» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1064 / 1133
»»

Horas ::

oo7 je izjavil:

Horas je izjavil:

ne sam cena, nič ni opisano katera mobo, psu, pa rami, pa gpu, vse low budget. ohišje pa tut brez airflowa. za tak dnar si sam sestaviš pc.

pišem za 007 pc iz mimovrste



Sem jih vprašal za bolj podroben opis računalnika


napajalnik: LC-Power ATX 650W 12V LC6650GP3 V2.3 80 PLUS SILVER
ohišje: SHARKOON FULL T ATX W/O PSU SKILLER SGC1 RGB
grafična kartica: EVGA GF RTX3070 8GB DDR6 PCI-E XC3 ULTRA, HDMI+3DP
HDD: TOSHIBA 2TB SATA3 3,5" 7200 64MB P300 HDWD120UZSVA
SSD: TEAM GROUP MP33 512GB M.2 PCIE NVME TM8FP6512G0C101 RET.
RAM: CRUCIAL 16GB 3200 DDR4 CT16G4DFD832A - 2 kos
procesor: INTEL S-1200 CORE I7-10700F 2.9GHz 16MB BOX 656W
matična plošča: ASUS LGA1200 ATX Z490-P PRIME VGA/USB32


Vi se bolj spoznate je vse skupaj bolj low budget ali ne ?


sam šrot! ajd grafična še v redu pa rami pa plata. ostalo pa boh pomagi, sploh ohišje v katerem bi lahk kuhal hrano, napajalc pa mini tikitakajoča bomba :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

hokuto ::

Dve vprašanji.

1. Katero matično bi predlagali za 5800x/5900x? Gledal sem Gigabyte Aorus Pro v2, ki mi ustreza glede featurjev, je kakšna druga bolj smiseln nakup?

2. Kateri 3200/3600mhz ram za zgornji cpu + mobo, da bo dual rank? Za moje potrebe je 32gb ram-a trenutno optimalna količina. Vem, da če vzamem 4*8gb bo garantirano dual rank delovanje, ampak veliko raje bi vzel 2*16gb, da imam možnost v prihodnosti preprosto dodati še enkrat toliko, namesto, da bi moral menjat ves ram. Problem je, da podatka o single/dual rank za posamezen model ni ravno lahko najt, že zdaj jemat 4*16gb samo zato, da bo sigurno dual rank, je pa tudi malo potratno. Torej, a vemo kateri dobavljivi 16gb moduli so dual rank?
doke!

blackbfm ::

dual rank pomeni da ima čipe na obeh straneh

ti verjetno misliš dual channel, vsi bodo delali v tem načinu, dva enaka rama das v isto pobarvane ram slote in to je to

hokuto ::

Čipi na obeh straneh je točno to po čemer sprašujem jep. Če imaš 2 modula, ki sta dual rank, ali pa 4 module, ki so potem lahko single (2*2 je isto kot 4*1 na hitro povedano), dobiš več iz cpu-ja, kakor če imaš 2 single rank modula, četudi je vse ostalo enako (torej ista količina, frekvenca in timingi ram-a). Info tukaj:
doke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hokuto ()

scipascapa ::

oo7 je izjavil:

Horas je izjavil:

ne sam cena, nič ni opisano katera mobo, psu, pa rami, pa gpu, vse low budget. ohišje pa tut brez airflowa. za tak dnar si sam sestaviš pc.

pišem za 007 pc iz mimovrste



Sem jih vprašal za bolj podroben opis računalnika


napajalnik: LC-Power ATX 650W 12V LC6650GP3 V2.3 80 PLUS SILVER - ŠROT.......
ohišje: SHARKOON FULL T ATX W/O PSU SKILLER SGC1 RGB
grafična kartica: EVGA GF RTX3070 8GB DDR6 PCI-E XC3 ULTRA, HDMI+3DP edino ok
HDD: TOSHIBA 2TB SATA3 3,5" 7200 64MB P300 HDWD120UZSVA low budget
SSD: TEAM GROUP MP33 512GB M.2 PCIE NVME TM8FP6512G0C101 RET. low budget
RAM: CRUCIAL 16GB 3200 DDR4 CT16G4DFD832A - 2 kos isto
procesor: INTEL S-1200 CORE I7-10700F 2.9GHz 16MB BOX 656W solidno
matična plošča: ASUS LGA1200 ATX Z490-P PRIME VGA/USB32 tko tko.


Vi se bolj spoznate je vse skupaj bolj low budget ali ne ?

Ijus ::

Tsunamii je izjavil:

Ijus je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Sprejemljiva cena v današnjem času, ja..

Ta je podoben za 1600€ (25€ dostava). Drugačna konfiguracija diskovja in nima windowsov.


huh tole ohišje je pa mni všeč.
pa winse dobiš na allkeyshop.com za 1€-2€.


Tile kljuci so legit..dela vse ok ? Rabim ene WIN10 pro ...


men dela okey.
ne vem drugače. jaz mislim, nisem pa 100% ziher, da so teli ključi legit.
ker allkeyshop ni mala spletna stran.
to je isto kot ceneje.si za app/game ključe.
lahk da je kak ponudnik gor k ne prodaja legit ključev.
jaz sem kupil 2. enga za home druzga za pro. oba po cca 1,50€.

fora je v tem: bral sem na googlu glede allkeyshop da je kar nekaj deleža ključev prodajanih pod akcijo, uber akcijo, ko je znižanje do cca 96% pa take fore. kao promo cene. sej vidiš da je full teh igric pa full teh ponudnikov pa vsi full znani pa velki. tko da ne vem no. sliši pa vidi se kot da gre za china ponudnike ki prodajajo ključe preko key generatorjev. piratske ključe. lej, ne vem. naj še kdo kaj napiše pa se odloči.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

blackbfm ::

Problem je, da podatka o single/dual rank za posamezen model ni ravno lahko najt, že zdaj jemat 4*16gb samo zato, da bo sigurno dual rank, je pa tudi malo potratno. Torej, a vemo kateri dobavljivi 16gb moduli so dual rank?


npr če pri izdelku piše KINGSTON 8 GB 3200MHz DDR4 (KVR32N22S6/8) .. to kar je v oklepaju googlaš, to je koda modula, in boš dobil ven tehnične specifikacije

Čipi na obeh straneh je točno to po čemer sprašujem jep. Če imaš 2 modula, ki sta dual rank, ali pa 4 module, ki so potem lahko single (2*2 je isto kot 4*1 na hitro povedano), dobiš več iz cpu-ja, kakor če imaš 2 single rank modula, četudi je vse ostalo enako (torej ista količina, frekvenca in timingi ram-a). Info tukaj:


To nevem če boš opazil kakšno razliko v praksi. Sam sem mnenja bolj kot je ram enostavnejši, bolj bo zanesljiv.. sploh ce mislis naknadno mešat različne rame

hokuto ::

blackbfm je izjavil:

npr če pri izdelku piše KINGSTON 8 GB 3200MHz DDR4 (KVR32N22S6/8) .. to kar je v oklepaju googlaš, to je koda modula, in boš dobil ven tehnične specifikacije


Jep, ampak kaj dobiš, ko iščeš, je loterija. Konkretno za tale model, ki si ga dal za primer, takoj na prvem linku najdeš, da je single rank, čeprav je bilo to itak privzeto, ker verjetno ni (več) 8gb modulov, ki bi bili dual rank. Večja kot je kapaciteta modula namreč, bolj verjetno je dual rank in še ne tako dolgo nazaj so bili 16gb moduli pretežno dual rank, zdaj se pa na to ne moreš več slepo zanest. Najt ta podatek z iskanjem kode, pa tudi ne da nujno rezultata. G.Skill recimo ga nima na strani, tako kot Kingston.

To nevem če boš opazil kakšno razliko v praksi. Sam sem mnenja bolj kot je ram enostavnejši, bolj bo zanesljiv.. sploh ce mislis naknadno mešat različne rame


Razlika res ni noč in dan, povsem zanemarljiva pa tudi ni, saj je do ~10%. Glede na to, da imaš lahko ta do 10% boost praktično zastonj, ker ram ni dražji samo zato, ker je dual rank, je imo smiselno to izkoristit.
doke!

FireSnake ::

Ijus je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Ijus je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Sprejemljiva cena v današnjem času, ja..

Ta je podoben za 1600€ (25€ dostava). Drugačna konfiguracija diskovja in nima windowsov.


huh tole ohišje je pa mni všeč.
pa winse dobiš na allkeyshop.com za 1€-2€.


Tile kljuci so legit..dela vse ok ? Rabim ene WIN10 pro ...


men dela okey.
ne vem drugače. jaz mislim, nisem pa 100% ziher, da so teli ključi legit.
ker allkeyshop ni mala spletna stran.
to je isto kot ceneje.si za app/game ključe.
lahk da je kak ponudnik gor k ne prodaja legit ključev.
jaz sem kupil 2. enga za home druzga za pro. oba po cca 1,50€.

fora je v tem: bral sem na googlu glede allkeyshop da je kar nekaj deleža ključev prodajanih pod akcijo, uber akcijo, ko je znižanje do cca 96% pa take fore. kao promo cene. sej vidiš da je full teh igric pa full teh ponudnikov pa vsi full znani pa velki. tko da ne vem no. sliši pa vidi se kot da gre za china ponudnike ki prodajajo ključe preko key generatorjev. piratske ključe. lej, ne vem. naj še kdo kaj napiše pa se odloči.


Popolnoma narobe! Od kje ti te dezinformacije?
Kakšnih "key generatorjev"?

Tam se prodajajo ključi, ki se generirajo preko "volume licencing" (pa tudi OEM).
Verjetno ne veš, kaj to je. Če veš, OK, če ne veš, si preberi.

Ključi delajo. Niso pa legalni.
Zato še enkrat:
- ključ deluje, a ne pomeni, da je legalen (da imaš licenco),
- če to kupi firma ni pokrita z licenco,
- če kupi posameznik prav tako ni pokrit z licenco.

Microsoft "zaklepa" take "licence". Zato se lahko zgodi, da ključ ni več veljaven.
Eni preprosto razmišljajo tako: bom pa kupil še enega za 1.5€.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zvezdica27 ::

preden govorite neumnosti, se podučite.

Na podlagi ene sodbe sodišča EU je v EU potrošnik ... torej lahko kupi 2nd hand licence. Štos je v tem, da je licenčno pravo v USA popolnoma drugačno, vse določbe v EU ne veljajo. Med drugim tudi prepoved preprodaje licenc, ki jih bomo zdaj dali v narekovaje, "licenc".

Dejansko v EU ti nimaš "licence", ampak če si potrošnik, si "lastnik" OS in to je to. To tudi pomeni, da se lahko ključi odkupujejo in preprodajajo. EULA v EU ne velja, in tu točno vidiš, koliko imajo ITjevci pojma o čem (recimo v naši firmi, sam kdo bo šel njemu to razlagat, če še winsov ne zmore handlati)

Močno poenostavljam, a dejstvo je, da dokler je prodajalec v EU in ti kupec potrošnik iz EU, lahko legalno to kupiš-

Tle je en članek na to temo, ekspert sicer točno za to nisem:
https://www.computerworld.com/article/2...

zz

TheBlueOne ::

Mislim, da ni govora o prodaji licenc ampak o napacni uporabi. Ce bi lahko slo vse pocez, potem bi lahko student svojo Solidworks licenco, ki jo je kupil za drobiz, prodal nekem podjetju, ki mu potem ni treba placati 5k€+++.

Sta pa v grobem dva tipa licenc. Eden je bolj siva cona, stanejo tudi po 3€ ampak Microsofta praviloma ne motijo. Ne spomnem se kateri youtuber jih je klical, so mu samo rekli v smislu zakaj klice, ce je sistem OK aktiviran.

Druga vrsta licenc, ki praviloma stane 10€+ in jo ponavadi dobis drugje kot na ebayju pa je menda 100% OK.

TheBlueOne ::

Jaz jih kupujem tukaj:

https://www.vip-scdkey.com/software/mic...

Nasel preko tega tipa:



Njegova promo koda je pred kratkim se delovala:

"BFTYC" --> -30%

mtosev ::

LOL YouTube video kot dokaz / referenca. Dobra. Jaz samo kupujem boxed licence, če kupujem prek neta windowse. Te "licence" za 10 eur niti ne gledam. Sicer lahko sam pri sebi premisliš, da mogoče ni vse 100% ok, ker na amazonu, Mimovrste, enaa, big bang etc prodajajo licence (v škatli) po 100 eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BigFoot ::

Odločil sem se da po osmih letih zamenjam PC. Rabim ga samo za delo od doma, tako da grafične performance me ne zanimajo. Edina zahteva je dva digitalna priklopa za ekrane (eden je lahko DP / HDMI / DVI, drugi mora biti HDMI / DVI).

Ker bi vse skupaj najraje kupil po liniji najmanjšega odpora, me mika da bi vzel kar Asus ExpertCenter X5 Mini Tower X500MA-R4600G0260, ki vsebuje:
Ryzen R5 4600G
16GB RAMa
512GB NVMe SSD

Sedaj me pa zanima če je tole smotrn nakup, ali je bolje da recimo pri sestavi.si vzamem kaj boljšega za podoben denar (max mi je nekje do 800€)?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

facepalm ::

Na prvo zogo bi rekel, da je zadeva ok za 600€. Ce gres sestavljat po komponentah, bos na podobni cifri.

FireSnake ::

BigFoot je izjavil:

Odločil sem se da po osmih letih zamenjam PC. Rabim ga samo za delo od doma, tako da grafične performance me ne zanimajo. Edina zahteva je dva digitalna priklopa za ekrane (eden je lahko DP / HDMI / DVI, drugi mora biti HDMI / DVI).

Ker bi vse skupaj najraje kupil po liniji najmanjšega odpora, me mika da bi vzel kar Asus ExpertCenter X5 Mini Tower X500MA-R4600G0260, ki vsebuje:
Ryzen R5 4600G
16GB RAMa
512GB NVMe SSD

Sedaj me pa zanima če je tole smotrn nakup, ali je bolje da recimo pri sestavi.si vzamem kaj boljšega za podoben denar (max mi je nekje do 800€)?


Za nazaj nič ne gledamo preden vprašamo? :)

zate je tole lahko osnova:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p728...
bi pa jaz pri tebi dal hitrejši disk in (verjetno) drugo ohišje.

Odločitev, da kupiš G verzijo Ryzen procesorja je pravila, ker v nasprotnem primeru boš ves denar dal samo za .... grafično kartico.
Boš disk poiskal sam, ali ti pomagamo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

mtosev je izjavil:

LOL YouTube video kot dokaz / referenca. Dobra. Jaz samo kupujem boxed licence, če kupujem prek neta windowse. Te "licence" za 10 eur niti ne gledam. Sicer lahko sam pri sebi premisliš, da mogoče ni vse 100% ok, ker na amazonu, Mimovrste, enaa, big bang etc prodajajo licence (v škatli) po 100 eur.


Pri meni so podatki o licenci OK. Jih imam povsod in deluje kakor mora. Za podjetje bi morda se pogledal bolj natancno, ampak cisto iskreno ne vem, kaj bi se gledal. Deluje kakor klasicna licenca vezana na strojno opremo. Povej kaj pogledam, ko bom doma, pa ti povem kateri tip licence je. Je pa seveda vse normalno aktivirano.

FireSnake ::

Za podjetje rabiš licenco v primeru, če ti pride inšpekcija.
Če je vse aktivirano še ne pomeni, da je vse po reglcih.

V prejšnji firmi smo imeli spisek vse računalnikov in natančen opis licenc in kje se nahajajo.

Primer za okna:
če greš kupit v trgovino je za osebno uporabo okoli 100€. Za firmo je nekje 25€ dražje.
Seveda se lahko narediš francoza in kupiš cenejšo verzijo (vse bo delalo) a v primeru inšpekicje nisi pokrit z licenco.

Treba je razlikovati dvoje:
- saj dela
- veljavna licenca za programsko opremo.
To dvoje ni isto.

Včasih smo Polkna skrekali, pa je vse delalo. Pa to še zdaleč ni pomenilo, da je vse OK.
Ampak: to ni debata za to temo. Tu govorimo o tem kaj kupiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

In kaj je narobe z OEM instalacijo namesto retail? Ajde ima omejitve, samo uporaba je pa menda prilicno enaka? Pac ne mores dati na drug PC, kaj veliko drugega pa meni glede same licence ni znano.

Tiste za 3EUR pa praviloma niso OEM ampak menda skupinske, kakor solske, od koncernov in ne vem se od kod.

Kjer jih kupujem tudi pise:

Microsoft Windows 10 Pro OEM CD-KEY GLOBAL

Kar sem tudi pogledal pri winsih in je tako.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Napiši kateri SKU number maš. Tega verjetno nimaš, moj sku je drugače hav-00060.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TheBlueOne ::

mtosev je izjavil:

Napiši kateri SKU number maš. Tega verjetno nimaš, moj sku je drugače hav-00060.


Lahko preverim doma, ce se bom spomnim je bil enak kot tvoj. To je katera verzija je? Torej PRO/Professional. To je v registru? Da se ne bom prevec matral... :D

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Ne tole ti piše na robu škatle. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TheBlueOne ::

Lol, ne razumem, kaj je problem? Kaj ti pove sku? Kaj ni samo podatek o verziji PRO, Home...?

mtosev ::

Nope. Verzija osa, če je FPP ali OEM/DSP, prek katerega kanala je bil Windows pridobljen npr end user, volume licensing, etc
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

TheBlueOne ::

Ce se prav spomnem je bil OEM. Sem pa imel enkrat enega za 3€, tisti je bil volume. Menda sem imel nek mini app, ki mi je pokazal to informacijo.

mtosev ::

Upam, da veš da kdo ti je prodal volume licenco je pri tem kršil ms pravila, ker ta pravijo, da volume stuff ne smeš naprej prodajati, ker je bilo to prodano točno določenem podjetju oz organizaciji. Ja vem, da ti je za tole vseeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matobeli ::

Sam ne če si v evropi pa fizična oseba.

mtosev ::

Tole nikjer ne piše žal tak da verjetno ne drži.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matobeli ::

A to ne pali več?
The first sale in the Community of a copy of a program by the rightholder or with his consent shall exhaust the distribution right within the Community of that copy, with the exception of the right to control further rental of the program or a copy thereof. (Article 4 (c))

mtosev ::

Ne vem kaj to maš. Vem pa, da volume licence ne moreš naprej prodajati. To piše v pogojih, ki jih ms določi prvotnem kupcu pri pridobitvi takšne licence. Seveda dosti ljudi te licence prodaja naprej in za ms so te licence non valid.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

No, zdaj pa nazaj na naslovni topic.

facepalm ::

Katere rame, 16gb kit, bi priporocali za r5 4650g config?

matobeli ::

Najcenejše 3200MHz z "povprečnimi" latencami

facepalm ::

Cl16 vs cl22 bo opazna razlika?:)

Nevermind, sem nasel cl16 na zalogi;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

oo7 ::

Horas je izjavil:

oo7 je izjavil:

Horas je izjavil:

ne sam cena, nič ni opisano katera mobo, psu, pa rami, pa gpu, vse low budget. ohišje pa tut brez airflowa. za tak dnar si sam sestaviš pc.

pišem za 007 pc iz mimovrste



Sem jih vprašal za bolj podroben opis računalnika


napajalnik: LC-Power ATX 650W 12V LC6650GP3 V2.3 80 PLUS SILVER
ohišje: SHARKOON FULL T ATX W/O PSU SKILLER SGC1 RGB
grafična kartica: EVGA GF RTX3070 8GB DDR6 PCI-E XC3 ULTRA, HDMI+3DP
HDD: TOSHIBA 2TB SATA3 3,5" 7200 64MB P300 HDWD120UZSVA
SSD: TEAM GROUP MP33 512GB M.2 PCIE NVME TM8FP6512G0C101 RET.
RAM: CRUCIAL 16GB 3200 DDR4 CT16G4DFD832A - 2 kos
procesor: INTEL S-1200 CORE I7-10700F 2.9GHz 16MB BOX 656W
matična plošča: ASUS LGA1200 ATX Z490-P PRIME VGA/USB32


Vi se bolj spoznate je vse skupaj bolj low budget ali ne ?


sam šrot! ajd grafična še v redu pa rami pa plata. ostalo pa boh pomagi, sploh ohišje v katerem bi lahk kuhal hrano, napajalc pa mini tikitakajoča bomba :D



Kaj pa je narobe z napajalnikom ? Premalo W ?

matobeli ::

LC power ni ravno znan kot zelo kvaliteten proizvajalec. Pri vrednosti PCja kakršna je, je škoda "prišparat" 30€ pri napajalcu, kar je razlika med dobrim in šrot.
Rami bi tud lahko bli CL16 in ne CL22 (so dejansko najcenejši možni 3200MHz), SSD je tudi precej budget, ampak načeloma ne bi smelo bit nič narobe.

Ohišje sicer nima blazno veliko vpliva na performance, za bit pa bolj glasno ker ma verjetno slabše ventilatorje in airflow, tud rožljanje ni izključeno.

Skratka, par dobrih komponent zbasanih skupaj z nekaj budget komponentam. Če optimiziraš izbiro sem prepričan da lahko prideš ceneje skoz z lastnim izborom.

oo7 ::

matobeli je izjavil:

LC power ni ravno znan kot zelo kvaliteten proizvajalec. Pri vrednosti PCja kakršna je, je škoda "prišparat" 30€ pri napajalcu, kar je razlika med dobrim in šrot.
Rami bi tud lahko bli CL16 in ne CL22 (so dejansko najcenejši možni 3200MHz), SSD je tudi precej budget, ampak načeloma ne bi smelo bit nič narobe.

Ohišje sicer nima blazno veliko vpliva na performance, za bit pa bolj glasno ker ma verjetno slabše ventilatorje in airflow, tud rožljanje ni izključeno.

Skratka, par dobrih komponent zbasanih skupaj z nekaj budget komponentam. Če optimiziraš izbiro sem prepričan da lahko prideš ceneje skoz z lastnim izborom.


Pri nas ali v tujini kupiti delee bi sestavil sam ?

Odločil sem se za RTX 3070 in bi sestavil Pc okoli te kartice. Sicer se ne mudi tako ampak, ko spet nekaj pravijo, da bodo šle cene gor zaradi rudarjev ?
PC bi imel seveda nekaj let tako kot imam trenutnega že 7 let GTX970 I5 4580 RAM 16GB ampak na trenutno matično ploščo ne morem dati boljšega procesorja pa tudi RAM-i so menda že zastareli... tako, da počasi moram posodobit računalnik. Cilj imam posodobit najkasneje, do aprila 2022. Kaj misliš, da še počakam bodo šle cene kaj dol ali je zdaj pravi trenutek ? :)

FireSnake ::

Nihče ne more vedeti, kaj se bo zgodilo - vsi špekulirajo.
Lahko gredo gor, lahko gredo dol (trenutna tendenca je bolj navzgor, a to nič ne pomeni).


Kaj misliš, da še počakam bodo šle cene kaj dol ali je zdaj pravi trenutek ? :)

Nihče ne ve zagotovo. Ve se edino, da se bo manjko čipov vlekla še en čas. To je pa tudi to.

Če rabiš, kupi.
Če ne rabiš, počakaj (čakaš vedno lahko - edino, če ne moreš).


To je tema "kaj kupiti". Če imaš namen povej, pa kaj sestavimo.
Če ne ... nisi v pravi temi ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

oo7 je izjavil:


Pri nas ali v tujini kupiti delee bi sestavil sam ?

Odločil sem se za RTX 3070 in bi sestavil Pc okoli te kartice. Sicer se ne mudi tako ampak, ko spet nekaj pravijo, da bodo šle cene gor zaradi rudarjev ?
PC bi imel seveda nekaj let tako kot imam trenutnega že 7 let GTX970 I5 4580 RAM 16GB ampak na trenutno matično ploščo ne morem dati boljšega procesorja pa tudi RAM-i so menda že zastareli... tako, da počasi moram posodobit računalnik. Cilj imam posodobit najkasneje, do aprila 2022. Kaj misliš, da še počakam bodo šle cene kaj dol ali je zdaj pravi trenutek ? :)


Ce ti pomaga, jaz sem ravno sestavil:
RTX 3070 ti 930€
Ryzen 5600 243€
MSI X570 Gaming Plus 137€
32GB ram Ripjaws V 165€
WD SN750 500GB 60€
Be Quiet Straight Power 11 Power Supply, Black 850W 120€
Ohisje KOLINK Stronghold Midi-Tower 50€

Ca. 1700€

Dele kupil vecinoma pri alternate.

Problem pa je, da taka konfiguracija potegne za sabo se monitor. Tisti me je na koncu stal 1100€. Alienware 38" nanopixel 144Hz ... Verjetno pri novih igrah ne bo vse teklo na max.

DarwiN ::

oo7 je izjavil:

Cilj imam posodobit najkasneje, do aprila 2022. Kaj misliš, da še počakam bodo šle cene kaj dol ali je zdaj pravi trenutek ? :)

Če trenutno ne potrebuješ, se praktično vedno splača počakat, ker cene praviloma padajo in prihaja nov boljši hardware.

Do aprila bo zunaj hitrejši Alder Lake, ZEN3 bo cenejši kot danes, Nvidia SUPER in predvsem Intelove ARC kartice.. Ethereuma predvidoma več ne bo možno rudarit z GPUji, preostale kriptovalute pa naj ne bi bile tako mikavne za rudarjenje. Prej ko slej bodo rabljene rudarske kartice preplavile trg in bode tudi cene novih strmoglavile. Zdaj, nihče ne ve, kaj od tega se bo dejansko uresničilo do aprila, ampak je ZELO verjetno, da boš s čakanjem profitiral tako ali drugače.

Nič pa ni 100%.. Poglej, kako nas je Mtosev nadmudril z nakupom 2080S, ko smo mu vsi svetovali čakanje. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

yayo ::

TheBlueOne je izjavil:



Problem pa je, da taka konfiguracija potegne za sabo se monitor. Tisti me je na koncu stal 1100EUR. Alienware 38" nanopixel 144Hz ... Verjetno pri novih igrah ne bo vse teklo na max.

lanski 27 colski ips 144hz Gigabyte in Lg so sedaj okoli 400e. Pa še spadajo med dražje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

TheBlueOne ::

yayo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Problem pa je, da taka konfiguracija potegne za sabo se monitor. Tisti me je na koncu stal 1100EUR. Alienware 38" nanopixel 144Hz ... Verjetno pri novih igrah ne bo vse teklo na max.

lanski 27 colski ips 144hz Gigabyte in Lg so sedaj okoli 400e. Pa še spadajo med dražje ;)


27 ultrawide je zame zelo premalo. Drugace je tudi dosti vecji z VA panelom za to ceno. Jaz sem preizkusil enega od teh, 34', potem LG IPS 34' ca. 800€, pravtako ni bil OK, sedaj sem s tem zadovoljen.

yayo ::

sry, nisem mislil na ultrawide ampak na čisto navadnega gamerskega 1440p 27 colca z visokim osveževanjem. Mislim, da 007 nima ambicij za ultrawide monitor.

oo7 ::

yayo je izjavil:

sry, nisem mislil na ultrawide ampak na čisto navadnega gamerskega 1440p 27 colca z visokim osveževanjem. Mislim, da 007 nima ambicij za ultrawide monitor.


Ne ne potrebujem tako velik monitor :)
Jaz sestavljam PC, ki mi bo za igranje iger služil več let ne, da bi moral kaj menjavati. Moj trenutni monitor je 24 in 1920X1080.
Verjetno ga bom zamenjal čez čas ampak trenutno je prioriteta računalnik.

TheBlueOne je izjavil:


RTX 3070 ti 930€
Ryzen 5600 243€
MSI X570 Gaming Plus 137€
32GB ram Ripjaws V 165€
WD SN750 500GB 60€
Be Quiet Straight Power 11 Power Supply, Black 850W 120€
Ohisje KOLINK Stronghold Midi-Tower 50€

Ca. 1700€

Dele kupil vecinoma pri alternate.

Problem pa je, da taka konfiguracija potegne za sabo se monitor. Tisti me je na koncu stal 1100€. Alienware 38" nanopixel 144Hz ... Verjetno pri novih igrah ne bo vse teklo na max.


Ta procesor in grafična bosta lepo šla skupaj ali bo kdo katerega zaviral ? Bottleneck ali kako se temu reče ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Horas ::

TheBlueOne je izjavil:

oo7 je izjavil:


Pri nas ali v tujini kupiti delee bi sestavil sam ?

Odločil sem se za RTX 3070 in bi sestavil Pc okoli te kartice. Sicer se ne mudi tako ampak, ko spet nekaj pravijo, da bodo šle cene gor zaradi rudarjev ?
PC bi imel seveda nekaj let tako kot imam trenutnega že 7 let GTX970 I5 4580 RAM 16GB ampak na trenutno matično ploščo ne morem dati boljšega procesorja pa tudi RAM-i so menda že zastareli... tako, da počasi moram posodobit računalnik. Cilj imam posodobit najkasneje, do aprila 2022. Kaj misliš, da še počakam bodo šle cene kaj dol ali je zdaj pravi trenutek ? :)


Ce ti pomaga, jaz sem ravno sestavil:
RTX 3070 ti 930€
Ryzen 5600 243€
MSI X570 Gaming Plus 137€
32GB ram Ripjaws V 165€
WD SN750 500GB 60€
Be Quiet Straight Power 11 Power Supply, Black 850W 120€
Ohisje KOLINK Stronghold Midi-Tower 50€

Ca. 1700€

Dele kupil vecinoma pri alternate.

Problem pa je, da taka konfiguracija potegne za sabo se monitor. Tisti me je na koncu stal 1100€. Alienware 38" nanopixel 144Hz ... Verjetno pri novih igrah ne bo vse teklo na max.


kkšne komponente apri ohišju se špara. patetika
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bajsibajsi ::

Ohisje je povsem OK.

SumTingWong ::

Katero 3060ti iz spodnje slike bi vi izbrali?
https://ibb.co/gd411S7

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

MSI zaradi treh fanov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

escanor ::

Še kak predlog zame glede komponent?

Želje so i7/i9, 32GB, 1TB NVMe, 3060Ti/3070/3080...

mtosev ::

Počakaj na Intel 12th gen cpuje, ki pridejo naslednji mesec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
1064 / 1133
»»