» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
432 / 1142
»»

FlyingBee ::

dejte se malo potrudit, no, lahko SSD na račun geforce 970 ven vržete ... sem pozabil omenit prej, da grafa naj bo 970, če se le da
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

a ne bi vzel raje xeon, če že kupuješ novo za cca 700eur, tud ena rabljena 280x bo laufala špile bp

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

dejte se malo potrudit, no, lahko SSD na račun geforce 970 ven vržete ... sem pozabil omenit prej, da grafa naj bo 970, če se le da

700€, kvalitetne komponente in 970gtx ne gre skupi.

Dvigni budget na ~900-1k€ pa se lahko začnemo pogovarjat o uravnovešenem sistemu z 970GTX
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

denis9 ::

če daš 85€ več lohk tole kupiš sam ohišje ni neki pa tut WD blue ni fajn met za primarni drive

drzni86 ::

Prosim, če mi sestavite eno konfiguracijo primerno mojim željam.

Želje:
- SSD in HDD
- brez grafične kartice (bom kupil rabljeno r9-280x)
- slovenska trgovina
- cena nekje okrog 550€ za komplet PC brez grafične kartice
- brez monitorja in ostale periferije

PC se bo uprabljal za vse od iger, programiranja do gledanja videov in poslušanja glasbe!

Hvala!

gddr85 ::

crucial 128gb, 1tb wd green, i5 4460, h97 m asus, 8gb crucial ballistix, bequiet l8 500w, kišta ipd. kar ostane keša
al pa kak amd fx 6/8

Mazstah ::

Prosim za nasvet pri nakupu gaming Pc-ja, v cenovnem rangu 1000€ do max 1200€. Edina zahteva je da je procesor i7 ter grafična od Nvidie in ne Radeon. Nasvet kje opraviti nakup je tudi dobrodošel, najraje pri kaki priznani trgovini, da ne komplicirajo ce gre kaj narobe (garancija pa to).
Hvala

gddr85 ::

pogledaš že sestavljen build do max 1200eur in nato se odločiš kje boš kupil slo oz. kak hardwareversand in al ga boš sestavil sam ali ne, za 5+ let boš ziher dober vsaj kar se tiče cpuja, grafe se pa itak prej menjujejo, če si kak hardcore gamer ipd., samo ne kupovat že sestavljene ala big bang ipd.

dottor ::

Ima kdo kej izkušenj z WD Green diski kot sekundarni disk? Ker mi je 500GB ratalo premalo sem gledal da bi še enega dodal. Recimo 1TB diski se vrtijo od 56+, 2TB diski od 86+ in 3TB od 113+. V oko mi je padelo tale:
http://www.mlacom.si/wd-wd30ezrx-3tb-7-...

Uporabljal bi ga za torrent mapo (serije, animeji), slike in steam/origin mapa. Recimo 10€ več pride WD RED (NAS serija). Trenuten 500GB disk (ki je razdeljen na C in D particijo) bi D particijo komplet skopiral na nov disk in C particijo povečal čez cel trenutni disk.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutK-73 ::

greeni so tihi in varčni pri porabi, za torrente so ravno prav.

dottor ::

Pa za steam/origin in nalaganje slik? Nebi ga rad prehitro "ubil"...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

ga že par let uporabljam za torrente in dela bp in tiho, ne vem kako bi ga lahko ubil, crkne ti lahko dans al pa čez 10 let

Mazstah ::

malo sem prebrskal po internetu a je tole vredu? klik
a je to smiseln nakup?
nekaj bi gotovo lahko prihranil še pri ohišju saj mi izgled mašine ne pomeni praktično nič :)
manjka pa še napajalnik
mnenja ?

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tu imaš pa preglej in premisli, sicer nimaš kaj (slika je stara par tednov):



Da se neboš preveč mučil. Tale konfig je bil za enega kolega. Lahko pa ga komot spraviš pod 1000EUR.

Zamenjaš proc z 1231v3,
daš not 8gb najcenejšga rama,
prilagodiš kapaciteto diskov in si tam na 850€.

Enako dobro kot tole za 1050 ali 850 :)
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

stiper7 ::

Pozdravljeni, kupujem nov računalnik. Uporabljal ga bom za gledanje HD filmov in serij, brskanje po spletu in vglavnem nezahtevna pisarniška dela. Iger definitivno nimam namena igrati. Računalnik bo priklopljen tudi na LCD TV. Zdaj nekega budget limita nimam, ne bi pretiraval in bi kupoval v okviru mojih potreb. Moja ocena je 300€ - 400€.

Preletel sem enih 30 strani te teme da sem prišel malo noter in si ustvaril sliko. Rad bi pa vedel kaj točno vzeti.

Odločil sem se intelov lga 1150 socket. Povdarek bi dal na kapaciteti diskov. Naj še omenim da navijati NE mislim.


CPU: pentium G3xxx box (katerega točno vzeti nimam pojma ker so mi vsi približno isti med sabo, morda 3240, 3250, 3420, 3258, 3450. Res nevem keri bi bil pravi.)

Matična: kakšna H81, ki ima hkrati HDMI in DVI izhod (za ekran in tv)

RAM: se odločam med 2X4 GB in 1x8 GB 1600mhz. Nekje sem bral da je bolje vzeti po 2 palčki. Znamka pa Crucial ali pa Corsair.

SSD: mx100 256 GB - najbolj logična odločitev. Disk za windows in programe.

HDD: WD GREEN ali BLUE 2TB. Disk bo namenjen hrambi utorrent datotek (filmi,...)

Napajalnik: xfx 450w, ali pa kakšen Corsair 430w. Nekaj od tega bo verjetno vredu. Kakšno ne preglasno zadevo predvsem.

Ohišje: bom vzel neko ko mi bo všeč z usb 3.0. Ali morda vzamem ohišje ki ima že zraven napajalnik?

To bi bilo to, upam da mi boste pomagali finalizirat zadevo.

hojnikb ::

Mazstah je izjavil:

malo sem prebrskal po internetu a je tole vredu? klik
a je to smiseln nakup?
nekaj bi gotovo lahko prihranil še pri ohišju saj mi izgled mašine ne pomeni praktično nič :)
manjka pa še napajalnik
mnenja ?

Ne.

xeon 1231v3 namesto i7
8gb najcenejšega rama
h97 plata namest z97 (ker nerabiš navijanja)
en cenejši kuler (kak mugen4)
dvdrw nerabiš
hdd je lahk navadn blue
mx100 256GB ssd
ohišje po želji (spet, ne pretiravat )
razliko pa v grafo (al 970 oz. 980, kar pade v budget)

aja, nabavi pri funtech.si oz tujina hardwareversend
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

@stiper7: Če se bo vzelo h81 (samo 2 slota za ram), potem vzami 1x8gb ploščico. Na hitrosti se ne pozna čisto nič (v tvojem primeru).

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

za tak simpl komp nerabiš 8GB rama. Najcenejša 4G palčka bo prek glave. Also, razmisli o kaki mITX varjanti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

stiper7 ::

Naj še omenim da sem razmišljal tudi v tej smeri, da bi čez določen čas nadgradil računalnik z kakšnim štirijedrnim procesorjem. In bi sedaj vzel kakšno boljšo matično ploščo. Zdaj sem gledal samo h81 in niti nevem kaj jemati v malo višjem rangu. Zdaj če bo čez nekaj časa sploh še aktualen 1150 socket, ali pa to ni smiselno in bo boljše vzeti komplet novo zadevo. Zaradi tega bi imel ravno 8gb rama da imam vse pošlihtano. Matične pa bi se vseeno držal kakšne microATX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stiper7 ()

gddr85 ::

H97m

hojnikb ::

stiper7 je izjavil:

Naj še omenim da sem razmišljal tudi v tej smeri, da bi čez določen čas nadgradil računalnik z kakšnim štirijedrnim procesorjem. In bi sedaj vzel kakšno boljšo matično ploščo. Zdaj sem gledal samo h81 in niti nevem kaj jemati v malo višjem rangu. Zdaj če bo čez nekaj časa sploh še aktualen 1150 socket, ali pa to ni smiselno in bo boljše vzeti komplet novo zadevo. Zaradi tega bi imel ravno 8gb rama da imam vse pošlihtano. Matične pa bi se vseeno držal kakšne microATX

Če misli stvar cel čas služit istemu namenu, je brezveze razmišlat o kakih nadgradnjah, ampak menjat čez 5-7 let, ko bo prešvoh.
#brezpodpisa

stiper7 ::

Kaj pa procesor, napajalnik... ?

hojnikb ::

procesor menjaš, ko je prešvoh (eg, nebo zmogel predvajat videa) napajalnik pa ko je zanič.

Samo v vednost; g3220 lahko strojno prebavi 4K video :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

stiper7 ::

Mislil sem katerega naj vzamem? :)

hojnikb ::

vzami g3220, napajalnik pa be quiet 300W
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Jaz bi vzel najcenešo plato z hdmi, G3220, 300W napajalnik, mx100, 4gb rama iz tujine
ostali dnar pa zagonu za subjektivne stvari (ohišje, tišina, majhnost), koliko pač budget dopušča.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

stiper7 ::

Ne bi bilo vredu če bi vzel pentiuma z 3,2ghz (nevem kateri je primeren, za tistega ko ne bo navijal), h97m plato (da kasneje po potrebi dam noter štirijedrni i5/i7) ki ima 4 slote za ram, in posledično vzamem 2x4gb rama? Glede napajalnika, pa naj ne bi bil xtx top zadeva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stiper7 ()

gddr85 ::

Ja lahko tud tako nardiš.

hojnikb ::

stiper7 je izjavil:

Ne bi bilo vredu če bi vzel pentiuma z 3,2ghz (nevem kateri je primeren, za tistega ko ne bo navijal), h97m plato (da kasneje po potrebi dam noter štirijedrni i5/i7) ki ima 4 slote za ram, in posledično vzamem 2x4gb rama? Glede napajalnika, pa naj ne bi bil xtx top zadeva?

brezveze. Ko ti bo tale sistem premal za dani namen (video/net) bo minil že tolk časa, da se druga kot komplet menjat vse nebo splačal.

Glede napajalnika, pa naj ne bi bil xtx top zadeva?

Je. Ampak za tak sistem je že be quiet 300W totaln overkill (ki je pa tudi kvalitetna znamka).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

stiper7 ::

Torej, to bi bilo ok?



+random ohišje

Edino pri SSD nevem v čem je štos, zaj sta na voljo dva podobna. En MLC in en brez. Cena približno ista. Zakaj se gre tu?

SuperVeloce ::

Vsi so "MLC". Drugi dobavitelj popolnoma istega modela.

Mazstah ::

ok sestavil pri funtech sledeče
Procesor Intel Core i7 4770 BOX, Haswell
ASRock H97 Anniversary, Intel H97 Mainboard - S1150
Team Group Elite Series DDR3-1600, CL11 - 16 GB Kit
Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE
SSD disk Crucial MX100 2,5 SATA 6G - 256 GB
EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2.0, 4096 MB DDR5

končna cena je brez ohišja, napajalnika in proc hladilnika 1.080,80 €
cena je verjetno toliko višja ker je i7 proc in pa 16gb rama
menja so dobrodošla

hojnikb ::

ja, ne meč stran dnarja in vzam xeon 1231v3, ker je i7 brez integrirane grafe, sicer pa isto hiter.
16GB rama nerabiš, bo 8GB dovolj.
xfx 550W napajalnik bo vrh glave. Ohišje po želji...
Razliko lahko rukneš v kako vodno tipa h110/h100i
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jure3000 ::

Procesor: 4770 je že leto star, če rabiš i7 raje vzami novega malenkost dražjega 4790K. Al pa kakšnega i5 / xeona.
Rami imajo pri 1600 MHz običajno CL9 - tvoji majo CL11, kar je slabše...
SSD je vredu.
Grafične pa so najpopularnejše od MSI, ASUS in Gigabyte, v enem postu sem že napisal kake so (malenkostne) razlike. Evga pa moreš sam pogooglat, mislim da je malo cenejša varianta.

hojnikb ::

Rami imajo pri 1600 MHz običajno CL9 - tvoji majo CL11, kar je slabše...

razlike je točno nič v igrah..
#brezpodpisa

jure3000 ::

hojnikb je izjavil:

Rami imajo pri 1600 MHz običajno CL9 - tvoji majo CL11, kar je slabše...

razlike je točno nič v igrah..

Pri vsem kar uporablja ram, se pozna (ca 10-15%). Pri igrah bi se najbrž malo poznalo pri nalaganju (ko se igra naloži v ram). Če je mišljeno za igre, bi raje vzel 8Gb c9, če pa še čemu drugemu, pa se bo c9 še tolko bolj poznalo.

hojnikb ::

Pri vsem kar uporablja ram, se pozna (ca 10-15%)

gonna need proof for that.
#brezpodpisa

jure3000 ::

hojnikb je izjavil:

Pri vsem kar uporablja ram, se pozna (ca 10-15%)

gonna need proof for that.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/i...
Tako navaja Best solution post.

SuperVeloce ::

Povsem brezvezen podatek, brez vsakršnih testov česarkoli. V igrah se pozna tako malo, da ni omembe vredno. Če je seveda cena bolj ali manj ista, se vzame cl9.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

#brezpodpisa

jure3000 ::

Še vedno sem mnenja, da je c9 boljša izbira, ampak če se lovi budget, z c11 očitno nebo bistvene (negativne) razlike.
v povzetku tega testa je navedeno:
When discussing memory kits, there is often little difference in our testing when comparing different Command Rate numbers - the only issues ever came along with DDR3-1333 C9 and DDR3-1600 C11, which we already suggested are best avoided.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jure3000 ()

hojnikb ::

če je razlike evro ali dva, se vzame cl9, sicer je pa brezveze sploh to gledat.
Sicer pa ja, če dlakocepimo... Bi kak kit z 3000Mhz bil še boljša izbira :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mazstah ::

ok v 3je gre rado
Intel Core i7-4790K 4,0 GHz (Devils Canyon) S1150 - tray ali pa Procesor Intel Xeon E3-1231 v3
ASRock H97 Anniversary, Intel H97 Mainboard - S1150
RAM Crucial BX Sport DDR3 16GB Kit (2x8) 1600MHz CL9
Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE
SSD disk Crucial MX100 2,5 SATA 6G - 256 GB
Grafična kartica ASUS GTX 970 OC, 4GB GDDR5, STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Napajalnik LC 550W LC5550, 120mm FAN, ROHS ---bo dovolj 550 ?
eno ohišje po izbiri pač
ter kateri hladilnik za proc, nekdo je predlagal Mugen 4 ?

to je še vedno v budgetu 1200€
vodnega hlajenja nočem sem ga imel na predprejšnjem pcju in mi ni bilo ok
xeon je cenjši od i7 za 76€ za to mi ni težko dati teh par €
16gb rama sedaj ne rabim, kaj pa čez 1 ali 2 leti ?

MStrix ::

Veliko več je aplikacij in iger, pri katerih boš dejansko imel korist z večjo kapaciteto RAM-a že danes, čez kakšno leto pa definitivno, moje osebno mnenje GO FOR 16GB in definitivno zamenjaj napajalnik LC is Cra...

Seveda če pa ne delaš z grafiko, in ne igraš zahtevnejših iger potem bo tudi 8GB dovolj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MStrix ()

m0LN4r ::

Če hočeš ultimativno tišino potem xeon+macho pcgh in asus strix 970 in ohišje z tihim ventilatorjem. Neboš vedel, da je zadeva prižgana.
Če se odločiš za 4790K vzami najcenejšo Z97plato. Razlika v ceni plate bi mogla biti okoli 10EUR.
Drugače je to to. Ja.

Zdaj pa samo od tebe odvisno kako se odločiš.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MStrix ::

NZXT H440, so zelo tiha otišja,tudi zelo lepa in kar ugodna. Preveri, mogoče ti bo cool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MStrix ()

m0LN4r ::

Načeloma, bo bilokatero ohišje v tem primeru kul, samo da ima tihe vente.
Relativno Cheap ohišje + 2x12cm tih vent te pride polovico manj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Napajalc ::

Mazstah je izjavil:

ok v 3je gre rado
Intel Core i7-4790K 4,0 GHz (Devils Canyon) S1150 - tray ali pa Procesor Intel Xeon E3-1231 v3
ASRock H97 Anniversary, Intel H97 Mainboard - S1150
RAM Crucial BX Sport DDR3 16GB Kit (2x8) 1600MHz CL9
Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE
SSD disk Crucial MX100 2,5 SATA 6G - 256 GB
Grafična kartica ASUS GTX 970 OC, 4GB GDDR5, STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Napajalnik LC 550W LC5550, 120mm FAN, ROHS ---bo dovolj 550 ?
eno ohišje po izbiri pač
ter kateri hladilnik za proc, nekdo je predlagal Mugen 4 ?

to je še vedno v budgetu 1200€
vodnega hlajenja nočem sem ga imel na predprejšnjem pcju in mi ni bilo ok
xeon je cenjši od i7 za 76€ za to mi ni težko dati teh par €
16gb rama sedaj ne rabim, kaj pa čez 1 ali 2 leti ?


Plato uzemi z97 recimo : GA z97p-d3, poceni in dela fino na ORENG OC ju. Napajalc: minimalno xfx 550, raje xfx 650. I7 K je dobra izbira na dolgi rok, moja kristalna kugla pravi, da bo nekoč potrebno imet ali navitega i7 4xxx K ali pa čistokrvnega 8 jedernika. Če boš dejansko navijal glej da imajo tile rami 1.5v. Drgač pa krasna izbira.

MStrix ::

Tudi jaz bi raje izbral Gigabyte MOBO, tale AsRock mi tudi približno ne diši.

djready ::

76€ za to mi ni težko dati teh par €


če ti ni težko dati potem pa go for it, ampak neke opazne razlike ne bo v gamingu. Ni ti teško dati 76€ potem pa vzameš LC napajalnik... xfx/seasonic kot so že predlagali, 8gb bo dovolj za gaming tudi čez 2-3 leti po tem bo pa že tako ddr4 mainstream.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7
««
432 / 1142
»»