» »

Kaj je ta naprava ?

Kaj je ta naprava ?

#000000 ::

Gledal sem en film, 'Pirati iz si...... doline' in na začetku je ena scena kjer ima tip v roki nekakšen svinčnik in z njim moti tv sprejemnik. Zanima me če je to samo filmska fora al se to da, in na kakem principu to deluje ? Če kdo ve kaj več o tem. LP



Nejc Pintar ::

Pirati iz silicijeve doline ;)
Pomoje da ta naprava obstaja, verjetno en močn elektromagnetni oddajnik.

Drugače pa dober film:))
Lahko je biti prvi, če si edini!

#000000 ::

Na prvi pogled mi deluje kot neka LED dioda, a slučajno obstaja kej tazga (kak element) za kupit ?

gumby ::

eh... film kot film pac

ce hoces motit signal, moras oddajat mocnejsega (kaksen sum recimo), kot je tisti ki ga hoces motit

Nejc Pintar ::

Ni res, da mora biti drugi signal močnejši, potem drugi signal že prevlada in praktično prvi moti drugega:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

#000000 ::

Ja no mene zanima če se da 'oz' če ni tolk zajeban narest kej tazga doma in kaj prbližno bi rabu.

BTW vidu sem že tud motilce za GSM, katere nej bi motila že navadna Jodova žarnica, če si dost blizu. LP

Highlag ::

Če jeTV priključen na kabel ali zunanjo anteno težko. Deli ki sprejemajo so relativno dobro zaščiteni pred motečimi signali. Če bi bila antena v sobi bi bilo mogoče lažje, še vedno pa bi rabil oddajnik, ki bi v celem frekvenčnem spektru oddajal tv signal po tvoji želji. Moč ni nujno da je zelo velika, ker sta antena in oddajnik blizu.

Zakaj bi pa Jodova žarnica motila GSM mi pa ni jasno. Običajno deluje na 50Hz in sevanje pri tej frekvenci bi moralo biti zanemarljivo.
Never trust a computer you can't throw out a window

#000000 ::

Ja enkat sem nekje prebral, da naj bi razbita jodova žarnica blokirala vse signale recimo v radiju parih metrov, in da naj bi to uporabljali tatovi avtomobilov. Zadeva pa nej bi bla spakirana v neko plastično škatljico, in naj bi jo tat imel prižgano, med krajo avtov keri imajo ugrajen gps lokator. oz. neki v tem stilu. In predvsem poUdarek na 'baje' :D Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video converter

Oddelek: Programska oprema
81728 (1664) #000000
»

FSB:Dram

Oddelek: Navijanje
9876 (727) sirotka
»

AL Qaida nudi službo.

Oddelek: Loža
101905 (1499) BigWhale
»

Dreamweaver - nekaj vprašanj (neki mi ne gre :)

Oddelek: Izdelava spletišč
171392 (1061) #000000
»

MySQL Administrator

Oddelek: Izdelava spletišč
191623 (1463) itsmeanthony

Več podobnih tem