» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
651 / 1133
»»

invisuu ::

Torej moram placati z bank transfer? Ne morem niti transakcije naredit iz kartice? Vsekakoe hvala za odgovore :)

DarwiN ::

Ne. Mislim, da je transfer edina opcija.. Nimaš spletne banke?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

invisuu ::

Imam ja, samo tisto ni bank transfer, tisto je transfer iz kartice. Ce lahko to naredim pol itak zakon. Bank transfer je prav preko banke, ko moras osebno tja.

amacar ::

Isto je, kot da bi položnico plačal. Pač običajno nakazilo prek SEPA.

invisuu ::

Ok, izbral sem placila v tujino. Namen placila je verwendungszweck, predpostavljam? Kaj pa dolocitev placila stroskov, izberem sha, our ali ben? To so stroski z nakazilom, kolikor razumem.

Aston_11 ::

Kaj spodnja toshiba je v redu disk ali ima kakšne muhe? Rabim samo za arhiv.

http://www.edigital.si/notranji-trdi-di...

invisuu ::

invisuu je izjavil:

Ok, izbral sem placila v tujino. Namen placila je verwendungszweck, predpostavljam? Kaj pa dolocitev placila stroskov, izberem sha, our ali ben? To so stroski z nakazilom, kolikor razumem.


V bistvu je mozno placilo samo s "placilom v tujino" in opcijo SHA - deljeni stroski. Kar pomeni, da jim bo banka trgala stroske nakazila od zneska, oni pa bodo videli manj denarja kot je na racunu. Najbrz moram dodati k skupni vrednosti - ampak koliko? Nimam pojma kaksni so ti stroski njihove banke.

DarwiN ::

SHA je ok, saj vendar govorimo o par deset centih.. Nič ne rabiš doplačat k skupni vrednosti.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

invisuu je izjavil:

Ok, izbral sem placila v tujino. Namen placila je verwendungszweck, predpostavljam? Kaj pa dolocitev placila stroskov, izberem sha, our ali ben? To so stroski z nakazilom, kolikor razumem.


Ne rabiš plačila v tujino, navadno SEPA plačilo je to. Pač tisti SI56 pobrišeš in DE noter napišeš. Sem jaz enkrat dal plačilo v tujino, pa so me klicali iz banke da me bo to več stalo in da bo trajalo dlje, lahko pa plačam SEPA obrazec in bom plačal običajnih 35 centov provizije in takoj bo šlo skozi. In je šlo res, že večkrat.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

invisuu ::

Jaz sem komitent pri NKBM - nimam opcije SEPA. Imam UPN ali '"placilo v tujino", kjer MORAM izbrati deitev stroskov. Preko UPN pa sploh ne gre placilo v tujino, napise mi da MORAM izbrati "placilo v tujino".

Darwin si ziher v to? Nekje sem zasledil, da so ti stroski lahko tudi do 15-25EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

AC_DC ::

Eu oz DE ni nobena tujina - to bi bilo nakazilo izven Eu območja, recimo v Somalijo.
https://www.nkbm.si/sepa

Uporabi upn način plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

invisuu ::

Poglej, bankanet mi ne dovoli nakazati z UPN izven Slovenije. Moram izbrati placilo v tujino.

AC_DC ::

https://www.nkbm.si/vsebina/11422/SEPA-...

Pod "tujina" tu mislijo države, naštete spodaj:
https://www.nkbm.si/sepa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

invisuu ::

Samo obrazec sam zazna preko IBANA, da skusam nakazati v DE in mi javi, da moram uporabiti "placilo v tujino" :/

DarwiN ::

Jaz za Nemčijo izberem plačilo v tujino, SHA (deljeni stroški) in je provizija 0.38€..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

invisuu ::

In si dobil potem vse? Nisi nic denarja dodajal k nakazilu za njihove stroske?

DarwiN ::

Seveda sem dobil, in nič dodajal. Tudi če je deljeno 50-50, za 38 centov ti nobeno podjetje ne bo težilo. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

invisuu ::

Pri MindFactory si to narocil? Sprasujem zato, ker ima vsaka banka drugacne stroske. Pa za kaksno vsoto si narocil?

Ful ti hvala za odgovore.

DarwiN ::

Nisem pri MF, sem pa pri številnih drugih DE podjetjih, in vedno je bil strošek 38 centov..

Preveč kompliciraš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

invisuu ::

Alright :)

invisuu ::

No, jaz sem danes nakazal denar. Papa 2200€. Upam, da dobim vse in ne bo tezav. Po moznosti se pred prazniki :p

lucky13 ::

Jaz sem nazadnje kupoval od MF pred novim letom. Vsa roba je bila na zalogi. Nakazal v ponedeljek zjutraj. V sredo ob 14:30 je bila roba že pri meni.

invisuu ::

V sredo je praznik pri nas. Ce bo v cetrtek bom pa zelo vesel. :)

invisuu ::

invisuu je izjavil:

V sredo je praznik pri nas. Ce bo v cetrtek bom pa zelo vesel. :)


Eh, ne morem več editirat, tako da bo treba double post naredit. Za bodoče bralce ali google search userje...naročilo preko mind factory, nakazilo preko nkbm bankanet, shared (SHA) opcija v resnici ne deli stroškov, ampak gre vse na stroške kupca. Zelo čudno. Jaz sem jim za ziher nakazal malo več denarja (1€ več) kot je bila cena in so dobili ves denar - s tem evrom več. Strošek transakcije je bil 0.38€. Nakazilo je bilo sprovedeno v enem dnevu.

jernejl ::

Pri SEPA plačilih znotraj EU je zmeraj možen samo SHA.
To pomeni, da vsak plača provizijo svoje banke (ti plačaš provizijo svoje banke za nakazilo - to je 38 centov pri NKBM, prejemnik pa morebitno provizijo svoje banke ob prejemu nakazila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

invisuu ::

jernejl je izjavil:

Pri SEPA plačilih znotraj EU je zmeraj možen samo SHA.
To pomeni, da vsak plača provizijo svoje banke (ti plačaš provizijo svoje banke za nakazilo - to je 38 centov pri NKBM, prejemnik pa morebitno provizijo svoje banke ob prejemu nakazila).


Ja, glede te delitve stroskov nisem bil preprican. No, nakazal sem jim nekaj cez en evro vec in so mi javili, da so prejeli ves denar, tako da predpostavljam da oni stroskov z nakazilom niso imeli.

4ever ::

Živjo! Mene pa zanima kakšen ram moran kupiti za matično asrock g41c-gs. Rabil bi 8gb ddr3. Najraje pa bi kupoval v bigbangu, da ne rabim plačevati poštnine. Na spletni strani od matične piše : Supports DDR3 1333(OC)/1066/800 non-ECC, un-buffered memory. ***In order to maximize the system memory, please install 4GB memory module with 16 cells or 2GB memory modules with at least 8 cells. Kaj pomeni 16 cells? Hvala.
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

hojnikb ::

pozabi na nove rame , ker nebojo delal. bo ttreba it na bolho
#brezpodpisa

4ever ::

Kaj pa naj iščem na bolhi?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

hojnikb ::

4GB palčke z 8 ali 16 čipi gor.
#brezpodpisa

4ever ::

Ali mora biti 16 čipov na eni strani ali na obeh?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

hojnikb ::

na eni strani ziher nebo.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Zakaj nebi mogel novih kupit? Kolk jaz razumem, mora samo oba slota zapolnit z double-sided palčkami... Torej mora sprejet veliko večino 2x4Gb ramov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

novi rami majo dram čipe z večjo gostoto, ki jih te predpotopne plate ne zaznajo več.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Sej v Big Bangu nimajo novih ramov, ampak stare cheap refurbished zaloge najbrž. :)

Nevem, pol pa comp neseš v štacuno in jih prosiš za test na licu mesta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Nevem, pol pa comp neseš v štacuno in jih prosiš za test na licu mesta.


To je najboljša opcija.
#brezpodpisa

IcyFox ::

Pozdrav, Imam I3 4170 procesor in me zanima, če se bi veliko poznalo, če ga zamnejam za I5 4460?

DarwiN ::

IcyFox je izjavil:

Pozdrav, Imam I3 4170 procesor in me zanima, če se bi veliko poznalo, če ga zamnejam za I5 4460?

V igrah zaenkrat ne veliko.. Par fps-jev v povprečju. V single core opravilih je pa 4460 še celo počasnejši (3.7Ghz proti 3.4Ghz).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

dokler ne boš povedal katere igre igraš, kater grafiko maš in na kakšni resoluciji igraš, nebo pametnega odgovora
#brezpodpisa

IcyFox ::

Igram predvsem Tripple A igre (GTA, Quantum Break, Far Cry Primal ipd.). Imam R9 280x 3GB model, igram pa na 1080p z 60hz monitorjem

hojnikb ::

z amd grafo zna bit kr profit če upgrejdaš na i5
#brezpodpisa

IcyFox ::

Torej se splača menjat?

DarwiN ::

Tukaj imaš par benchmarkov I3 vs I5 z 280X grafo... 3-5fps-jev razlike. Pač odvisno od igre.. Oziroma pri tebi bo še kak fps manj, saj bi prešel iz najhitrejšega I3 na enega najpočnajših I5.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

IcyFox ::

so pa 4 jedra proti 2 (čeprav je hyperthreading)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

DarwiN ::

Hudič je, ker boš tega I3 težko prodal... Ali kaj misliš z njim? Na bolhi še 50€ težko dobiš za I3.. Niso cenjeni in ni povpraševanja..

Medtem pa boš dal 160 za 4460tko..

Mogoče se ti splača rabljene pogledat. Cpu je namreč podobno kot ram, rabljen praktično enak novemu, ker so zadeve nepokvarljive, a ne..

Tega mogoče dobiš za podobno vsoto kot 4460 v trgovini. Probat ni greh.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

IcyFox ::

Kako dolgo pa mislite, da bo I3 še lahko zdržal z Triple A titli? Nisem nek graphics whore, želim samo da teče tekoče

zahec ::



Kakšen komentar?
Rad bi, da mi dela tekoče Rocket League na TV 108 cm diagonala na high.. a gre tole skoz tudi z 2gb grafo?:D lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zahec ()

DarwiN ::

Seveda je 2Gb dovolj.. Ampak raje vzameš GTX 950 za 143EUR.. Ima boljši p/p.

In če boš zdaj takoj naročil, dodaj tukaj SSD v akcijski ceni... Tudi 4690k je v akciji za 176EUR, ampak brez hladilnika.. Dodaš Arctic Alpine 11 Plus in je zmaga proti 4460. In če dodaš še ~30EUR, dobiš pa že novega Skylake 6500 in te DDR4 rame v akciji. :)

@kotnikvid57: Potem pa počakaj, a ne. Dokler igre delajo, vse štima. Ko se pa enkrat zalomi...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MadMicka ::

Katero konfiguracijo za PC priporočate, da bi Doom 4 delal na optimum, se pravi konkretno bolje kot minimum in malo slabše kot maksimum :)

Pa kateri monitor za zraven?

gddr85 ::

kateri monitor si želiš, resolucija, velikost, budget??
budget za pc?
««
651 / 1133
»»