» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
903 / 1131
»»

Han ::

Z 1×8 deluje integrirana grafika počasneje.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

aljaz33 ::

Han je izjavil:

Z 1×8 deluje integrirana grafika počasneje.


Han, torej bolje 2x 4 GB?

Na napajalniku lahko prihranim še nekaj denarja, bo ta LC dostojna zamenjava za be quiet! ? https://www.mimovrste.com/napajalniki/l...

Han ::

@D3m: Si pa res model... Tudi ta Crucial RAM ni več v ponudbi, cena pa krneki...

Bolje je 2×X GB RAM, ker bo sistem deloval hitreje. Ali je to 2×4 ali 2×8, se pa sam odloči.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

8GB Aegis ima dobro ceno...
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Ne štedi pri napajalniku, ker ti lahko zaradi njega odleti cel sistem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

matobeli ::

Pa vzemi M.2 SSD SATA namesto 2.5" :)

aljaz33 ::

matobeli je izjavil:

Pa vzemi M.2 SSD SATA namesto 2.5" :)


Bom vzel M.2 disk 120 GB + SATA 3 "navaden" 500 GB trdi disk, cenovno pridem enako skozi, bo pa še pohitrilo sistem.

matobeli ::

Ah dej dej, tole vzem pa bo mir nekaj časa https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

FlyingBee ::

Tip rabi prenosnika.

aljaz33 ::

Osnovno ploščo morem zamenjat, če vzamem M.2 disk.

Tale bo ok?

https://www.mimovrste.com/plosce-amd-pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

bedarija ::

glede na ostale komponente bi rekel da ja. to je za preprostega uporabnika, nobenih dodatnih funkcij, nobenega overclocka
na funtech 3EUR cenej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

aljaz33 ::

Hvala vso vašo pomoč, računalnik sem naročil :)

D3m ::

Kaj si vzel?
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

d3m:

https://www.techpowerup.com/review/supe...

Sem pa Antec vrgel ven.

Zdaj me temi štrimi:
3. Super Flower Leadex III 80PLUS Gold, modular - 650W SF-650F14HG Spletna cena: 98,56 EUR
6. Super Flower Leadex III 80PLUS Gold, modular - 550W SF-550F14HG Spletna cena: 85,60 EUR
4. Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular - 650W FOCUS-GX-650 Spletna cena: 108,54 EUR
5. Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular - 550W FOCUS-GX-550 Spletna cena: 95,23 EUR

ajd 15EUR mi ni problem dati za 650W, da je več manevra.

je kakšen online shuffle program, da mi ga naključno izbere :)

XFX RMA podpora KATASTROFA.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

nekaj vzami in ne kompliciraj :)
#brezpodpisa

D3m ::

Vzemi 550W Super Flower
|HP EliteBook|R5 6650U|

aljaz33 ::

D3m je izjavil:

Kaj si vzel?

Osnovna plošča ASROCK A320M-HDV
Procesor AMD Ryzen 3 2200G RX
Ram CORSAIR Vengeance LPX DDR4-3000 2x4 GB
Disk INTEL SSD 660p 512 GB NBMe M.2
Optična enota ASUS DRW-24D5MT
Napajalnik BE QUIET! System power 9 400W
Ohišje INTER-TECH B-30 MIMI ATX
Miška LOGITECH B100
Tipkovnica LOGITECH K120
Zaslon SAMSUNG PLS S24F352FHU
Zvočniki GENIUS SP-HF 160 USB

Vse skupaj me je stalo 466 EUR skupaj z Win 10 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

D3m ::

Srečno.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Bomba comp.. Edino monitor bi vzel takšen z zvočniki, ker te kište ti bodo zdaj samo v napoto in za nabiranje prahu.. Pa DVD enote so out, ampak ti že veš, zakaj potrebuješ.. Mogoče za snemanje audio CDjev. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Človek z najbolj belimi zobmi :)

bedarija ::

DarwiN je izjavil:

Bomba comp.. Edino monitor bi vzel takšen z zvočniki, ker te kište ti bodo zdaj samo v napoto in za nabiranje prahu.. Pa DVD enote so out, ampak ti že veš, zakaj potrebuješ.. Mogoče za snemanje audio CDjev. :P


če hočeš dobre zvočnike v zaslonu moraš precej denarja stran vreč, ker imajo moji 20 let stari generic genius zvočniki (ki jim imam še danes v uporabi) boljši zvok kot pa to 2W vgrajeno sranje. za teh 5EUR kotj e dal za zvočnike bo dobil neprimerno boljši zvok,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

boom808 ::

Pozdravljeni

Po 8 letih premora od igric sem se odločil sestaviti svoj prvi gaming PC. Spodaj so naštete komponente, ki sem jih izbral glede na znanje in branje :) Seveda me zanima vaše mnenje in optimizacija :)

P.s.: igral bom na 1440p

CPU: AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 6-Core Processor
CPU Cooler: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO CPU Cooler
Motherboard: MSI B450-A PRO MAX ATX AM4 Motherboard
Memory: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 Memory
Storage: Sabrent Rocket 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive
Video Card: Gigabyte Radeon RX 5700 XT 8 GB GAMING OC Video Card
Case: Phanteks ECLIPSE P350X ATX Mid Tower Case
Power Supply: SeaSonic FOCUS Plus Gold 650 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply
Case Fan: 3X Phanteks PH-F120MP_BBK_PWM 53.3 CFM 120 mm Fan

Monitor: Acer XV272U Pbmiiprzx 27.0" 2560x1440 144 Hz Monitor
Keyboard: Corsair K55 RGB Wired Gaming Keyboard
Mouse: Logitech G502 HERO Wired Optical Mouse

Han ::

Namesto Gigabyte ubodi Sapphire, namesto SeaSonic pa Corsair RM650x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bedarija ::

počakaj še malo da pride AMD game bundles ven, ali pa že velja nisem seznanjen. v njem dobiš igre poleg komponent in če igre kupuješ se ti morda izplača kupit 3600x ker ob 3600 ne dobiš nič zraven, če boš pa tisto ob 3600x igral si pa v plusu. drugače jo pa lahko tudi prodaš

scipascapa ::

boom808: Sabrent m2 boš na amazon uk naročil? edino tam ga imajo....oz. amazon.de preko mailboxde fore še.
seasonic si verjetno novega focus gx-650w?

han je slovenski predstavnik za corsair :)

Han ::

To ravno ne, je pa Corsair dobro ocenjen, dva pa si tudi sam lastim. Dobra dva meseca nazaj so bili v Mindstar akciji. ;)

boom808 ::

Evo sem malo "predelal":
CPU: AMD Ryzen 5 3600X @bedarija - ja je res, razlika 40€ pa dobim en špil, torej nekak na nuli :)
Cooler: ostane isti
Motherboard: ostane ista
Memory: Corsair Vengeance DDR4-3600 CL18 - menda ima Ryzen rad RAM na višjem taktu, pa še velik je cenejši od G.Skill.
Storage: Corsair Force Series MP510 960GB - se izognem Amazonu, ker se mi ne da ukvarjat z vračili preko amazona :)
Video Card: Gigabyte Radeon RX 5700 XT 8 GB GAMING OC Video Card ali Sapphire
Case: Phanteks Eclipse P400A ATX Mid Tower Case - mal večji
Power Supply: Corsair RM650 80 PLUS Gold - spet nekaj evrčkov prišparanih in čisto ok za tako nezahteven PC
Case Fan: verjetno jih sprva ne rabim :)

Monitor: Acer XF270HU - iskal bom še kakšno OK verzijo tle v SLO, ne nujno, da je ACER. Predlogi?
Keyboard: ostane ista
Mouse: ostane ista

@Han kater Sapphire in če lahko poveš, zakaj?

@scipascapa Zaenkrat celoten komplet preko Mindfactory pride 10% cenejši, kot na katerikoli drugi DE štacuni. Seveda bi pa tudi v Sloveniji kupil isti komplet pri enem trgovcu, če bi mi to omogočil - torej, da mi vse dobavi za neko dobro ceno.

c3fizl ::

boom808 je izjavil:

Evo sem malo "predelal":
CPU: AMD Ryzen 5 3600X @bedarija - ja je res, razlika 40€ pa dobim en špil, torej nekak na nuli :)

Video Card: Gigabyte Radeon RX 5700 XT 8 GB GAMING OC Video Card ali Sapphire


Dobiš tut zraven 5700XT en špil, ki si ga izbereš. Zram obojega pa xbox pass, tako da boš mel oba špila + xbox pass - zmaga!

https://www.amd.com/en/gaming/raise-the...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

boom808 ::

c3fizl je izjavil:


Dobiš tut zraven 5700XT en špil, ki si ga izbereš. Zram obojega pa xbox pass, tako da boš mel oba špila + xbox pass - zmaga!

https://www.amd.com/en/gaming/raise-the...


True that =) Ka pa je to nek Slovenec na AMD strani?

Han ::

boom808 je izjavil:

@Han kater Sapphire in če lahko poveš, zakaj?

5700 XT Nitro+, ker je že tovarniško overclockan, ima preverjeno odlično hlajenje in podporo, ventilatorje je enostavno zamenjat, RGB osvetlitev si lahko nastaviš po želji... Skratka, kvaliteta je nad povprečjem.

https://www.techpowerup.com/review/sapp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

boom808 je izjavil:


Monitor: Acer XF270HU - iskal bom še kakšno OK verzijo tle v SLO, ne nujno, da je ACER.

XF270HU ni več v prodaji. Je pa XF270HUA. Ter letošnji XF270HUC, ki pa je TN, torej nekaj čisto drugega.
Polno ime monitorja je sicer: Acer XF0 XF270HUAbmiidprzx (UM.HX0EE.A01)
Očitno je marketinški oddelek na kreku...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FlyingBee ::

Kaj pa LG 27gl850, sicer ni 1ms v povprečju, je pa 1440p, 144hz IPS, ki ima podobne karakteristike kot dobri moderni TNji glede GtG, čeprav skoraj nikoli ne doseže 1ms.

Care87 ::

Katero grafično se splača kupit tam do 400 max 450 eurov?
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

Han ::

V zelenem taboru 2060 SUPER, v rdečem 5700 XT.

D3m ::

Po performancu je 5700XT pred 2060S.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opticom1 ::

Rabljena gtx1080 ti, pokosi z vsemi nastetimi...

D3m ::

Link?
|HP EliteBook|R5 6650U|

boom808 ::

FlyingBee je izjavil:

Kaj pa LG 27gl850, sicer ni 1ms v povprečju, je pa 1440p, 144hz IPS, ki ima podobne karakteristike kot dobri moderni TNji glede GtG, čeprav skoraj nikoli ne doseže 1ms.


ma to je skoraj že malo preveč denarja :)

opticom1 je izjavil:

Rabljena gtx1080 ti, pokosi z vsemi nastetimi...


Pokosi? S čim, kako? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boom808 ()

scipascapa ::

erdnuss ::

boom808 je izjavil:

Evo sem malo "predelal":
CPU: AMD Ryzen 5 3600X @bedarija - ja je res, razlika 40€ pa dobim en špil, torej nekak na nuli :)
Cooler: ostane isti
Motherboard: ostane ista
Memory: Corsair Vengeance DDR4-3600 CL18 - menda ima Ryzen rad RAM na višjem taktu, pa še velik je cenejši od G.Skill.
Storage: Corsair Force Series MP510 960GB - se izognem Amazonu, ker se mi ne da ukvarjat z vračili preko amazona :)
Video Card: Gigabyte Radeon RX 5700 XT 8 GB GAMING OC Video Card ali Sapphire
Case: Phanteks Eclipse P400A ATX Mid Tower Case - mal večji
Power Supply: Corsair RM650 80 PLUS Gold - spet nekaj evrčkov prišparanih in čisto ok za tako nezahteven PC
Case Fan: verjetno jih sprva ne rabim :)

Monitor: Acer XF270HU - iskal bom še kakšno OK verzijo tle v SLO, ne nujno, da je ACER. Predlogi?
Keyboard: ostane ista
Mouse: ostane ista

@Han kater Sapphire in če lahko poveš, zakaj?

@scipascapa Zaenkrat celoten komplet preko Mindfactory pride 10% cenejši, kot na katerikoli drugi DE štacuni. Seveda bi pa tudi v Sloveniji kupil isti komplet pri enem trgovcu, če bi mi to omogočil - torej, da mi vse dobavi za neko dobro ceno.



Kolk si pa naračunal da te pride tak komp s poštnino in vsem vred?

boom808 ::

@erdnuss samo PC brez miške, tipkovnice in monitorja bo med 1200€ - 1300€ s poštnino. Ker se mi pa ne mudi, bom vrebal na akcije :)

Picero ::

Prosim za pomoč pri nakupu grafične desktop mašine.
Potrebujem za grafiko (Lightroom, Photoshop, CorelDraw, Illustrator, Premiere...), nobenih iger.
Monitor imam LG 4K, ki ga obdržim. Ali obdržim tudi kartico Asus Geforce GTX 960 Strix 2 GB ali raje vzamem kakšno novo.

Sistem imam zaenkrat zamišljen takole, naj kaj zamenjam ali kako drugače optimiram, da dobim za čim manj čim več ;)
Kje naj kupim?

GIGABYTE Z370P D3, DDR4, LGA1151 ATX (Z370P D3) - 100 EUR
Intel Core i7-9700K 3,6 GHz (Coffee Lake) 1151 - box (BX80684I79700K) - 400 EUR
Crucial BX Sport LT WHITE DDR4 3200 CL16 32GB Kit (2x16) (BLS2K16G4D32AESC) - 170 EUR
Samsung 970 EVO PLUS 500GB M.2 PCI-e NVMe TLC V-NAND (MZ-V7S500BW) - 115 EUR
Palit GTX1050 TI DUAL OC 4096MB,PCI-E,DVI,HDMI,DP NE5105TS18G1D - 150 EUR
Antec P6 Midi-Tower, Kaljeno steklo - črna 0-761345-80004-4 - 70 EUR
LC-Power Cosmo Cool LC-CC-65 LP 775/1150/x51/x55/x56 LC-CC-65 - 10 EUR
LCPOWER Super Silent LC6650 V2.3 650W 80Plus Bronze ATX napajalnik - 80 EUR
Windows 10 Home - 110 EUR
skupaj cca 1200 EUR

TNX in LP!

Han ::

Če že intel, potem Z390 plata ali npr. H370 HD3 z i7-8700K. Na predlaganem LC hladilniku za 10 eur se bo procesor ali "stopil" ali pa bo vse skupaj delovalo občutno počasneje zaradi trottlanja, če ne bo že po prvem tednu crknilo zaradi cenenega LC napajalnika. NVMe SSD naj bo 1TB, grafična vsaj GTX 1660.

Skratka, takole:

MSI B450 plata
Ryzen 3600 ali 3700X
Arctic Freezer 34 eSports DUO
2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4-3200 CL16
1TB 970 EVO Plus
MSI GTX 1660
Corsair RM650x

Najceneje te bo prišlo iz Nemčije, npr. Mindfactory.

Ohišje vzameš pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Trier ::

DarwiN je izjavil:

Sej pri 550W napajlniku imaš rezervo, in to kar veliko.. Gamerski računalniki danes pijejo ~300W, čez leto ali dve pa bodo še samo ~250W, ko izidejo Ampere Nvidia GPUji in 3d Intel cpu-ji. :P

Za Nvidio to sigurno drži, samo ne pa tudi za rdeče - da bodo vsaj poskusili konkurirati Amperu (seveda ne top modelu, ampak tam ene dve stopnički nižje), bodo izdali "big Navi" ki bo v XT varianti lepo papal kakih 350W, lol ;((

MaticKregar ::

Mene pa zanima, se kje dobi gaming računalnik, da bi lahko vzel na obroke?

Senior Dev ::

MaticKregar je izjavil:

Mene pa zanima, se kje dobi gaming računalnik, da bi lahko vzel na obroke?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Je pa mogoče nekoliko dražji.

boom808 ::

Senior Dev je izjavil:

MaticKregar je izjavil:

Mene pa zanima, se kje dobi gaming računalnik, da bi lahko vzel na obroke?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Je pa mogoče nekoliko dražji.


Tole se mi pa ne zdi Hofer Ugodno. Pejt na Mindfactory.de pa si naklikaj te komponente notr. Gaming, ki ti bo pokrival vse špile v 1080p al pa v 1440p se da zložit veliko ceneje. Če bi pa na obroke, si pa tudi lahko kako drugače urediš, ker ta Erazer ti sm na bank accountu Erazer nardi :D

/Watercooling= No Need :)

Nwanko ::

Za tak dnar pa res dobiš cel setup z 2k 144hz monitorom pa vso periferijo.

6151 ::

Dejansko je zelo poceni za Slo trg, mislim da imajo ene 300€ premiuma na isto sestavo z minda, s tem da je zraven windows in pa 3 letna garancija...

Karil ::

3600 in tomahawk mi seveda odlično služi, tako da hvala avgusta za pomoč. Sedaj pa imam malce drugačno vprašanje.

Potrebujem 2× malce bolj future-proof (~10 let) tajnica pisarna build, pa nisem prepričan s katerim procesorjem bi pričel.
-> i3-9100, čeprav na tem forumu zgleda ni ravno popularen ali 3400G? Ali kaj tretjega?
-> 8 GB RAM
-> 250 GB SSD
-> ohišje + napajalnik

Kolikor sem gledal je primeren budget 400-500 EUR za enega. Nakup bo v SLO, ker sem se še vedno zmenil za dobro ceno tako da bi gledal mlacom/funtech.

Hvala vsem, ki mi pomagate z nasvetom.

Glugy ::

scipascapa je izjavil:

d3m:

https://www.techpowerup.com/review/supe...

Sem pa Antec vrgel ven.

Zdaj me temi štrimi:
3. Super Flower Leadex III 80PLUS Gold, modular - 650W SF-650F14HG Spletna cena: 98,56 EUR
6. Super Flower Leadex III 80PLUS Gold, modular - 550W SF-550F14HG Spletna cena: 85,60 EUR
4. Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular - 650W FOCUS-GX-650 Spletna cena: 108,54 EUR
5. Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular - 550W FOCUS-GX-550 Spletna cena: 95,23 EUR

ajd 15EUR mi ni problem dati za 650W, da je več manevra.

je kakšen online shuffle program, da mi ga naključno izbere :)

XFX RMA podpora KATASTROFA.



Super Flower je top ker ma:

"High grade 105c Japanese Nippon Chemi Con and Nichicon capacitors on both primary and secondary stages, ensuring long term stability under demanding situations."
https://www.kitguru.net/components/powe...

Notr so dragi japonski kondenzatorji. V reviziji je sicer model 750W ampak tle je še ena revizija 650W tud dobra:
https://www.techpowerup.com/review/supe...
Pri grafih bod pozoren na to kdaj je lower is better in kdaj higher is better. V mnogih primerih je boljši kot marsikater Corsair model. Tukaj je pa še zaključna lestvica skupnega rezultata: https://www.techpowerup.com/review/supe... Je primerljiv z Corsair samo da je mnogo bolj tišji. Zaključne misli: https://www.techpowerup.com/review/supe...

+ " Delivered full power at 47°C
High overall performance
Very good transient response at +12V
Dead-silent operation
Efficient enough under light loads
Highly efficient 5VSB rail
Fully modular
2x EPS and 4x PCIe connectors
Optional semi-passive operation with three modes of operation
Build quality is good enough
FDB fan
Compact dimensions"

- "High OCP at +12V
Low PF readings with 230 V input
Noticed a high EMI spur at low frequencies
Caps on the modular cables can be a headache for some users"
««
903 / 1131
»»