» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
736 / 1133
»»

jero_no1 ::

Malo bolj točen opis (klik), da ne bo slučajno kdo kar rinu grafo direkt iz kište v pečico :)

venson ::

Zdravo, ta trik s pečico je deloma deloval. Ko prižgem računalnik res več ni artifaktov na ekranu, vendar pa tudi če grem v bios po cca 15 sekundah preneha oddajati signal, in je vse črno...
Tako da očitno bo potrebna nova grafična.

Canon888 ::

Pozdravljeni, sem v fazi nakupa novega compa, pa me malo zanima vaše mnenje o trenutni sestavi/izbiri.

Ohišje: Antec NSK 4100 USB 3.0
Napajalnik: Antec VPF650 650 w
Matična plošča: Gigabyte GA-Z170-DH3
Procesor: Intel 7500 "BOX" Socket 1151, 3400 MHz, Kaby Lake
Procesorski hladilnik: Cooler Master V8 Ver.2
Spomin 1: Kingston PC4-24000 "HyperX Predator" KIT, 16384 MB, DDR IV, 3000 MHz
Grafična kartica: Gygabyte GeForce GTX 1050 Ti "Windforce OC", 4096 MB , GDDR 5, PCI-Express 16x
Trdi disk: Samsung 850 PRO series SSD 512 GB, SATA III (6Gb/s), 0 MB + tu bi montiral še moj stari, klasični trdi disk
Brez optične enote.

Namen uporabe bi bil vsestranski (večinoma samo word, včasih tudi kak špil). Ne vem ali so komponente primerne - matična, hladilnik itd.. Predvsem me zanima, ali je katera od komponent glede na ostale predobra/nepotrebna. Cena zgornjega je namreč rahlo nad 1000€, pa bi si želel priti kakšnih 100-200€ nižje, ne da bi ob tem precej spremenil specifikacije. Ne vem, kaj kej predlagate?

Hvala in lp!

BorutK-73 ::

dj_uro je izjavil:

offtopic... bo kdo v bližnji prihodnosti naročil iz MF?
- bi se prištulil zraven, da si pocenim poštnino...

zaželeno, da je iz LJ in okolice...

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za?

venson
Na isti način je tudi meni pred leti izdahnila 4850. Itak je to 7 let stara grafična.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Canon888 je izjavil:

Pozdravljeni, sem v fazi nakupa novega compa, pa me malo zanima vaše mnenje o trenutni sestavi/izbiri.

Ohišje: Antec NSK 4100 USB 3.0
Napajalnik: Antec VPF650 650 w
Matična plošča: Gigabyte GA-Z170-DH3
Procesor: Intel 7500 "BOX" Socket 1151, 3400 MHz, Kaby Lake
Procesorski hladilnik: Cooler Master V8 Ver.2
Spomin 1: Kingston PC4-24000 "HyperX Predator" KIT, 16384 MB, DDR IV, 3000 MHz
Grafična kartica: Gygabyte GeForce GTX 1050 Ti "Windforce OC", 4096 MB , GDDR 5, PCI-Express 16x
Trdi disk: Samsung 850 PRO series SSD 512 GB, SATA III (6Gb/s), 0 MB + tu bi montiral še moj stari, klasični trdi disk
Brez optične enote.

Namen uporabe bi bil vsestranski (večinoma samo word, včasih tudi kak špil). Ne vem ali so komponente primerne - matična, hladilnik itd.. Predvsem me zanima, ali je katera od komponent glede na ostale predobra/nepotrebna. Cena zgornjega je namreč rahlo nad 1000€, pa bi si želel priti kakšnih 100-200€ nižje, ne da bi ob tem precej spremenil specifikacije. Ne vem, kaj kej predlagate?

Hvala in lp!

počakaj še 14 dni, da pride Ryzen ven.
#brezpodpisa

dj_uro ::

BorutK-73 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

offtopic... bo kdo v bližnji prihodnosti naročil iz MF?
- bi se prištulil zraven, da si pocenim poštnino...

zaželeno, da je iz LJ in okolice...

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za?


Tnx ;)
vw-klub.si

MWMW ::

Canon888 je izjavil:

Pozdravljeni, sem v fazi nakupa novega compa, pa me malo zanima vaše mnenje o trenutni sestavi/izbiri.

Ohišje: Antec NSK 4100 USB 3.0
Napajalnik: Antec VPF650 650 w -------- za to konfiguracijo bi bil že 500W napajalnik dovolj
Matična plošča: Gigabyte GA-Z170-DH3 ------- počakaj še 14 dni na ryzen
Procesor: Intel 7500 "BOX" Socket 1151, 3400 MHz, Kaby Lake ------- počakaj še 14 dni na ryzen
Procesorski hladilnik: Cooler Master V8 Ver.2 ------- za I5 7500 je Cooler Master Hyper 212 EVO čisto dovolj, poleg tega pa je še za več kot pol cenejši
Spomin 1: Kingston PC4-24000 "HyperX Predator" KIT, 16384 MB, DDR IV, 3000 MHz
Grafična kartica: Gygabyte GeForce GTX 1050 Ti "Windforce OC", 4096 MB , GDDR 5, PCI-Express 16x
Trdi disk: Samsung 850 PRO series SSD 512 GB, SATA III (6Gb/s), 0 MB + tu bi montiral še moj stari, klasični trdi disk----- Vzami raje Samsung 850 EVO 500 GB, ki je cenejši in za tvoje potrebe dovolj hiter. Ali pa lahko za približno isti denar, kot 850 PRO, vzameš Crucial MX300 1TB
Brez optične enote.

Namen uporabe bi bil vsestranski (večinoma samo word, včasih tudi kak špil). Ne vem ali so komponente primerne - matična, hladilnik itd.. Predvsem me zanima, ali je katera od komponent glede na ostale predobra/nepotrebna. Cena zgornjega je namreč rahlo nad 1000EUR, pa bi si želel priti kakšnih 100-200EUR nižje, ne da bi ob tem precej spremenil specifikacije. Ne vem, kaj kej predlagate?

Hvala in lp!
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MWMW ()

hojnikb ::

mah kak 212evo, vzame se lc-cc-120 za skor pol manj
#brezpodpisa

zzbil ::

Zdravo mene pa zanima če hitrejsi ram pomaga pri obdelavi 4k videa

bumbar1 ::

živjo.
računalnik rabim za pisarniška dela in za fifo 17.
kupujem pri funteku...
so uredu komponente?

procesor: Intel Core i5-7600 3,5 GHz (Kaby Lake) 1151 - box BX80677I57600
matična: MB ASRock B150M-HDV 1151 M-ATX HDMI/DVI DDR4 90-MXGYD0-A0UAYZ
ram: DDR4 8GB PC 2400 CL16 CORSAIR Vengeance LPX CMK8GX4M1A2400C16
disk: TOSHIBA P300 1TB 3,5" SATA3 64MB 7200 (HDWD110UZSVA) trdi disk
grafična: MSI Radeon RX 470 Gaming X 8G, 8GB GDDR5, V341-001R
CD/dvd: LG GH24NSD1 SATA DVD-RW črn BULK vgradni zapisovalec
napajalnik: Corsair VS650 2014 - 650W CP-9020098-EU
ohišje: LC-POWER 2009MB micro ATX črno ohišje
skupaj 830 evrov

mogoče kdaj dokupim ssd in še kaj rama
svobodno s kritikami. zato pišem da vidim kej spremeniti.

LP

hojnikb ::

wait for ryzen
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

bumbar1 je izjavil:

živjo.
računalnik rabim za pisarniška dela in za fifo 17.
kupujem pri funteku...
so uredu komponente?

procesor: Intel Core i5-7600 3,5 GHz (Kaby Lake) 1151 - box BX80677I57600
matična: MB ASRock B150M-HDV 1151 M-ATX HDMI/DVI DDR4 90-MXGYD0-A0UAYZ
ram: DDR4 8GB PC 2400 CL16 CORSAIR Vengeance LPX CMK8GX4M1A2400C16
disk: TOSHIBA P300 1TB 3,5" SATA3 64MB 7200 (HDWD110UZSVA) trdi disk
grafična: MSI Radeon RX 470 Gaming X 8G, 8GB GDDR5, V341-001R
CD/dvd: LG GH24NSD1 SATA DVD-RW črn BULK vgradni zapisovalec
napajalnik: Corsair VS650 2014 - 650W CP-9020098-EU
ohišje: LC-POWER 2009MB micro ATX črno ohišje
skupaj 830 evrov

mogoče kdaj dokupim ssd in še kaj rama
svobodno s kritikami. zato pišem da vidim kej spremeniti.

LP


Ogromno se lahko spremeni. :P Tujina, 100 evrov ceneje prakticno enake komponente:
Intel Core i5 7600 4x 3.50GHz So.1151 BOX EUR 232,94*
ASRock B150M-HDV/D3 Intel B150 So.1151 Dual Channel DDR3 mATX Retail EUR 58,10*
8GB Corsair Vengeance LPX schwarz DDR4-2400 DIMM CL16 Single EUR 61,45*
1000GB Seagate Desktop HDD ST1000DM003 32MB 3.5" (8.9cm) SATA 6Gb/s EUR 47,85*
8GB MSI Radeon RX 470 GAMING X 8G Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail) EUR 228,95*
LG Electronics GH24NSD1 DVD-Writer SATA intern schwarz Bulk EUR 12,02*
650 Watt Corsair VS Series VS650 Non-Modular EUR 51,85*
LC-Power 2009MB Midi Tower ohne Netzteil schwarz EUR 18,36*

EUR 711,52 + 20 evrov poštnina.

Ohisje lahko kupis pri Funtechu^^ za cca. 7 evrov vec, da se izognes dvojni postnini.

edit/ Mimogrede, http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/g... za 275 evrov je preprosto svinjarija! Iz Nemcije dobis RX 480 8GB za 200+ evrov.

http://www.mindfactory.de/search_result...

Zgodovina sprememb…

Canon888 ::

MWMW in hojnikb hvala vama za nasvet! Sam še neki me zanima, a čez 14 dni, ko pride ven AMD ryzen (to je govora o AMD Ryzen 5 1600X 6 Core,3.7 GHz ?), a to bo istočasno na voljo tut na običajnih slovenskih straneh za nakup računalnikov, al bo to še kasneje?

Pa še to, zgoraj sta napisala, da naj isto počakam tut za matično - se pravi, bo ob procesorju, ven prišla tut zanj specifična matična plošča, al ne?

gddr85 ::

ja, nove am4 plate rabiš za ryzen cpuje

otago ::

Hvala vsem za nasvete. PC zdaj laufa. Se pa ni dalo instalirat Windowsov z USB-ja. Slo je samo s CD-ja. Zaznalo je tipkovnico in miš, ni pa zaznalo usb kljuca/diska ... Je bilo potrebno nalozit usb 3.0 driverje z strani proizvajalca, da zazna prenosni usb disk. Preko Computer Management ni naslo nobenga driverja ... Mogoce ni slabo kupit se dvdrom za 10eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Daniel ::

A bo ta Ryzen tako zelo dobra zadeva?

Danes sem namreč dobil prošnjo, da se malo pozanimam kaj bi bil najboljši nakup za nekje 1500 EUR za celoto, torej tudi LCD, tipkovnica, miš.

S predlogi na plano :)

hojnikb ::

wait.for.ryzen
#brezpodpisa

smacker ::

Za 1500eur gtx1070 + 1440p monitor. CPU pa danes i7 ali čakaš ryzen (če bojo dostavli kar obljubljajo, se splača). Ostalo pa klasika: 16gb rama, 250gb ssd in 1tb hdd (po potrebi lahko tud več).

111111111111 ::

Pa kdaj bo ta ryzen?

hojnikb ::

marec
#brezpodpisa

Daniel ::

Je bolje vzeti 29" 21:9 monitor ali 27" 4K? Nekaj igric se bo igralo, drugače se bo pa dosti uporabljal za prebiranje raznih spletnih strani.

DarwiN ::

Oboje je sranje.. 29tka je premajhen, na 27tki 4k pa ne boš nič videl, dokler ne boš omogočil 200% povečave.

Vzemi kaj takšnega. Lahko izkoristiš tudi freesync, če imaš AMD grafično kartico.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

Daniel je izjavil:

Je bolje vzeti 29" 21:9 monitor ali 27" 4K? Nekaj igric se bo igralo, drugače se bo pa dosti uporabljal za prebiranje raznih spletnih strani.


27" 1440p
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

next3steps ::

Daniel je izjavil:

A bo ta Ryzen tako zelo dobra zadeva?

Danes sem namreč dobil prošnjo, da se malo pozanimam kaj bi bil najboljši nakup za nekje 1500 EUR za celoto, torej tudi LCD, tipkovnica, miš.

S predlogi na plano :)

Tipkovnica te stane od 15 do 150 evrov. Miš od 15 do 90 eur. Podlaga okrog 25 eur. Se bo treba bolj razjasniti.

Tick ::

Kaj pravite na ta monitor? Tole pride okoli 515€ (trenutna cena) + poštnina kar se mi zdi da je daleč najcenejši ultra wide, IPS, curved, 34" monitr.

Daniel ::

Za tipkovnico in miš mi ni noben problem. Saj se na te zadeve kar razumem, sem pa malce zadaj, kar se tiče najbolj optimalnih komponent v ohišju za dolga leta solidnega delovanja. Nekoč sem te zadeve bolj spremljal a takrat je še na slo-techu obstajala O.C. sekcija :) Sedaj pa ni več časa za vse te reči.

next3steps ::

Tujina JE/NI ovira?
Če se bo igralo novejše igre, potem pri omenjenem zaslonu zgoraj v poštev pride grafična kartica AMD RX 480 8GB. Stane te približno
240eur.
Zaslon 363eur
Periferija komplet (miška 40, podlaga 15, tipkovnica 25 - hočeš mehansko?, slušalke?) 80 eur.
Ostane ti še 800 evrov za matično, rame, SSD, HDD, napajalnik in ohišje.

Si že razmišljal o sekundarnem zaslonu postavljenem pokončno (90% v levo/desno od normalne postavitve) za pregledovanje strani?

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Pozdrav vsem tu gor.
Da preidem kar k stvari.Potreboval bi en računalnik v rangu nekje do 1000€.Predvsem za igranje iger na 1080p.Vem da je veliko že napisanega,predvsem v zvezi z mindfactory.Ampak...zdej vem da boste se "usuli",ampak vseeno.Rad bi kupil računalnik pri kateri od naših trgovin,po možnosti da je že sestavljen,ampak to ni tak problem,tud če ni.Predvsem me zanima,če kdo kaj spremlja kakšna je kaj ponudba pri naših trgovcih in kje se najbolj splača kupovat(morda kak konkreten predlog za konkreten izdelek)?
No,kot sem napisal,mora biti trgovina naša,predvsem zato,ker ga imam namen kupit na obroke.Tko da mindfactory in podobne tuje trgovine mi ne pridejo v poštev.Zavedam se,da bom za primerljiv izdelek plačal več kot tam,ampak drugače mi ne znese.Zato bi prosil,da se vzdržite raznih komentarjev,da sm budala in podobno...in bi res prosil,če kdo kaj bolj spremlja trenutne cene in ponudbo,da mi kaj svetuje.

Hvala in lep pozdrav še enkrat.

hojnikb ::

vzami si hitri kredit pa gasa na midnfactory.
#brezpodpisa

val46 ::

Sem tudi to že mel v mislih ja.Sam bi vseeno raje se zapeljal do ene pametne trgovine,pa se tam vse dogovoril glede plačila pa to,kot pa po banki skakal,upam da zastopiš. Ampak,sem pričakoval tak odziv,ker vidim da resnično vsi prakticirate ponudbo iz mindfactory tle gor.Me zanima hojnik,če maš zaradi tega kake dodatne popuste tam pri njih,hehe ;) Mal heca...no,dej da vidim,kaj bi lahko dobil pametnega pri njih za nekje do 1000€,pa da je na zalogi in je v par dneh pri meni.Pa poleg tega,še kako dobro pa poceni ohišje nekje pri nas.
Hvala...

smacker ::

Valda, hojniku za vsak božič pošljejo bon za 1000eur iz mindfactory :)):)) Šalo na stran... tujino vsi priporočamo, ker pri kompu za 1000eur prišparaš cca. 150eur.
Če se ti mudi tole: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Pa ohišje: https://edigital.si/racunalniska-ohisja...
Če maš pa čas čakat, počakaj do marca na ryzen CPUje (boljši performance za isto ceno)

DarwiN ::

Čez 8+ dni bi naj bili na voljo novi AMD Ryzen procesorji. Verjetno si kaj slišal o tem čudu tehnologije.. Ampak naj bi sprva bili na voljo le 8-jedrniki. Najcenejši 8-jedrnik bo tam nekje 350€. Tega še ravno dobiš v tvoj budget, plus RX480 kartico.. To seveda velja za Nemčijo. Pri nas pozabi na ugodne cene, kot tudi na dostopnost teh procesorjev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

kolikor mam informacije, bi tudi naš večji dobavitelj mogu dost hitro dobit ryzene. Sn jim pa že zadnjič tečnaru, zakaj še vedno nimajo g4560 :))

smacker je izjavil:

Valda, hojniku za vsak božič pošljejo bon za 1000eur iz mindfactory :)):)) Šalo na stran... tujino vsi priporočamo, ker pri kompu za 1000eur prišparaš cca. 150eur.
Če se ti mudi tole: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Pa ohišje: https://edigital.si/racunalniska-ohisja...
Če maš pa čas čakat, počakaj do marca na ryzen CPUje (boljši performance za isto ceno)

kwa pa misliš, vsak teden dobim palete robe pred svoj prag >:D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Ryzen sestava za 1000€

Huh, that felt good. Probajte dodat Ryzena v košarico. Prav božanski občutek. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Canon888 ::

Pozdravljeni,
eno vprašanje. Na določeni slovenski spletni strani, kjer si lahko sam sestavnim računalnik imaš na koncu pred potrdilom naročila, možnost načina plačila - ali na predplačilo na TTR (spletna cena), ob prevzemu (redna cena) ali na obroke (redna cena).

V mojem primeru je razlika med prvo in drugo opcijo, bila kar 70 EUR. A mi kdo lahko razloži, v čemu je razlika? Zakaj ob plačilu na TTR plačaš toliko manj, kot ob prevzemu?

Pa še nekaj, ko sem izbral RAM za 200EUR, sem potem na koncu, ob obračunu imel zanj namesto 200 EUR kar -1,34EUR (torej mi celo oni "plačajo"). Tudi končni račun je občutno manjši, kako je to sploh možno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Canon888 ()

OvCa77 ::

Canon888 je izjavil:

Pozdravljeni,
eno vprašanje. Na določeni slovenski spletni strani, kjer si lahko sam sestavnim računalnik imaš na koncu pred potrdilom naročila, možnost načina plačila - ali na predplačilo na TTR (spletna cena), ob prevzemu (redna cena) ali na obroke (redna cena).

V mojem primeru je razlika med prvo in drugo opcijo, bila kar 70 EUR. A mi kdo lahko razloži, v čemu je razlika? Zakaj ob plačilu na TTR plačaš toliko manj, kot ob prevzemu?

Pa še nekaj, ko sem izbral RAM za 200EUR, sem potem na koncu, ob obračunu imel zanj namesto 200 EUR kar -1,34EUR (torej mi celo oni "plačajo"). Tudi končni račun je občutno manjši, kako je to sploh možno?

A slučajno gledaš agt? Tam vem, da ti za ram plačajo...:)
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Canon888 ::

ja AGT je,
mislim a to resno praviš al se hecaš? Mislim ker če je res, zdele kupim.

Aston_11 ::

Če boš preveril, boš našel AGT temo na tem forumu. Potem ti bo jasno, zakaj ti plačajo.

Canon888 ::

Velja, hvala bom pogledal.

amacar ::

Da ti prihranim branje, ne naročuj na AGT!

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Ryzen sestava za 1000€

Huh, that felt good. Probajte dodat Ryzena v košarico. Prav božanski občutek. 8-)


Ryzen podpira DDR4-3600

Why 2400?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

DarwiN je izjavil:

Ryzen sestava za 1000€

Huh, that felt good. Probajte dodat Ryzena v košarico. Prav božanski občutek. 8-)

Očitno si zaradi božanstva pozabil namesto armor dati gaming X rx 480 8gb za 239 eur
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gddr85 ::

pa peasant plata ;)

D3m0r4l1z3d ::

a je to za gaming PC? verjetno bo za tiste, ki video obdelujejo in igrajo igre, ker 3.0ghz ne bo dovolj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

sj mas boost :)
#brezpodpisa

DarwiN ::

Ryzen podpira DDR4-3600

Why 2400?

Ker tist stric zgoraj v nitki kupuje komp za 1000EUR.. Sploh pa 3600 rami niso vredni 50EUR doplačila.. In še vprašanje kako je okrog matiščih plošč (B350 v tem primeru) in supporta/navijanja ramov.

edit: 3200Mhz so 125EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

luky ::

Fantje prosim za mnenje o teh dveh PC-AIO katerega bi izbrali samo za domači uporabo, vodenje podatkov, internet in pošta.

https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...

https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...
luky!

smacker ::

Drago ko pes. Lahko si sam sestaviš kišto, ki jo pritrdiš odzadaj na monitor (VESA mount ohišje), bo precej ceneje. Z pentium g4560 (konkurenčen i3, ker ma 2 jedri in 4 threade), 8gb rama, ssd in ne-touch monitor bi znal prit pod 500eur.

Aston_11 ::

Pitanje:
pri tejle konfiguraciji
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

štaklo (LC-Power LC-1400mi ITX Tower 200 Watt Klavierlack) pošljeno z enim ali dvema paketoma?

smacker ::

Klikaj next pa boš videl ;) Ali prilepi košarico, kot se spodobi (Veröffentlichen->link kopieren).
««
736 / 1133
»»