» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
667 / 1133
»»

NeXo7 ::

Aha hvala. Drugače sem mislil EVGA ali pa MSI. Ampak nobene od teh ni na zalogi

IcyFox ::

Načeloma so vse znamke kar kvalitetne, glej na to katera je na zalogi pa katera ti paše po barvi v sestavo oz. ti je všeč

NeXo7 ::

Ok hvala:) .. Pa ceno tudi ker ne bi rad zapravil več kot 1500, tako da bo kar na tesno za en uredu gamer pc glede na to, da je v teh 1500 vključen tudi monitor

Lujzek#5 ::

Končna konfiguracija, ki jo bom jutri naročil, kjer bo najugodneje:

Procesor Intel Core i5 6600 BOX, Skylake 237,78 EUR
ASUS H170-PRO Gaming, Intel H170 Mainboard - S1151 140,28 EUR
DDR4 32GB PC 2133 CL15 KIT (4x8GB) Crucial CT4K8G4DFD8213 146,02 EUR
SSD disk Samsung 850 EVO 250GB 2.5" SATA3 V-NAND TLC 7mm MZ-75E250B 98,26 EUR
Napajalnik be quiet! System Power 8 , 80 Plus - 500W BN241 58,28 EUR
Ohišje Silverstone SST-RL04B Midi-Tower USB 3.0 Redline - črno 55,52 EUR
Hladilnik be quiet! Shadow Rock 2 - 120mm 47,13 EUR

Zadnje tri postavke so še odprte, če ima kdo kakšen predlog ali komentar bom zelo hvaležen.
Predvsem tiho in zanesljivo delovanje mi je cilj pri napajanju in hlajenju.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lujzek#5 ()

vaščan ::

če ne boš navijal, potem zakaj odklenjen k cpu in z plata? Zakj tolk drag ram? tukaj lahko kaj odrežeš in daš za kaj drugega
zakaj rabiš 2 SSDja?

Ram ni tolk drag 32gb ga je. Odklenjen cpu laufa na višji frekvenci tudi če bi kdaj hotu kaj prodat je le K. Z plata zaradi bonbončkov in kvalitete komponent. Pri procu in plati bi prišparal mogoče 50eur dobil slabšo plato malenkost počasnejši cpu za 50eur bi kupil vrjetno nekaj kar ne rabim.
Ta poceni 120gb ssd je za windows ki ves čas nekaj melje in tudi če ga v 5letih uniči mi je vseeno 500gb je za tistih 5iger ki se jih bo igralo.
Idino kar me matra je da bi vzel močnejši napajalnik, če bi dodal enkrat v prihodnosti še eno rabljeno 1070.

SuperVeloce ::

Za taksno ceno si lahko privoscis vsaj 2400mhz rame
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Filo ::

Kaj pa ta build:
https://de.pcpartpicker.com/user/fil0/s...

103EUR je še napajlnik isot na mindfactoriju, ne vem pa zakaj ga ne prikazuje.
m.2 je mogoče malce dražje, ampak ga želim imet, da zreduciram loading time na minimum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

hojnikb ::

m.2 je mogoče malce dražje, ampak ga želim imet, da zreduciram loading time na minimum.

loading time čes ? :))
#brezpodpisa

Filo ::

ko odperam 500mb file v ilustratorju.

hojnikb ::

pol si kr prvoš 32GB rama
#brezpodpisa

Filo ::

to po potem nadgradnja z novim procesorjem, čez 5 let, ki bo podpiral stock vsaj 3200 timinge.

hojnikb ::

na 1151 tega neboš dočakal, vsaj stock
#brezpodpisa

Filo ::

ne vem ... glede na to da intel ne bo več dajal ven procerje po principu tic-tok, bojo nove revizije 1511 prihajali šele vsake 2 leti, v roku dveh let bojo pa že naredil kej.

IcyFox ::

kok je poštnina iz mindfactory do nas?

Filo ::

kukr sem vidu je ene 20EUR za tist moj seznam, brez monitorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

hojnikb ::

Filo je izjavil:

ne vem ... glede na to da intel ne bo več dajal ven procerje po principu tic-tok, bojo nove revizije 1511 prihajali šele vsake 2 leti, v roku dveh let bojo pa že naredil kej.

na 1151 kej več kot kaby lake ne pričakuj. Ta bo pa mogoče prinesel 2400/2666MT rame.
#brezpodpisa

Filo ::

jah mogoče je 3200 res malce far fetched, amapk tud z 3200 ni neke res očitne razlike.

Sep7 ::

To bi bil pa moj build.
http://prntscr.com/brkhsb
Zanima me samo še kaj bi priporočili namesto 212X coolerja pa, če je matična Z170A GAMING PRO CARBON v čem boljša od izbrane?

Filo ::

Kateri od podjetij ima kvaliteten QC (qualitiy control)? Če gledamo npr ASUS, Gigabyte, Asrock, MSI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

vaščan ::

Obe plate sta tam tam obe odlični vseeno katero vzameš razlike ubistvu ni Asus ima boljši QC od msi.. hladilnik je vrh glave razen če boš navijal vzemi kaj večjega naprimer https://www.computeruniverse.net/en/pro... + dodaten ventilator za zadaj se kar dosti pozna ker je tko velik hladilnik. Z dodatnim ventilatorjem skupaj približno dobre 50eur dobiš top performance ter silent cooler, ki se kosa z najdražjimi coolerji idino kar rabiš je še dve taki kovinski štangici da ga lahko pritrdiš kot je original jaz sem uporabil kar vezice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Filo ::

ja pri ekranih je asus prikazal da ima QC slab ko pes, dajajo ven 27 ips ekrane z tok backbleeda da joj. Tako da če delajo to na ekranih se ne bi čudil če je drugod isto.

vaščan ::

Jaz gledam nekako tko grafične zaupam msi, sapphire plate asus, asrock Rami kingston, corsair napajalnik seasonic

loveJDM ::

Kako smiselno je kupit AM1 plato z 5350 amdjem 4x2.05Ghz?Zraven bi vzel hyperx 4 ali pa 8Gb,ohišje pa komplet z napajalnikom 200W od LC-ja(37€)...To je dobrih 120€,HDD/SSD pa bom še videl potem naknadno.Uporaba:malo za splet,yt povečini,filmi,kakšna lažja igra(tolko da lahko cod2 dalje igramo :))...Skratka bo to ok nadomestek za prvo generacijo i3ke?Ker ta i3ka je čist zadosti za vse kar počnem pa ne vem če je 10%časa na 100%,tut v BF4 ne...

Samo to še me zanima,a je ok vzet to ohišje z 200W PSU,al je boljše da si od kakega kolega zrihtam kako navadno normalno ohišje pa dam noter LCja 550W,katerega že imam doma viška?

gddr85 ::

tole ne bo nič bolje za špile imo, tale am1 je bolj za kak htpc, lowend server ipd.
torej za nek upgrade/boost se ne splača, razen porabe, ki pa je konkretno manjša

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

loveJDM ::

Ja ja sej razumem,sej ni potrebe da bo bolje,želim si samo podoben performance...Pač jaz ne kupujem tega zato ker je oni postal premalo,ampak ker rabim še enega podobnega

gddr85 ::

lahko, al pa vzameš kak celeron 1820/40 (novejši 3900/20), per core performance bo precej boljši, večja poraba...pri 5350 imaš pa quad core, precej manjša poraba, pa bolj švoh single core

tt2 ::

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
Bi le vprašal, kakšna je razlika med prvim in drugim ramom? Tretji je pa kao najslabši, ampak se praktično ne opazi, ali?

gddr85 ::

to je vse isto
vzameš tistga, ki ti je lepši..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

fokz8 ::

Pozdravljeni.

Kateri bi bil najbolj "kvalitetn" 650W napajalnik do 40-45€?

hojnikb ::

"kvalitetn"

650W

40-45EUR?


pick one.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fokz8 ::

hojnikb je izjavil:

"kvalitetn"

650W

40-45EUR?


pick one.


z drugimi besedami...največ za ta denar ?

hojnikb ::

al bo treba vzet švohnejši kvaliteten napajalnik al pa crappy z več watti. Your pick.

Specsi konfiga ?
#brezpodpisa

roller2 ::

Moj skoraj 6 let star napajalnik bo spustu dušo. To je en tak cheap LC ki je bil zraven ohišja, zato bi zdaj rad enega bolj kvalitetnega.

Trenutno imam Athlon II X4 640 in Radeon 5770 in ne vem koliko wattov sploh rabim. To bi naj poganjal za par mescev, potem pa bom nabavu skylake i5 in eno grafično za 1080p in bo spet za ene 5 let mir :)

Najprej sem gledal 450W SuperFlower goldengreen Gold, ki pa je €25 dražji od
bronze XFX = €42,10
A bi ta bil vredu?
Ali pa bronze SuperFlower = €48,24
Je kaj razlike med tema dvema? Teh par evrov mi ni problem.
Ali sploh rabim ~450w? Mogoče katera druga trgovina? (pri nas, da ne dam €20 za poštnino)

Prosim za pomoč.

PredatorX ::

Oba sta dovolj.
In lahko tud kasneje narediš kakšen upgrade na i5 6500/ RX 470/480.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

450/500w mas preko glave..
#brezpodpisa

DarwiN ::

Ta XFX je jajc.. Nima niti dveh pcie kablov za napajanje grafične. Vzemi tega Flowerja 450W. Tudi cena je enaka kot v Nemčiji, torej odličen p/p za Slo trg.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

12bot34 ::

A bi na superflower lahko priklopil tudi kakšno 280x ali 970?

PredatorX ::

12bot34 je izjavil:

A bi na superflower lahko priklopil tudi kakšno 280x ali 970?


Pozna GTX 970 in 280X... zdej maš GTX 1060 ali RX 480.
Seveda, tudi GTX 1080 lahko daš gor.

12bot34 ::

A tako, hvala za informacijo. Pa tako da bo delalo brez kakih anomailij?

roller2 ::

DarwiN je izjavil:

Ta XFX je jajc.. Nima niti dveh pcie kablov za napajanje grafične. Vzemi tega Flowerja 450W. Tudi cena je enaka kot v Nemčiji, torej odličen p/p za Slo trg.


Ok, se pravi bronze SuperFlower.
Hvala vsem za hitre odgovore.

pixelzgaming ::

Kaj sestavit za autocat, rhino, maya, maxwell render (in podobne cpu heavy programe) in gaming nekje do 1k€? Lahko je kak eur preko.
Naročil bi iz mindfactory.
Razmišlal sem o kakšnem E3-1230v5 / i7 6700 + GTX 1070 + 16GB ram.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

PredatorX ::

12bot34 je izjavil:

A tako, hvala za informacijo. Pa tako da bo delalo brez kakih anomailij?



Poglej.
- Nekak za PC rabiš kvaliteten 450W napajalac.
Jst sm dal na 520W seasonic Bronze R9 390 OC in i5 4460. Stvar je v gamingu kazala 310-350W in pod max obremenitvijo (furmark + prime 95) okoli 415W+- ...
kakorkoli to je bronze napjalnik nekak z 82% učinkovitostjo je kazal 415W sperav je nekak realna porabnna sistema okoli 340W.

Dokler neboš navijal sistema ali uporabljal 2 gpujev ti bo nekak 450W skozi 12V vrh glave.

mat11 ::

Sedanji i7 950 , bi zamenjal za kaj hitrješega. Kaj kupiti? Rabil bi samo proc in plato, rame imam ddr3 16gb, ssd disk tudi.Tam nekje za okoli 400 evrov, če je ceneje še bolje. Rabim za video editing.
mat

mat11 ::

Še to ali lahko z to plato https://www.asus.com/Motherboards/H170M... uporabim svoj ram?
mat

Excavator ::

mat11 je izjavil:

Še to ali lahko z to plato https://www.asus.com/Motherboards/H170M... uporabim svoj ram?

Lahko.

mat11 ::

Vse bolj me mika 6700k ali 6700 koliko je v resnici razlika v hitrosti. Saj me K pride z primerno ploščo saj 100 evrov dražje. Rabim pa plato z priklopom za 5 diskov. Pa še to ali se mi sploh splača uporabljati moj(DDR3) ram ali raje malce potrpim in kupim DDR4. Mi lahko svetujete katero plato procesor in spomin za čim manj denarja pa da bo za naslednjih 5 let.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

Excavator ::

Razlika med tema je zeli minimalna, K vzami če boš overclockal(Predvidevam da ne)...
Zakaj bi uporabljal računalnik?
.

SuperVeloce ::

Razlike je v najboljsem primeru toliko, kot je razlike v clockih (v %). Odvisno kaj tocno je alternativa 6700k? Ce je to 6700, ima nizje clocke. Bo pa pri video editingu precejsna pohitritev napram prvi gen.

mat11 je izjavil:

Še to ali lahko z to plato https://www.asus.com/Motherboards/H170M... uporabim svoj ram?

Mogoce bi bilo dobro, da pogledas, ce so rami na 1,5V in ne na 1,65V.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Pozdravljeni,
da ne bom nove teme odpiral, bi vas kar tukaj vprašal. Dobil sem en dober deal. Gre se za i5 2500 za 60 eur. Saj je to vredu, kajne.

Trenutno imam pentium g2030, cheap 450w napajalnik, ASROCK h77m, 4gb rama ter gigabyte 750ti in brez ssdja . Imam občutek, da mi procesor bremza pri igrah.

Ne bi pa rad menjal celotne platforme. Saj se mi zdi da za tak denar ne bom dobil boljšega. Bom pa moral menjati napajalnik.
Bi se mi splačalo dokupiti še 4gb rama ter ssd? Mislil sem tudi, da bi kupil novo ohišje, saj je trenutno bolj švoh (npr. grafična ne sede lepo notri, pa velikokrat ohišje kar nenkrat začne vibrirati.

Torej kje bi se mi splačalo naročiti te komponente. Verjetno v tujini ne zaradi poštnine.

Kako je pa glede ramov? Se mi splača dokupiti nove? Pa glede nadgradnje. Se mi zdi brezveze menjati celotno platformo, ko za tak denar dobim že kar večji upgrade.
Torej zelo vesel bi bil kakšnih mnenj, kaj bi vi naredili v mojem primeru.

hojnikb ::

Gre se za i5 2500 za 60 eur. Saj je to vredu, kajne.

Grabi.. ZDAJ !

Kar se pa tiče nadgradenj... Začni nekje v tem vrstnem redu: procesorm, kvaliteten ~500W napajalc, ssd, grafična, ohišje

Vzami pa iz tujine in se magari zmeni s kom za deljenje poštnine
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
667 / 1133
»»