» »

Stena slave : Windows Igre

Stena slave : Windows Igre

vrtnyka ::

V zgodnjih 80-ih, ko so računalniki začeli osvajati svet je bila izbira iger zelo šibka, namestitev teh iger pa precej komplicirana. Pozneje se je to spremenilo, kajti v začetku 90-ih so bili za igranje igric primerni amige, commodore in pa IBM kompatibilni PC-ji (x86), ki so poganjali DOS.
Če ste takrat igrali igrice sigurno niste pozabili da je bilo najprej potrebno nastaviti IRQ številke, izbrati katero grafiko imate ( hercules, ega ali vga ) nato pa ste morali poiskati še pravi port za zvok.
Vendar se je način spremenil, ko je Microsoft izdal Windows 95, kajti igrice so se začele poganjati iz winsev, namesto iz dosa.
Vendar tudi danes, ob vsej tej napredni tehnologiji imamo še vedno probleme z igricami
še vedno moramo imeti driverje in patche, ki jih igrica zahteva, vendar načeloma igrico lahko začenmo igrati, ko jo inštaliramo.
Naj vam osvežim spomin in vas povabim na uradno stran, kjer si lahko ogledate nekaj klasičnih windows iger.
vrtnyka ma resota rada

Tomas 33 ::

Guybrush pa v jok in na drevo.

garv ::

Ma in kaj si hotu s tem povedat? Pač zdej inštaliras in maš user-friendly setup i 1000000x boljšo igralnost in grafiko in vse. Mona;((

R33D3M33R ::

offtopic: Mislim, jaz ne morem verjet kak ste eni brezvezni. A je treba vse zašinfat in poteptat? To je poslal s-t zadnje čase in me prav mineva, da bi še sodeloval na forumu.

vrtnyka: to bi lahko bila tudi novica ...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Mavrik ::

Um... kaj zaboga dela BF1942 med ostalimi legendami? Saj ne pravim da špil ni dober... ni pa prinesel spet nič tako dobrega. Potem ma Monkey Island veliko večjo 'pravico' biti tam.
The truth is rarely pure and never simple.

Tarzan ::

Manjka starosta realnočasovnih strategij Dune 2. Absolutno se bi ta igra morala pojaviti na vsakemu "hall of fame".

BigWhale ::

Starcraft manjka...

Dune 2 je bil dos game.

Pa manjka se en spil od Sierre... k se zdej ne spomnim naslova... emmm... o jezus no... se za Win 3.1 je bil. Moonbase si gradil... emmm...

Chronoboy ::

@garv: vrtnyka je zenskega spola:)
Pa tudi nimajo use nove igre 1000000x boljšo igralnost kot pravis ti, nekatere so prav brezvezne, avtorje briga samo grafika.

vrtnyka ::

|Generator|, sem napisala kot novico, pa so rekli, da to ni lih za med novice ;) Pa so rekli, da nej dam sem ;)
vrtnyka ma resota rada

Tarzan ::

Uh, pa res, Dune2 smo še v dobrem starem DOSu nažigali, na to pa sploh pomislil nisem. Potem pa C&C, oziroma če že ta ne stracraft. RČS nimajo na seznamu nobenega predstavnika, kljub temu, da gre za eno bolj priljubljenih igričarskih žanrov (čeprav je zadnja leta nekoliko v zatonu).

Zheegec ::

Starcraft, Age Of Empires 1, Master Of Orion 2, Imperialism,... ogromno dobrih strategij, pa še C&C 1 ter Red Alert.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ABX ::

Če me zagrabi nostalgija grem na http://www.the-underdogs.org/. Igre so odlično sortirane in ocenjene in se kratek opis je zdraven.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

Tisti game od sierre je bil pa Outpost.

:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stare igrce

Oddelek: Igre
171982 (1680) G-man
»

Igre za 300Mhz/128MB/win98SE/ pa še zastonj naj bi bile - kakšen web page

Oddelek: Igre
152075 (1829) Marjan
»

Igrice na strem racunalniku

Oddelek: Igre
51069 (970) PROTOTIP
»

magic the gathering - ena stara verzija če se kdo spomne imena

Oddelek: Igre
71074 (978) b4d
»

Kdo pozna to staro igro?

Oddelek: Igre
131521 (968) Blum

Več podobnih tem