» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
859 / 1133
»»

smacker ::

Kaj zdaj eno vprašanje al en kup vprašanj?
- na sp lahko kupiš samo, če boš računalnik uporabljal za opravljanje svoje dejavnosti
- mindfactory bo ceneje (pravne osebe imajo drugačne pogoje za garancijo - velja za vse trgovine)
- ne rabiš (dokler se kaj ne pokvari)
- lahko ampak bo stalo isto kot če sestaviš na podlagi slovenske trgovine
- to je določeno z namenom uporabe in se načeloma ne moreš odločit na podlagi tega kaj se ti bolj splača

lolipop2 ::

smacker je izjavil:

Kaj zdaj eno vprašanje al en kup vprašanj?
- na sp lahko kupiš samo, če boš računalnik uporabljal za opravljanje svoje dejavnosti
- mindfactory bo ceneje (pravne osebe imajo drugačne pogoje za garancijo - velja za vse trgovine)
- ne rabiš (dokler se kaj ne pokvari)
- lahko ampak bo stalo isto kot če sestaviš na podlagi slovenske trgovine
- to je določeno z namenom uporabe in se načeloma ne moreš odločit na podlagi tega kaj se ti bolj splača


En kup :)

A je tudi pri nas isto glede gfarancije za privat in pravne?

na sp pa brez slabe vesti, ker bo za opravljanje dejavnosti.

Hvala za informacije.

maticb492 ::

lolipop2 je izjavil:


na sp pa brez slabe vesti, ker bo za opravljanje dejavnosti.


Hahaha, a obstaja kdo, ki ima slabo vest če državo nategne al kak?

Za računalnik v stroških ti noben nima kaj težit. Tudi če receptorki kupiš računalnik za 5000€.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nooby ::

DarwiN je izjavil:

nooby je izjavil:

Razumem.

Pa bodo filmi/igre izgledale kaj bolje al bo samo FPSje požrlo? Trenutni 1080p 23 monitor ima 2MS, bo 5MS pri AOC kaj težava?

Bolje bo že zato, ker je nov panel, 75 Hz, IPS, 10-bitne barve.. Predvsem pa kot pravim imerzija.. Zaradi večjega zaslona bo doživetje same igre neprimerljivo boljše. Response time bo enak. 2ms vs 5ms je enako oz. zgolj marketing številke, ki ne pomenijo nič.

Sicer pa, kdor ima pomisleke - naročiš preko Mimovrste in imaš še vedno 14 dni časa zadevo vrnit. Why not?


Naročil in ga danes dobil :)


Zanima me kateri kabel uporabim, DVI, HDMI ali un ta tretji kaj jaz vem kaj je XD
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

MrStein ::

DP
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nooby ::

MrStein je izjavil:

DP


DP?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

MrStein ::

Display Port
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nooby ::

MrStein je izjavil:

Display Port


ok, hvala.

Še nekaj me zanima, a pri Display Settings lahko spremenim Scale iz 200%(Reccomended= na 125%? Moti me, da je tok veliko vse
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

gddr85 ::

na 100% daš

DarwiN ::

@nooby, obvezno poročaj čez 5-7 dni, če je zaslon prevelik... Imamo tukaj veliko pacientov s fobijo na velikost zaslona in mogoče koga ozdravimo. :D Pravim 5-7 dni, ker prvi dan ali dva se zaslon še lahko zdi malo prevelik, potem pa se čudežno vsak dan skrči za ~20%. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Matevz96 ::

DarwiN je izjavil:

@nooby, obvezno poročaj čez 5-7 dni, če je zaslon prevelik... Imamo tukaj veliko pacientov s fobijo na velikost zaslona in mogoče koga ozdravimo. :D Pravim 5-7 dni, ker prvi dan ali dva se zaslon še lahko zdi malo prevelik, potem pa se čudežno vsak dan skrči za ~20%. 8-)


Jaz imam par tednov tegale:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Pred tem sem imel samo prenosnik 15.6". Prvih par dni je bil res malo velik sedaj pa se mi zdi 22" v pisarni malo majhna :D
#hooldthedoor

Spy ::

MrStein je izjavil:


Misliš ali veš?
DAW proizvajalci trdijo


Update: sem se pozanimal in po porocanju uporabnikov izstopata dve vrednosti ob uporabi razlicnih aplikacij za ustvarjanje glasbenih izdelkov in sicer:
- single core performance;
- cache size.
No, potem je se zelo veliko spremenljivk, ki zadevo dodatno komplicirajo (npr. sposobnost posameznih DAW pri hendlanju hyperthreadinga, enako glede multi core (npr. doloceni DAW ne morejo preseci (!!!) 50% obremenitve posameznega jedra (noro), sistem upravljanja enakih instrumentov v razlicnih DAWih, itd.).

Long story short: pri enaki ceni je najbrz bolj smotern nakup R5 2600 od R7 1700. Resitev i5 naj bi bila celo nekoliko boljsa (za sicer vecji denar se nekoliko boljsi P/P).

LP, Spy.

D3m ::

Tako je.

R5 2600 je smoteren nakup, i5 bi pa izbral v primeru, da je cena enakovredna. Pa žal ni in konec leta trenutna Intel platforma ne bo več podprta zaradi novih procesorjev od Intela.

Potlej je pa vprašanje še DAW SW development....slučajno, da podprejo MT implentacijo še bolj je R5 2600 zmagovalec na dolgi rok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

MostWanted ::

D3m je izjavil:

Tako je.

R5 2600 je smoteren nakup, i5 bi pa izbral v primeru, da je cena enakovredna. Pa žal ni in konec leta trenutna Intel platforma ne bo več podprta zaradi novih procesorjev od Intela.

Potlej je pa vprašanje še DAW SW development....slučajno, da podprejo MT implentacijo še bolj je R5 2600 zmagovalec na dolgi rok.



prvo se oprravičujem za pomoto, hotrl sem dati citiraj ne predlagaj izbris.

tray i5 je 200€.

D3m ::

Potlej ima dodatni strošek še s hladilnikom za Intel procesor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MostWanted ::

to pa tako ali tako, 20-30€.

D3m ::

https://edigital.si/amd/amd-ryzen-5-260...

166 EUR R5 2600 z hladilnikom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MrStein ::

Spy je izjavil:

MrStein je izjavil:


Misliš ali veš?
DAW proizvajalci trdijo


Update: sem se pozanimal in po porocanju uporabnikov izstopata dve vrednosti ob uporabi razlicnih aplikacij za ustvarjanje glasbenih izdelkov in sicer:
- single core performance;
- cache size.

A da je tako, kot sem napisal (no, zgolj citiral priporočila proizvajalcev DAW)? Neverjetno...


npr. doloceni DAW ne morejo preseci (!!!) 50% obremenitve posameznega jedra (noro),

Ta stavek je nesmiseln. Lahko linkaš original, vidimo kaj točno trdi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

D3m je izjavil:


Potlej je pa vprašanje še DAW SW development....slučajno, da podprejo MT implentacijo še bolj...

Ali pa če slučajno marca pristanejo marsovci! Take "slučaje" moraš upoštevati pri nakupu pc-ja!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Bo xlapse razložil pridobitev iz i5 2400 na i5 8500.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Treer ::

Spy je izjavil:


Update: sem se pozanimal in po porocanju uporabnikov izstopata dve vrednosti ob uporabi razlicnih aplikacij za ustvarjanje glasbenih izdelkov in sicer:
- single core performance;
- cache size.

Long story short: pri enaki ceni je najbrz bolj smotern nakup R5 2600 od R7 1700. Resitev i5 naj bi bila celo nekoliko boljsa (za sicer vecji denar se nekoliko boljsi P/P).

LP, Spy.

No, kaj smo ti nekateri tu govorili? I5 for the win, as usually. 8-)

D3m ::

Moraš še opravičiti cca. 80 EUR razliko. To boš pa težko za tistih par procentov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

markoxxx ::

Pozdravljeni!
Mi lahko prosim sestavite 3 primere računalnikov:
gamerski, zgornja limita je 1500EUR
personalni, zgornja limita je 300EUR
pisarniški, zgornja limita je 600EUR
najboljši price/performance prosim+če se da iz mindfactory.de

TOP ::

D3m je izjavil:

https://edigital.si/amd/amd-ryzen-5-260...

166 EUR R5 2600 z hladilnikom.

Piše celo 2600X mater,kaj tele Ryzne bodo kmalu delili,kot darilo ob nakupu matične.:DSuper cena ni kaj.

K0l1br1 ::

TOP je izjavil:

D3m je izjavil:

https://edigital.si/amd/amd-ryzen-5-260...

166 EUR R5 2600 z hladilnikom.

Piše celo 2600X mater,kaj tele Ryzne bodo kmalu delili,kot darilo ob nakupu matične.:DSuper cena ni kaj.


Tole je drago. Do sedaj sem kupoval Pentiume do 60-65 EUR, nove seveda.
Igrc ne igram, vse drugo goni proc. BP.
Pri mojih cifrah verjetno kaj pametnega za to ceno ni, pa da bi bilo seveda bistveno hitrejše?
Čeprav, če bi imel problem s hitrostjo, bi menjal samo proc brez plate in ostalega.
Trenuten je G4460, tako da se mi ne izide menjava še plate in ostalega
v primerjavi samo s procom (ki bi bil v okviru cene plate in proca), ki bi šel v isto plato?

randomtech ::

Sestavljam računalnik za mlajša brata tam do 700-800EUR max na enega ampak, ker želita samo, da jima Fornite dela normalno na 60hz monitorju, mislim da imata dovolj 1050ti grafo. najprej sem gledal tegale v Sloveniji:
https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

To bi bilo verjetno čisto dovolj za njiju, ampak sem potem probal še sestavit podobno konfiguracijo z 2600 procesorju:

 MindFactory 530EUR Ryzen5 2600

MindFactory 530EUR Ryzen5 2600



Pa sem ugotovil, da dobim precej boljši procesor za 80EUR manj po računalniku od tistega v Sloveniji, če še prišteješ 20EUR poštnina na enega in 50EUR ohišje.

Še link do košarice: https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Zanima me, če je ta konfiguracija okej in če bi morda še kaj spremenil?

Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

1050Ti danes ni vredna nakupa za tak denar.. 1060@3gb so ~30EUR dražje in ~70% bolj zmogljive, torej no-brainer, ampak je hudič, ker jih MF očitno nima na zalogi po pošteni ceni.

edit: Lahko naročiš ločeno Zotacovo pri Jacobu za 180EUR + 10EUR dostava.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

tikitoki ::

randomtech je izjavil:

Sestavljam računalnik za mlajša brata tam do 700-800EUR max na enega ampak, ker želita samo, da jima Fornite dela normalno na 60hz monitorju, mislim da imata dovolj 1050ti grafo. najprej sem gledal tegale v Sloveniji:
https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

To bi bilo verjetno čisto dovolj za njiju, ampak sem potem probal še sestavit podobno konfiguracijo z 2600 procesorju:

 MindFactory 530EUR Ryzen5 2600

MindFactory 530EUR Ryzen5 2600



Pa sem ugotovil, da dobim precej boljši procesor za 80EUR manj po računalniku od tistega v Sloveniji, če še prišteješ 20EUR poštnina na enega in 50EUR ohišje.

Še link do košarice: https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Zanima me, če je ta konfiguracija okej in če bi morda še kaj spremenil?

Lep pozdrav!


Za bozjo voljo vzami raje Radeon RX 570 al pa 580. GTX 1050 Ti je precenjen srot.

leil ::

lol cena pri Mlacomu za 1600x.
Na Mindstar ima še en kos po 99,00 eur

Alien123 ::

kaj pr mindfactory že pošiljajo v slo al kaj?

finkec ::

Rx580 4gb je že za 180eur, par dni nazaj celo 157. Pa vzami novejšo plato, da nimaš potem z updatanjem biosa problema zaradi novejšega procesorja (b450).

TOP ::

K0l1br1 je izjavil:

TOP je izjavil:

D3m je izjavil:

https://edigital.si/amd/amd-ryzen-5-260...

166 EUR R5 2600 z hladilnikom.

Piše celo 2600X mater,kaj tele Ryzne bodo kmalu delili,kot darilo ob nakupu matične.:DSuper cena ni kaj.


Tole je drago. Do sedaj sem kupoval Pentiume do 60-65 EUR, nove seveda.
Igrc ne igram, vse drugo goni proc. BP.
Pri mojih cifrah verjetno kaj pametnega za to ceno ni, pa da bi bilo seveda bistveno hitrejše?
Čeprav, če bi imel problem s hitrostjo, bi menjal samo proc brez plate in ostalega.
Trenuten je G4460, tako da se mi ne izide menjava še plate in ostalega
v primerjavi samo s procom (ki bi bil v okviru cene plate in proca), ki bi šel v isto plato?

Če ti je tole drago potem ne kupuj nič, in ostani pri tistem ki imaš.8-)

zdenko106 ::

Kupujem novi računalnik po ceni čimmanj!
Rabim ga za montažo filmov mp4 v HD, v prihodnje pa tudi v 4k ločljivosti.
Za ta namen bi uporabljal programe Filmora in VSDC (z njima znam delati) in še kakšen drug program za te namene, ki je zastonj ali pa poceni na OS W10.
Kakšen računalni rabim in s kakšno grafično kartico, da bo zadeva "laufala", brez da čakam po pol ure za konvertiranje iz mpeg2 ali avi 5 minutnega filmčka v mp4, kot do sedaj, ko delam na 5 let stari škatli?
Seveda rabim nekaj takšnega, kar bo uporabno za naslednjih nekaj let?
Ampak ne škatle za +1500€, tako znam tudi brez nasvetov kupiti sam.

ziga1990 ::

Procesor priporočam Ryzen veliko jedr po nizki ceni
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Koliko je to.....čimmanj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

zdenko106 je izjavil:

Kupujem novi računalnik po ceni čimmanj!
Rabim ga za montažo filmov mp4 v HD, v prihodnje pa tudi v 4k ločljivosti.
Za ta namen bi uporabljal programe Filmora in VSDC (z njima znam delati) in še kakšen drug program za te namene, ki je zastonj ali pa poceni na OS W10.
Kakšen računalni rabim in s kakšno grafično kartico, da bo zadeva "laufala", brez da čakam po pol ure za konvertiranje iz mpeg2 ali avi 5 minutnega filmčka v mp4, kot do sedaj, ko delam na 5 let stari škatli?
Seveda rabim nekaj takšnega, kar bo uporabno za naslednjih nekaj let?
Ampak ne škatle za +1500€, tako znam tudi brez nasvetov kupiti sam.

Če si znaš sam sestavit za 1500e,boš tudi znal sestavit za,toliko,kot sam želiš, oziroma si pripravljen dat.Tukaj definitivno zmaga Ryzen in najcenejšega lahko daš 2600,še bolše bi bilo 2700.

zdenko106 ::

D3m je izjavil:

Koliko je to.....čimmanj?

Čimmanj pomeni nekaj kar bo za opisano nalogo delovalo, kot namizni računalnik v cenovnem razredu +1600€, ki ga lahko kupiš pri prodajalcih špecerije.
Osnovna nsloga je konvertiranje videa do ločljivosti 4k. Želja da, enourni film obdela v nekaj sekundah, do največ nekaj minut.

D3m ::

TR 2990WX.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

enourni 4k video v nekaj minutah sine 1600EUR je premalo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

zdenko106 ::

TOP je izjavil:

zdenko106 je izjavil:

Kupujem novi računalnik po ceni čimmanj!
Rabim ga za montažo filmov mp4 v HD, v prihodnje pa tudi v 4k ločljivosti.
Za ta namen bi uporabljal programe Filmora in VSDC (z njima znam delati) in še kakšen drug program za te namene, ki je zastonj ali pa poceni na OS W10.
Kakšen računalni rabim in s kakšno grafično kartico, da bo zadeva "laufala", brez da čakam po pol ure za konvertiranje iz mpeg2 ali avi 5 minutnega filmčka v mp4, kot do sedaj, ko delam na 5 let stari škatli?
Seveda rabim nekaj takšnega, kar bo uporabno za naslednjih nekaj let?
Ampak ne škatle za +1500€, tako znam tudi brez nasvetov kupiti sam.

Če si znaš sam sestavit za 1500e,boš tudi znal sestavit za,toliko,kot sam želiš, oziroma si pripravljen dat.Tukaj definitivno zmaga Ryzen in najcenejšega lahko daš 2600,še bolše bi bilo 2700.

Ja vsi govorite le o procesorju, kaj pa grafična? Katere komponente so bistvene za obdelavo videa nisem prepričan. Zato ne vem ali rabim le hiter procesor, ali hitro grafično, ali je vse odvisno od programov in OS, ki morda sploh ne podpirajo toliko jeder, kot jih procesor ima. Zato sem napisal, katero programje bo laufalo na OS w10.
Res ne bi rad kupil škatle, ki bo delovala kot da se ji sanja, za njo pa dal 1500€... pol pa da mi nekdo pove "pa saj za to bi lahko imel čista navadni stari računalni, le namensko video kartico za recimo 400€ rabiš notri dati"
Za denar rabim učinkovitost, ne pa vse navlake mogočih in nemogočih portov v škatli polni lučk in celo s predpotopnim CD romom in bluetooth, pa še miško vesoljske oblike.
Zdaj veš za kaj sprašujem?

D3m ::

Rabiš oboje.

Minimum je R5 2600, minimum grafična pa GTX 1050 ali RX 560.

Glede na to, da je želja čim hitrejša obdelava 4k je priporočilo CPU z čimveč jedri, kar je recimo AMD Threadripper.

Razumem. Hočeš hitrost za zmerno ceno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Evo en dober primer za obdelavo.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pat_MaGroin ::

Je velika razlika v hrupu med bequiet system power 9 in pure power 11? V kišti ne bo grafične, skrbi me, da bi i3-8100 bil glasen ventilator?

Razlika med napajalnikoma je 15 eur (29 vs 44) - tuhtam, če je stock intel ventilator bistveno glasnejši kot system power 9 ventilator, bi raje vzel cenejši napajalnik + drug cooler za CPU.

Kišta (cube) bo na mizi in torelanca na hrup je zelo nizka :).

Linki:

https://www.mindfactory.de/product_info...

https://www.mindfactory.de/product_info...

https://www.mindfactory.de/product_info...

Po neki čudni logiki je 400W cenejši kot 350W, tak da kürc :).

LP

hojnikb ::

vzami pasivn ali semi pasivn napajalc in plato ki bo mela semi pasivn način za cpu (budget gigabytke to recimo majo) in maš _neslišn_ sistem v light loadu
#brezpodpisa

Pat_MaGroin ::

Trenutna košarica:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Računalnik bo za Firefox/Chrome/Word in Yoube.

Pogoj ITX + 16GB rama.

Hvala!!

Daniel ::

No jaz imam Straight power 11, ki je sicer model višje ampak ni šans, da ga slišiš. Zraven pa je še Dark Rock Pro 4 hladilnik, katerega je tudi nemogoče slišati. Če je možno vzemi raje soliden CPU hladilnik, ker boš po moje ravno njega najbolj slišal. Se boš pa moral malo prilagoditi velikosti ohišja.

Dejansko mi je najglasnejši del sistema ventilator na ASUS GTX1050, ki nima opcije, da bi se ustavil, ko grafična nima dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

MrStein ::

zdenko106 je izjavil:


Ja vsi govorite le o procesorju, kaj pa grafična? Katere komponente so bistvene za obdelavo videa nisem prepričan. Zato ne vem ali rabim le hiter procesor, ali hitro grafično, ali je vse odvisno od programov in OS, ki morda sploh ne podpirajo toliko jeder, kot jih procesor ima. Zato sem napisal, katero programje bo laufalo na OS w10.

Poglej v dokumentacijo omenjenih programov, če piše kake zahteve za hardver imajo.
Ali pa probaj na trenutnem sistemu. Zaženi operacije, ki so pomembne in glej obremenjenost CPU in GPU.
Če en dela na polno, drug pa nič, potem ta drugega ne rabiš.
Ali pa druge uporabnike vprašaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pat_MaGroin ::

Daniel je izjavil:

No jaz imam Straight power 11, ki je sicer model višje ampak ni šans, da ga slišiš. Zraven pa je še Dark Rock Pro 4 hladilnik, katerega je tudi nemogoče slišati. Če je možno vzemi raje soliden CPU hladilnik, ker boš po moje ravno njega najbolj slišal. Se boš pa moral malo prilagoditi velikosti ohišja.

Dejansko mi je najglasnejši del sistema ventilator na ASUS GTX1050, ki nima opcije, da bi se ustavil, ko grafična nima dela.


Hvala,

sem naročil Pure Power 11 400W in BQ Slim Tower. Grafične ne bo. Mi je jasno, da je overkill za Office PC, ampak 30 € razlike se splača za več tišine :).

LP

hojnikb ::

če hočeš tišino, lahko tudi fan od napajalca zvežeš na plato in tako narediš polpasivni način. Če je to office mašina, bo 99% časa fani na off.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
859 / 1133
»»