kaj takega pa res ne rabiš zapraviti toliko.



Mamaplata 70,44 EUR:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Procesor (153,34 EUR):
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Pomnilnik (43,53 EUR):
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Napajalnik (dober, delno modularni) (82,67 EUR):
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Disk (59,52 EUR):
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
(za hec lahko tudi kakšnega hitrejšega, čeprav se v praksi ne bi poznalo)

Ohišje, da bo zadeva vredu prevetrena (lahko tudi kakšno manjše) (69,04 EUR):
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Z vsem skupaj si na: 483EUR
Pa bo to delalo povsem OK.

Lahko dodamo še boljši hladilnik za kakšnih 60EUR

Če te res srbi denar, ti lahko sestavim AM5 komplet. Če vse zaokrožimo navzgor ne bi smelo biti več kot kakih 600 do 700EUR (če sploh).
Pa bo za 10 let, verjemi!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

darck ::

A lahko razlaga kakšna je razlika med tema dvema procesorjema saj na hitro pogledano sta si ista razen cene.

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
 153,34

153,34




https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
 129,61

129,61

tetriandoch ::

darck je izjavil:

A lahko razlaga kakšna je razlika med tema dvema procesorjema saj na hitro pogledano sta si ista razen cene.

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
 153,34

153,34




https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
 129,61

129,61



Drug dobavitelj verjetno.

FireSnake ::

Ni razlike (samo dobavitelj, ja). Oba sta BOX (s hladilnikom)
In s tem lahko mojo zgornjo konfiguracijo še pocenimo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

miki0 ::

Pozdravljeni.

Računalnik mi je shodil. Uporabni so samo diski, grafiča kartica (AMD Radeon HD 7870, 2GB, PCI-E 3.0), napajalnik in ohišje (zalman P11 plus).

Računalnik uporabljam za domačo rabo in občasno igranje igric (strateških; dota2, frostpunk, rimworld). Monitor imam Dell P2213 22.

Ne rabim lih najnovejših komponent, če je malo starejše me ne moti.

Proračun je cca. 800-1000€

Kaj priporočate.

FireSnake ::

Glede na to, koliko denarja si pripravljen dati komot kupiš AM5 platformo.

Če pa ni mus zapraviti toliko, pa lahko pogledaš malo zgoraj:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p808...
edino procesor bi dal tu močnejši.
Kaj takega (AMD Ryzen 5 5600 3,5GHz/4,4Ghz 65W AM4) za 139,45 EUR:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Tisto, kar pa imaš boš pa tako obdržal, če sem prav razumel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Han ::

Kar navajaš je starejša AM4 platforma...

Z Radeonko HD 7870 boš imel na novejših sistemih težave, ker nima UEFI bios. Za navedene strategije načeloma zadošča integrirana v glavnem procesorju, za malo bolj zahtevne igre pa rabiš novejšo samostojno grafično kartico.

miki0 ::

venom-pc mi je predlagal tole za 960€

o Procesor: AMD Ryzen™ 7 5700G | do 4.6 Ghz
o Hlajenje procesorja: Cougar I Forza 50
o Osnovna plošča: ASUS B550M-A MATX
o Pomnilnik: Lexar THOR 32GB Kit (2x16GB) - 320Mhz - DDR4
o Grafična kartica: Nvidia GeForce RTX™ 3070 GamingPro
o SSD : SSD 1TB Lexar NM620 - NVMe
o Napajalnik: Corsair CX750M - 750 W
o Operacijski sistem: Windows 11 Pro + Office

S tem da je grafična in napajalnik rabljeno.

Meiniken ::

Kar je han zgoraj rekel je res. Bios bi na novem sistemu moral biti nastavljen na csm/legacy mode da lahko s 7870 sploh vidiš splash screen/bios, pa še imaš lahko probleme, ker če kdaj rabiš ponastavit nastavitve se lahko preklopi na uefi in si v temi dokler ne dobiš druge grafične.

Lahko bi šel po am5 poti z ryzen 5 7600 in porabiš komponente, ki ti trenutno še delujejo. Tako dobiš procesor na novejši platformi z integrirano grafiko, da lahko greš v bios in še vedno uporabljaš trenutno grafično. Ko pa ta crkne imaš pa še vedno vsaj delujoč računalnik zaradi integrirane grafike dokler ne kupiš nove grafične.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

DarwiN ::

miki0 je izjavil:

venom-pc mi je predlagal tole za 960€

o Procesor: AMD Ryzen™ 7 5700G | do 4.6 Ghz
o Hlajenje procesorja: Cougar I Forza 50
o Osnovna plošča: ASUS B550M-A MATX
o Pomnilnik: Lexar THOR 32GB Kit (2x16GB) - 320Mhz - DDR4
o Grafična kartica: Nvidia GeForce RTX™ 3070 GamingPro
o SSD : SSD 1TB Lexar NM620 - NVMe
o Napajalnik: Corsair CX750M - 750 W
o Operacijski sistem: Windows 11 Pro + Office

S tem da je grafična in napajalnik rabljeno.

Nateg po celi črti.. 5700g je okrnjen na račun integrirane grafike, ki pa je ne potrebuješ.. GPU in PSU sta rabljena, ker sta zgonjena od rudarjenja. :SSSSSSSSSSS

Tu imaš 17x boljši računalnik za 1200€ (koda za popust SVX99XV6). Seveda so na voljo tudi cenejši kompleti, če imaš budget 1k. Za winse sam poskrbiš oz. kupiš prek spleta za par evrov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

miki0 ::

DarwiN je izjavil:

miki0 je izjavil:

venom-pc mi je predlagal tole za 960€

o Procesor: AMD Ryzen™ 7 5700G | do 4.6 Ghz
o Hlajenje procesorja: Cougar I Forza 50
o Osnovna plošča: ASUS B550M-A MATX
o Pomnilnik: Lexar THOR 32GB Kit (2x16GB) - 320Mhz - DDR4
o Grafična kartica: Nvidia GeForce RTX™ 3070 GamingPro
o SSD : SSD 1TB Lexar NM620 - NVMe
o Napajalnik: Corsair CX750M - 750 W
o Operacijski sistem: Windows 11 Pro + Office

S tem da je grafična in napajalnik rabljeno.

Nateg po celi črti.. 5700g je okrnjen na račun integrirane grafike, ki pa je ne potrebuješ.. GPU in PSU sta rabljena, ker sta zgonjena od rudarjenja. :SSSSSSSSSSS

Tu imaš 17x boljši računalnik za 1200€ (koda za popust SVX99XV6). Seveda so na voljo tudi cenejši kompleti, če imaš budget 1k. Za winse sam poskrbiš oz. kupiš prek spleta za par evrov.


Kako je pa pol s servisom, ker iz tujine nisem še nikoli naročal računalnika.

mtosev ::

Ja servis je v Nemčiji ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

miki0 ::

Ja to vem :)

Če kaj crkne pošlješ pač nazaj na garancijo in če je res pokvarjeno ti zamenjajo?

neverjetni99 ::

miki0 je izjavil:

Ja to vem :)

Če kaj crkne pošlješ pač nazaj na garancijo in če je res pokvarjeno ti zamenjajo?


Tako je. Dosti krat sem že kaj pošiljal nazaj v Nemčijo, natančno na Mindfactory. Nikoli nobenih problemov, vedno dobil vse nazaj novo v cca 7 dni. Pri naših bedakih, pa zgubiš živce. Mi je drugi PS5 ckrnil, 45. delovni dan sem ga dobil nazaj iz servisa. Grafične mi pa sploh popravili niso, kao niso nič našli

TehDucky ::

Za enga 14 letnega mulca bi rabil sestavit kišto.

Po njegovih predlogih 14700k ter 4070 grafični in cenovnem okvirju 2000 eur, sem sestavil tole.
ASRock Z690 PG Velocita
Intel 14700K
Corsair Vengence RGB 32GB DDR5 6400MHz CL32 (Intel XMP 3.0 compatible)
Be Quiet! PURE POWER 12 M
Crucial P5 Plus Gen 4 x4 2TB
Artic Liquid Freezer II 360 A-RGB
NZXT H6 Flow RGB Bela
4070 Asus Dual bela
Tole je ~2000 eur (computer universe + amazon.de).

Kot idejo sem mu ponudil, da vzame 7800x3D, cenjejšo matično pa vzame 7800 XT/7900 XT/4070 TI odvisno koliko bi prišlo, ampak ni zagrabil.

Osebno bi raje vzel 14600K ali pa 7800x3D pa 4070 ti ali pa 7900XT. Mogoče v tem primeru matično mal bolj osnovno, ta pride 241EUR, pa dober zračen hlajenje, da pride ceneje.

Sem ga kje pihnil s sestavo?

Edit:Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

mtosev ::

Sestava izgleda v redu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Han je izjavil:

Kar navajaš je starejša AM4 platforma...

Z Radeonko HD 7870 boš imel na novejših sistemih težave, ker nima UEFI bios. Za navedene strategije načeloma zadošča integrirana v glavnem procesorju, za malo bolj zahtevne igre pa rabiš novejšo samostojno grafično kartico.


Tole pa zagotovo (še kako) drži.
Se opravičujem, ker mi je ušlo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

TehDucky je izjavil:

Za enga 14 letnega mulca bi rabil sestavit kišto.

Po njegovih predlogih 14700k ter 4070 grafični in cenovnem okvirju 2000 eur, sem sestavil tole.
ASRock Z690 PG Velocita
Intel 14700K
Corsair Vengence RGB 32GB DDR5 6400MHz CL32 (Intel XMP 3.0 compatible)
Be Quiet! PURE POWER 12 M
Crucial P5 Plus Gen 4 x4 2TB
Artic Liquid Freezer II 360 A-RGB
NZXT H6 Flow RGB Bela
4070 Asus Dual bela
Tole je ~2000 eur (computer universe + amazon.de).

Kot idejo sem mu ponudil, da vzame 7800x3D, cenjejšo matično pa vzame 7800 XT/7900 XT/4070 TI odvisno koliko bi prišlo, ampak ni zagrabil.

Osebno bi raje vzel 14600K ali pa 7800x3D pa 4070 ti ali pa 7900XT. Mogoče v tem primeru matično mal bolj osnovno, ta pride 241EUR, pa dober zračen hlajenje, da pride ceneje.

Sem ga kje pihnil s sestavo?

Edit:Typo


Nekako ne razumem: ti mu svetuješ, nakar navržeš še boljšo varinato (AM5 in 3D) in ne zagrabi?
Čemu bi rad bil pametnejši od tebe, če je pa jasno, da ni?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kaktus657 ::

Pozdravljeni,

Po letih bi rad nadgradil comp, da zmore še kakšno novejšo igro. Malo sem tu prebiral in šel na funtech konfigurator. Tole sem sestavil, nekaj komponent (RAM, disk) pa bi pustil obstoječe, da si malo pocenim, sicer pa je budget do 2k EUR. Priznam, da nekaj veliko znanja kaj je boljše, kaj je overkill, nimam.

* AMD Ryzen 7 7800X3D 8C/16T, 4.2 - 5 GHz, Box: 398.46 EUR
* Arctic Liquid Freezer II 420 A-RGB Black: 137.10 EUR
* Gigabyte B650 AORUS Elite AX (AM5, ATX, AMD) B650 AX 1.0: 264.81 EUR
* GIGABYTE AORUS RTX 4070 MASTER 12G (GV-N4070AORUS M-12GD): 853.46 EUR
* be quiet! Strait Power 12 Platinum 850W BN337: 179.90 EUR
SUM: 1833.73EUR

- RAM (obstoječi): Kingston Fury 2x16 GB, 3100 MHz, CL16
- diski: Samsung SSD 860 EVO 500 GB, + en SATA ST4000VN008-2DR166 (4T).
Glede kište še ne vem, verjetno bom pustil obstoječo, eno staro (Fractal Design Core 2300 ATX, črno (FD-CA-CORE-2300-BL))

Hvala za kakršnkoli komentar, če je kolikor toliko v redu ali ne.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

RAM boš rabil DDR5.
Tvoji DDR4 ne bodo pasali notri.

Kaj je sreča: RAM je trenutno svinjsko poceni. Tako boš stroškovno ostal znotraj zastavljenega okvirja
Kupi DDR5 6000 CL32.
Razen, če kje za isto ceno dobiš 6400 CL36(v nasprotnem primeru pa ne zapravi niti enega evra več).
Če želiš RAM obdržati, greš pa na AM4 platformo in Ryzen 5800X3D.

Edino glede vodnega: razmisli o Noctua NH-D15.
Primerjava tukaj:
https://m.youtube.com/watch?v=tPPMpFdEQ...
da se boš lažje odločil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Kar se tiče najbolj prodajanih procesorjev (in posledično kakšen sistem zgraditi) je v pomoč tole:
https://www.anandtech.com/show/9793/bes...
AMD zaseda 7 mest od desetih, Intel 3.
Tako, da je jasno, da je AMD trenutno veliko boljša izbira (kar potrjujejo prva mesta, Intel se pojavi od petega mesta navzgor).
Ni se uresničilo to, kar smo upali, da bo Intel udaril nazaj z zelo dobrim izdelkom.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tony1 ::

Kaktus: opominjam, da je nesmiselno vreči v škatlo 2 jurja, in v njej poslušati 4TB SATA vrteči disk. To je tako nesmiselno kot kupiti ta hud teslin Cybertruck za 100 jurjev in nanj za na dopust pripeti gumiradl. Pravzaprav bo tudi SATA SSD cokla celega sistema, preštudiraj ceno 4TB NVME.

Pri takem denarju tudi 32 GB RAMa ni veliko (toliko imam v laptopu že leta, bolj za hec kot ne), vendar verjetno razen redkih iger (menda MS Flight simulator) več igre niti ne rabijo (lahko kdo potrdi?). Predlagam le, da kupiš plato s 4imi RAM sloti, in zaenkrat vgradiš le 2 RAM modula, da boš pripravljen na morebitno nadgradnjo. Stare RAMe pa čimprej prodaj, dokler se zanje še dobi desetak ali dva...

Za tak denar kupi tudi boljši RAM, ne vem kaj je trenutno najbolj smiselno, visoke frekvence ali nizke latence. Verjetno še vedno bolje višje frekvence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

strom_15 ::

FireSnake je izjavil:

Kar se tiče najbolj prodajanih procesorjev (in posledično kakšen sistem zgraditi) je v pomoč tole:
https://www.anandtech.com/show/9793/bes...
AMD zaseda 7 mest od desetih, Intel 3.
Tako, da je jasno, da je AMD trenutno veliko boljša izbira (kar potrjujejo prva mesta, Intel se pojavi od petega mesta navzgor).
Ni se uresničilo to, kar smo upali, da bo Intel udaril nazaj z zelo dobrim izdelkom.


Na linku: https://www.statista.com/statistics/735... je lepo vidno, da v svetu med CPU še vedno kar krepko vodi Intel.

FireSnake ::

Po desetletjih nadvlade Intela je to jasno, ker ljudje uporabljajo še stare računalnike.

Ampak to nima kaj dosti opraviti s tem o čemer mi tukaj govorimo. Ker mi tu govorimo o tem, kaj je trenutni trend nakupovanja
Čutiš razliko?

Lahko bi še govorili o DIY sceni in razčlenjevali še bolj podrobno a to ni debata za to temo. Dejtvo, ki sem ga navedel ostaja: AMD se trenutno najbolje prodaja pa ti je všeč ali ne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Kaktus657 ::

FireSnake, tony1 hvala obema za nasvet - velja, bom dokupil še RAM DDR5. Za vodno hlajenje pa sem si to vedno želel (še kot mulc, ko sem bil brez denarja in poslušal frajerje z ulice, ki so to imeli), ampak je glede na review Noctua NH-D15 res boljši. Za SATA razumem, samo bi bil 2TB NVME mogoče dovolj. Problem je hordanje filmov, ki jih potem nikoli več ne pogledaš. Čene je vedno dosti placa.

Ales ::

Za podatke NVMe, za hoardanje SSD. Klasične HDD-je samo še za velike količine podatkov, za velikosti 4 GB nima več smisla. Pa še to razmišljaj o tem, da bi bili HDD-ji v uporabi samo takrat, ko so v uporabi, ne da se vedno vrtijo...

Vodno hlajenje bo kar prava izbira. Razmisli morda o loopu za oboje, CPU in grafiko, to ni več nek bav bav.

Kaktus657 ::

Hudo, tole pa izgleda top - malo sem pogooglal loop hlajenje. Izgleda, da imamo celo eno firmo tu v slo, ki dela te zadeve (vodno hlajenje CPU in GPU), ekwb. Samo potem moram tale nakup malo zamaknit, da naštudiram vse. Pa verjetno bo kakšen evro več. Bi pa znal bit zanimiv 'srednjeročni' projekt, da ne bodo po službi samo filmi in hrana... Se priporočam za kak dober link, sicer pa pridem nazaj, ko kaj naštudiram :)

m4ke ::

Pozdravljeni,

zanima me, če ta konfigurator na funtech/mlacom ponuja samo kompatabilne stvari glede velikosti kaj paše skupaj (velikost grafične, cpu cooler glede na velikost ohišja) ali je potrebno paziti na izbiro komponent?

lp, hvala za odgovore

mtosev ::

Na funtechu ni vedno točno, tak da rabiš paziti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Kaktus657 je izjavil:

Hudo, tole pa izgleda top - malo sem pogooglal loop hlajenje. Izgleda, da imamo celo eno firmo tu v slo, ki dela te zadeve (vodno hlajenje CPU in GPU), ekwb. Samo potem moram tale nakup malo zamaknit, da naštudiram vse. Pa verjetno bo kakšen evro več. Bi pa znal bit zanimiv 'srednjeročni' projekt, da ne bodo po službi samo filmi in hrana... Se priporočam za kak dober link, sicer pa pridem nazaj, ko kaj naštudiram :)


EKWB je hobi projekt, ki se je začel ravno tu na slo-tech.
Zdaj so pa prerasli v veliko firmo, ki sodi v svetovno špico vodnega hlajenja.
Če to kupiš ti zagotovo ne bo žal.

m4ke je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me, če ta konfigurator na funtech/mlacom ponuja samo kompatabilne stvari glede velikosti kaj paše skupaj (velikost grafične, cpu cooler glede na velikost ohišja) ali je potrebno paziti na izbiro komponent?

lp, hvala za odgovore


Povsod moraš paziti. On ti pusti nametati skupaj kar tebi srce poželi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

urkrajnc ::

Bi kaj spremenili?

Intel Core i5-14600KF BOX (282,35€)
ASRock B660M Pro RS DDR4 (95,71€)
G.Skill Ripjaws V 32GB Kit DDR4 (57,90€)
WD_BLACK SN850X NVMe SSD 1 TB M.2 2280 PCIe 4.0 inkl. bequiet! MC1 Kühlkörper (83,95€)
be quiet! Dark Rock 4 (58,74€)
be quiet! PURE POWER 12 M 650W (86,47€)
ASUS TUF GeForce RTX 4070 GAMING OC TUF-RTX4070-O12G-GAMING (610,08€)
be quiet! Pure Base 500 Midi Tower Gaming Gehäuse (62,94€)


1340€ brez DDV iz computeruniverse.

Mogoče drugi hladilnik? Katerega?

Hvala.

Haderach79 ::

Oj,
iščem en že sestavljen gamerski računalnik. Kupil bi v SLO, cena nekje okoli 1500€. Zagnal bi Elden Ring pa kaj takega. Ne igram online shooterjev. Kaj predlagate znalci na npr. anni, funtech ali venum PC straneh? Nek price/performance za ta denar ... Aja, pa računalnik je lociran v dnevni sobi ... čim tišje obratovanje je močno zaželjeno.

FireSnake ::

Funtech ali Malcom:
Ryzen 7 7800XD
G.Skill flare x5 32gb 6000 cl32
Asrock b650 pro rs WiFi (če ne rabiš wi-fi kupiš brez)
Samsung 980 1tb m2 ssd
Radeon 7800 16gb ali Nvidia 4070
Be quiet! 10 750w
Pride nekje dobrih 1500€
Rabiš še ohišje. Za tišino kaki fractal design

Če je preveč drago kupiš cenejši AM5 procesor.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Nejkoy ::

Zdravo

Katero matično in katere rame(vsaj 16GB) priporočate za procesor Intel Core i5-13600KF?

Sestavil sem si tole:
https://imgur.com/UJccXcP

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

Tomma ::

Sem si sestavil en komp za 1440p gaming, pa me zanimajo kakšna mnenja, če vse štima pa to.

https://de.pcpartpicker.com/list/87v8bL

PacificBlue ::

Fajn build. Sam bi mogoce edino zamenjal hladilnik Peerlees Assasin z hladilnikom Phantom Spirit 120.
Sem imel sam PA, pa sm ga zamenjal z PS 120 zaradi glasnosti. Pa je kr razlika v tisini. Pa tudi temperatura so sdaj dve, tri stopinje nizje. Cena pa je tam tam.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Napajalnik menjaj za letošnjo ATX 3.0 verzijo.

omni-vor ::

Kako je kaj z nakupi komponent iz Nemčije, se to še vedno splača in v praksi pije vodo?
Rad bi si sestavil en mini-pc, ne bom špilal iger, v glavnem bo obdelava ogromnih excel fajlov kar mi pri trenutnem starem prenosniku požre cel CPU.

Na hitro sem si zamislil nekaj takega, nisem pa stručko zato se obračam na vas.
https://de.pcpartpicker.com/list/2c8NqR

FireSnake ::

Za velike excel datoteke: si zgrešil platformo.
Vzami AMD Ryzen:
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/c...

Par postov nazaj imaš eno mojo konfiguracijo za okoli 1000€ (toliko so si ti zastavil).
Če se s tem ukvarjaš profesionalno pa posezi po 7900X.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blackbfm ::

a zdej smo v dobi kjer i7 praktično zadnje generacije ni več dober za excel .. ker na reddit tko piše!:))

darck ::

Intel sploh ni dober za nobeno stvar :)):))

Nyana ::

omni-vor je izjavil:

Kako je kaj z nakupi komponent iz Nemčije, se to še vedno splača in v praksi pije vodo?
Rad bi si sestavil en mini-pc, ne bom špilal iger, v glavnem bo obdelava ogromnih excel fajlov kar mi pri trenutnem starem prenosniku požre cel CPU.

Na hitro sem si zamislil nekaj takega, nisem pa stručko zato se obračam na vas.
https://de.pcpartpicker.com/list/2c8NqR

Če boš večina Excel uporabljal je 13700K definitivno dobra izbira.
https://www.techpowerup.com/review/inte...

mtosev ::

omni-vor je izjavil:

Kako je kaj z nakupi komponent iz Nemčije, se to še vedno splača in v praksi pije vodo?
Rad bi si sestavil en mini-pc, ne bom špilal iger, v glavnem bo obdelava ogromnih excel fajlov kar mi pri trenutnem starem prenosniku požre cel CPU.

Na hitro sem si zamislil nekaj takega, nisem pa stručko zato se obračam na vas.
https://de.pcpartpicker.com/list/2c8NqR

Soliden sistem si izbral.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Nyana je izjavil:

Če boš večina Excel uporabljal je 13700K definitivno dobra izbira.
https://www.techpowerup.com/review/inte...


Kaj točno prikazuje graf?
Prikazuje delo z velikimi datotekami?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darck ::

Trebaa imeti postavljeno že sončno elektrarno,da bo poganjalo še računalnik.
https://www.anandtech.com/show/9793/bes...

 POWER

POWER

hojnikb ::

sploh ne, sam intela ne kupis.
#brezpodpisa
««
1124 / 1134
»»