» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
876 / 1133
»»

Alien123 ::

D3m je izjavil:

Bolje Vega 56.


še vedno predlagaš peč?

D3m ::

Tole je peč.



Tole je pa GPU

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

matobeli ::

Podobnosti so že na prvipogled očitne :))

Qorius ::

Hvala za odgovore. Nekaj sem si sestavil glede ena to, kar je Han napisal, pa ne vem, ali sem prave komponente nametal skupaj... :)
https://www.mindfactory.de/product_info...
https://www.mindfactory.de/product_info...
https://www.mindfactory.de/product_info...
https://www.mindfactory.de/product_info...
https://www.mindfactory.de/product_info...

 Konfiguracija

Konfiguracija



Procesor sem na primer izbral dražjega...ne vem kaj je razlika med mojim in tem spodnjim, ki je malenkost cenejši:
https://www.mindfactory.de/product_info...

Osnovno ploščo sem vzel random eno, ki mi jo je našlo pod imenom B450. Je bolje če vzamem kako drugo izvedbo B450?

Ram, ohišje in napajalnik sem tudi vzel nekaj random. Napajalnik se mi je zdel v redu zato, ker naj bi bil tišji, kar mi je pomembno.

Bi vi tukaj kaj zamenjali/spremenili? Gredo te komponente sploh skupaj? :)

lp

Matevz96 ::

2600X je v primerjavi z 2600 malo bolj navit, drugače pa enak procesor.
#hooldthedoor

dolenc ::

Pa v X letijo boljši primerki čipov, ni potrebe karkoli navijat, ker se sam lepo pohendla, med tem ko ne-x se ne.

IcyFox ::

Kako pa se ti novi Ryzeni (3rd gen) primerjamo z zdajšnjo generacijo? Zanima me predvsem glede performenca in cene, kupujem novo platformo pa bi rad videl, ali se splača vzeti tretjo ali drugo generacijo.

D3m ::

IcyFox je izjavil:

Kako pa se ti novi Ryzeni (3rd gen) primerjamo z zdajšnjo generacijo? Zanima me predvsem glede performenca in cene, kupujem novo platformo pa bi rad videl, ali se splača vzeti tretjo ali drugo generacijo.


Če gledamo recimo 2700X vs. 3700X

Je performance cca. 20% več s 40% manj gretja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IcyFox ::

D3m je izjavil:

IcyFox je izjavil:

Kako pa se ti novi Ryzeni (3rd gen) primerjamo z zdajšnjo generacijo? Zanima me predvsem glede performenca in cene, kupujem novo platformo pa bi rad videl, ali se splača vzeti tretjo ali drugo generacijo.


Če gledamo recimo 2700X vs. 3700X

Je performance cca. 20% več s 40% manj gretja.

Bolj me zanima Ryzen 5 serija, predvsem kakšne bodo cene gleda na performance

D3m ::

V Nemčiji bo R5 3600 cca. 209 EUR

MSRP je postavljen isto, kot pri predstavitvi R5 2600.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IcyFox ::

D3m je izjavil:

V Nemčiji bo R5 3600 cca. 209 EUR

MSRP je postavljen isto, kot pri predstavitvi R5 2600.

Uf, to je kar precej. Torej se bo verjetno, če bom zadevo kupoval v naslednjem mesecu, bolj splačalo vzeti Ryzen 5 2600 ali 2600x

D3m ::

Prej 2600X.

lp.

Najcenejši 2600X je 169€ v Nemčiji.

Daj počakaj na 7.7. ko bodo predstavili 3000 serijo bo cena 2000 še malo padla.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IcyFox ::

D3m je izjavil:

Prej 2600X.

lp.

Najcenejši 2600X je 169€ v Nemčiji.

Daj počakaj na 7.7. ko bodo predstavili 3000 serijo bo cena 2000 še malo padla.

Sej to nameravam, tudi da vidim kakšne bodo dejanske cene 3000 serije pri nas in če se izplača odšteti malo več za nov model

Han ::

@Qorius: sestav je načeloma ok, pogrešam NVMe SSD (Samsung 970 EVO Plus). Plato si izberi takšno, ki ima dobro oceno in ti najbolj odgovarja. Ohišje lahko vzameš pri nas (Mlacom, Funtech), ker je to ločen paket, kar pomeni dodatno poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

DarwiN ::

D3m je izjavil:

Če gledamo recimo 2700X vs. 3700X

Je performance cca. 20% več s 40% manj gretja.

Ne moreš primerjat 8 jedrnikov z dna ponudbe stare serije in vrha ponudbe nove serije. Potem bi lahko primerjal tudi obratno - 2700 vs 3800x, in ima naenkrat stari zen+ 40% nižji tdp.

IcyFox je izjavil:

Sej to nameravam, tudi da vidim kakšne bodo dejanske cene 3000 serije pri nas in če se izplača odšteti malo več za nov model

IMO je že zdaj bolj ali manj vse jasno, cene pa tudi vemo.. 2600 bo še vedno p/p king s 130€ in se bo še naprej lepo prodajal, zato tudi cena ne bo nič kaj padla.. 3600 bo pa 200-210€, torej ~50% dražji in ~20% zmogljivejši.

Skratka, če se mene vpraša, nima smisla čakat in bi lahko že včeraj naročil 2600. Nova 3000 serija bo za kupit, ko bodo padle cene, verjetno ob vstopu v leto 2020.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

In seveda tudi nižjo frekvenco.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

Ja, sej zato pa se primerja jabolka z jabolkami.. R2700 vs R3700X in R2700X vs 3800X.. TDP ostaja enak, v hitrosti je pa okrog ~20% pridobitve po celi črti med serijama.

Tebe so zmedla imena cpu-jev, ker so pri AMDju pač nesposobni in jim zaposleni študentje določajo imena produktov, kar je še posebej vidno v GPU segmentu. :)

p.s.: Vsakemu bimboju je jasno, da bi morali biti 6-jedrniki 36XX serija, 8-jedrniki 37XX, 12-jedrniki 38XX in 16-jedrniki 39XX.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Qorius ::

Han je izjavil:

@Qorius: sestav je načeloma ok, pogrešam NVMe SSD (Samsung 970 EVO Plus). Plato si izberi takšno, ki ima dobro oceno in ti najbolj odgovarja. Ohišje lahko vzameš pri nas (Mlacom, Funtech), ker je to ločen paket, kar pomeni dodatno poštnino.


Sem danes še malo pregledal zadeve in zamenjal osnovno ploščo z neko , ki ima dobre ocene in zamenjal sem ohišje z enim, ki mi je všeč. Sem pa potem videl, da so cene na Mimdfactory brez davka, tako da je na koncu naneslo toliko, kot me pride pri nas, s tem da je pri nas v ceni še sestava sistema, na Mimdfactory se to doplača mislim da je bilo 150€.
V glavnem na koncu sem naročil v Anniju, edino kar sem zamenjal je grafična. Za moje potrebe bo v redu. Ssd imam že doma, tako da ga bom sam vgradil.

Tole je končna ponudba s cenami. Mnenje?
https://photos.app.goo.gl/TY6buxQx7Mpfa...

Lp

pivo ::

Qorius je izjavil:

Han je izjavil:

@Qorius: sestav je načeloma ok, pogrešam NVMe SSD (Samsung 970 EVO Plus). Plato si izberi takšno, ki ima dobro oceno in ti najbolj odgovarja. Ohišje lahko vzameš pri nas (Mlacom, Funtech), ker je to ločen paket, kar pomeni dodatno poštnino.


Sem danes še malo pregledal zadeve in zamenjal osnovno ploščo z neko , ki ima dobre ocene in zamenjal sem ohišje z enim, ki mi je všeč. Sem pa potem videl, da so cene na Mimdfactory brez davka, tako da je na koncu naneslo toliko, kot me pride pri nas, s tem da je pri nas v ceni še sestava sistema, na Mimdfactory se to doplača mislim da je bilo 150€.
V glavnem na koncu sem naročil v Anniju, edino kar sem zamenjal je grafična. Za moje potrebe bo v redu. Ssd imam že doma, tako da ga bom sam vgradil.

Tole je končna ponudba s cenami. Mnenje?
https://photos.app.goo.gl/TY6buxQx7Mpfa...

Lp


1. prepočasni rami, za amd je zelo priporočljivo, da vzameš vsaj 3000Mhz
2. če prav vidim je RAM 1x16GB, toplo priporočam 2x8GB zaradi dual channel izkoristka
3. kje je SSD disk?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Qorius ::

1. Škoda, da tega nisem vedel že prej. Bom probal zamenjat, če je še čas ...
2. Enako ... bom probal zamenjat :)
3. SSD imam že doma

DarwiN ::

Pa 700W napajalnik Qorius. Kaj za vraga? Sej ne kupuješ AMD grafične kartice. Pa še te pečke ne kurijo toliko.

Zamenjaj za 500W.

Pa pri funtechu dobiš GTX 1660@6gb za 238€. Kr precej boljša rešitev od tvoje KFA 1060@3gb.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Tole z Anni si pihnil mimo... MF cene so z davkom!

Qorius ::

Niso, če sem se registriral s podjetjem in na koncu na vse cene v basketu dobil še 19% nemškega davka. Sem jim pisal po mailu naj mi pošljejo proforma invoice, so mi pa odgovorili da nemogoče, da lahko naročim samo preko neta da kao ne delajo predračunov??

@DarwIN za porabo mi je v bistvu vseeno, glede na to da mam svojo sončno elektrarno.

Qorius ::

Maš prav.... So z davkom. :) Ampak še vedno ni neke razlike v ceni. Pri MF je bil na koncu predračun 745 brez sestave in brez dodatnega 2tb hdd. Če bi dal še sestavo in dodatni hdd bi bilo na koncu 935. Pri Anni je pa 838 :) Edino kar je razlile je to, da imam sedaj 3gb grafično, tam bi bila pa 6gb. Kar pa mi ni toliko pomembno, glede na to, da po testih ni neke bistvene razlike.

SlimDeluxe ::

Qorius je izjavil:

Maš prav.... So z davkom. :) Ampak še vedno ni neke razlike v ceni. Pri MF je bil na koncu predračun 745 brez sestave in brez dodatnega 2tb hdd. Če bi dal še sestavo in dodatni hdd bi bilo na koncu 935. Pri Anni je pa 838 :) Edino kar je razlile je to, da imam sedaj 3gb grafično, tam bi bila pa 6gb. Kar pa mi ni toliko pomembno, glede na to, da po testih ni neke bistvene razlike.

To se mi zdi neverjetno... Si siguren, da ne primerjaš MF (z DDV) vs. Anni (brez DDV)?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

matobeli ::

Meni se tudi zdi da nekaj ne more štimat.
Cene iz mf bi mogle bit z davkom še vedno nižje kot Anni brez davka.

tikitoki ::

Kaj vam ni jasno? Razlike je za skof 100 eur plus se slabsi gpu, kar nanese se cca 30. A se splaca ali ne, je pa njegova razlika.
In razlike v cenah na sistem so ponavadi v tem eangu.

Qorius ::

Izvolite predračuna, če meni ne verjamete ...
Komponente so identične, razen RAM in grafična nista enaka - imata pa enake karakteristike in primerljivo ceno, pri obeh je vključena še sestava.

MF:
https://ibb.co/jrPkjsC

ANNI:
https://photos.google.com/share/AF1QipP...

Aja pa pozabil sem napisat za tiste, ki ne bodo odprli linkov ... pri Anniju pride ceneje kot v MF :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Qorius ()

maticb492 ::

Qorius je izjavil:

Izvolite predračuna, če meni ne verjamete ...
Komponente so identične, razen RAM in grafična nista enaka - imata pa enake karakteristike in primerljivo ceno, pri obeh je vključena še sestava.

MF:
https://ibb.co/jrPkjsC

ANNI:
https://photos.google.com/share/AF1QipP...

Aja pa pozabil sem napisat za tiste, ki ne bodo odprli linkov ... pri Anniju pride ceneje kot v MF :)



Ni primerjave, ker je pri mindfactory sestava 150€, pri anniju si pa dobil sestavo za 30€ - 30%.. vse ostale posamezne komponente so dražje posamezno. Računalnik ti pa za 20€ na uro jaz sestavim, pa si a istem.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

SlimDeluxe ::

Pa pri Anniju ima očitno B2B popust 15% :) Kar je super, ampak te cene ne veljajo za gmajno.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Qorius ::

Je primerjava - za nekoga, ki ne zna sestaviti računalnika, ali pa se mu ne da s tem ukvarjati. In se mu na ta način dejansko bolj splača naročit v SLO.
Ja, za nekoga, ki pa to želi narediti sam, ga pa pride na MF 100€ ceneje.

Ni tukaj b2b ... jaz sem Anni kontaktiral kot fizična oseba ... Očitno dobiš popust, če napišeš za ponudbo/predračun, če pa naročiš direktno preko spleta, pa ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Qorius ()

Nwanko ::

Jaz sem za bratranca naročil komponente z mf za 615€ iste komponente so na anni 850€

rose2288 ::

Mene pa zanima, kako se obnese ZOTAC GeForce GT 730 Zone Edition z i3 procesorjem? Računalnik bo pa za osnovne namene. Pomembno je, da hitro odpira spletne strani, youtube, da se Windowsi hitro naložijo, slike iz digitalnega fotoaparata ... Mimogrede, kako bi delal Lightroom v tej kombinaciji? Hvala, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rose2288 ()

MrStein ::

Za osnovne namene bo čisto OK. Jaz sem imel donedavno GT 530. Čez glavo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

samsung8 ::

našparanega denarja imam 1200 za nakup novega računalnika. office in gaming.
AMD Ryzen 5 2600 3,4 GHz (Pinnacle Ridge) AM4 - box -- 159€
GIGABYTE B450M DS3H, DDR4, SATA3, AM4 mATX -- 75€
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 -- 95€
Samsung 970 PRO 512GB M.2 PCIe 3.0 NVMe, MLC V-NAND -- 156€
ASUS GeForce RTX 2060 TUF OC, 6GB GDDR6 TUF-RTX2060 -- 390€
FRACTAL Meshify S2 midiATX -- 137€
CORSAIR RMx Series. RM750x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX -- 125€

prosim za vaša mnenja oz kake spremembe.

pivo ::

samsung8 je izjavil:

našparanega denarja imam 1200 za nakup novega računalnika. office in gaming.
AMD Ryzen 5 2600 3,4 GHz (Pinnacle Ridge) AM4 - box -- 159€
GIGABYTE B450M DS3H, DDR4, SATA3, AM4 mATX -- 75€
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 -- 95€
Samsung 970 PRO 512GB M.2 PCIe 3.0 NVMe, MLC V-NAND -- 156€
ASUS GeForce RTX 2060 TUF OC, 6GB GDDR6 TUF-RTX2060 -- 390€
FRACTAL Meshify S2 midiATX -- 137€
CORSAIR RMx Series. RM750x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX -- 125€

prosim za vaša mnenja oz kake spremembe.


Vse izgleda ok edino SSD priporčam da vzameš Samsung EVO serijo, med EVO in PRO je velika razlika v ceni, v performancu pa je zelo verjetno ne boš opazil.
Za razliko pa si mogoče raje kupi še kak HDD če ga potrebuješ, če ne pa denar nameni za dober gamerski monitor.

Vse ostalo izgleda ok
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

SlimDeluxe ::

samsung8 je izjavil:

našparanega denarja imam 1200 za nakup novega računalnika. office in gaming.
AMD Ryzen 5 2600 3,4 GHz (Pinnacle Ridge) AM4 - box -- 159€
GIGABYTE B450M DS3H, DDR4, SATA3, AM4 mATX -- 75€
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 -- 95€
Samsung 970 PRO 512GB M.2 PCIe 3.0 NVMe, MLC V-NAND -- 156€
ASUS GeForce RTX 2060 TUF OC, 6GB GDDR6 TUF-RTX2060 -- 390€
FRACTAL Meshify S2 midiATX -- 137€
CORSAIR RMx Series. RM750x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX -- 125€

prosim za vaša mnenja oz kake spremembe.

Te cene niso ravno ugodne, osebno bi raje na mindfactory vzel, tudi če nimaš firme fantje tukaj na forumu uspešno rešujejo preko mailboxde.com.
Tvoj seštevek je 1137€, na MF te tale primerljiva sestava stane 758€ (brez PTT). V tem primeru lahko daš not RTX2070, naj še zmeraj ne bi bottleneckal z R5 2600.
Kot drugo, kakšen monitor pa imaš, oz. ali je v budget 1200 € potrebno dati še monitor?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

SlimDeluxe ::

Ne morem več urejati, itak da si mislil 1200€ brez monitorja :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

FlyingBee ::

G.Skill Aegis 16GB DDR4 16GISB K2 Kit (2x8GB) 3000mhz
67,65 EUR
ASRock B450M-HDV R4.0
63,46 EUR
Seasonic M12II Evo 620W bronze semi-modular
67,65 EUR
AMD Ryzen 3 2200G
90,12 EUR
Antec PerformanceOne P7 Silent
55,26 EUR

(inkl. 22% MwSt.)
344,14 EUR
16,82 EUR
Total: 360,96 EUR

Kaj pravte, za v dnevno sobo na TV, grafična in proc se bosta še spremenila, vsaj grafična bo morala kakšna do 300 eur enkrat jeseni.

Zgodovina sprememb…

Motion ::

Za v dnevno če neboš glih iger nažigal gor, kupi neki form factor mini PC ala NUC. Ga daš zdraven TV boxa in niti neveš da je tam. Jst mam NUC-a i3 7100U na 4K tnelevizijo vezanega. Je več kot dovolj zmogliv za občasno surfanje po etu in predvajanje 4K filmov. Ko pa hočem kako igro pa strimam iz delovne postaje v kabinetu na nuca. Moonlighta deluje tekoče in brezproblema.
Nevem zakaj bi mel ATX ohišje v dnevni.

vsakdanjik ::

Nabavljam en komp, za gaming. Budget mam max 900 €

izbira komponent:
amd ryzen 7 1700 ali je bolše vzet ryzen 5 2600
gigabyte rtx 2060 6gb
g.skill value 16 gb ram (2x 8gb)
be quiet 600 w
kingston 480 GB SSD
asus b450m -A
eno poceni ohišje

Pa katera spletna trgovina v sloveniji je najbolj ugodna?

Hvala!

Nwanko ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
med 24:00 in 6:00 0EUR do mailboxde + ~20EUR z mailboxde do tebe. Ohišje pa vzameš pri nas drugače je večja poštnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

samsung8 ::

SlimDeluxe je izjavil:

Ne morem več urejati, itak da si mislil 1200€ brez monitorja :)

uf taka razlika je med slovenijo in nemčijo??? ja ta znesek je mišljen brez monitorja. monitor pride naknadno. ampak kaj več kot 24 ne potrebujem. zatop sedaj prvo želim neko zadovoljivo škatlo sestavit. ssd disk pa lahko res tudi evo vzamem. ampak samsung pa definitivno. razne kingstone in cruciale ni šans.

samsung8 ::

...Vse izgleda ok edino SSD priporčam da vzameš Samsung EVO serijo, med EVO in PRO je velika razlika v ceni, v performancu pa je zelo verjetno ne boš opazil.
Za razliko pa si mogoče raje kupi še kak HDD če ga potrebuješ, če ne pa denar nameni za dober gamerski monitor...

sedaj sem pogledo malo po netu to primerjavo med pro in evo.
https://ssd.userbenchmark.com/Compare/S...
razlika je kar precej po teh testih

FlyingBee ::

Teoretična, v praksi je ni.

MrStein ::

Sploh ker je primerjal 500GB z 250GB.
Če daš enako velike, se razlika kar zmanjša.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Generton ::

Eno vprasanje, katere nemske trgovine zraven amazona, posiljajo robo v Slovenijo brez original racuna (na fizicne osebe)? Rad bi se tudi izognil raznim mailboxom ipd.

Hvala za pomoc :)

FlyingBee ::

Computeruniverse, caseking,... imata tudi precej dobre cene, mindfactory je seveda cenejši.

IcyFox ::

Ne vem, če spada ravno v to temo, ampak vseeno... trenutno imam en 120 GB SSD, en 500 GB SSD in en 1 TB HDD v mojem sistemu. Kakšna je optimalna konfiguracija teh 3 diskov? Torej na katerega OS, na katerega igre ipd.

FlyingBee ::

Jaz bi OS na 500gb, ker se 120gb lahko precej hitro zafila, saj gre marsikaj po defaultu na disk z OS, čeprav se veliko uporabljajo ravno 120gb ssdji za OS, ampak ti imaš 2 ssdja, zato OS na večjega.
««
876 / 1133
»»