» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
943 / 1133
»»

bedarija ::

zanimivo, da ko vi dajate kontra mnenja ne limate noben linkov in tesov, ko pa nekdo drug objavi nekaj kar nasprotuje vašemnu pa prec zahtevki. zelo redko pišem v tej temi, ker se mi zdi glupa, ker je vsak post ryzen ryzen ryzen kljub temu da se buildi med seboj razlikujejo in bodo imeli druge namene. vsakič ko kdo omeni intel ga napadete ker so za vas niti bog i batina. res se mi zdi škoda mojega časa se tukaj kregat zato tudi tako malo objavljam, sicer bi sodeloval več.

ryzen je odličen za -cpu rendering, -multithreading
inte - večino 3d dela, -gpu rendering (kar je pri 3d animaciji ....), -simulacije

tu maš nekaj kar sem našel v 5 sekundah ker se mi ne da raziskovat sicer je 9900 proti 2700x

Jarno je izjavil:


Tako pa se predvideva, da gre za hobi ws/gaming hibrida.


to sem tudi sam v svojem postu omenil, če gre hibrid ryzen + nvidia gaming, če gre izključno za poslovno uproabo intel + quadro

D3m ::

Test bi lahko dal 9900k vs 3900x.

Lp.

Škoda 5-ih sekund.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Hair ::

Hvala vsem za poglobljeno debato, bomo še študirali :)

Grem se nadgradnjo svojega oblikovalskega hobija, začel bom z Maya Autodesk, morda v nadaljevanju tudi Motionbuilder. Malo odvisno od tega, kako težko bo prit do piratskih verzij :D, Maya mi je zagotovo osnova.

Večina dela bo torej 3d modeliranje in animacija, Maya ima menda tudi odlične predoglede končne verzije, torej ne bom rendiral za vsak korak, za končni render pa mi je čisto vseeno, če vzame 10 min. več.

Jaz sem bral ta članek, ki se mi je zdel kredibilen:
https://www.cgdirector.com/best-compute...
In a Computer for Animation, we will want a CPU with extremely fast Cores, as the tasks we are dealing with the most, are tasks that can only be calculated by one Core at a time.

So having a high Core-Count wouldn't benefit us all that much.


Po vaših komentarjih sem se pa spravil nazaj na internet in sem našel tudi neka drugačna mnenja...

p.s. gaming me ne zanima, na to se ni za ozirati.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

D3m ::

Malo nižje imaš priporočilo procesorjev in grafičnih.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hair ::

Ja, saj od tukaj je bila prekopirana moja prvotna specifikacija (z i9 9900k), z izjemo diska (ker sem mislil, da sem izbral isto tehnologijo, kot priporočen, ampak manjšega). Mi pa sicer še zdaj ni točno jasno, kaj je razlika med tem, ki sem ga lepil v prvem postu in tem, ki ga priporočate:
500GB Samsung 970 Evo M.2 2280 NVMe PCIe 3.0 x4 32Gb/s 3D-NAND TLC
1000GB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3 3D-NAND TLC
Vse te oznake meni laiku izgledajo zelo podobno oz. identično :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

D3m ::

Nič posebnega.

Evo 1TB :)

https://www.mindfactory.de/product_info...

P.S.

Glej X570 + 3900X.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Hair ::

Jaz se poglabljam, mogoče bo pa še komu zanimivo brat - lepim dva članka, ki razlagata, da je i9 9900k dejansko boljši za uporabo z manj jederi (modeliranje, animacije), ampak se vidi, da je le malenkost boljši, medtem ko 3900X pomete z uporabo večih jeder.
https://www.pcworld.com/article/3407767...
https://www.xanxogaming.com/reviews/amd...

Zankrat torej vse kaže, da bo na koncu AMD :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

Še eno vprašanje, z obzirom na to, da ste mi predlagali manjše hladilnike:
Glede na to, da pride hladilnik že skupaj s procesorjem, a se mi sploh splača menjati toverniškega?

p.s. Ne bom nič navijal
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

gddr85 ::

wraith bi moral bit čist ok

D3m ::

Tovarniški je ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Dokler ne postane preglasen.

D3m ::

Dobro, da nismo v službi vsi izguili sluh zaradi stock Intel coolerjev. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hair ::

Na to sploh nisem pomislil, mi pa vseeno nekaj pomeni, ker je za domačo uporabo. Od vseh, ki so se omenjali, je po specifikacijah najtišji be be quiet! Dark Rock 4 (ne-pro verzija) - 10,5 - 21,4 db. Wraith Prism ima za primerjavo do 44 db.

Požegnate? :D Hvala še enkrat vsem! :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

D3m ::

Požegnamo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Stock Intel coolerji so (bili) iz dveh virov. Eni so (bili) skoraj neslišni, drugi so ogabno glasni.

Hair ::

Zasledil sem, da ima planirana plata (MSI MPG X570 GAMING EDGE) probleme s pregrevanjem VRMja, zato sem jo nadomestil z ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi). Prav tako so mi svetovali, da vzamem 3.600 RAM - izbrani (link spodaj), ima sicer za 2 večjo latenco, ampak naj bi še vedno odtehtala hitrost, drži? Prav tako je ta RAM na odobrenem seznamu plate.

Končni build bi bil torej:
AMD Ryzen 9 3900X 12x 3.80GHz So.AM4 BOX
ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi)
64GB G.Skill DDR4 PC 3600 CL18 KIT (4x16GB)
8GB Palit GeForce RTX 2070 SUPER Gaming Pro OC
850 Watt Corsair CORSAIR Netzteil RM850x ATX Modular
1000GB Samsung 970 Evo M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3 3D-NAND TLC
Corsair Carbide 275Q
be quiet! Dark Rock 4
2x be quiet! Shadow Wings 2 140mm PWM
SKUPAJ: 2.062 EUR + poštnina

Kakšni zadržki?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

D3m ::

Nope. Toj to.


Lep vikend.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Samsung 970 EVO bi lahko vzel novejši in hitrejši PLUS.

https://www.mindfactory.de/product_info...

3600 RAM po moje ne odtehta cene, poleg tega lahko imaš težave zaradi višine pri montaži Dark Rock 4 hladilnika oziroma ventilatorja. 3200 CL16 povsem zadošča...

https://www.mindfactory.de/product_info...

RM750x bo čez glavo dovolj, razen če želiš dodatno 4+4 CPU napajanje, ki ga ima RM850x.

https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Hair ::

Hvala!

Koliko se je pa za obremenjevat s tem, da tega Corsaira ni na seznamu plate?
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/S...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Han ::

Nič, sicer pa je na seznamu enak 2×16 GB.

Lahko pa vzameš 2 paketa CMK32GX4M2Z3200C16:
https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat_ko ::

Pozdravljeni,

tudi moj i5 750 že nekaj časa diha na škrge, zato je po 11-tih letih čas, za zaslužen pokoj. :) Iger se ne bo igralo, računalnik se uporablja v večini za razvoj (visual studio, zagnana kakšna virtualka ali 2 z oracle / sql serverjem, kakšen docker image, ter ostala bolj ali manj požrešna orodja).
Moj build je podoben kot Hair-ov, vendar manj poudarka na grafiki. Grafično bom uporabil obstoječo (asus gtx 1060 3gb), prav tako bom uporabil trenutne diske. Največ problemov sem imel s CPU hladilnikom. Izbral sem 3600 RAM, ki je visok 42mm, kar pa je za nekatere hladilnike preveč. Noctua NH-DS15s, pa naj bi imel dovolj prostora. Sicer procesorja navijal ne bom, zato mogoče zaenkrat uporabim kar priložen AMD hladilnik..

https://pcpartpicker.com/list/MxZCZf

Build seveda ni fiksen, izbiral sem glede na priporočeno v tej temi ali glede na ocene na spletu. Zato vam bom za vsak nasvet, pripomobo ali komentar, zelo hvaležen!

Han ::

Napajalnik naj bo RMx model.

mat_ko ::

Han je izjavil:

Napajalnik naj bo RMx model.

Hvala Han! Sem zamenjal.

Če ni drugih zadržkov, je potem to to .. :)

D3m ::

Toj to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sz1992 ::

Pozdravljeni,
kupujem upokojenski računalnik za internet, yt, e-pošta, nekaj obdelav slik iz digitalnega aparata. Budget, ne-preglasna varianta zgrajena na AMD 3200g. Računalnik se ne bo dograjeval in širil v prihodnosti.

Gledal sem na MF (verjetno pa v SLO ni bistvene razlike ali pač?):
AMD Ryzen 3 3200g (priložen hladilnik)
mATX matična (Gigabyte B450M S2H AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR mATX Retail)
8GB (bo dovolj - 2GB gre za grafiko) ali 16GB RAM (16GB (2x 8192MB) G.Skill Aegis DDR4-3000 DIMM CL16-18-18-38 Dual Kit)
SDD 250GB (256GB Patriot Scorch M.2 2280 PCIe NVMe 3.0 x2 (PS256GPM280SSDR)
HDD 3,5 2TB (2000GB Toshiba P300 High-Performance HDWD120UZSVA 64MB 3.5" (8.9cm) SATA 6Gb/s)
napajalnik (300 Watt be quiet! System Power B9 Bulk Non-Modular 80+ Bronze)
ohišje (npr. Cooler Master Elite 342 Mini Tower ohne Netzteil schwarz) - ne veliko ohišje, da gre vse notri in da se ventilatorji vrtijo dovolj počasi ali pa celo nič ob majhni obremenitvi.
še link: MF konfiguracija

Sem gledal tudi varianto z Asrock minidesk A300 pa me je nepodpora 3,5 disku in 1-2 USB porta premalo odvrnilo.

Vesel bom forumske pomoči pri izbiri.

D3m ::

Zdravo.

Priporočam tole matično, ki že podpira 3200G out-of-the-box.

MSI B450M Pro-VDH Max

https://www.mindfactory.de/product_info...

Pri B450M S2H je vprašanje, če je dovolj novejši BIOS, da podpira 3200G.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

sz1992 ::

D3m, hvala za namig.
Kot sem videl MSi-jeva plošča podpira HDMI 1.4 (4k@30Hz), medtem ko GigaBytova HDMI 2.0 (4k@60Hz)
Je za nadgradnjo flasha potreben "star" procesor? Oz. se da preveriti na MF če je nameščena ustrezna verzija Flasha?

6151 ::

D3m je izjavil:

Zdravo.

Priporočam tole matično, ki že podpira 3200G out-of-the-box.

MSI B450M Pro-VDH Max

https://www.mindfactory.de/product_info...

Pri B450M S2H je vprašanje, če je dovolj novejši BIOS, da podpira 3200G.


S2H sem jaz septembra z minda nabavil, je mel 3000 ready bios

D3m ::

Če je tako pol je OK.
|HP EliteBook|R5 6650U|

msarc1 ::

Pozdravljeni,

zanima me samo če bi bil tale build ok?

Hvala

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Jarno ::

Glede matične je tako, da zna biti OK, v redu pa je, če imaš v ohišju močan zračni tok (airflow).

 Zgleda sicer lepo.

Zgleda sicer lepo.

#65W!

DarwiN ::

Te cenejše MSI 570 plošče so menda sranje oz. se hudo pregrevajo.. Bo boljša kakšna Gigabyte Aorus.
Če že kupiš M.2 SSD, dodaj 20€ za PCIE hitrosti.
Pa napajalnik imaš overkill. 700W je na meji neumnosti.. 550W bo polna kapa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

msarc1 ::

Jarno je izjavil:

Glede matične je tako, da zna biti OK, v redu pa je, če imaš v ohišju močan zračni tok (airflow).

 Zgleda sicer lepo.

Zgleda sicer lepo.




Kaj pa ce dodam vodno hlajenje?

Han ::

Menjaj plato za B450, grafo za Gaming serijo (Ventus je šrot), SSD za Samsung 970 EVO Plus in načeloma tudi previsok RAM, če boš montiral boljši in tišji CPU hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Ne pomaga vodno.

Glede na izbiro procesorja je plata ok. Ohišje, ki si ga izbral je dovolj zračno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

msarc1 ::

Han je izjavil:

Manjaj plato, grafo, SSD in RAM ter dodaj dober in tih CPU hladilnik.


Se pravi menjam vse :).. Za katere pa ?

Jarno ::

msarc1 je izjavil:

Kaj pa ce dodam vodno hlajenje?

V tej situaciji najbolj pomagajo ventilatorji na zgornji strani ohišja, ker gre za VRM-je na matični, ki se radi precej grejejo.
Če seveda nabaviš ta model matične plošče.
#65W!

D3m ::

Ja ampak če vzame minimalno 3900x. Pri 3600X ni problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

msarc1 ::

Zdej ne vem več kaj naj vzamem :) je kakšna večja razlika v plati med gigabyte x570 in B450 ? Ram bi obdrzal 32 GB. Kaj pa ohišje, je drugo kaj bol primerno.

Han ::

Za 3600x je B450 povsem dovolj in tretjino cenejša. Ohišje vzameš pri nas, ker ga MF tretira kot ločen paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Glej potlej B450 Tomahawk MAX.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

Če hočš imet podporo za PCIE 4.0 za morebitno nadgradnjo v prihodnosti ko bo 4.0 bolj uporaben kot danes potem vzami X570 Aorus Elite ali pa Asus Tuf Gaming X570 Plus . Če tega ne rabiš pol se ti pa splača vzet to kar je D3m napisal; B450 Tomahawk MAX. Če nisi ziher najboljš da to zadnje vzameš še posebej če gledaš na vsak evro.

Morš namreč razumet da MSI je bil špica pri B450; je pa zasral X570 vsaj v nižjem cenovnem razredu. Pač zato pa ne kupuješ znamke sam zato ker je bila v preteklosti al pa do zdej ok ampak gledaš youtube revizije ( npr GamersNexus; Hardware Unboxed; ipd ) da vidš kaj se splača pa kaj se ne splača kupt.

Lahko tud namesto 2070 Super vzameš Gigabyte OC 5700XT; ki je mogoče mal manj zmogljiva kartica ampak več dobiš za svoj denar. Je pa mal večja (čeprav je še vedno majhna) verjetnost da te bodo gonilniki kej zafrkaval kot pri Nvidia ( ampak še vedno lahk kartico vrneš ; če se ti da s tem ubadat ). AMD mora namreč bolj izpiliti gonilnike, Nvidia to mal bolj oblada ker ima tud večji vzorec ljudi ki objavljajo hrošče ker ima večji tržni delež pa boljši pristop k temu.

Shakey ::

Jaz bi si tud kupil nov računalnik. Ampak mi Xeon E3-1231 v kombinaciji z SSD-jem noče klecnt. Ne igram špilov, igram pa zavihke.

Kaj naj naredim? Še kar čakam?

novak-t ::

Glede na to, da ne igraš špilov, si dobr za par let. Mogoče mu dodaš še kakšen ram (odvisno koliko že imaš).

Sam imam isti procesor, nadgradil ram iz 8 na 16gb, 280x grafo zamenjal z 1070ti, pa sem dober za par let, potem pa bo kakšna nova mašina. Pa 3d modeliram in občasno igram igre.

BorutK-73 ::

Shakey je izjavil:

Jaz bi si tud kupil nov računalnik. Ampak mi Xeon E3-1231 v kombinaciji z SSD-jem noče klecnt. Ne igram špilov, igram pa zavihke.

Kaj naj naredim? Še kar čakam?

Čakaš da kaj crkne, potem pa menjaš. Jaz z 2500K in RX570 še ne čutim potrebe po menjavi, pa še igram igre.

Horas ::

kaj ste bogi, eni kupujejo 2600/3600 z namenom da naslednje leto kupijo 3900x :)) vi pa še kar z 8-9let starimi cpuji :D

scipascapa ::

Xeon E3-1231

4c/8t kaj mu pa manjka?

MrStein ::

Najstnikom ni kul. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

scipascapa je izjavil:

Xeon E3-1231

4c/8t kaj mu pa manjka?


Ne shendla vec vsega, sam za vecino folka je vec, k prevec.

Jarno ::

Haswell, ni panike po menjavi. Zaradi nižjih frekvenc in muhastega OC-ja je nekako on-pair z R5 1500X.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...
#65W!
««
943 / 1133
»»