» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
818 / 1134
»»

Predator X ::

JeBelaCesta je izjavil:

kaj pa drugega? i7 8086k @ 5GHz (factory default)


Mečeš denar stran....

Jarno ::

Rame boljše. PC 2800 CL15 je samo 40€ doplačila.
#65W!

JeBelaCesta ::

Predator X je izjavil:

JeBelaCesta je izjavil:

kaj pa drugega? i7 8086k @ 5GHz (factory default)


Mečeš denar stran....


lahko daš konkreten predlog za menjavo ?
lep pozdrav iz višav ;-)

Predator X ::

Jarno je izjavil:

Rame boljše. PC 2800 CL15 je samo 40EUR doplačila.


Jap, GHz prav nič ne pomaga, če nimaš hiter ram.

Zgodovina sprememb…

abyssus ::

ziga1990 je izjavil:

Ang3lo je izjavil:

Zakaj 1600, a ni 2600 cenejši?


je malo cenejši samo je pa matična dražja


A ne "paše" 2600 na isto osnovno kot 1600?

gddr85 ::

paše, če ne pa še bios flashaš..

podstrešje ::

Že zelo dolgo nisem česa sestavljala in zato prosim za malo pomoči. PC bi bil za gaming, torrente. Imam gtx 1060 6gb že kupljeno in jo bom obdržala tako da bi rabila pomoč pri komponentah okoli tega in monitor. Že tako dolgo nisem spremljala, da se sploh ne znajdem niti pri amd vs intel. Hvala.
But your loaded dice won't help you in the end.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Kje pa kupuješ? Big Bang, Funtech, lokalna trgovina?
#65W!

podstrešje ::

Nameravala sem funtech.
But your loaded dice won't help you in the end.

ziga1990 ::

^^ Povej nam za kaj boš uporabljala računalnik in koliko si pripravljena plačat
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

podstrešje ::

Gaming , kaj za pogledat, ne delam nic profesionalnega na pcju. Kar ne bi bottleneckalo grafe, ki jo obdrzim - 1060 6gb ampak tudi ne bi bile overkill za grafo, ki je kolikor mislim neki srednjega. Sklepam da tam okoli 700 € brez gpu bi bilo nekaj razumnega? Ce je premalo, lahko vec. Monitorja se tudi nimam, mislim da bo bolj 1080p, za vec mislim da ne bom opazila razlike niti gpu ni.
But your loaded dice won't help you in the end.

Zgodovina sprememb…

betilly ::

Pozdravljeni, kupujem nov računalnik. Ker pa že 5+ let nisem spreljal PC sveta, potrebujem vašo pomoč.
Računalnik bi bil uglavnem za gaming v rangu budgeta 1000 eur. Možnost tudi kasnejše (5+let) nadgraditve in da bi konfiguracija zdržala vsaj za 5 let za gaminga.

Hvala

Lp

Jarno ::

podstrešje je izjavil:

Gaming , kaj za pogledat, ne delam nic profesionalnega na pcju. Kar ne bi bottleneckalo grafe, ki jo obdrzim - 1060 6gb ampak tudi ne bi bile overkill za grafo, ki je kolikor mislim neki srednjega. Sklepam da tam okoli 700 € brez gpu bi bilo nekaj razumnega? Ce je premalo, lahko vec. Monitorja se tudi nimam, mislim da bo bolj 1080p, za vec mislim da ne bom opazila razlike niti gpu ni.


Ker v prodaji še niso B450 plošče za Ryzen 2x00, bi bil kak intel i5 enostavnejša/cenejša izbira. Osebno bi vzel B360 Asus ali Asrock ploščo.
Sledi 500GB SSD (cene so padle) in 2TB HDD. Pri Intelu se zraven obvezno vzame še cpu hladilnik, ker so priloženi hec.
Napajalnik: kak 550W Corsair, ohišje po izbiri. Ram 16GB za ene 190€ (PC 2666, CL15).

Pri gtx 1060 je skoraj vseeno, če vzameš ryzen ali intel, tko da...
#65W!

podstrešje ::

Hvala za nasvete, torej v smislu:
proc: Intel Core i5 8400 BOX procesor, Coffee Lake BX80684I58400 - 176,9€
maticna: ASRock B360M-HDV, Intel B360 Mainboard - 1151(CL) 90-MXB730-A0UAYZ - 77.96€
ram: DDR4 16GB PC 3000 CL15 G.Skill KIT (2x8GB) Ripjaws F4-3000C15D-16GVRB - 187,6€
HDD: TOSHIBA P300 1TB 3,5" SATA3 64MB 7200 (HDWD110UZSVA) trdi disk - 40,52€, 2TB ne rabim, sem zdaj povsem super shajala z 1TB
SSD: SSD 500GB Samsung M.2 SATA (2280) 860 EVO Basic retail MZ-N6E500BW - 132,26€
psu: Corsair VS Series VS550 - 550 Watt CP-9020171-EU - 52,07€
ohišje: Ohišje NZXT SOURCE 340 Midi-Tower Window - black/blue CA-S340MB-GB - 77,59€
proc.hlad.:CoolerMaster Hyper 212 EVO 775/1156/1366/AM2/AM3/FM1 RR-212E-16PK-R1 - 35,27€
--
skupaj 780,17€
+ gtx1060 6gb

A bi bilo treba še kaj spremenit oziroma je kaj nesmiselnega? :)
But your loaded dice won't help you in the end.

Jarno ::

Sicer osebna preferenca, raje vzamem osnovno ploščo standardnega formata in z štirimi ram sloti, če paše v ohišje. :)
Sosedu se je npr. po izteku garancije en ram slot pokvaril in smo samo prešaltali na rezervo.
#65W!

LogiTeCh123 ::

Živjo, situacija je taka, imam build pa mi napajalnik nagaja in rabim novega.
Kaj mi priporočate da je cenovno ugodno (70e max), pa da bo držalo vsaj par let
Build:

MSI B150M Night Elf Intel
Intel Core i5 6500 4x 3.20GHz
Nvidia 1050ti
16GB HyperX FURY black DDR4-2133 DIMM CL14 Dual Kit
250GB Samsung 850 Evo SSD
1000GB WD Blue
700 Watt CoolerMaster B700

Ang3lo ::

Katera trgovina? Kar se dobi pri nas od spodobnih so XFX, FSP, Corsair, itd. ampak tudi ti imajo nekaj poceni in zanič modelov (recimo pri Corsairju VS serija), tako da je treba gledat 80+ bronze certifikat in podrobnejše specifikacije.

Jarno ::

podstrešje je izjavil:

A bi bilo treba še kaj spremenit oziroma je kaj nesmiselnega? :)

Ja, Ang3lo je dobro omenil. Pri napajalniku se ne varčuje preveč. :)
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
bi bil boljša izbira.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

LogiTeCh123 ::

Ang3lo je izjavil:

Katera trgovina? Kar se dobi pri nas od spodobnih so XFX, FSP, Corsair, itd. ampak tudi ti imajo nekaj poceni in zanič modelov (recimo pri Corsairju VS serija), tako da je treba gledat 80+ bronze certifikat in podrobnejše specifikacije.


Lahko iz kjerkoli, oz. Iz kjer je naj ceneje

Ang3lo ::

Najcenejša varijanta pri nas, če se ne motim, je to: https://edigital.si/napajalniki/fsp-500... .

Kurzweil ::

Je kdo zadnje čase kaj sestavljal? Prosil bi za predloge, za računalnik (kišta) do 1000€. Računalnik se bo uporabljal prvotno za igre, sicer pa tudi za kakšno video montažo.

- grafična pa da bo poganjala vse igre na MAX pri 1920 x 1080
- en proper SSD za sistemski disk
- podatkovni disk 2-3Tb
- proceor je tudi fino, da je prvo za igre in da je malce več jeder za video montažo
- RAMa je fino, da je vsaj 16€, če že ne zaradi iger pa zaradi video montaže in Adobe-a
- ohišje ni potrebno, da je nek presežek, ravno toliko da zgleda dobro in da ima proper airflow
- napajalnik naj bo nek medium, da ne bo nekaj cenenega

Hvala za vaše predloge, lahko je v slovenski trgovini.

maticb492 ::

Malo neumesna zadeva za tole temo, ampak nisem našel kaj podobnega za NAS sisteme, torej kdor se spozna;

Gledam tole
https://www.mimovrste.com/nas-naprave/w...

+ 2x 4TB diska, imel bi pa NAS sistem v RAID 1, kot zunanji disk za podatke dejansko, ampak hočem mirroring + avtomatsko arhiviranje na zunanji disk priklopljen na NAS (da ga lahko fizično odstranim, to poleg RAID mirroringa)

Se splača dat par € več za kak QNAP sistem? Je toliko boljši software? Ker kolikor sem googlal imajo QNAP/Synology več možnih "appov" kot pa WD.

Denar načeloma ni problem, ampak ne bi pa ravno celo premoženje zapravil za to :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matobeli ::

Synology FTW :)
Itak osnovna verzija ni bistveno dražja od WDja.

Sicer pa, če imaš vse vedno syncano na zunanji USB disk. Kaj je potem sploh poanta RAID 1?
Razumem da bi imel večjo mrežo in veliko ljudi ki bi dostopali do NASa pod različnimi pogoji, ampak ti pa priklopiš not disk in je isti šmorn kot da bi bil na NASu.

Recimo enega takega quad core piščanca ki je lahko tudi media server če rabiš: https://www.computeruniverse.net/produc... poštnine je cca 20EUR.

Še vedno pa ne pozabit na nek backup ki bo crypto virus proof

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

maticb492 ::

Backup iz NAS -> External HDD bi rad sicer avtomatiziran, ampak tak da je "cold storage" da lahko odklopim. oziroma bolj natančno, da vklopim 1x mesečno in se backupu potem pa izklopim ->= v primeru udarca strele, mora bit vse izklopljeno, zato tudi poleg NAS-a, ki bo dejansko uporabljen kot Ex HDD še en dejanski Ex HDD gor kot backup.

Torej NAS/RAID je proti korupiciji podatkov. Zunanji backup pa proti "višjim silam". Pač saj vem da so ekstremni statistično redki primeri, ampak ne smem več izgubiti in pač moram zmanjšati možnosti da karkoli izgubim.

Mi je ravno crknil disk, pa sem zdaj malo paranoičen :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

matobeli ::

Ja, se razume. Sem mislil da boš bolj na dnevni ravni fural sabo disk in bo stalno vklopljen.

Synology ima fajn zrihtano. Daš v urnik backup za npr vsak dan ob 03:00, potem pa USB disk pustiš čez noč priklopljen zjutraj vse odklopiš. Ne rabiš nič knofov ali pcja pritiskat. Lahko tudi nastaviš da ti po uspešnem backupu "izvrže" USB napravo, kar pomeni da jo res varno odstraniš zjutraj.

MrStein ::

maticb492 je izjavil:


Torej NAS/RAID je proti korupiciji podatkov.

Navaden RAID-1 ne pomaga nič proti korupciji podatkov.

Če se korupcija zgodi, preden pride na RAID, potem je itak game-over.
Če se zgodi na enem disku, pa sistem ne bo vedel, katera kopija je pravilna.
Pri drugi varianti pomaga kaki sistem, ki uporablja checksum za podatke, recimo ZFS ali ReFS+StorageSpaces (ta potem zazna pokvarjen podatek, prebere dobro kopijo in prepiše slabo kopijo).

Po drugi strani je to igra verjetnosti in vprašanje, če lahko kaj bistveno vplivaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TOP ::

matobeli je izjavil:

Ja, se razume. Sem mislil da boš bolj na dnevni ravni fural sabo disk in bo stalno vklopljen.

Synology ima fajn zrihtano. Daš v urnik backup za npr vsak dan ob 03:00, potem pa USB disk pustiš čez noč priklopljen zjutraj vse odklopiš. Ne rabiš nič knofov ali pcja pritiskat. Lahko tudi nastaviš da ti po uspešnem backupu "izvrže" USB napravo, kar pomeni da jo res varno odstraniš zjutraj.

Kaj mi lahk poveš s katerim program na Synologyju tole narediš.

issak ::

Jarno je izjavil:

Sicer osebna preferenca, raje vzamem osnovno ploščo standardnega formata in z štirimi ram sloti, če paše v ohišje. :)
Sosedu se je npr. po izteku garancije en ram slot pokvaril in smo samo prešaltali na rezervo.


mATX je super, v ATX platah ponavadi spodnje reže itak ostanejo frej. Se dobi tudi mATX s 4 RAM sloti, to le pride prav.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

amacar ::

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... tole je mATX s 4 sloti, pa niti še ni prehudo draga

matobeli ::

TOP je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ja, se razume. Sem mislil da boš bolj na dnevni ravni fural sabo disk in bo stalno vklopljen.

Synology ima fajn zrihtano. Daš v urnik backup za npr vsak dan ob 03:00, potem pa USB disk pustiš čez noč priklopljen zjutraj vse odklopiš. Ne rabiš nič knofov ali pcja pritiskat. Lahko tudi nastaviš da ti po uspešnem backupu "izvrže" USB napravo, kar pomeni da jo res varno odstraniš zjutraj.

Kaj mi lahk poveš s katerim program na Synologyju tole narediš.


Amm, urnik delaš z vgrajenim schedulerjem, za backup pa uporabljam pač njihovega klasičnega. Nimam zdejle pcja pri sebi :)

aljosa123 ::

Lep pozdrav.
Svojemu mlajšemu bratu sestavljam gaming računalnik in me zanima, če se strinjate s tem buildu in če bi kaj spremenili. Zanima me tudi kje lahko dele najugodneje kupim.
Hvala

https://de.pcpartpicker.com/list/ZrRw3b

schurda ::

ram?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

aljosa123 ::

A sorry RAM že mam 16GB ddr4-2666

aljosa123 ::

Nism sigurn kateri procesor naj uzamem, i5-8600k ali i5-8400

matobeli ::

i5-8600k se navija. i5-8400 pa ne. V Intel svetu pomeni "k" za modelom to da je odklenjen -se ga da navijati.

Vzameš tisto kar potrebuješ.

edit: glede na to da si moral vprašati bo i5-8400 zelo dobra izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

aljosa123 ::

Ali mindfactory pošilja v slovenijo?

Han ::

Direktno samo na firmo ali S.P., če si davčni zavezanec. Če si fizična oseba, si moraš pomagat z npr. mailboxde.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

LogiTeCh123 ::

Živjo,

Ali se splača kupit tale napajalnik, rabi biti iz Slovenije ker ga potrebujem čimprej
https://www.mlacom.si/be-quiet-pure-pow...

Hvala za odgovor.

Han ::

Načeloma je ok, a boš nanj čakal kakšen teden.

Podobna zadeva je Antec VP600P, ki je dobavljiv takoj naslednji teden.

https://anni.si/ohisja-disk-ohisja-napa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

podstrešje ::

Hvala vsem za nasvete, za matično se sedaj bolj nagibam k ASUS MB PRIME B360-PLUS, LGA 1151, DDR4, ATX (90MB0WB0-M0EAY0) in za psu sem še spremenila na COOLER MASTER MasterWatt 550W 80+Br semi-mod MPX-5501-AMAAB-EU. Pri ohišju se še odločim med nzxt s340 in phanteks p400s. Po moje bom kar tako zdaj naročila. Hvala.
But your loaded dice won't help you in the end.

tommy boy ::

Zdravo,

zanimam se za nakup novega namiznega PC, ki bi se uporabljal predvsem za internet, gledanje filmov, urejanje besedil, brez igranja iger. Našel sem enega, ki je na spodnji povezavi. Se vam zdi to OK nakup? Je kje kakšna boljša opcija? Se mi zdi tale Ryzen 5 kar v redu zadeva.

https://anni.si/osebni-racunalniki/oseb...

Han ::

Za takšen namen uporabe predobro in predrago.

jero_no1 ::

Bo pa za dlje časa. Dat 300€ za nek nov krep, da boš potem čez 2 leti ves besen, zakaj si tako poceni kupoval, nima smisla.
Če imaš dobrih 500€ na voljo in se ti ne da ubadat s sestavljanjem po komponentah, just go for it.

Sicer pa recimo ena Intel varianta iz Mlacoma + 20€ za sestavo in še vedno prihraniš dobrih 70€ v primerjavi z Anni konfiguracijo.

tommy boy ::

Kaj pa kakšna opcija iz MindFactory? Sem sestavil podobnega kot je na moji povezavi in je okoli 100€ cenejši. Je pa res, da je potem potrebno vse skupaj še sestaviti...

Han ::

Kaj pa Funtech konfigurator? Za pisarno lahko vzameš tudi Ryzen 3 2200G + cenejšo plato + priznane znamke ostalih komponent...

bdx ::



Kaj mislite o temu setupu? Bom pa uporabljal za (nezahtevno - ponudbe, predračuni, računi,..) delo in igranje iger. Bom pa PC kupil začetek avgusta, tako, da se mogoče do takrat še kaj spremeni.
progamer

gddr85 ::

v redu izgleda

matobeli ::

Namest 2.5" SSDja se lahko vzame takega na M.2 slotu (sata hitrost). Pride cca enako, imaš pa 2 kabla in eno ležišče manj šare.

dottor ::

Ker mi iskalnik ne najde in ker nebi odpiral nove teme bi vprašal sledeče: kaj je trenutno best brezžična miš? Logitech MX Master 2S, MX Master Business, G602 ali kej četrtega? Uporaba: splošna (brskanje po netu, po windowsih, ...), delo v adobe knjižnici, redko (ampak res redko) kakšna igra.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Wazzock ::

MX Master 2S fo sho, MX Master Business je old model.
««
818 / 1134
»»