» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
492 / 658
»»

Tomson ::

@Nejkoy

Za 499EUR dobiš tale Medion Akoya P6402 z Intel i3, 6GB Ram, 1000GB HDD, 15.6 FHD IPS zaslon, Windows 10, 3-leta garancije

- IZDELEK NAROČITE IN PLAČATE V POSLOVALNICI
- IZDELEK VAM DOSTAVIMO DO VRAT

Dodaš Samsung 850 Evo 250GB SSD za 83EUR in imaš super prenosnik z IPS panelom za 600EUR, pa še 1TB HDD ti ostane za backup ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

@z3ro

Lenovo V110 z Intel i3, 4GB Ram, 128GB SSD za 349€ ... ali pa če malo dodaš za malo boljši model z FHD zaslonom (razen če res nima vpliva) za 390€ Lenovo IdeaPad 320 z i3, 4GB Ram, 128GB SSD, FHD zaslon ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

tomson: kam pa daš ssd in kako potem sploh inštaliraš na ssd, če bo setup windowsov tekel na disku?
tale 320 bi bil ravno za mojo mati dovolj.

Tomson ::

SSD namestiš namesto HDDja, Windowsi so ponavadi nameščeni na čipsetu in narediš inšatalacijo na SSD, včasih pa so imeli napisano aktivacijsko kodo na nalepki prenosnika ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

Windows namestitev je kar lepo na ločeni "recovery" particiji diska, zgolj aktivacijski ključ je zapečen v BIOS...

JackOdpirac ::

@Tomson,
Se da dobit kaj podobnega z A6?

flameir ::

Kaj je kej IN za 700-800e? Laptop za študenta zmernih zahtev, za silo photoshop, pa mathlab, office... Hvala.

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Badwolff ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Badwolff ::

gledam tele ideapade, ker se mi nekako dopade ideja touch screena.
Koliko je razlike med gtx 950 in 1050
ali pa recimo med i5-7300 in i7-7700 - tle je razlika v ceni skoraj 500€

noobone ::

Zdravo,
je kaj boljšega v tem rangu?

https://www.mimovrste.com/poslovni-pren...

Vsaka ideja dobrodošla.

SumTingWong ::

Badwolff je izjavil:

gledam tele ideapade, ker se mi nekako dopade ideja touch screena.
Koliko je razlike med gtx 950 in 1050
ali pa recimo med i5-7300 in i7-7700 - tle je razlika v ceni skoraj 500€


Definitivno 1050. Je še boljša od 960M (benchmark test).

Han ::

noobone je izjavil:

Zdravo, je kaj boljšega v tem rangu?

https://www.mimovrste.com/poslovni-pren...
https://www.anandtech.com/show/12204/le...

noobone ::

Zanimivo.. nisem vedel da prihaja. Vprašanje kdaj bo pri nas in za kako ceno!

ibor007 ::

Zdravo,
kupujem nov prenosnik, ker pa sem v zadnjem času malo izven vseh novosti kar se računalniškega sveta tiče, bi potreboval nekoliko pomoči. Trenutno sem na Alienwaru 15x. Sedaj pa iščem nekaj boljšega, budget cca. 1500€. Večino časa ga uporabljam za urejanje videa, zato me zanima, če je sploh mogoče s prenosnikom tekoče urejate kakšne večje 4k posnetke? Kolikor sem gledal bi rabil nekje vsaj 16gb rama, želel bi Nvidio grafiko, ker deluje hitreje z Adobovim paketom, verjetno 1060 ali 1070, sta še v tem cenovnem okviru.

Kaj priporočate, kaj odsvetujete?

hvala

Hoden ::

Pozdravljeni, tudi sam sem pred dilemo. Kupujem nov ultrabook. Ker bom računalnik veliko uporavljal za razne predstavitve na seminarjih je delovanje baterije vsaj 5ur ključnega pomena. Ker dosti potujem je tudi velikost in teža precej pomembna. Malce sem si ogledoval tudi Appla vendar še vedno največ uporabljam prav office in menim, da nebi veliko pridobil. Ker kupujem prenosnik za več časa gledam osmo generacijo procesorjev ter DDR4 ram. Velikost diska naj bi bila okrog 256gb SSD.
Cena do 1300.

Vizualno mi je všeč Lenovo Yoga. Je kakšen drug boljši v razmerju cena/kvaliteta?

NejcSSD ::

Office te nič ne omejuje, tudi na mac os lepo teče.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

cheesus11 ::

Zdravo!
Kupujem prenosni računalnik Dell XPS 13 in me zanima kje se najbolj splača kupiti. Obstajajo kakše spletne trgovine v Evropi? Na amazon.com pride prenosnik okoli 800$ vendar še zaračunajo +200$ za poštnino ter takse.

Han ::

https://www.computeruniverse.net/

Uporabi primerjalni cenik geizhals.de in idealo.de.

Slayer69 ::

Da še jaz vprašam za mnenje. Kupuje se prenosnik z naslednjimi kriteriji/zahtevami:
- 17"
- cenovni rang nekje med 700-900€
- neka srednje zahtevna uporaba (pisarniške zadeve, kakšna igra, občasno photoshop...)
- računalnik bo večinoma stacionaren, tako da teža/velikost/baterija ne igra tako bistvene vloge

Kakšne ideje kaj je trenutno best buy glede na price/performance?

Tomson ::

Največ dobiš pri HP ProBook 470 G5 za 930EUR z FHD IPS zaslonom ter Intel i5-8250U, 8GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, sicer z GF930MX je overall največ kar dobiš t v tem cenovnem razredu pri 17" in z IPS zaslonom, je pa za igre bolj za silo, če pa bi bolj gamerski laptop pa npr. HP Omen 17 za 1000EUR z FHD IPS zaslonom, Intel i5-7300HQ, 8GB RAM, 128GB SSD + 1TB HDD in pa GTX1050 grafiko ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Han ::

Tomson ::

Cen res nisem preverjal, mislim pa da skoraj vsi poznajo vsaj ceneje.si, ker lahko na hitro preverijo kje je kakšen model najceneje ... Sicer pa je tale iz Enaa cenejši, ker nima 1TB HDDja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

Ceneje.si ne pokaže vseh igralcev. Večinoma je najcenejši Funtech.si, sledita EnaA.com in Nakupovanje.net.

Cenejši je z 1 TB HDD:

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Tomson ::

To včasih drži, ampak za prvi vtis o konkurenčnosti cen je ceneje.si čisto ok. Lahko pa dlakocepimo. ;)

Najcenejši brez HDDja ni Enaa za 868€, ampak Tehnox za 865€, ki je prvi tudi na ceneje.si. Najcenejši z 1TB HDDjem pa tudi ni Enaa za 911€ temveč Mlacom za 907€, ki je tudi prvi na ceneje.si.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

killa bee ::

Zanimam se za nakup prenosnika na katerem bi največ delal pisarniška opravila, sem pa tja bi pognal kak IDE za Javo.
Je dosti za tako uporabo i3-6006U procesor z 8gb rama?

Slayer69 ::

@Tomason,Han: a torej sedaj se HP bolj splača kot recimo Asus? Pred slabimi 2 leti sem jaz kupoval in se je nekako govorilo, da je Asus boljši ne vem pa kako je sedaj...

Recimo tale za primerjavo (kaj poleg očitnega je boljše/slabše? Asus verjetno nima IPS, če ne bi pisalo?): https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Tomson ::

HP je še malo na slabem glasu zaradi nekaterih modelov, ki so se leta nazaj malo bolj pogosto kvarili kot konkurenca, sicer pa je vedno ponujal dobre specifikacije za ceno. Načeloma je v največji meri odvisno od cenovnega razreda in namembnosti, ker ima skoraj vsak proizvajalec, ki se ga omenja, v določenem segmentu model, ki je najboljši v konkurenci, je pa HP očitno kar priden v zadnjih dveh letih, ker ima kar nekaj precej solidnih modelov.

Sicer pa ja, tale model sem že tudi sam opazil, pa zaenkrat še nisem našel testa, ki bi potrdil, da ima IPS zaslon, čeprav predvidevam da je IPS. Je pa težko nekaj priporočat na podlagi predvidevanja. Skratka, če je IPS, je tale Asus defenitivno super opcija, če je TN pa je omenjeni HP boljši. Glede tega Asusa sem našel le tole, kar spet ne čisto potrjuje vrste panela.

Either way, the display supports 1920×1080 resolution which is fine for such a diagonal. Also wide viewing angles and 72% NTSC color gamut are available, which suggests this is an IPS-style display.

Kakorkoli, pa očitno ne gre za slab panel:

Big, beautiful screen - The large 17-inches display offers a good multimedia experience, even moreso when the viewing angles are wide and colors accurately produced.


Pri drugem viru pa sem našel tole:

IPS screen only for N580VD-DB74T model, other models are (i5,8GB DDR4,256GB SSD) and M580VD-EB76 (i7,16GB,256GB SSD+1TB HDD) have more likely TN screens ...

Tretji vir spet pravi takole:

The Vivobooks from Asus have VERY important sub-models, and this one (DB74T) has the supremely important screen spec: an IPS with 72% NTSC and 100% sRGB color gamut. There exists many variants with the TN panel and you'll find many online reviews warning about how this screen ruins an otherwise great laptop.


Skratka, očitno ima le model z i7 procesorjem ter GTX1050 grafiko za 1.300€ IPS zaslon ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Slayer69 ::

Aha hvala za tale info.

Kaj pa mogoče še kak model za malo nižjo ceno (za osebo katero je, je namreč tole že na zgornjem limitu budgeta)? Recimo še kak best buy za okoli 700€? A so recimo X,K,P,F serije res toliko slabše od N? Ali pa od Hpja še kak primer malo nižjega ranga (HPjev niti ne poznam toliko).

Tomson ::

Pač odvisno kje so prioritete. N serija je vedno bila razred zase, v smislu odlično uravnoteženih multimedijskih prenosnikov.

Za 700€ npr. dobiš, zopet HP, model 17 BS027 z FHD IPS zaslonom, Intel i3, 4GB RAM, 256GB SSD, kar je za neko nezahtevno rabo povsem ok, kar se specifikacij tiče. Če pa IPS zaslon ni prioriteta (kar sicer meni osebno bi bila) pa se dobi tudi nekoliko boljši procesor, več RAMa itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Badwolff ::

Invictus ::

killa bee je izjavil:

Zanimam se za nakup prenosnika na katerem bi največ delal pisarniška opravila, sem pa tja bi pognal kak IDE za Javo.
Je dosti za tako uporabo i3-6006U procesor z 8gb rama?

Dovolj če imaš SSD ;).

Sicer pa ne špraraj pri RAMu. 16 GB je ravno prav ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Badwolff ::

Badwolff je izjavil:

Kaj je razlika tule?
https://www.notebooksbilliger.de/produk...


eh nvm, slabo sem gledal

killa bee ::

@Invictus
Ne vem kaj mi pomaga SSD če je procesor prepočasen.
Drugače pa ima SSD.
Recomendet System requirements za Netbeans 8.0.2 je i5; za Android studio ne vem.
Zanima me kolko točni so ti Recomendet System requirements in koliko pomenijo pri laptopih.
Ram bom dokupil in ga ne bo manj kot 12 GB (ali 8 min) kar je pomoje dost za tako uporabo.
Kakšno mora bit ohišje, plastično ali priporočate kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

SR1984 ::

V kratkem bom potreboval nov prenosnik za pisarniško delo:
- 60% pisarna, 40% nekje na terenu
- delo z MS Office (predvsem Outlook in Excel)
- WWAN ni obvezen, ker se lahko uporablja hotspot na telefonu

Pomembna je predvsem kvaliteta in zanesljivost računalnika - za predvidena opravila so sedaj že vsi dovolj zmogljivi.

V izbor sem postavil te modele:
- Toshiba Satelite pro
- Lenovo Thinkpad
- Dell Latitude
- HP Probook

Zanima me, kaj bi na mojem mestu izbrali za poslovno rabo, ker mi je najpomembnejša stabilnost sistema.

Cena cca 1000eur (+- 100eur).

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SR1984 ()

Shadow666 ::

Macbook =]

Od zgornjih bi pa vzel Lenovo ali Dell.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Zgodovina sprememb…

SR1984 ::

Hvala za mnenje.

Omenil Macbook -> Verjetno Air, ker je dovolj zmogljiv in ima običajen USB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SR1984 ()

Han ::

Thinkpad T580 ali Latitude z IPS ekranom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

scipascapa ::

Badwolff ::

noob96 ::

Trenutno imamo doma kot skupinski prenosnik za hitro brskanje in lahka opravila HP Stream 11. Lahka zadeva, malce počasen, slab trackpad, slab zaslon...

Ali menite da bi bila izboljšava ta HOferjev prenosnik: https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Han ::

Ne.

Tomson ::

Zaslon je defenitivno dosti boljši na Medionu, HP ima slab HD zaslon, Medion pa FHD IPS zaslon. Procesorja sta tam tam, na Medionu recimo za 20% hitrejši, v praksi verjetno ne bo neke razlike, Medion ima 64GB prostora napram HPju z 32GB, zvok je na HPju sigurno boljši, ker ga precej hvalijo ... Skratka, največja razlika v prid Mediona je pri zaslonu, ki je opazno boljši, tale HP ima še precej sprane barve ... A je vredno zamenjave? Če te mika zaslon, da, sicer verjetno ne ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Badwolff ::

Ima 4k na laptopu kak smisel? Se velikost pisave in aplikacij prilagaja al rabiš lupce? Je to prihodnost in se splača počakat pol leta z nakupom, da bo bolj razširjeno?
Še eno vprašanje. Nakup iz ZDA. Kaj ti pripnejo zraven k ceni, ki je na netu? Našo carino in davek itak. Še kaj drugega?

MrStein ::

Davek, carine na računalnike ni (ali je 1%, ne spomnim se, v glavnem zanemarljivo zraven 22% DDV-ja).
Pa seveda poštnina.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fujtajksel ::

Če imaš dobre oči, se razlika med 4K in FHD na 15" pozna - ne vidiš več pikslov in majhni fonti so bolj čitljivi. Je pa to ena prvih stvari kjer ni težko malo prišparat če ne vzameš. Če nimaš dobrih oči, vidiš razliko samo če imaš gor dobra očala ali pa še to ne ;(
Je pa tudi slaba stran, da kakšni stari programi ne podpirajo dobro High-DPI scalinga.
Seveda je več vreden zunanji 4K 30" monitor, če dober zaslon pretežno rabiš doma.

Karen ::

Glede ločljivosti: jaz imam 3200x... zaslon na Lenovo Carbonu pa 4k zaslon na Lenovo Yogi 910, pa lahko potrdim da se pozna razlika med obema v korist 4k zaslona. Jasno mirno živim s prvim, hočem samo povedati da se opazi razliko (tako če bi mi pokazal samo sliko na obeh zaslonih bi mirno prepoznal kateri je kateri).

Tomson ::

Pa ti ni 4k na 15" preveč? Potrebuješ verjetno skoraj dvakratni scaling v Winsih, da so zadeve normalno berljive. Skratka, če se ne ukvarjaš s kakšnim grafičnim oblikovanjem, obdelavo slik, whats the point, zakaj bi sploh imel 4k prenosnik, razen zato da imaš 4k prenosnik? :)

@Badwolff: Moje osebno mnenje je, da je 4k na prenosnikih nepraktična ločljivost...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Manjše črke so na nižji ločljivosti zmazki, na višji pa črke kot se šika.

Jaz sem tudi mislil, da je 1920x12000 več kot dovolj, potem pa primerjam full page PDF* na njem z 4K monitorjem zraven ... in spregledam.

* torej ena stran A4 prikazana v celoti na ekranu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

j3rn3jk ::

««
492 / 658
»»