» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
915 / 1131
»»

manic ::

Kakšen CPU cooler svetujete za i5 9400f? Plata je asrock b365 pro4. Budget nekje med 30 in 50€ na funtechu.

 PC

PC

Techno inside!!!

Horas ::

lc power lcc 120 rgb al pa 212hyper evo. ne rabiš več za 9400f

D3m ::

Ali pa trenutnega obdržiš. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

hojnikb je izjavil:

1030gt nima nobenga smisla, ker je presvoh za kako pametno gejmanje.


Kaj je zate pametno gejmanje?

Napisal je, da bi želel igrati kakšno starejšo igro, sicer ni točno definiral, ampak marsikatero starejšo igro lahko poganja na (zelo) visokih nastavitvah ob solidni hitrosti (fps).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FlyingBee ::

Vsaj do rx 570 naj se stegne, bo še nekaj let lahko igral starejše igre.

Glugy ::

TOP je izjavil:

Gigašrot ma najslabše ventilatorje na grafah, na njihovem forumu same graje, zaradi ventov, ki tulijo in crknejo. dobil pulse in je takoj romala nazaj ekran se je sklapljal, vsake toliko in potem najdem ogromno forumov z isto težavo, tako da sem se poslovil od amd grafe prihaja spet zelena barva, pa sem upal, da po nekem obdobju, grem spet na rdeče.


Lahko da so bli pri katerih grafičnih slabi; ampak pri 5700XT so najboljši:

Največja neumnost k jo lahk narediš da vsevprek na pamet govoriš. Lahko da je Gigabyte bil zanič pri nekaterih karticah ampak ne morš pa rečt da je / bo zdej pr vsaki kartici zanič. Pri 5700XT je overall najboljši. Pa imam Sapphire ki sicer ni dost zadaj pa lahko to rečem ( PowerColor Red Dragon tud ni slab ). Nisem nek fen al pa neki. Brezveze je bit fen česarkoli ker nobeno podjetje nobena znamka ni tvoj prijatelj.
Glej ASUS ima Strix 5700XT solidna čeravno predrago kartico:

Potem pa pogledaš stopničko nižje pri njih ASUS TUF Gaming 5700XT je pa totalni podn od podna:

Verjetno veš kako MSI vedno hvalijo. Ja ampak tud MSI zna spacati podn:

Ne morš se zanašat na znamko pa rečt evo to je to. To je slabo za trg ker upočasnjuje inovativnost in dostopnost do novih tehnologij. Ker podjetja lahko to izkoriščajo pač bodo izkoriščala. Sicer je pa tega pri beli tehniki polno; ena serija super špica; druga serija šparanje pa šlepanje na dobro ime na splošno al pa šlepanje na dobro ime dražje variante istega produkta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

FlyingBee ::

Msi evoke je šrot, gaming x pa ni. Najboljše več reviewev pogledat in se potem odločiti. Red dragon je zelo dobra in med najcenejšimi, gaming x in red devil dražji in tudi boljši. Pulse je cenovno vmes in je tudi pohvaljena.

D3m ::

Gaming OC pa best buy
|HP EliteBook|R5 6650U|

daweed49 ::

Hei,

prosil bi za nasvet in sicer a mi lahko predlagate kakšen micro ali pa mini ATX workstation build, ki bi ga lahko prenašal v nahrbtniku. Želel bi ryzen 9 in rtx2080(lahko quadro alternativa ampak nvidia zarad tensor cores).

Hvala!

Han ::

matobeli ::

Mogoče nekaj na CoolerMaster Elite 130 ohošju

https://www.coolermaster.com/catalog/ca...

to bi še šlo v srednje velik ruzak.

daweed49 ::

Hvala za predloge!

erdnuss ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri izbiri ustrezne matične plošče za ryzen 3600 + rx 5700 build. Glede na to, da ne bi overclockal ne grafične niti procesorja, iščem čimcenejšo varianto ki bi podpirala 3. generacijo ryzen procesorjev.

Vem da je večkrat predlagana kot best buy MSI B450 Tomahawk, vendar me zanima če bi prišel skozi tudi z dosti cenejšimi opcijami kot je npr MSI B450M Pro-VDH Max (https://www.mindfactory.de/product_info...

Kaj recimo izgubim v primerjavi z Tomahawk matično, če se ne bi igral z navijanjem?

Hvala za pomoč,

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: erdnuss ()

scipascapa ::

easy

MSI B450 TOMAHAWK MAX:

MSI B450 TOMAHAWK MAX

D3m ::

erdnuss je izjavil:

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri izbiri ustrezne matične plošče za ryzen 3600 + rx 5700 build. Glede na to, da ne bi overclockal ne grafične niti procesorja, iščem čimcenejšo varianto ki bi podpirala 3. generacijo ryzen procesorjev.

Vem da je večkrat predlagana kot best buy MSI B450 Tomahawk, vendar me zanima če bi prišel skozi tudi z dosti cenejšimi opcijami kot je npr MSI B450M Pro-VDH Max (https://www.mindfactory.de/product_info...

Kaj recimo izgubim v primerjavi z Tomahawk matično, če se ne bi igral z navijanjem?

Hvala za pomoč,

LP


Nič ne izgubiš. Max serija podpira 3000 serijo out-of-the-box.

Podpira vse do 3950x.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

sm4rt4ss je izjavil:

Tale Kingstonov a2000 ssd pa je zgleda zelo popularen zadnje čase :D


Težko ga dobiš v EU. Sem moral rezervirati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WallSreet ::

Imam eno vprašanje. In sicer me zanima koliko prihraniš če recimo sam sestaviš računalnik? Ali je v letu 2019 sploh možno prihraniti ali je zdaj že vseeno če kupiš že zgrajen PC. Koliko se prihrani? 100€ morda 200€? Zadnjič sem gledal na YT kako se sestavi računalnik in se mi ne zdi tako zelo zahtevno plus verjamem da bi bilo vse skupaj zabavno saj bi se naučil nekaj novega in bi bil poleg tega še zadovoljen saj bi mi uspelo sestaviti računalnik. Zdaj me zanima koliko se v realnosti prihrani. Recimo če je 100€, bi lahko teh 100€ investiral v grafično in si kupil boljšo itd. Torej ali je neka bistvena razlika ali danes to že nekaj samoomevnega?

hojnikb ::

odvisno od tega, kaj želiš. Višji ko segaš po stopnički, višji prihranki bojo.

Specificiraj potrebe oz. specse, ki jih iščeš, budget in boš dobil konkretn odogovor.
#brezpodpisa

MrStein ::

Funtech računa 20 EUR za sestavo, eni pa celo zastonj, tako da...

Razen če s "sestavo" misliš "izbor komponent".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

edi45 ::

teh sestavljenih računalnikov se ne splača kupovat. Ker imajo vsi najcenejše najslabše možne komponente. Od napajalnika, kakšen LC power ali kakšno kitajsko sranje, poceni osnovne plate, počasni rami, slabi modeli grafičnih, da se o hladilniku za procesor ne pogovarjamo rajše..Če se le da, naroči sam na funtechu in sestaviš, ni težko, ali pa najdeš koga ko zna, ali pa plačaš funtechu teh 20€. Lahko tudi par 100€ privarčuješ na takšen način in imaš boljše komponente noter.

edi45 ::

Kupil danes novo matično. Asus ROG Maximus Apex, zdaj pa samo počakat da še ostale stvari pridejo ta teden 8-)

D3m ::

A to boš sprail z 9900KS + vodno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

A to boš sprail z 9900KS + vodno?


9700K + vodno. Ker vse primerjave ko sem gledal i7 pa i9 je i7 v 3/4 primerih v igrah spredaj.

Mr.B ::

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

A to boš sprail z 9900KS + vodno?


9700K + vodno. Ker vse primerjave ko sem gledal i7 pa i9 je i7 v 3/4 primerih v igrah spredaj.

Tudi v dx12 in vulcan igrah?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

edi45 ::

Mr.B je izjavil:

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

A to boš sprail z 9900KS + vodno?


9700K + vodno. Ker vse primerjave ko sem gledal i7 pa i9 je i7 v 3/4 primerih v igrah spredaj.

Tudi v dx12 in vulcan igrah?


tudi, res ne vem, če igre res ne marajo hyper threada ali kaj. Isto ryzen dobi fps boost ko izklopiš SMT(HT od AMD)

D3m ::

Mahh odvisno od igre do igre oz. engine od igre.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

H2Obotic ::

9700k je za igre res odličen proc, kot seveda za tudi mnoga druga opravila
Sam sem si ga lastil dobra 2 tedna, ko sem ga imel na testu in sem naletel na nadpoveprečno dober primerek (na zraku sem ga lahko navil na 5.1ghz pri bogih 1.27v) in pridobil ogromno fps boosta v igrah! Izplača se ga kupit v vsakem primeru, če pa dobiš še dober primerek si pa zmagal!

edi45 ::

H2Obotic je izjavil:

9700k je za igre res odličen proc, kot seveda za tudi mnoga druga opravila
Sam sem si ga lastil dobra 2 tedna, ko sem ga imel na testu in sem naletel na nadpoveprečno dober primerek (na zraku sem ga lahko navil na 5.1ghz pri bogih 1.27v) in pridobil ogromno fps boosta v igrah! Izplača se ga kupit v vsakem primeru, če pa dobiš še dober primerek si pa zmagal!


To bo že zdaj moj tretji 9700k:)) Jaz pa nisem imel sreče s prejšnjima. Oba stock, eden z bequiet dark rock pro 4 in drugi z noctuo nh-d15. Oba sta pri bf5 šla cca 80c pod loadom, stock voltaža in frekvenca. Potem ko sem ročno znižal voltažo sem prišel na 70-75c. Upam da bo s tem kaj boljše, bo boljše hlajenje in boljša plata.

H2Obotic ::

Držim pesti, da "narajmaš" na super primerek, ker vemo, da še s tako dobro/drago ploščo ne pridobiš kaj veliko pšri temperaturi/navijanju (lahko, da se proc lažje ali pa malce več navije ampak temperature zato niso nižje)
Tukaj bo potreben dober AIO hladilnik ali pa delid proca ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: H2Obotic ()

Seba22 ::

Jas z mojim tud nimam nekih baš problemov 5.0Ghz z 1.3v temperatue mam tam do 72°max pa še to samo v bf5 večinoma,drugače je povprečje nekje 55° ali še majn v špilih
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

H2Obotic ::

Verjamem, ker imaš na procu nameščen 280mm radiator pa kar dobro služi.
Če imaš v ohišju prostor, lahko razmisliš o push/pull, boš takoj še nekaj stopinj pridobil

Seba22 ::

Imam ohišje Fractal design r6 tako da imam možnost sem že razmišljal tudi to,ampak zaenkrat nimam potrebe je čisto ok
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

H2Obotic ::

Imaš 115i ali pro ali platinum?

Seba22 ::

Platinum rgb
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

H2Obotic ::

Se pravi imaš gor 2x ml140 venta in škoda, da nebi dal še 2! Bi imel veliko bolje izkoriščen statičen pritisk sprednjih dveh!

Seba22 ::

To je res vem ja,ampak imam imam cooler nameščen zgoraj in če bi hotel bi ga moral namestit spredaj ker zgoraj gre na tesno že z dvema ventilatorjema
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

H2Obotic ::

Potem si lahko zelo srečen, da imaš takšne temperature na procu, ker bi bila veliko bolj smiselna sprednja postavitev, ker na zgornji je že od nekdaj znano, da so avtomatsko višje temperature.

V tem ohišju bi dal jaz definitivno 115i spredaj v push/pull, zadaj + zgoraj pa vente ia izpihavanje.

Seba22 ::

Ja pa ni neke baš razlike sem gledal na youtubu par primerjav bom pa probal tud to opcijo ker imam še 3 original vente od ohišja pa bom videl to sem že razmišljal da bi še to probal enkrat
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

H2Obotic ::

ti povem iz lastnih izkušenj in testiranja tega dotičnega ohišja:

ko sem dal zgoraj h110i hladilnik in zadaj en 120 vent je bil sicer še takratni 8700k navit na 5.2ghz pri 1.35v med 65 in 75 stopinj
potem sem dal pa h110i spredaj, naredil push/pull, na ohišju pa še zgoraj 3 vente za izpihovanje in rezultat je bil za 7 stopinj boljši!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: H2Obotic ()

Seba22 ::

A isto ohišje r6?Zaprta sprednja vrata?Jas imam sicer vedno zaprta zaradi glasnosti razlik v temperaturah glede tega tako ali tako ni
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

H2Obotic ::

Ja tocno to ohisje pri zaprtih vratih

Glugy ::

WallSreet je izjavil:

Imam eno vprašanje. In sicer me zanima koliko prihraniš če recimo sam sestaviš računalnik? Ali je v letu 2019 sploh možno prihraniti ali je zdaj že vseeno če kupiš že zgrajen PC. Koliko se prihrani? 100€ morda 200€? Zadnjič sem gledal na YT kako se sestavi računalnik in se mi ne zdi tako zelo zahtevno plus verjamem da bi bilo vse skupaj zabavno saj bi se naučil nekaj novega in bi bil poleg tega še zadovoljen saj bi mi uspelo sestaviti računalnik. Zdaj me zanima koliko se v realnosti prihrani. Recimo če je 100€, bi lahko teh 100€ investiral v grafično in si kupil boljšo itd. Torej ali je neka bistvena razlika ali danes to že nekaj samoomevnega?


Se splača ker kupš za isti denar zmogljivejše komponenta pa bolj vzdržljive tudi. Manj je možnosti da se pokvar. Pa še ker sam sestaviš potem tud veš kako zamenjat al pa nadgradit če je potrebno. Jz sm letos prvič sestavljal ; sem se mal lovil ampak mi ni žal za novo izkušnjo. Zdej bi šlo že velik lažje pa hitreje; pa ne bi smel imeti problemov če bi blo treba kej zamenjat. Še posebi pa prihraniš če naročiš komponente z mailboxde / Mindfactory preko Nemčije . Jz sm to prvič delal pa ni tak bav bav v bistvu tud z mojim neznanjem nemščine. Google translate; mal kmečke pameti; če se kej zaplete vprašaš tle na forumu pa gasa. Po minimalnem sem za 400 evrov prihranil s tem da sem dal ornk napajalnik pa dost solidno matično ploščo not. Če bi šel res sam na ceno gledat bi lahk še ful več prihranil za isto zmogljivost ampak dobr.

Twixz ::

Oj,

kje se (najbolj) splača kupit računalnik? Sestavljen pref, nimam koga da mi ga sestavi če ga po delih kupim.
Budget.. Recimo do 1200€.
Gledal sem mimovrste, comshop, markoshop, input (ki nima neke ponudbe sestavljenih računalnikov), big bang (drag k žafran), harvey norman, hofer.

Namen uporabe je 70% gaming, 10% službene obveznosti (osnovna programska oprema (Office), 15% avdio/video, 5% razno (za računalnik nezahtevno) delo).
Trenutno uporabljam kišto, torej kišta naj ostane.
Ker gre čas naprej in se tudi vse spreminja načeloma nimam več želje po intelu in nvidii. Kar je pač boljše.
Kupujem za 3-5 let minimalno. Če je ponudba dobra lahko budget še malo raztegnem. :D

DarwiN ::

Funtech ima sestavo 20€. Vzameš pa klasiko - Ryzen 3600, Tomahawk B450 MAX plošča, RX5700/GTX2060S/70S. 16Gb 3200Mhz rama, 500Gb NVME SSD, 550W silver/gold napajlc... In gasa.

Pa seveda še najpomembnejša komponenta - 31-35" 1440p 21:9/16:9 monitor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Twixz ::

 Kaj takega?

Kaj takega?



A bo to zdržalo za 5 let? 1300€ je s sestavo. Ali se da kaj menjat :D

pviran3 ::

Mene pa zanima, če ima matična HDMI, DVI... priklope, ali se da to ponucat z ryzen 3000 procesorji in dodatno grafično?
Trenutno imam 1060 grafično in z77 matično z 2600k in je glavni ekran v štekan v grafiko, dodatni pa v matično.

6151 ::

Joj, ta sestava sploh ni kompatibilna med seboj.

Na mindfactory.de:

Msi mortar max/tomahawk max B450
r5 3600 (ne x)
16GB crucial ballistix cl15 3000MHz
Radeon 5700XT nitro/pulse/ red devil
ali pa 2060S, kfa2
samsung pm nvme ssd 500GB
550W focus GS gold
Hladilnik za proc npr hyper 212 black

cca 20€ poštnine prek mailboxde, ohišje pa vzames z sloveniji, če želiš RGB vente predlagam corsair 212T

DarwiN ::

Nekaj takega ja, Twixz. Plato si zgrešil, ko že omenjeno. SSD raje tale, rami s hladilnikom, Seasonic 500W, in pa procesor 3600, brez X, ker v resnici ni razlike med njima oz. ta znaša ~2%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Twixz ::

Ma saj, ker nimam dosti pojma o tem bi raje kupil sestavljeno. Razen če se najde kakšna dobra duša da mi preko funtecha naredi konfiguracijo za 1300 (z ceno sestave vključeno v polno ceno) :)

DarwiN ::

Sestavo imaš že narejeno, za samo naročilo sestave pa dodaš tole v košarico. To je to.

Je pa problem, ko ti človek napiše točen model matične plošče, ti pa vržeš v košarico čist nek drug model od Intela. Dejansko si boš moral sam vzet vsaj 2 minuti časa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
915 / 1131
»»