» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1040 / 1131
»»

Han ::

@Slayer69: Kot že rečeno, je razlika v ventilatorju, kondenzatorjih in še nekaj drugih "malenkostih". Načeloma je RM650X boljši kot RM650. Pošljejo tistega, ki ga izbereš.

Corsair RM650 Power Supply Review

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

scipascapa ::

RMX je dejansko boljši od RM.

550W RMX cca 90+ddv v SLO.

slon ::

lubej1 je izjavil:

Upam, da me ne boste kregali če tukaj vprašam.

Imam PC in služben prenosnik. Imam pa samo 1 x ekran, miško, tipkovnico.

Obstaja kakšna rešitev za ta problem in kako se ji reče? Prosim za kakšen link do spletne trgovine. Lahko tudi na Amazon...

Ekran bi sicer lahko priklopil preko hdmi in dp, za miško in tipkovnico pa ne vidim rešitve.

Kako imate vi to urejeno?

Hvala


LP

To poisci da povezes 2 pc na eno tipkovnico in eno misko

https://www.amazon.de/-/en/GeekerChip-S...
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

helsing ::

Hej,

Imam 16gb ram (2x 8gb) in bi rad nadgradil na skupno 32gb.
Problem pa je, da najverjetneje mojih več ne prodajajo oz ne vem če sem našel pravo zadevo. Me zanima če je sedaj moj set sploh mogoče nadgraditi in če ja na kaj morem pazit?

Na računu iz pred 5 let je pisalo tole: 16GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3000 DIMM CL15 Dual Kit.
Če poženem wmic memorychip get devicelocator, partnumber komando v cmd pa dobim ta part number: F4-3000C15-8GVKB.

Se da morda še te kje naročiti brez da je poštnina četrt cene ramov oz. katere lahko vzamem da jih dopolnim?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

vilonja ::

Pozdravljeni, zanima me, če je tale adapter vredu za občasno kopiranje iz 2.5 ali 3.5 inch hdd oz ssd?
https://www.aliexpress.com/item/4000248...

Ali je bolje kakšno bolj priznano znamko?
https://www.amazon.de/-/en/Ugreen%C2%AE...


Še to me zanima, če so sata kabli iz kitajske za 50 centov ok?

hojnikb ::

ta iz aliexpressa je čisto ok. Imam 2 komada 24/7 v NASu in delata bp. Pa še nekaj v vsakem kotičku, ko kaj kopiram.
#brezpodpisa

celje ::

lubej1 je izjavil:

Upam, da me ne boste kregali če tukaj vprašam.

Imam PC in služben prenosnik. Imam pa samo 1 x ekran, miško, tipkovnico.

Obstaja kakšna rešitev za ta problem in kako se ji reče? Prosim za kakšen link do spletne trgovine. Lahko tudi na Amazon...

Ekran bi sicer lahko priklopil preko hdmi in dp, za miško in tipkovnico pa ne vidim rešitve.

Kako imate vi to urejeno?

Hvala

LP


logitech mx keys in logitech + logitech anywhere 2 (ali 3)
logitech craft in logitech anywhere 2 (ali 3)

te obe kombinaciji imam. deluje vse, povezes na en komplet tri zadeve. kopiras med zadevami z misko,...

Han ::

helsing je izjavil:

16GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3000 DIMM CL15 Dual Kit.
Se da morda še te kje naročiti brez da je poštnina četrt cene ramov oz. katere lahko vzamem da jih dopolnim?


Rabljen komplet in nov komplet na Amazonu ali Mindfactory.

Ostale trgovine severno: https://geizhals.eu/g-skill-ripjaws-v-r...

helsing ::

Potem sklepam da je to kompatibilno čeprav ni enaka številka izdelka kot na mojih?
Če je to res potem bo Slovenija cenejša. https://www.mlacom.si/g-skill-f4-3000c1...

easyrider3 ::

helsing je izjavil:

Potem sklepam da je to kompatibilno čeprav ni enaka številka izdelka kot na mojih?
Če je to res potem bo Slovenija cenejša. https://www.mlacom.si/g-skill-f4-3000c1...


Kako ti je to iz Slovenije cenejše,ko ti stane 101,16 EUR celo na Funtech je za pol Eur ceneje a iz Nemčije imaš pa za 88 Eur + poštnina

 1

1



 2

2

Zgodovina sprememb…

helsing ::

Žal ne zaupam rabljenim zadevam. Mindfactory ne dostavlja v Slovenijo. Amazon ima za te nove rame poštnino 16€.

Han ::

Rdeč in črn RipJaws sta identična. Razlika v oznaki za C15 je zaradi 'dual kit' pakiranja.

https://www.mlacom.si/g-skill-f4-3000c1...

Han ::

Zdaj vidim, da ima rdeč na tvoji Mlacom povezavi za odtenek hitrejše latence. Črn na povezavi zgoraj je enak kot tvoj obstoječi.

easyrider3 ::

Gledal primerjave med procesorji za ceno dobrih 200 EUR in vedno zmaga Ryzen 5 3600. Primerjal sem od 3100,3300X,2700 in vedno zmaga 3600 res pa,da priporočajo za tiste kateri nimajo denarja začetni model 3100 ampak vse odvisno zakaj se bo uporabljal ali igranje na polno ali za občasno. A je res pomembno samo to koliko več prikaže procesor FPS saj po večini samo to primerjajo in koliko je sploh MINIMUM za prikazovanje FPS. Če se ne motim je na konzolah bilo okrog 30 FPS na novejšah pa okrog 60 FPS in zakaj potem nekateri hočejo 400 FPS a se to na oko vidi???

Sedaj sem nalašč šel pogledat Mindfactory in sicer za procesor Ryzen 5 3600 in cena je res lepa 185 EUR samo potem kakor vidim pošiljanje izven Nemčije sploh ni možno. AMPAK na Amazonu.de pa se dobi še vedno za dobro ceno 190 Eur + pošnina 6 Eur

Verjetno bom iz Amazona,de izbral procesor Ryzen 5 3600 in matično ploščo verjetno bo kdo rekel zakaj glih to plato in ne drugo recimo B550 ali A520 ali kako cenejšo B450 samo hočem pač Asus in izbiral sem med TUF in ROG STRIX in izbral slednjo. Do sedaj se je vsa leta(15) uporabljal procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ mislim,da bo tudi z tem novim podobno in dobrih 5 let mora biti mir.

Za Seasonic napajalnike vem,da imajo avtomatski regulator vrtljajev,ko je to potrebno kako je z drugimi znanimi proizvajalci?

 Ryzen 5 3600

Ryzen 5 3600



 ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II

ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II

Johnny QJ ::

vzami raje intel I5 10400F , boš privarčeval... v igrah pa bo celo nekaj boljši performance, kot ryzen 3600

easyrider3 ::

Johnny QJ je izjavil:

vzami raje intel I5 10400F , boš privarčeval... v igrah pa bo celo nekaj boljši performance, kot ryzen 3600


in kater čip matične plošče je potem potreben obvezno je lahko samo Asus plata pa še to naj bo dobra

easyrider3 ::

easyrider3 je izjavil:

Johnny QJ je izjavil:

vzami raje intel I5 10400F , boš privarčeval... v igrah pa bo celo nekaj boljši performance, kot ryzen 3600


in kater čip matične plošče je potem potreben obvezno je lahko samo Asus plata pa še to naj bo dobra


Nič kaj ne bi privarčeval,ker za Intel procesor so plate od Asus Rog Strix dosti dražje ampak to je logično,ker so za 10 zadnjo generacijo procesorjev.

gddr85 ::

imaš več čipov od b460, 470 do z490..

DarwiN ::

Ah, te dileme. :)

Najboljša p/p opcija pri nas je vsekakor 10400F+B460.. Komplet za ~240EUR+, ampak pač rami laufajo na 2666Mhz in je zadeva zanemarljivih ~8% počasnejša od R5-3600...
1. opomba: teh ~8% boš opazil zgolj na papirju, pa še to le v primeru, če imaš GPU za "1000EUR"
2. opomba: R5-3600 sam stane 225EUR. Skoraj toliko kot zgornji komplet s plato.

Druga najboljša p/p opcija pri nas je 10400F+Z490. Komplet za ~290EUR+, rami laufajo poljubno na 3200/3600Mhz in je zadeva zanemarljivih ~5% hitrejša od R5-3600.
Tretja opcija potem R3600+B550 za ~320EUR+.

Še najboljše pa počakat do aprila-maja, kdor lahko počaka, ko bosta predvidoma zunaj 11400F na B560 plošči (brez zgoraj omenjenih RAM omejitev) in precej ugodnejši R5-5600 (brez X). Tole znajo bit zlati časi za nakup nove platforme. Če se uresničijo. :) Edino na grafične kartice je treba pozabit. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

in kaj bo s tem 11400 da se splača čakat, imo če nuca zdej, pač vzame..

globoko grlo ::

p/p je itak 10400f + B460 zmaga
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

gddr85 je izjavil:

in kaj bo s tem 11400 da se splača čakat, imo če nuca zdej, pač vzame..

Sej pravim, čakanje je opcija samo za nekoga, ki je relativno zadovoljen s trenutnim sistemom. Drgač pa itak kupiš zdaj.

Pri čakanju se lahko marsikaj zalomi.. Cene, zaloga.. Lahko se zgodi, da Intel kasneje lansira cenejše F modele. Ipd...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

easyrider3 ::

Sem sedaj pregledal vse možne variante in AMD Ryzen 5 3600 z Asus Rog Strix B450 plato je zmagovalna varianta. Plata podpira do 4400 MHz Rame in procesor če se hoče se lahko dobi tudi rabljen za manj denarja kakor nov ampak ta plata prekaša vse ostale za teh dobrih 100 Eur. Jebeš 20-30 ali 50 eur več za neko stvar,če veš da je to nekaj dobrega. Itak bom še počakal do naslednjega meseca in potem vidim kako stvari stojijo ampak prva opcija še vedno ostaja AMD Ryzen 5 3600 in ASUS ROG Strix B450-F Gaming II. Računalnik kak bo tak bo nič se ne misli nekaj nadgrajevati zato tudi ne mislim na plato B550 itak bi pa lahko,če bi hotel kasneje tudi procesor menjat in bi imel močnejšega pa magar z starejšo različico. Za full Hd sliko mora vse to štimat nobeni herzi za sliko niso pomembni tudi FBS ni nekaj pomembnega a ni 60 PBS že zadosti Playstation nima kaj več.

itak malo kasneje imam v mislih tudi nabavit prenosnik in spet bo to Asus pa kakor sem videl so kar lepe cene z 8-jedrni procesorjem pa 16 Gb Rama se vrtijo okrog 800 Eur seveda to govorim za AMD procesorje 4700 ali 4800

Zgodovina sprememb…

Aramis ::

Katero p/p grafično kartico priporočate zraven 10400f + B460? Imam pa mATX "ohišje"

Han ::

Odvisno od ločljivosti monitorja in namena uporabe.

Aramis ::

Trenutno imam 22 col monitor 1650x1050. V prihodnosti pride kaj večjega.
Drugače pa za igre bolj ali manj.

DarwiN ::

Grafične so MIA.. Cene so se praktično podvojile... če sploh kje dobiš kakšno na zalogi. Skratka, pozabi. Jaz bi vzel eno od teh rudarskih GTX1060@3Gb. Kdor da za 100€ in po možnosti testiraš zadevo.. Za 6-12 mesecev bo več kot dovolj. Medtem pa ni vrag, da se situacija na trgu izboljša..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JackOdpirac ::

ASUS ROG Strix B450-F Gaming II je za 110e izjemno lepa in naphana plata.

Opazil sem da ima edino VRM rahlo svohnjesi oz je povsem primerljiv za ta cenovni razred ~100W, kar je se zmeraj OK za osemjedernike.
B550 Strix varjanta stane 180e, je pa ze sposobna futrat ~200W.

celje ::

JackOdpirac je izjavil:

ASUS ROG Strix B450-F Gaming II je za 110e izjemno lepa in naphana plata.

Opazil sem da ima edino VRM rahlo svohnjesi oz je povsem primerljiv za ta cenovni razred ~100W, kar je se zmeraj OK za osemjedernike.
B550 Strix varjanta stane 180e, je pa ze sposobna futrat ~200W.


naphana?

easyrider3 ::

JackOdpirac je izjavil:

ASUS ROG Strix B450-F Gaming II je za 110e izjemno lepa in naphana plata.

Opazil sem da ima edino VRM rahlo svohnjesi oz je povsem primerljiv za ta cenovni razred ~100W, kar je se zmeraj OK za osemjedernike.
B550 Strix varjanta stane 180e, je pa ze sposobna futrat ~200W.


Ampak zame k nisem gajmer,kdaj pa kdaj bi odšpilal kako igro,ko bi imel čas drugače pa za brskanje po netu in običajno delo doma bi moralo ta ASUS plata čisto zadosti vredu biti. Važno,da ima dobre materiale in stvari vgrajene drugo mi ni toliko pomembno koliko je VRM in podobno.

-ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II
-Ryzen 5 3600 ((druga možnost Ryzen 3 Pro 4350 ali podobno))
_SAMSUNG 970 EVO Plus 500 Gb
-RAM 2x8 Gb
-Seasonic S12III 80 PLUS Bronze - 650W

FireSnake ::

celje je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

ASUS ROG Strix B450-F Gaming II je za 110e izjemno lepa in naphana plata.

Opazil sem da ima edino VRM rahlo svohnjesi oz je povsem primerljiv za ta cenovni razred ~100W, kar je se zmeraj OK za osemjedernike.
B550 Strix varjanta stane 180e, je pa ze sposobna futrat ~200W.


naphana?


Problemi z maternim jezikom?
https://fran.si/130/sskj-slovar-slovens...

easyrider3 ::

A lahko naštejete še druge napajalnike ki imajo isto funkcijo kot Seasonic Fluid Dynamic, avtomatsko nastavljanje s semipasivnim načinom ali podobno a morda imajo po novem to vsi ??? Asus je zakon

 ASUS

ASUS

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Evo, po prebiranju in "sodelovanju" v tej temi se še z mano mal ukvarjejte :)

Grafa bo ostala 1060@1080p@24". Špilal se bo minecraft, neki Raft, pa kkšna dirkačina :)

10400F
Gigabyte B460M DS3H
2x8 HX fury 3200@16CL
Crucial P2 M.2 500GB
Chieftec iArena 600W ATX
Inter-TECH B-49 midi-ATX
sestava

in pride 494 ojrov pr Funtechu.

Rame lahko verjetn kkšne počasnejše? Napajalc bo verjetn ok? Pa ohišje pač eno. Sem videl, da majo tut SPire ohišje z 420W napajalcem za cca 35 ojrov, sam je verjetn bolš Chieftec.

Bi kj spremenil?

Aja, AMD se mi pač ne zdi pp zadovoljiva opcija.

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

Lepa budget sestava. Pri ohišju in napajalcu jaz ne bi še dodatno šparal. Že tako ima PSU zgolj 1x8 pin PCIE napajanje in je potemtakem 600W samo na papirju. Ampak če ne misliš nadgrajevat, vse štima.

Rame lahko teoretično kupiš 2666Mhz, ker na več tako ali tako ne bodo laufali.. Ampak prišparaš usranih 5€..

Povrh tega - rami so res omejeni na 2666Mhz, ampak jim pa lahko znižaš timinge.. Če denimo kupiš 3200@CL16 palčke, jih lahko z malo sreče v biosu nastaviš kot 2666@CL12 (12-14-14-32) in bodo posledično primerljivi z ~2933@CL16 rami. Govorim na pamet, ampak skratka, če se ti ljubi hecat s takšnimi zanemarjimi detajli, lahko izluščiš dodatnih ~5%. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

celje ::

FireSnake je izjavil:

celje je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

ASUS ROG Strix B450-F Gaming II je za 110e izjemno lepa in naphana plata.

Opazil sem da ima edino VRM rahlo svohnjesi oz je povsem primerljiv za ta cenovni razred ~100W, kar je se zmeraj OK za osemjedernike.
B550 Strix varjanta stane 180e, je pa ze sposobna futrat ~200W.


naphana?


Problemi z maternim jezikom?
https://fran.si/130/sskj-slovar-slovens...


zelis biti pameten ali duhovit? naj napise zakaj. ali pa ti obrazlozi. vrtec press

lubej1 ::

hvala za vaše odgovore glede "KVM switch"
torej eden ekran, miška in tipkovnica ter PC + prenosnik (priljučna postaja)

gledam če obstaja kakšna KVM varianta, ki podpira 2 X DP IN in 1 X DP OUT...)
vse kar sem do sedaj našel je za HDMI verzije

sicer imam na PC-ju (grafični) možnost uporabiti HDMI in na prenosniku DP, tako da bi lahko to uporabil
potem rabim "KM switch", torje brez Video

primeri:
https://www.amazon.de/UGREEN-Umschalter...
https://www.amazon.de/Rybozen-Umschalte...
https://www.amazon.de/Umschalter-Drucke...
https://www.amazon.de/JideTech-Umschalt...
https://www.amazon.de/GeekerChip-Drucke...

ali je kvaliteta slike preko HDMI in DP enaka?, kaj izgubim če PC na ekran priklopim preko HDMI?

kako imate vi doma to urejeno, npr. pri delu od doma ipd...

hvala

LP

blackbfm ::

ali je kvaliteta slike preko HDMI in DP enaka?, kaj izgubim če PC na ekran priklopim preko HDMI?


Kvaliteta je enaka.. Lahko je razlika pri max ločljivosti in refresh rate. Klasičen 1080@60hz bo delal povsod

kako imate vi doma to urejeno, npr. pri delu od doma ipd...


Rdp..sicer je nekaj laga, ampak ne rabis nobene opreme

globoko grlo ::

@darwin

Ko se cene graf normalizirajo, si bom omislil kkšno 2070s al pa 1080, a bi pol mogu met kkšn drug napajalc?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

Seveda.. Takšnega z 2x8pin napajanjem. Kaj takšnega, na primer.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

easyrider3 je izjavil:

A lahko naštejete še druge napajalnike ki imajo isto funkcijo kot Seasonic Fluid Dynamic, avtomatsko nastavljanje s semipasivnim načinom ali podobno a morda imajo po novem to vsi ??? Asus je zakon

 ASUS

ASUS


https://geizhals.eu/?cat=gehps&xf=363_s...
#brezpodpisa

globoko grlo ::

DarwiN je izjavil:

Seveda.. Takšnega z 2x8pin napajanjem. Kaj takšnega, na primer.


ok tnx, bom zamenjal
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Vaseer ::

Kupujem nov PC in ker nisem na tekočem s stanjem prosim za predloge/mnenja.
Najzahtevnejše opravilo ki ga bo imel PC je poganjanje GNS3 emulatorja, VirtualBoxa in predvajanje 1080p HEVC/H.265 videov (ča/ko menjam ekran, mogoče celo 4K, ni pa nujno).
Zgoraj omenjeno programje/aktivnosti bodo tekle posamezno (ne sočasno), tako da ni potrebe po nekem ultra stroju.
OS: Ubuntu oz Pop!_OS

Razmišljal sem v tej smeri:
- CPU: Ryzen 5, G serija
- RAM: 16 GB (2×8 GB)
- MB: microATX; 4 RAM sloti za morebitno kasnejšo nadgradnjo na 32 GB (4×8 GB)
- Diskovje: 1x SSD 512 GB NVME za sistem in programje; 1x SSD 1 TB SATA za data
- PSU: nek vsaj pol modularen PSU
- Ohišje: Fractal Design Define mini C
Budget ~1000EUR
Glede nabave sem odprt za EU tržišče in se ni treba omejevati na SLO trgovine.

Se splača čakat na 5xxxG model? Kakšen imajo ETA?
Je mogoče bolje gledat CPUje brez iGPU in vzamem namensko GPU performančno primerljivo z Ryzen iGPUji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vaseer ()

MrStein ::

DarwiN je izjavil:


Povrh tega - rami so res omejeni na 2666Mhz, ampak jim pa lahko znižaš timinge.. Če denimo kupiš 3200@CL16 palčke, jih lahko z malo sreče v biosu nastaviš kot 2666@CL12 (12-14-14-32) in bodo posledično primerljivi z ~2933@CL16 rami. Govorim na pamet, ampak skratka, če se ti ljubi hecat s takšnimi zanemarjimi detajli, lahko izluščiš dodatnih ~5%. ;)

Z malo sreče bo to itak avtomatsko, primer z malo starejšega sistema:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Hmm, kako nečaka prepričati, da zdaj ni dober čas za nakup "gaming" računalnika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Pošlješ ga v kot, da se zamisli nad seboj. :)

P.S.

Kupiš PS5
|HP EliteBook|R5 6650U|

lubej1 ::

blackbfm je izjavil:

ali je kvaliteta slike preko HDMI in DP enaka?, kaj izgubim če PC na ekran priklopim preko HDMI?


Kvaliteta je enaka.. Lahko je razlika pri max ločljivosti in refresh rate. Klasičen 1080@60hz bo delal povsod

kako imate vi doma to urejeno, npr. pri delu od doma ipd...


Rdp..sicer je nekaj laga, ampak ne rabis nobene opreme


kaj pomeni RDP?

hvala

LP

MrStein ::

Remote Desktop

Del Windows.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

easyrider3 ::

MrStein ::

Sicer lahko sliko rešiš tako, da oba priklopiš na isti monitor, kot si že napisal.

Za preklop miške in tipkovnice pa uporabiš kaki program kot je Mouse Without Borders (od microsoft-a , precej stara zadeva).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lubej1 ::

Kako bi lahko preko remote desktoop delil miško in tipkovnico, nimam pojma.

Ja pa zanimiva ta zadeva: Mouse Without Borders :)

Bom preizkusil. Kaj to je namenjeno samo za brezžične miške in tipkovnice ali tudi žične variante?

V čem pa je potem prednost KM switch? Zakaj se sploh prodajajo, če app kot zgoraj naveden uredi zadevo. Pa še na mizi ni potrebno imeti dodatne škatlice z štrlečimi kabli.

Hvala

LP
««
1040 / 1131
»»