» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
566 / 1133
»»

m0LN4r ::

Investirati tistih par evrov za par let v skylake niti ni glupost, ker se boš nekega mogoče odločil da neboš več igral (prodaš grafo) in boš mel vsaj odlično integrirano za bodoče hevc vsebine pa kak starejši špil tudi za par let.
- Ravnotako, če boš vzel radeonko neboš imel pospeševanja gledanja ali snemanja, zato je skylake tudi dober, če boš v prihodnosti snemal gameplay z OBS recimo, ki ima sedaj že support za h.264 decoder, pozneje pa še h.265, ki ga trenutno brez muk premore le skylake integrirana.

No... to je iz moje strani, ti veš kaj in kako boš v prihodnosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

issak je izjavil:

youPlonker je izjavil:

Mogoče se da v budget 600 eur celo stisniti Xeona, če vzame cenejši napajalnik in cenejšo matično. R9 280X bo vsekakor precej bolje letela z močnejšim procesorjem. Igre (npr. GTA 5) pa tudi že konkretno profitirajo od večnitnosti.




lc-power... jao.
Super flower golden green 550W, kot že omenjeno zgoraj. Teh 20€ ekstra bo že preživel, dobiš pa bolj kvaliteten napajalnik.

aqprox APP500PS 22A+20A za 21eur namesto super flower(45A) in bo se en dodaten 128G SSD

Mastadon ::

m0LN4r je izjavil:

Investirati tistih par evrov za par let v skylake niti ni glupost, ker se boš nekega mogoče odločil da neboš več igral (prodaš grafo) in boš mel vsaj odlično integrirano za bodoče hevc vsebine pa kak starejši špil tudi za par let.
- Ravnotako, če boš vzel radeonko neboš imel pospeševanja gledanja ali snemanja, zato je skylake tudi dober, če boš v prihodnosti snemal gameplay z OBS recimo, ki ima sedaj že support za h.264 decoder, pozneje pa še h.265, ki ga trenutno brez muk premore le skylake integrirana.

No... to je iz moje strani, ti veš kaj in kako boš v prihodnosti.


Se pravi ti bi vzel Skylake I5? Jaz nisem težki gamer, včasih ko pridem zvečer domov, igram kako urco alI pa dve WOW. Ampak glede na to da delam nadgradnjo za več let bom vzel ta najboljšo grafo in sprobal tudi kake novejše igre. I5 in dotično radeonko sem pa vzel zato ker dosti ljudi priporoča oz. pravi da je boljše investirati v boljšo grafo in raje i5 procesor, ker če nisi res hardcore gamer razlike niti ne opaziš.

m0LN4r ::

Preberi si za kaj skylake oz zakaj ne, pa pretehtaj sam. Jaz že imam hevc support na grafi lol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

ce ze kupujes novo, in za tvoj namen, pol rajsi 4460(namesto xeon) in 970(namesto 280x)
skylake ti v tvojem primeru nic ne prinese

mihastopar ::

Pomoč!

Kaj bi bilo boljše? Imam phenom 1055T in 5770 1GB grafiko. Dobil sem ponudbo za I5-2400 s Gt730 2GB grafiko.
Uporabljal se bo za world of tanks, the sims 4 in word,excel,....


i5 vs 1055t

5770 vs gt 730

Lahko tudi kombiniram, i5 in mojo grafiko.

trnvpeti ::

mihastopar je izjavil:

Pomoč!

Kaj bi bilo boljše? Imam phenom 1055T in 5770 1GB grafiko. Dobil sem ponudbo za I5-2400 s Gt730 2GB grafiko.
Uporabljal se bo za world of tanks, the sims 4 in word,excel,....


i5 vs 1055t

5770 vs gt 730

Lahko tudi kombiniram, i5 in mojo grafiko.

z vsemi omenjenemi ne bos nic kaj (veliko)pridobil
namesto 5770 glej za kaksnim gtx950+

youPlonker ::

trnvpeti je izjavil:

ce ze kupujes novo, in za tvoj namen, pol rajsi 4460(namesto xeon) in 970(namesto 280x)
skylake ti v tvojem primeru nic ne prinese


V budget 600 eur težko stisneš in 4460 in grafo ranga GTX 970 / R9 390.

DarwiN je izjavil:

youPlonker, v GTA V, kot tudi drugih igrah, ni absolutno nobene razlike med 4 in 8 nitmi.. V DX12 bo mogoče 10% razlike čez 5 let. :)

To je mogoče veljalo eno leto nazaj, danes ne več. Razlike so, niso epohalne (npr. takšna kot je razlika med stock i3 in navitim G3258), so pa.

Glede GTA 5:
a) Od aprila so igro popatchali, da lepše koristi 8 niti.
b) Gre bolj za tisto, kar Average FPS številke ne povejo. Boljši stability, manj micro stutteringa in boljši frame time. V tem videu lepo pove:



Sam veliko igram GTA Online in tam je igra hardwersko bolj zahtevna od single playerja, tako da sploh ne dvomim, da bi videl razliko če bi iz i5 presedlal na i7.
Ne trdim zdaj, da p/p ni zmagovalec Core i5 4460. Samo če veliko multitaskaš, imaš odprtih veliko procesov v ozadju ko nekaj špilaš ali igraš neke masivne MMOPRGje, je vredno premisliti o Xeon 1231v3. Ta stopnička stane +75 eur in IMHO je tega vredna.

Mrakw ::

Pozdrav

Imam ohišje pri katerem je napajalnik v spodnjem delu. Imam pa vprašanje. Kako ta napajalnik obrniti? da je ventilator spodaj ali vzgoraj?
Verjetno spodaj kaj ne? da zrak vlece od uspodaj.....

Ker sem na hitro pogledal google slike in sem zasledil na neki sliki da je bil ventilator tudi zgoraj... zato sprasujem :)

lp

issak ::

Mrakw je izjavil:

Pozdrav

Imam ohišje pri katerem je napajalnik v spodnjem delu. Imam pa vprašanje. Kako ta napajalnik obrniti? da je ventilator spodaj ali vzgoraj?
Verjetno spodaj kaj ne? da zrak vlece od uspodaj.....

Ker sem na hitro pogledal google slike in sem zasledil na neki sliki da je bil ventilator tudi zgoraj... zato sprasujem :)

lp


Ventilator spodaj, jasno, zato ima ohišje tudi na tleh luknje.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

trnvpeti ::

najbolje je,da je psu zgoraj, in vent zgoraj(z luknjo na ohisju)

pri psu spodaj (in se kaksni grafiki blizu zraven), je bolje da je vent dol

DarwiN ::

youPlonker je izjavil:


Glede GTA 5:
a) Od aprila so igro popatchali, da lepše koristi 8 niti.
b) Gre bolj za tisto, kar Average FPS številke ne povejo. Boljši stability, manj micro stutteringa in boljši frame time. V tem videu lepo pove:




Ta video samo še enkrat več potrjuje, da ni praktično nobene razlike med I5 in I7.. 6600k je počasnejši zaradi nižje frekvence.. Ko sta oba navita na 4.5Ghz, je pa rezultat v mejah napake. Micro stuttering in boljše nižji fps-je ima ta tip v glavi.
Pa treba vedet, da je ta test umetno prirejen, da odstrani GPU bottleneck preko hude grafične in nerealnih grafičnih nastavitev... Takšnih posnetkov imaš polno na youtubu, ampak niso merodajni, zgolj teoretični.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

INSIDE ::

Kako pa vi plačujete recimo, če naročite iz drugih držav, z mastercard, paypal ali kako drugače?

hojnikb ::

trr ali paypal
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

trnvpeti je izjavil:

issak je izjavil:

youPlonker je izjavil:

Mogoče se da v budget 600 eur celo stisniti Xeona, če vzame cenejši napajalnik in cenejšo matično. R9 280X bo vsekakor precej bolje letela z močnejšim procesorjem. Igre (npr. GTA 5) pa tudi že konkretno profitirajo od večnitnosti.




lc-power... jao.
Super flower golden green 550W, kot že omenjeno zgoraj. Teh 20€ ekstra bo že preživel, dobiš pa bolj kvaliteten napajalnik.

aqprox APP500PS 22A+20A za 21eur namesto super flower(45A) in bo se en dodaten 128G SSD

Japajade... napajalnik za 20eur? če mu ti daš osebno garancijo na vse komponente v računalniku...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

SuperVeloce ::

trnvpeti je izjavil:

najbolje je,da je psu zgoraj, in vent zgoraj(z luknjo na ohisju)

pri psu spodaj (in se kaksni grafiki blizu zraven), je bolje da je vent dol

Spet jih sekaš. Če imaš ohišje, kjer je lahko napajalnik montiran spodaj, je to vedno bolje. V večini primerov zajema svež zrak iz reže spodaj. Če je napajalnik zgoraj, pa verjetno ne boš imel luknje za zračenje, ker nihče nima takšnega designa (razen kakšen poseben itx design). Vent je takrat spodaj, da vsaj koristiš naravno dvigovanje zraka.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

trnvpeti ::

SuperVeloce je izjavil:


V večini primerov zajema svež zrak iz reže spodaj.

piha pa ven kje?

SuperVeloce je izjavil:

napajalnik za 20eur?

ce bi pa pisalo 50eur , bi bilo pa ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

Napajalnik za 20e je ok, če veš kaj je noter v točno tisti reviziji, ki jo kupiš in obstaja kak review za njega (ala johhnyguru).

Če ta pogoj ni izpolnjen, potem je pač težko priporočat. Pa naj stane 15E al pa 100
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Jasno je, kaj pri 20eur notri ne more biti, kar bi pač za varnost moralo biti...

piha pa ven kje?

Zadaj ven, kot vsi? Sem kaj zgrešil?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

 obicajno levo ti, jz pravim bolje desno

obicajno levo ti, jz pravim bolje desno

buneech ::

trnvpeti je izjavil:

 obicajno levo ti, jz pravim bolje desno

obicajno levo ti, jz pravim bolje desno


Tole si pa mal neproporcionalno dal grafično na levi strani. Če je napajalnik spodaj, je matična do vrha gor, s tem je tudi grafična dosti višje.
Razen kak mATX, ampak potem je na desni nižje.

m0LN4r ::

Mogoč če bi tekla marmelada bi bil problem, ampak za zrek ga nebo. Do grafe je najmanj toliko placa, kot je napajalnik debel zrak pa prihaja od spredaj notrt to je lukna 20x15 za luft, več kot za kopalniški ventilator fi100
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

trnvpeti ::

sej ni problema
desno je bolje
predvsem ce imas tudi kaksen (semi)pasive ala RM

issak ::

trnvpeti je izjavil:

 obicajno levo ti, jz pravim bolje desno

obicajno levo ti, jz pravim bolje desno



To je že vse lepo in prav, ampak ponavadi imajo ohišja le eno možnost montaže, in kot je rekel Mrakw:
Imam ohišje pri katerem je napajalnik v spodnjem delu.


tako ohišje že ima. V njegovem primeru je bolje da je ventilator obrnjen navzdol.

Sicer je pa taka slika proporcionalna le v mATX ali pokončnih mITX platah.
Najboljša rešitev je pa itak taka, da ima grafična svoj zrak iz strani, napajalnik svoj zrak od spodaj, diski, plata in cpu pa svoj zrak od spredaj:

Na stranici pa jasno luknje za zrak za grafično.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

trnvpeti ::

(semi)pasiven bi bilo bolje na prilozeni sliki, da bi bil spet gor

D3m0r4l1z3d ::

Issak, bi si upal 290x montirati tako
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

trnvpeti ::

 sedaj je taksna postavitev popularna

sedaj je taksna postavitev popularna

issak ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Issak, bi si upal 290x montirati tako


Zakaj pa ne?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

Zadeva laufa tudi kdo, brez problema:
 brez kompikacij

brez kompikacij



Zgoraj daš dualrad vodno...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

medus ::

kakšen sem vam zdi tale?

Intel Core i5-4440 3,1 GHz (Haswell) S1150 (vem da ni skylake ampak t0 na koncu nabije ceno v pm) 193 eur

ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX (noben presežek od matične, ma pa vse kar rabim) ~5o eur

2x Pomnilnik KINGSTON 8GB DDR3 1600 non-ECC CL11 KVR16N11/8 (rama hočem vsaj 16 gb) 85 eur

Samsung SH-224FB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn (en poceni pač tok da je) 15 eur

LC-POWER Office LC600H-12 V2.31 600W ATX napajalnik (eni ful kritizirajo lc power, men so še vsi delali, sem pa odprt za menjavo) 37 eur

AOC Value i2276Vwm 54,6cm (21,5") IPS LED LCD monitor (ips, full hd, če ve za kdo za kakega 4k ips za isto ceno rade volje vzamem) 133 eur

ohišje, licenco za win, 1 hdd in 1 500gb ssd že mam tako da tega ne bom menjal

grafične niti ne rabim

issak ::

medus je izjavil:

kakšen sem vam zdi tale?

Intel Core i5-4440 3,1 GHz (Haswell) S1150 (vem da ni skylake ampak t0 na koncu nabije ceno v pm) 193 eur

ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX (noben presežek od matične, ma pa vse kar rabim) ~5o eur

2x Pomnilnik KINGSTON 8GB DDR3 1600 non-ECC CL11 KVR16N11/8 (rama hočem vsaj 16 gb) 85 eur

Samsung SH-224FB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn (en poceni pač tok da je) 15 eur

LC-POWER Office LC600H-12 V2.31 600W ATX napajalnik (eni ful kritizirajo lc power, men so še vsi delali, sem pa odprt za menjavo) 37 eur

AOC Value i2276Vwm 54,6cm (21,5") IPS LED LCD monitor (ips, full hd, če ve za kdo za kakega 4k ips za isto ceno rade volje vzamem) 133 eur

ohišje, licenco za win, 1 hdd in 1 500gb ssd že mam tako da tega ne bom menjal

grafične niti ne rabim


i5-6500 raje (cena tvojega skylakea je nabita ker kupuješ pri dragih trgovinah) http://www.mindfactory.de/product_info.... Stane toliko kot tvoj 4440. Lahko pa i5-6400 (187€)
Plato dobiš enako poceni: http://www.mindfactory.de/product_info....
RAM
Napajalnik..Brez grafične ne rabiš 600W napajalnika (no, 500W, LC power malo W doda na škatlo kar tako), dovolj bo 300W, pa še to bo preveč samo za procesor. Vzemi XFX core 350W, ali pa Super Flower 350W.

Za 133€ ne boš dobil niti najcenejšega 4K monitorja... Tudi 1440p ne.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

ciao ::

a mi lahko svetujete pri sestavi kompa. Plata, procesor, ssd okrog 500gb in ram, za okrog 600e ob manjsi razliki performanca lahko tud pod 600e. ja pa na plati bi rabu en pci slot pa vsaj 6 sata.

SuperVeloce ::

Namen? 6 sata priključkov rabiš zakaj točno?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

dj_uro ::

6 je pa res standard zdaj...
Ni neka ekskluziva...
vw-klub.si

ciao ::

ja zdej mam ze 3 diske pa dvd pa ce ssd dodam mi ostane sam se 1 prklop

medus ::

issak je izjavil:

medus je izjavil:

kakšen sem vam zdi tale?

Intel Core i5-4440 3,1 GHz (Haswell) S1150 (vem da ni skylake ampak t0 na koncu nabije ceno v pm) 193 eur

ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX (noben presežek od matične, ma pa vse kar rabim) ~5o eur

2x Pomnilnik KINGSTON 8GB DDR3 1600 non-ECC CL11 KVR16N11/8 (rama hočem vsaj 16 gb) 85 eur

Samsung SH-224FB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn (en poceni pač tok da je) 15 eur

LC-POWER Office LC600H-12 V2.31 600W ATX napajalnik (eni ful kritizirajo lc power, men so še vsi delali, sem pa odprt za menjavo) 37 eur

AOC Value i2276Vwm 54,6cm (21,5") IPS LED LCD monitor (ips, full hd, če ve za kdo za kakega 4k ips za isto ceno rade volje vzamem) 133 eur

ohišje, licenco za win, 1 hdd in 1 500gb ssd že mam tako da tega ne bom menjal

grafične niti ne rabim


i5-6500 raje (cena tvojega skylakea je nabita ker kupuješ pri dragih trgovinah) http://www.mindfactory.de/product_info.... Stane toliko kot tvoj 4440. Lahko pa i5-6400 (187€)
Plato dobiš enako poceni: http://www.mindfactory.de/product_info....
RAM
Napajalnik..Brez grafične ne rabiš 600W napajalnika (no, 500W, LC power malo W doda na škatlo kar tako), dovolj bo 300W, pa še to bo preveč samo za procesor. Vzemi XFX core 350W, ali pa Super Flower 350W.

Za 133€ ne boš dobil niti najcenejšega 4K monitorja... Tudi 1440p ne.

hvala za odg, lahko pri tej nemški trgovini plačam na obroke, ker pri naši lahko :/

grafične trenutno ne bo, lahko pa da kasneje pride... sem mel drugače že cel kup lc powerjev in nikoli težav

tisto z monitorjem je bil pa hec.. za do ceno bo full hd in ips čisto ok

Cheetah ::

Se splača kupit fx 6300 za 70 eur manj kot i5 4460? Je velika razlika?

PredatorX ::

Nope. Jst bi vzel na tvojem kr skylake.

Razhn če dobiš rabljenega za 50-60€.

d4rkw1z4rd ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

navalite, dokler je še na voljo :)

dolenc ::

30eur ceneje kot nov, pa še brez garancije si, tko da tolk dober deal pa spet ni

Gabriel Arch ::

Meni bi pa zanimalo, če ima kdo izkušnje z:

http://www.mindfactory.de/product_info....
ali
http://www.mindfactory.de/product_info....

Predvsem me zanima, če je morda katera izmed njiju imela bolj pogoste reklamacije ali krajšo življenjsko dobo. Namreč nisem še gotov katero izmed teh dveh bi vzel, se pa nagibam bolj R9 390.

Lp!

D3m0r4l1z3d ::

ali 970 ali 390 je bolj težko odgovorit, ker vsaka ima svoje prednosti in slabosti, veliko je odvisno tudi katere igre misliš igrati največ in kakšen HW imaš, za podporo, ker 390 porabi kar veliko pa še večja kartica je in če že ta GPU, potem ti priporočam PCS+ verzijo od Powercolorja za 309 EUR http://www.mindfactory.de/product_info....
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

DarwiN ::

GTX 970 (povprečna ocena 4.7), R9 390 (res da manjši sample, ampak povprečna ocena pričakovano nižja == 4.3).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

vzami palitko 970 za 333e
#brezpodpisa

goiko ::

Mnenja, predlogi, izboljšave.
Budget je okoli 800€

hojnikb ::

palit 970
cenejse rame
superflower golden green 550w
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Rabim pomoc. Torej brat kupuje nov desktop PC. Obracam se na vas ker ste nekateri vec v koraku z casom kar se tice HW. Torej zelje in uporaba:
Naj bo gaming PC, graficna bi bilo superda podpira dx12,budget do 800€.ohisje ze ima, tako da tega ni treba steti zraven. Disk bo 1tb in ssd 256gb.ostalo pa ne vem...edino graficna bi bilo super da je od nvidie. Predlogi :)?

PredatorX ::

goiko je izjavil:

Mnenja, predlogi, izboljšave.
Budget je okoli 800EUR




trenutno je Seasonic G550W dost pocen ali pa superflower HX 550W/650W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

DarwiN ::

Jerry000 je izjavil:

Rabim pomoc. Torej brat kupuje nov desktop PC. Obracam se na vas ker ste nekateri vec v koraku z casom kar se tice HW. Torej zelje in uporaba:
Naj bo gaming PC, graficna bi bilo superda podpira dx12,budget do 800€.ohisje ze ima, tako da tega ni treba steti zraven. Disk bo 1tb in ssd 256gb.ostalo pa ne vem...edino graficna bi bilo super da je od nvidie. Predlogi :)?



There, klasična optimalna konfiguracija pod 800€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PredatorX ::

Ma kakšen chieftech. Raje R9 390 pa za 10e boljš napjalc kot pa tistle sranje. Sploh nevem zakaj bi trenutnio predlagal GTx 970, če je R9 390 hitrejša že pri 1080P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()
««
566 / 1133
»»