» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
761 / 1134
»»

Filip8 ::

sam to pol pomen da bo tist i7 takrat tut 3 lete star vsaj ane :D

gddr85 ::

mhm, do takrat bo intel prešaltal še vsaj ene dva socketa vmes :))

ampak en 7700k lahko vseen vzameš, pa ne pozabit na delid in aio vodno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

Micron 256Gb. Tega pograbiš in HDDja sploh ne potrebuješ.. Ampak ta se bo takoj prodal, tko da...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Filip8 ::

torej pravite, naj raje vložim malo, več, da bom mel dost več od tega?

loveJDM ::

na dolgi rok ja

Filip8 ::

pa je 1050ti 4gb najboljša opcija? za 125 eur pač.

gddr85 ::

nova je najboljša opcija

Filip8 ::

aja pa je boljši tale pentium 4560 kot ne vem i-3 6300?

gddr85 ::

ta pentium ima sedaj 4 threade in je praktično i3

hojnikb ::

za take pare kot jih maš ti se kvečjemu splača ps4 pro (ali ps4 in en poceni laptop za vsakdanje non gaming stvari).
Za gaming pc bo treba dat vsaj ene 500-600e za koker tok izkušnjo na daljši rok
#brezpodpisa

Filip8 ::

ne mislim it na konzole, sej trenutno mam lenovo ideapad 700 prenosnik, samo sem mislil malo zamenjat stvari pa it na pc plus navadn prenosnik z ssd, za vsakdanjo rabo..

smacker ::

Če nisi razvajen z detajli in 60fps, se da z gtx 1050TI čist lepo gejmat => požene vse igre. Vsekakor pa veliko bolje kot 950M v prenosniku ;)

hojnikb ::

za malo par nebo dobre izkušnje. Kr lepo konzolo ali pa nastavi več cekinov za bolši pc
#brezpodpisa

Filip8 ::

sej to, sem itak navajen na 950m, torej bo vsaka nadgradnja velika :D

hojnikb ::

napiši maks budget pa bomo nekaj napacal skup..
#brezpodpisa

Filip8 ::

https://pcpartpicker.com/b/BTnH99 neki tazga sm mislu.. z nekaj improvizacije, ker mam doma okol 10 let staro ohišje, ki bi bilo treba pogledat če bi ustrezalo, mam tut hladilnik za procesor bakren zalmanov, samo je tudi zelo star, pa dvomim če bi pasal..

gddr85 ::

g45 + nekej od 290/390/470/80/570/80/1060, 970/980 ipd. in komot špilaš vse na high/ultra, brez nekih težkih AA na fhd cca 60fps, edino za kak heavy multiplayer zna cpu šepat

hojnikb ::

napišši budget, ne nekih random škatl linkat..
#brezpodpisa

Filip8 ::

@gddr85 samo kakšna 1060 je kar dražja od 1050ti pa ni več za neke budget setupe?
@hojnikb hja recimo, da do 500 eur, pa da ne vem za ohišje, star 400w napajalnik pa star zalmanov bakren hladilnik

gddr85 ::

če imaš nizek budget in gledaš solidno pc gaming izkušnjo, se pač tvega in vzame rabljen gpu, če ne res raje eno konzolo..
oz. se prilagodiš in zmanjšaš detalje na slabšem novem gpuju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

500e brez ohišja then.
#brezpodpisa

Filip8 ::

@gddr85 torej rabljena 960,970? kaj takega? samo to so cene še vedno višje verjetno k od 125 eur 1050ti
@hojnikb ja tako nekje, če je možno pod

hojnikb ::

to je to
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

z shippingom prideš na 500e, vseskup pa zložiš v tastar case. Manj od tega za gaming je bedarija.

Ob priložnosti pa dodaš še dodatno 8GB palčko rama in ssd.
#brezpodpisa

Filip8 ::

pentium ne bo bottleneckal 1060-ke? pa hladilca za procesor ne rabm?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filip8 ()

hojnikb ::

vsekakor bo bolsa izkusnja kot z bolsim procom pa slabso grafo...

proc ze ma hladilnik
#brezpodpisa

Filip8 ::

kaj pa če vzamem rabljeno 970 za 200? pa si tok proti 1050ti?

hojnikb ::

ker je svoh.

evo za obcutek


kot vidis je 1060 6gb za sub 240e kr dober dil
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

smacker ::

970 je slabša od 1060 6gb, nima smisla (razen če ti jo kdo proda za 150eur). Z 1050TI lahko računaš na 30-40 fps pri mid-high settingih. Gamerji pač prisegajo na high-ultra@60fps (je opazna razlika med 30 in 60fps).

Filip8 ::

ampak od 1060 pride v poštev samo 6gb in ne 3gb ne

DarwiN ::

Za budget računalnike je 1060@3Gb boljši nakup.. Ima boljši p/p in jo dobiš že za 190€. Tistih dodatnih 3gb rama in par odstotkov višja zmogljivost ni vredno 50€ doplačila.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

s tem 3gb so ga pri nvidi enostavno usrali, hell, stvar ima manj rama kot stara 970ka

DarwiN ::

To že, ampak v igrah pa ni velike razlike, in to je tisto kar šteje.. V večini iger je razlika praktično zanemarljiva.. In tako bo tudi v prihodnje. Za 1080p bo ta karta še lep čas dobra, čez 3 leta bo pa tako ali tako treba znižat detajle tu in tam.

Pač, če si na budgetu, se še toliko bolj gleda p/p... Nenazadnje za 50€ dobiš SSD in imaš več od njega. V normal size (ne mini) karticah je trenutno razlike celo 65€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Filip8 ::

pač ja razumem 1060 6gb je že dobra, morm pa gledat razliko kar 100 eur od 1050ti

hojnikb ::

za 100e zgubis ogromno performanca
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Filip8 ::

samo tuki je 100 eur 25% budgeta in ne, ne vem 5-10%, treba tut to vzet v obzir

D3m ::

DarwiN je izjavil:

To že, ampak v igrah pa ni velike razlike, in to je tisto kar šteje.. V večini iger je razlika praktično zanemarljiva.. In tako bo tudi v prihodnje. Za 1080p bo ta karta še lep čas dobra, čez 3 leta bo pa tako ali tako treba znižat detajle tu in tam.

Pač, če si na budgetu, se še toliko bolj gleda p/p... Nenazadnje za 50€ dobiš SSD in imaš več od njega. V normal size (ne mini) karticah je trenutno razlike celo 65€.


Bo moral nastavitve poznati, da res ne bo.

Naj si namesti Mirrors Edge in RE7.

Boš videl reakcijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

Filip8 je izjavil:

samo tuki je 100 eur 25% budgeta in ne, ne vem 5-10%, treba tut to vzet v obzir

je pa tudi +60% performanca. Do the math
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

seba-beba ::

Zdravo!

Trenutno imam namizni PC Intel Pentium D 3.0 GHz, RAM 2.0 GB, 120 GB HDD, kateri je končal svoje poslanstvo.

Gledam nekaj v rangu do 250 EUR (max 300 EUR).

Bo tole ok:
AMD Quad-Core A4-7210 (1,8 GHz L2 2MB)
4 GB DDR3 (1600 MHz) PC3-12800
AMD Radeon R3
500 GB HDD

PC se uporablja zelo zelo malo...predvsem za MS Word, Excel...občasno MS Project, AutoCAD.

Hvala

hojnikb ::

nope, to je sranje

evo raketa
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

seba-beba ::

Sem pozabil napisati...iscem ze sestavljen racunalnik...najraje iz slo.

Tisti zgoraj, ki sm ga omenil, ni ok? Prisel bi cca 200 eur. Ne potrebujem ne vem kaksen racunalnik...toliko da bo delal internet, word in excel. Od trenutnega je sigurno boljsi ali pac ne?

Hvala

smacker ::

Če hočeš dat za rabljeno kišto tolko kot bi te novi 2x hitrejši prišel, potem pač izvoli.

flameir ::

Mene zanima, kje se plača kupit PC za 500€, po delih iz severa ali kar tu v štacuni? Gor morajo letet pisarniška orodja, vključno z občasno uporabo adobe programov in morda kdaj pa kdaj kakšna igra (se razume, da pač na low grafiki, delalo bo že bolje kot na zdajšnjem 10 let starem PCju. :D Hvala.

ziga1990 ::

^^ po delih iz severa bo občutno ceneje ali hitrejši računalnik za isti denar kot pa pri nas samo jaz sem kljub temu da bi prišparal okoli 300EUR kupil kar pri nas so mi ga sestavili in stestirali zdaj pa nimam skrbi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

D3m ::

seba-beba je izjavil:

Sem pozabil napisati...iscem ze sestavljen racunalnik...najraje iz slo.

Tisti zgoraj, ki sm ga omenil, ni ok? Prisel bi cca 200 eur. Ne potrebujem ne vem kaksen racunalnik...toliko da bo delal internet, word in excel. Od trenutnega je sigurno boljsi ali pac ne?

Hvala


Bo v redu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

zakaj priporočaš to sranje ? tale a4 je komaj kaj bolši od core2duo iz 2007.
Lepo nabavi pentiuma, ki stem ti ga predlagal zgoraj, sestai ti pa ga naj nekdo drug če maš 2 defekt roki (zadeva je namreč zelo enostavna za skup zložit)
#brezpodpisa

gamogon ::

Pozdrav!

Sestavljam računalnik za 490€ (brez kište, to bom naročil lokalno Nova White Bitfenix). G4560, RX 570. Preko Mindfactory-ja; tule je košarica: https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Sem začetnik glede sestavljanja računalnikov. Bi mi lahko kdo svetoval pri izbiri komponent? So v redu, tudi glede kompatibilnosti? Vem, da bom moral za RX 570 čakati, ampak ni problema ...

Najlepša hvala vnaprej.

p.s.: je G4560 v redu v takšni obliki? Ali bi moral še kupiti "fan" za CPU? Ali tega dobim zraven pri matični plošči (nisem nikjer zasledil)? Ali ga sploh potrebujem? Aja, za B250M matično (tisto, na moji listi zgoraj) ne potrebujem osvežitve BIOS-a, a ne?

hojnikb ::

na 570 znas cakat mesec, dva...
#brezpodpisa

smacker ::

Zgleda je tud g4560 razprodan do 30.6. :O

DarwiN ::

FIFO - First-in, first-out. Prej naročiš, prej dobiš. Naročiš danes, lahko upaš na shipping okrog podanega datuma ali z nekaj sreče še prej. Če pa čakaš sede do 30.6 na Rx 570, pa se vmes datum zamakne za mesec dni in si v dreku.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

wolverine22 ::

Ola,

Kar dolgo sem ze odsoten z PC gaming scene, ker sem presaltal na konzole :P
Imam pa namen zopet nabaviti PC in ko sem danes malo pocekiral kako stvari stojijo mi je zaenkrat
samo pol jasnega.
Verjetno ne bo skodilo, ce vmes ko dohitevam stvari , vprasam se tukaj za mnenje.
Zanima me PC do 700EUR, gaming variante, (1080p) kar se da najbolje za ta denar. Brez monitorja.
Upam da se komu da odgovarjat na tako klisejsko vprasanje.

Hvala :D

Zgodovina sprememb…

««
761 / 1134
»»