» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
190 / 1136
»»

D3m ::

20-30€ je mala razlika za grafično z 3GB ali 2GB rama. Če že vsaj ne bo takoj pokleknila v prihajajočih igra, ki bojo vedno bolj zahtevne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

todman74 ::

Juzh je izjavil:

Ne štekam vsega hate-a prot nvidii.


Ni nobenega "hate-a"....nekaterim se nam pač čudno zdi, da se folk še vedno v večji meri odloča za nVidio, pa čeprav AMD za isti denar nudi več.

fr4nc ::

D3m je izjavil:

Juzh je izjavil:


Glede procov pa lahko rečem sam wtf amd.
http://www.guru3d.com/articles_pages/fa...



A samo Far Cry 3? Sem pričakoval več. Pa CPU scaling je dokaj hecen čeprav ne vidim bistvenega pomena.


Heh... sej ne, da so za Intel same i7ke xD. Zakaj le niso i5 vključili 8-O?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

mailer ::

todman74 je izjavil:

Juzh je izjavil:

Ne štekam vsega hate-a prot nvidii.


Ni nobenega "hate-a"....nekaterim se nam pač čudno zdi, da se folk še vedno v večji meri odloča za nVidio, pa čeprav AMD za isti denar nudi več.
Saj je podobna zadeva tud pri ostalih stvareh (avtomobili) samo tam gre razlika v x1000€ tu pa za drobiž. Tudi meni je bolj všeč Nvidia, pa zato ne rečem, da Radeon slab. Razlike med karticami ni 10%. Me pa prav zanima, kakšni rezultati bi bili, če bi 660ti dodali še 1 ali 2Gb rama, ker vidim, da ima kar nekaj radeonov 3GB.

D3m ::

Pa veš, da ti avto služi lahko do max. 10 let ali več. PC je pa že lahko v 2 mesecih zastarela roba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mailer ::

Računalnik kupljen leta 2004 še vedno deluje. Sicer več kot za internet in filme 720 ni, je pa še vedno uporaben. Verjami, da tudi avto po 10 letih je zastarel, poleg tega izgubi tudi 80% vložene cene, moraš računat pa še servise, gorivo, itd. Pretiravaš malo z 2 meseca, če kupiš zdaj i5 oz i7 3 generacije oz AMD FX8350 bo sistem dober še vsaj 2 leti. Poglej kakšen je napredek i7 2600 > i7 3770 > i7 4generacija. Bi se v 2h letih moral zgoditi velik preskok, s tem, da bo intel 4generacijo i7 procesorjev začel prodajati šele v sredini prihodnjega leta. Za nekatere, je tudi telefon star 3 mesece zastarel, ker se je proizvajalec odločil, da spremeni ohišje, vsa drobovina pa še vedno ostane nespremenjena (primer Apple).

Juzh ::

fr4nc je izjavil:

D3m je izjavil:

Juzh je izjavil:


Glede procov pa lahko rečem sam wtf amd.
http://www.guru3d.com/articles_pages/fa...



A samo Far Cry 3? Sem pričakoval več. Pa CPU scaling je dokaj hecen čeprav ne vidim bistvenega pomena.


Heh... sej ne, da so za Intel same i7ke xD. Zakaj le niso i5 vključili 8-O?

Lp


i5 3570 = i7 3770 v gamingu. max 1 fps razlike. i5 3470 -3 do 5 fps.
http://www.tomshardware.com/reviews/far...
amd proci so v močnem zaostanku
"The good news for folks with Piledriver-based processors is that the FX-8350 is nearly as quick as Intel's Core i3-2100 (never mind the fact that the Core i3 costs $90 less)."
i3-2100 hitrejsi od fx8350. Dovolj besed.

Pro_moted ::

Juzh je izjavil:

fr4nc je izjavil:

D3m je izjavil:

Juzh je izjavil:


Glede procov pa lahko rečem sam wtf amd.
http://www.guru3d.com/articles_pages/fa...



A samo Far Cry 3? Sem pričakoval več. Pa CPU scaling je dokaj hecen čeprav ne vidim bistvenega pomena.


Heh... sej ne, da so za Intel same i7ke xD. Zakaj le niso i5 vključili 8-O?

Lp


i5 3570 = i7 3770 v gamingu. max 1 fps razlike. i5 3470 -3 do 5 fps.
http://www.tomshardware.com/reviews/far...
amd proci so v močnem zaostanku
"The good news for folks with Piledriver-based processors is that the FX-8350 is nearly as quick as Intel's Core i3-2100 (never mind the fact that the Core i3 costs $90 less)."
i3-2100 hitrejsi od fx8350. Dovolj besed.


Pa kaj si ljudje sami sebi pesek v oči mečete ? 1 FPS razlike je en fps. Pravtako je 500 evrov vreden i7 , boljši za 1 FPS od i3, ki je vreden 120. Pa nehajte že z neumnimi primerjavami.Ker pokažete da niste ZA intel ampak ste PROTI amd.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

gruntfürmich ::

zaostanek?
pojdi si poglej kako se obnesejo procesorji ko so VSA jedra obremenjena!
ker ko bo čez par let programska oprema narejena da izkoristi vsa jedra, naenkrat amd procesorji ne bodo več tako zelo zastareli, in povprečje ki ga jemlješ danes zaradi slabo spisanih programov se bo krepko prestavilo k amd.ju v prid.
torej, kaj je bolje za prihodnost, da ne boš imel stroškov z novim računalnikom?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

amigo_no1 ::

gruntfürmich
O tem, kako bodo v bližnji prihodnosti programi izkoristili vsa jedra poslušam že 10 let, reality check je bitch :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gruntfürmich ::

vedno bolje bo, imho. zato pa bo tudi amd.ju zmogljivost počasneje padala...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nofaith ::

Nevem v kero temo to napisat samo a se da kje v sloveniji dobi black magic intensity pro?
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

rdecaluc ::

Zdravo!

Mene pa zanima kater dober napajalnik bi priporočal za tam 60EUR (+10/15EUR če se splača). Kar rabim je :

- 40A na liniji
- realno vsaj 480W! (edit: na 12V liniji)

Razni Corsair CX500/600, razni XFX Core 550W odpadejo!

Če ima kdo idejo bom zelo hvaležen :D. Lp
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

novinec09 ::

be quiet! System Power 7 600W - 80+ Silver - 78€

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

be quiet je odlična izbira - kateregakoli izbereš!

rdecaluc ::

Hvala za linke

Vendar imata oba nekaj težav:

- be quiet! ( nestabilne linije - visok overvoltage ), vem da je 5% odstopanja ampak da ima 4% na testu je pa mal kriza.
- Chieftec ( kar opazen ripple - pri sobni temperatuni 21°C, glasen )

Za enkrat edino kar se našel je SEASONIC S12II-520 520W, vendar bi mogoče pustil še kaj rezerve za v prihodnost. Še kakšna ideja?
Est modus in rebus. ,typos

D3m ::

Maš mogoče link testa za Chieftech
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

Corsair Gaming ali Enthusiast.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dober dan ::

Kakšen se vam zdi tale napajalnik? Je kaj od njega, ali je bolje poseči po čem bolj kakovostnem? Mišljeno tako, da bi bil še za kakšen built naprej.Oglas.

dzinks63 ::

750W so za okras, na napajalnik so lepo napisali 450W na 12V linijah, če ti je to dovolj, potem je ok.

Dober dan ::

Ne, jaz hočem nekaj, kar da od sebe vsaj fiksno 650w in da bo za nekaj časa. To je menda dovolj za sistem z eno grafično kartico (več se itak ne izplača) in bilo katerim procesorjem.

stock ::

Kok jaz vidim maš ti kr problemov s temi napajalniki, zakaj nebi odkartal par EUR več pa kupil nekaj novega z garancijo, če pa že pa saj kaj bol kvalitetnega za tam 50-60EUR. Watti niso vse, KLIK ta bi naprimer komot poganjal tudi kakšno konfiguracijo z dvema grafičnima..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

PrimozR ::

Kakšno z nekoliko počasnejšima karticama ja.

Ne me razumet narobe, niti približno mi ni jasna obsesija z ogromno watti. Ampak za CF/SLI bi pa verjetno posegel po 650 oz. celo 750 W. Ampak okej, po CF/SLI bi tudi posegel samo v najvišjem razredu kartic (7900/GTX680 oz. 670) ;)

Če povem še enkrat, 450 W SFF napajlec iz Sugo SG-05 zmore poganjati LGA-1155 quada in GTX 580. Nuff said.

Dober dan ::

Več kot nekje 70€ ne bi dal za napajalnik. Seveda iščem najcenejšo varianto. Meni je glavni cilj, da je napajalnik zmožen poganjati sistem:
-z eno grafično-bilo katero
-zdrži navijanje CPU (zdaj imam sicer i3, toda kasneje bom mogoče kupil kakšno zadevo od amdja)
-8gb rama
-2 diska
-4 ventilatorje

Napajalnik hočem imeti vsaj še za eno konfiguracijo kasneje.
Meni se zdi, da je to dovolj dober 650w napajalnik, tudi če bi nanj priključil kakšnega fx-8300. Sem pa našel na mimovrste tole zadevo z 600w. Kaj menite?
Malo sem sicer v dilemi, ker piše, da ima napajalnik 2x 6pin za grafične in nima vsaj enega 6+2 pin, kar bi mi precej bolj ugajalo. Zadnjič sem si kupil 6970ko, pa sem jo moral prodati, ker nisem imel teh priključkov zanjo.

PrimozR ::

o_O

8-pinski prikluček ima zgolj še 2 ozemljitvi več, to je to. Komot uporabiš adapter (ni nič čudnega, če ima tale napajalnik pravzaprav oba priključka 8-pinska, opisi na mimovrste so velikokrat vse prej kot točni).

Sicer pa tale ni slab. Za navijanje, 2 diska in grafo ti bo dovolj že 500, morda kak W več. Naslednjo konfiguracijo ti bo pa itak zdržal, ker se danes poraba z generacijami ne viša več, se prej niža.

EDIT: če pogledaš po internetu, vidiš, da ima CX430 en PCIe priključek, ki je 6+2 pinski. Tale je potemtakem skoraj 100% enak, vsaj na enem priključku (drugi je pa lahko samo 6-pinski).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

freesty ::

Pri napajalnikih je tako, da cena kar hitro naraste sploh pri novih. Sam sem prodal corsair HX750 ces, da bom kupil nekaj slabsega, ker mi je bil overkill, nato sem kupil HX850, ker pac mala poraba, garancijo ima nov 7 let in pa verjetno v naslednem desetletju ne bom rabil menjat napajalnika ne glede na to kaksno kisto si sestavim, saj podpira do graficne kartice. Najbolj so me pa skrbele stabilne linije in ripple.

Sem pa bral mal po netu, da HX750 ne zmore poganjat oz. na meji 2x7970 in 3770k, vse navito... Zato sem raje vzel HX850, pa sem brez skrbi.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Dober dan ::

No jaz nikoli ne bom imel 2 grafične kartice. Sedaj imam 6870ko. Nisem tako hud gik. Bi pa rad, da imam vse priključke in da ko si kupim kakšno komponento, samo priklopim in da dela. Zdaj imam nekega LC-ja 6550, ki še 8-pinskega za matično nima. Čas ga je povozil. Za novega sem dal 35 evrov in še sedaj dela.
No, malo še bom pogledal, drugače pa bom verjetno kar vzel tegale corsairja. Amperaže so tudi verjetno na tem napajalcu okej.

Dober dan ::

Se opravičujem, ampak pozabil sem vprašati, kje to zadevo dobim najceneje? Hvala za odgovor.

freesty ::

Jaz osebno bi kupil tegale:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

freesty je izjavil:

Jaz osebno bi kupil tegale:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...


Tale prodajalec ni resen sploh, ker sploh ne odpisuje. Sem mu ze 2 meseca nazaj poslal mail pa nic ne odpise, mu posiljam maile vsak teden.

Dober dan ::

Potem pa naj ima in si zadevo nekam utakne ane :D

PrimozR ::

Dober dan je izjavil:

No jaz nikoli ne bom imel 2 grafične kartice. Sedaj imam 6870ko. Nisem tako hud gik. Bi pa rad, da imam vse priključke in da ko si kupim kakšno komponento, samo priklopim in da dela. Zdaj imam nekega LC-ja 6550, ki še 8-pinskega za matično nima. Čas ga je povozil. Za novega sem dal 35 evrov in še sedaj dela.
No, malo še bom pogledal, drugače pa bom verjetno kar vzel tegale corsairja. Amperaže so tudi verjetno na tem napajalcu okej.

4-pinski je dovolj, sploh če ne navijaš.

Dober dan ::

PrimozR je izjavil:

Dober dan je izjavil:

No jaz nikoli ne bom imel 2 grafične kartice. Sedaj imam 6870ko. Nisem tako hud gik. Bi pa rad, da imam vse priključke in da ko si kupim kakšno komponento, samo priklopim in da dela. Zdaj imam nekega LC-ja 6550, ki še 8-pinskega za matično nima. Čas ga je povozil. Za novega sem dal 35 evrov in še sedaj dela.
No, malo še bom pogledal, drugače pa bom verjetno kar vzel tegale corsairja. Amperaže so tudi verjetno na tem napajalcu okej.

4-pinski je dovolj, sploh če ne navijaš.


Vem, saj že pol leta deluje zadeva na 4 pinih. Problem imam samo, ko hočem kakšno močnejšo grafično notri spravit.

anzem93 ::

Da se še jaz malo oglasim...rabim nov PC...v glavnem se bo uporabljal za igranje dirkaških iger, gledanje filmov, surfanje po netu in podobne vsakdanje reči.

Poleg PCja bi rabil še nov ekran in volan za igre...budget je 800-900€...hvala

jazbecar ::

Živjo, kupujem namizni računalnik za približno 700-800€. Uporabljal bi ga za Photoshop (hobi), Autocad (faks) in kakšn špil! Kaj svetujete?

Mrakw ::

Pozdrav

Izdelek:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Zravn tega rabs napajalnik? Obstaja napajalnik brez ventilatorja?
Potem pa rabis se rame notranji disk in to je to kajne?

rdecaluc ::

@Mrakw: Tole morda? .

Sicer pa ja rabiš napajalnik, disk in pa ram ki se mi zdi da je od prenosnika.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

MrStein ::

Ohišje tudi rabiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fr4nc ::

jazbecar je izjavil:

Živjo, kupujem namizni računalnik za približno 700-800€. Uporabljal bi ga za Photoshop (hobi), Autocad (faks) in kakšn špil! Kaj svetujete?


Evo... BEAST for this money ;)!

1 x AMD FX-8320 (3,50Ghz, 16MB) BOX 125W
1 x ASUS M5A97 R2.0
1 x Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Toshiba DT01ACA 500GB 32MB - SATA3 - 6Gb/s
1 x SATA Samsung SH-222
1 x .Rasurbo Vort-X USB 3.0
1 x Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze
1 x Sapphire Radeon HD 7950 3GB Boost

790.80 € @dinokomp.si

ali:
S-AM3+ GIGABYTE GA-970A-UD3, ATX
Procesor AMD FX-8320 Black Edition, 3,50GHz, 8-Core, S-AM3+, Boxed
DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHz, CL9, CORSAIR Vengeance Low Profile
Grafična kartica PCI-E 3.0 ZOTAC GeForce GTX 660 Ti AMP! Edition, Borderlands 2, retail, 2048MB
Trdi disk Toshiba 500GB SATA3 7200RPM 32MB 8,89cm TSH-DT01ACA050
DVD-+R/-+RW SATA LITEON iHAS122, bulk, črna
Ohišje Midi THERMALTAKE V3 Black Edition
Napajalnik ATX 650 Watt, THERMALTAKE Smart M650W, 650W, 80Plus-Bronze
=806,35€ @sestavi.si

Lep pozdrav
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Mrakw ::

Gigahertz ::

brezveze, raj dodej še 30eur pa uzem g860 in pa eno najcenejšo mb
"670#2500#8"

Mrakw ::

Gigahertz je izjavil:

brezveze, raj dodej še 30eur pa uzem g860 in pa eno najcenejšo mb

30eu dodam.... kje naj pa poj dobim se graficno pa napajalnik pa ohišje?

D3m ::

Brez veze, dodaj še 30 eur pa dobiš AMD FX-4100 ali FX-4170 :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gigahertz ::

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

brezveze, raj dodej še 30eur pa uzem g860 in pa eno najcenejšo mb

30eu dodam.... kje naj pa poj dobim se graficno pa napajalnik pa ohišje?


za ohišje in napajalnik si že sam dal link, grafična je pa v procesorju:O
"670#2500#8"

Mrakw ::

Gigahertz je izjavil:

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

brezveze, raj dodej še 30eur pa uzem g860 in pa eno najcenejšo mb

30eu dodam.... kje naj pa poj dobim se graficno pa napajalnik pa ohišje?


za ohišje in napajalnik si že sam dal link, grafična je pa v procesorju:O

Ja sam a ni Procesor potem prevec obremenjen? Pa tisto ohišje je Mini ITX... LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

Gigahertz ::

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

brezveze, raj dodej še 30eur pa uzem g860 in pa eno najcenejšo mb

30eu dodam.... kje naj pa poj dobim se graficno pa napajalnik pa ohišje?


za ohišje in napajalnik si že sam dal link, grafična je pa v procesorju:O

Ja sam a ni Procesor potem prevec obremenjen? Pa tisto ohišje je Mini ITX... LOL


A zato ker mora še grafično poganjat? LOLS
"670#2500#8"

Mrakw ::

Gigahertz je izjavil:

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

brezveze, raj dodej še 30eur pa uzem g860 in pa eno najcenejšo mb

30eu dodam.... kje naj pa poj dobim se graficno pa napajalnik pa ohišje?


za ohišje in napajalnik si že sam dal link, grafična je pa v procesorju:O

Ja sam a ni Procesor potem prevec obremenjen? Pa tisto ohišje je Mini ITX... LOL


A zato ker mora še grafično poganjat? LOLS


Ja pa ja. tko nekak... al to nima lih veze vrjetn... so pa dolocena dodatna segrevanja vrjetn?

Gigahertz ::

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

Mrakw je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

brezveze, raj dodej še 30eur pa uzem g860 in pa eno najcenejšo mb

30eu dodam.... kje naj pa poj dobim se graficno pa napajalnik pa ohišje?


za ohišje in napajalnik si že sam dal link, grafična je pa v procesorju:O

Ja sam a ni Procesor potem prevec obremenjen? Pa tisto ohišje je Mini ITX... LOL


A zato ker mora še grafično poganjat? LOLS


Ja pa ja. tko nekak... al to nima lih veze vrjetn... so pa dolocena dodatna segrevanja vrjetn?


ja in, a te bo green peace preganju?
"670#2500#8"

jure110 ::

kupujem nov računalnik predvsem za renderiranje (3dmax 2012), uporabljal se bo še za acad, photoshop ...
ali mi lahko priporočate čimboljši sestav za cca do 1200 eur
ali je 16gb rama dovolj, ali je sploh kakšna razlika v hitrosti če ga kupim več?
Hvala za ogovore!!!

sundance ::

Živjo,
Rabil bi malo pomoči in sicer:

1.ASrock Extreme 4 M - glede na to, da je micro atx, podpira pa x8/x8 cf, a bosta šli dve grafični gor al bodo problemi. Kolikor sem gledal sliko matične, bi mislim, da moralo iti, nisem pa prepričan.

2. Sapphire 7850 2GB, koliko 6 pin priključkov na napajlniku potrebuje? Na strani od dinokompa piše da enega, na uradni strani sapphire pa piše da potrebuje dva. Kva zdej, a kdo ma to grafično mogoče, da mi lahko pove??

Hvala,
lep pozdrav
««
190 / 1136
»»