» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
645 / 1131
»»

DarwiN ::

Jap, sej je rekel, da nima zgornje meje in omenil številko 800.. Smo tu nekje. V monitor se splača investirat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mato989 ::

Ja razumem da se splača investirat, samo 700€ za monitor mi je vseeno mičkeno too much, da bi bil brezposeln da bi mel cajt pol nažigat igrce cele dneve bi še reko :P

Si mi pa dal dobro idejo, za nek monitor cca. 250€ pa bi blo res smiselno preverit, eno odlično 24tko recimo.... priporoča kdo kaj?

gddr85 ::

od della imaš u2414h, cenejši p2414h 1080p, dražji u2515h 1440p
lahko pa pogledaš kaj ima še asus, acer v tem rangu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

za gaming si umisli rajše kak 144hz monitor.
#brezpodpisa

Mato989 ::

V čem je fora recimo da ima tale DEll 8MS tale AOC pa samo 1MS odzivni čas?

https://www.bigbang.si/monitorji/u2412m...

vs

https://www.bigbang.si/monitorji/g2460f...

hojnikb ::

različne matrike
#brezpodpisa

Shkorc ::

hojnikb je izjavil:

za gaming si umisli rajše kak 144hz monitor.


Kak konkreten predlog?

DarwiN ::

Mato, prehod iz 22" na 24" je neumnost.

Edigital ima trenutno akcijo Samsung S32D850T za 479 + brezplačna dostava. Tole si privošči res. Ne bo ti žal do konca življenja. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Wazzock ::

Shkorc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za gaming si umisli rajše kak 144hz monitor.


Kak konkreten predlog?


Kok je budget?

Creme de la Creme

Creme de la Creme old model

Bolj budget

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

Mato, prehod iz 22" na 24" je neumnost.

Edigital ima trenutno akcijo Samsung S32D850T za 479 + brezplačna dostava. Tole si privošči res. Ne bo ti žal do konca življenja. ;)


Razumem, samo ko pomislim da sem dal za kišto 650€ (cca.) in za LCD skor 500€ mi je malo tak, saj valda razumem to kar ste rekli da LCD gledamo, kište ne vidimo, samo ne vem, malo mi je tak 450 al pa 500€ kaj šele več kot za trenutno kišto, dat za LCD...

Mogoče pa bi res lahko kaj takega. Pač dejstvo je da dokupim še 4GB RAM-a pa grafo bom tudi moral potuhtat toel GTX 970 kot kaže...

DarwiN ::

Boljše plačat 479 za neko konkretno zadevo kot 280 za nek jajc, kjer sploh ne boš opazil razlike napram obstoječemu monitorju, a ne? Pridobiš večji zaslon, več delovne površine, višjo resolucijo. Tak monitor drži ceno. Podobno kot bi denar vložil v zlato. :)

Ampak se zmigaj, če imaš namen, ker vprašanje kdaj bo cena poskočila.

Grafično in rame pa naročiš iz Nemčije in privarčuješ ~50 EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

ja, tale samsung je kr dober deal imo, če imaš res tak budget, potem vzemi še tega zraven ;), pa magar vzameš r9 390 namest gtx970 za 1440p, imo se bolje odreže

DarwiN ::

MindFactory ima ravno danes v akciji HIS Radeon R9 390 IceQ X2 OC za 299€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

B-Stard ::

Lih uješ še 2 kosa zdele, hvala

Mato989 ::

Ok sem naročo LCD, si me prepričal, edino kaj, za grafo pa bom moral padet ven, ker nimam na kartici dovolj keša da plačam Mindfactoryu kakorkoli.... mam gotovino doma :P

Samo tole bo 81cm, Diagonale, to je 20cm manj od TVja :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

OvCa77 ::

Mato989 je izjavil:

Ok sem naročo LCD, si me prepričal, edino kaj, za grafo pa bom moral padet ven, ker nimam na kartici dovolj keša da plačam Mindfactoryu kakorkoli.... mam gotovino doma :P

Samo tole bo 81cm, Diagonale, to je 20cm manj od TVja :P

Sej na mindfactory plačaš z nakazilom. Lahko naročiš zdej in greš jutr plačat
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mato989 ::

OvCa77 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ok sem naročo LCD, si me prepričal, edino kaj, za grafo pa bom moral padet ven, ker nimam na kartici dovolj keša da plačam Mindfactoryu kakorkoli.... mam gotovino doma :P

Samo tole bo 81cm, Diagonale, to je 20cm manj od TVja :P

Sej na mindfactory plačaš z nakazilom. Lahko naročiš zdej in greš jutr plačat


A s paypalom ne morš? Odkar mam paypal, odkrito rečeno več nobenega internetnega nakupa ne opravim brez paypal plačila, razen mimovrste ipd, kjer imam plačilo po povzetju, enostavno mi je muka plačat na banki :P

OvCa77 ::

Mato989 je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ok sem naročo LCD, si me prepričal, edino kaj, za grafo pa bom moral padet ven, ker nimam na kartici dovolj keša da plačam Mindfactoryu kakorkoli.... mam gotovino doma :P

Samo tole bo 81cm, Diagonale, to je 20cm manj od TVja :P

Sej na mindfactory plačaš z nakazilom. Lahko naročiš zdej in greš jutr plačat


A s paypalom ne morš? Odkar mam paypal, odkrito rečeno več nobenega internetnega nakupa ne opravim brez paypal plačila, razen mimovrste ipd, kjer imam plačilo po povzetju, enostavno mi je muka plačat na banki :P

žal res, tudi jaz pa drugje tudi plačujem s paypalom ali kartico, tudi na mimovrstah, ker je prvič bolj poceni in še meni bolj enostavno.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

DarwiN ::

Nisem prodajalec :D. No, sej bo Mato poročal in boste videli, da sem mu dobro prodal. :)

Če se ne motim, imajo pri MindFactory paypal samo za domači nemški trg. Plačaš prek e-banke in rešeno..Ali pač skočiš na banko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

DarwiN je izjavil:

Če se ne motim, imajo pri MindFactory paypal samo za domači nemški trg. Plačaš prek e-banke in rešeno..Ali pač skočiš na banko.


Drži.

Poleg tega ti za plačilo s kreditno kartico ali s paypalom zaračunajo neke 3 procente extra na končno ceno. UPN je čisto simpl varjanta in še najbolj ugodna (tudi ceneje kot odkupnina).


Da bodo pa iz nemčije pošiljali za jurja robe z odkupnino pa kar pozabi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Shkorc ::

DarwiN je izjavil:

MindFactory ima ravno danes v akciji HIS Radeon R9 390 IceQ X2 OC za 299€.


Kako se ta HIS primerja z ostalimi modeli R9 390? Nista MSI in Saphire nekak bolj popularna?

D3m0r4l1z3d ::

važno da ima triple slot triple vent sistem hlajenja, pa bo OK
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Shkorc ::

Sorry, ne razumem najbolj. To so potem kartice od Saphire, PowerColor...?

gddr85 ::

ni treba razumet, ker mal pretirava oz. trola ;), od sapphire zna bit med boljšimi, al pa ena asus, msi..

Shkorc ::

Potem tale HIS ni vreden nakupa za 299?

gddr85 ::

PredatorX ::

Ni slaba za 300€. Ampak, a se ti res mudi z nakupom... nekako 3 mesece do Polaris 14nm GPujev z novo arhitekturo.

Shkorc ::

Hvala obema za pomoč. Verjetno bom res počakal, da vidmo kaj pride ven.

Samo je težko, ko te zagrabi želja po nadgradnji hehe. Sem imel že vsaj 3x različne graf. kartice v košarici, pa zmeraj cincal pred zaključkom nakupa >:D

Joze_K ::

PredatorX je izjavil:

Ni slaba za 300€. Ampak, a se ti res mudi z nakupom... nekako 3 mesece do Polaris 14nm GPujev z novo arhitekturo.


ok, daj naj nekdo pove,,, a bo čez tri mesece zunaj grafa, ki bo za 300€ (če ti je npr. to budžet) res toliko boljša po izidu Polarisa?

ali bodo te nove grafe bolj pri 500€?

PredatorX ::

Joze_K je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Ni slaba za 300€. Ampak, a se ti res mudi z nakupom... nekako 3 mesece do Polaris 14nm GPujev z novo arhitekturo.


ok, daj naj nekdo pove,,, a bo čez tri mesece zunaj grafa, ki bo za 300€ (če ti je npr. to budžet) res toliko boljša po izidu Polarisa?

ali bodo te nove grafe bolj pri 500€?


Nebo veliko "hitrejša"... bo imela pa kar nekaj dobri bonbončkov.
Že to, da ciljajo na 2,5x P/W ti dovolj pove in game recoding 60FPS @4K.
http://wccftech.com/amd-polaris-10-gpu-...

Itak, da se splača počakat, pa tudi AMD je omenil da bodote kartice namenjene za P/P in P/W.

m0LN4r ::

ok, daj naj nekdo pove,,, a bo čez tri mesece zunaj grafa, ki bo za 300€ (če ti je npr. to budžet) res toliko boljša po izidu Polarisa?

Troll novice govoijo o 1.5x niku pri Pascalu/plarisu
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

presad123 ::

Ojla, kaj pravite na naslednji build za plug and play gaming computer, budget imam 1,500EUR. Navijal ne bom, ker ne znam, tako, da me zanima samo kišta da priklopim in igram.
i7 pa za to, ker bom ob igricah sočasno delal še druge stvari na PC, in se mi zdi, da malo več procesorja ne škodi.
Zadevo bomo naročili preko Mlacoma...prosim za mnenja in nasvete. Hvala.
[url=http://postimg.org/image/pr3t3p1g7/][im...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: presad123 ()

Joze_K ::

m0LN4r je izjavil:

ok, daj naj nekdo pove,,, a bo čez tri mesece zunaj grafa, ki bo za 300€ (če ti je npr. to budžet) res toliko boljša po izidu Polarisa?

Troll novice govoijo o 1.5x niku pri Pascalu/plarisu


ok, daj mi tole prosim prevedi - 1,5x povečanje zmogljivosti / pri isti ceni?

presad123 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: presad123 ()

presad123 ::

Ojla, kaj pravite na naslednji build za plug and play gaming computer, budget imam 1,500EUR. Navijal ne bom, ker ne znam, tako, da me zanima samo kišta da priklopim in igram.
i7 pa za to, ker bom ob igricah sočasno delal še druge stvari na PC, in se mi zdi, da malo več procesorja ne škodi.
Zadevo bomo naročili preko Mlacoma...prosim za mnenja in nasvete. Hvala.

http://postimg.org/image/pr3t3p1g7/

user-pass ::

Manjka ti SSD.

Wazzock ::

presad123 je izjavil:

Ojla, kaj pravite na naslednji build za plug and play gaming computer, budget imam 1,500EUR. Navijal ne bom, ker ne znam, tako, da me zanima samo kišta da priklopim in igram.
i7 pa za to, ker bom ob igricah sočasno delal še druge stvari na PC, in se mi zdi, da malo več procesorja ne škodi.
Zadevo bomo naročili preko Mlacoma...prosim za mnenja in nasvete. Hvala.

http://postimg.org/image/pr3t3p1g7/


Rajši vzemi gtx970, sploh če imaš 1080p monitor.

neverjetni99 ::

Wazzock je izjavil:

presad123 je izjavil:

Ojla, kaj pravite na naslednji build za plug and play gaming computer, budget imam 1,500EUR. Navijal ne bom, ker ne znam, tako, da me zanima samo kišta da priklopim in igram.
i7 pa za to, ker bom ob igricah sočasno delal še druge stvari na PC, in se mi zdi, da malo več procesorja ne škodi.
Zadevo bomo naročili preko Mlacoma...prosim za mnenja in nasvete. Hvala.

http://postimg.org/image/pr3t3p1g7/


Rajši vzemi gtx970, sploh če imaš 1080p monitor.


Spet kmečka logika, kaj zaj če ma 1080p monitor zato bi mogo vzet 970? sam sem uporabljal 980 ti na 1080p in se je tudi zgodlo da so bli fps dropi pod 60fps.. Drugače pa si že slišal za future proof? Boljši dobro grafično kupit in imaš dalj časa mir.

user-pass je izjavil:

Manjka ti SSD.


ima doma ssd in hdd

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

a res ne moreš na mindfactory, ker na Mlacom boš čist preveč zapravil
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

luuxiii ::

na mindfactory-ju so skor vse samsungove izdelke umaknal :|?

Wazzock ::

neverjetni99 je izjavil:

Wazzock je izjavil:

presad123 je izjavil:

Ojla, kaj pravite na naslednji build za plug and play gaming computer, budget imam 1,500EUR. Navijal ne bom, ker ne znam, tako, da me zanima samo kišta da priklopim in igram.
i7 pa za to, ker bom ob igricah sočasno delal še druge stvari na PC, in se mi zdi, da malo več procesorja ne škodi.
Zadevo bomo naročili preko Mlacoma...prosim za mnenja in nasvete. Hvala.

http://postimg.org/image/pr3t3p1g7/


Rajši vzemi gtx970, sploh če imaš 1080p monitor.


Spet kmečka logika, kaj zaj če ma 1080p monitor zato bi mogo vzet 970? sam sem uporabljal 980 ti na 1080p in se je tudi zgodlo da so bli fps dropi pod 60fps.. Drugače pa si že slišal za future proof? Boljši dobro grafično kupit in imaš dalj časa mir.

user-pass je izjavil:

Manjka ti SSD.


ima doma ssd in hdd


Bolj smotrn nakup je gtx 970 za 1080p. Z Gtx 980 ne pridobiš bog ve kaj performenca je pa kar precej dražja. Če nisi maniak na ultra settingse, zadostuje za dolgo obdobje uporabe. Z gtx980 se to obdobje ne poveča za pretirano, če sploh se. Brez problema si lahko tudi gtx980 umisli, jaz sem mu podal samo moje mnenje. Če ti temu praviš kmečka logika še toliko bolje.

Gamby ::

Pozdravljeni
Pred cca 5 leti sem točno tukaj na tem forumu prosil za pomoč pri sestavi računalnika dobil nekaj idej in zadeva je laufala nemoteno.
Moj stari računalnik:
Matična Asus P8P67 PRO
Procesor Intel Core i5 2500 k
Ram G.Skill PC3-12800 Rip Jaws x kit 4 gb
Ohišje XIGMATEK UTGARD Mesh
Napajalnik LC POWER LC6650GP 3 Silent giant v2.3
Grafika: GTX 460 Direct CU 1GB
Trdi disk: Samsung 1 tb (nimam točnega naziva)
CD-RW: (nimam točnega naziva)
Računalnik sem kupil prek AGT čakal 1 mesec (nikoli več)

Za novi računalnik je budget 1000€, računalnik potrebujem predvsem za gaming,brskanje po netu,youtube, office.

Prosil bi za konkretne predloge kaj kupiti in kje! Najraje kupim v Sloveniji.
Hvala za komentarje
LP Gamby

PredatorX ::

Menjaj Grafično (pokačaj do polaris)
Menjaj PSU
DODAJ 1-2TB SSD
DODAJ SSD 256GB
Lahko še CPU coolerm, da boš malce navil proc če bo to le potrebno.

hojnikb ::

za 1000e budgeta nabaviš en proper cpu kuler (kaka noctua), boljši napajalc (kak kvaliteten 550W), ssd (500gb) in seveda grafično (kaka 980Ti).

Če se ti ne mudi, se splača počakat na polaris/pascal.
#brezpodpisa

gddr85 ::

če rabi za gaming in zdej potem rukne notr en dober psu, en ssd in eno 980/ti/390x za gaming, btw sploh ne piše kakšen gaming je to, 4k, fhd, 1440, low-ultra..če ne raje prišpara 500eur za en dober monitor

luxxx7 ::

Povejte mi, če bi zadoščal napajalnik Coolermaster B500 (500W) ali Gigabyte Hercules Pro 500W ali kakšen be Quiet 350W za tole sestavo:

CPU: AMD athlon x3 450 3.2Ghz
GPU: ATI Radeon 5750
Matična kartica: Asus M4A78LT-M
SSD: Crucial MX100 256GB
Ram: Kingston DDR3 4GB 1333 MHz

Preračunal sem, da je polna skupna moč pri polni obremenitvi okoli 250W... Imam prav?

SuperVeloce ::

Tole ne preseže niti 200W. Tudi bequiet 300-350w bo dosti.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

boon45 ::

Iščem sestavo(vključno z ekranom, miško,tipkovnico in wifi kartico) gaming računalnik za darilo za birmo (800-900)€. Ali se splača skylake ali haswell?
i7 5960X|Asus X99|2x980GTX STRIX|64GB Dominator Platinum|Bytecc BT-145
All watercooled

m0LN4r ::

boon45 je izjavil:

Iščem sestavo(vključno z ekranom, miško,tipkovnico in wifi kartico) gaming računalnik za darilo za birmo (800-900)EUR. Ali se splača skylake ali haswell?

Od 900EUR odstej za en FHD monitor, mis, tipkovnico, wifi kartico ene 150-200EUR, tako da ti ostane cirka v najslabsem primeru 600-700EUR za kompjuter. Za ta denar pa bos prinas dobil zelo slabo, razen ce narocis kaj na mindfactory.
Pr 600-700EUR bi se jaz potrudil malo prisparat na raznih bedarijah, kot so ohisje ipd.
120gb ssd 8gb rama, in eno 390, ter i5 bi se nekak dalo stisnit v tole.

Magari se lahko tudi izpusti, kako stvar saj bo za birmo dobil dnar (hehe) in si potem dokupi sam recimo SSD, ce si ga hoce. Vazn je, da bodo igre letele ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

xda develope ::

Zdravo!
Prijatelj kupuje gaming pc do 1400€.
Pogoji so da bo dobro deloval še nekaj let ter da je iz slovenije.
Lp
««
645 / 1131
»»