» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
299 / 657
»»

Zheegec ::

Samsung serija 5 z AMD procesorjem in pa SSD za vsega skupaj 700EUR je zmaga...

Aja, NP535 mislim da je točen model. Pa še anti-glare ekran.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

medenko ::

Prenosnik do 400€ za mati, do sedaj smo imeli 3 leta starega Acerja....Office, net, youtube, emaili, FB. filmov ne gleda. Bi pa bilo fino imeti za kakšen easy igro?
Seveda brez OS, da je ceneje ;)

Je kje spisek laptop procesorjev kako gre rang? Predvidevam, da je Celeron-Dual Core-i3-i5-i7?

pierch ::

addy93 je izjavil:

Sem si že ogledal te ULTRABOOKE. Zenbook je kul zadeva, vendar me "moti" cena, :-) Išče se prenosnik->ultrabook, zahteve so "minimalne" in sicer se bo uporabljal za filme(full hd na tvju), Microsoft office, internet in muzika. To je to.

Tisto kar mi je pomembno je baterija, prenosnost in fajn bi blo, da je malce lepši dizajn. Nikakor pa to ni nek faktor, ki bi mi igral ključno vlogo.


V soboto sem kupil v Comshopu "kvazi" ultabook Asus S46CA ko so imeli akcijo -11% (cena je v trgovini sicer 769 ;), na katero sem potem dobil -11%).

Zaenkrat sem zadovoljen. Sicer ima SSD samo za caching in hibernate, ampak je kar odzivna zadeva. Windos 8 so prednamesceni, ampak jih bom verjetno reinstaliral, ker ima gor nekaj Asus softwara katerega mislim da sploh ne rabim. Je zelo lahek (okol 2kg), baterija zdrzi tam okol 5ur surfanja in muzike (je le samo 4 celicna), zaslon sicer ni mat ampak ima kar dobre vidne kote.

Za ta denar mislim, da sem dober nakup naredil, bomo pa vidli s casom. Verjetno pa je problem z nadgradnjo, saj razen dodatnega modula rama in zamenjavo HDD-ja ne mores nic. SSD je baje prilotan na plato in ni mSATA.

Aja, design pa mislim da je kar "stylish", aluminijasto ohisje, zaslon se ne zvija, ko ga odpres itd. Je pa res da se poznajo prsti odtisi na tem aluminiju :).

Kar bi najbolj pograjal, je pa tipkovnica. Namrec nima dovolj "feedback-a", mogoce se bom tega navadil s casam, ampak zaenkrat se veckrat zmotim pri tipkanju.

No tko, ce ma se kdo kako vprasanje, pa kar na dan.
Pierch

medenko ::

No, vidiš 8-) SSD je ravno tok, da je OS gor ostalo daš na disk itaq. Zakaj si tam napisal "kvazi" ?

pierch ::

Kvazi je zato, ker nima pravi SSD, ampak hibrid SSD za caching + HDD. Za Ultrabooke je pac Intel definiral minimune in to je eden od njih kolikor vem.

Nevem pa ali je dovolj 24GB za Windows 8 64bit? Pomojem je to zelo na meji (nisem doma da bi preveril), ce pa hoces se fast resume from hibernate ti teh 24gb zmanjsa za dodatnih 4GB, kolikor pac je rama.
Pierch

OptimuZ ::

@adapipika: SI direkt na meji med pentiumi in Core i3. Če se boš stegnil za 30-40€ dobiš prenosnik z Core i3 procesorjem, drugače pa imaš na voljo nekaj takšnega:
Asus X55A
Lenovo G580

medenko ::

kaj je fora B967 in ostalih...imam možnost dobimo en ful soliden prenosnik za dobro ceno.

Acer V5-531-4636 with Intel Pentium B967

boolsheat ::

Če ti ni problem iz Nemčije naročit potem imaš na prejšnji strani omenjena 2 luštna prenosnika, en je Lenovo za 360€ z AMD Trinity APUjem drugi pa Asus za 10€ več z i3. Recimo vzameš AMDja in mu dodaš SSD (mami bo verjetno dovolj tudi 60gb kar te pride 60€) in bo mela super odziven prenosnik.

medenko ::

ja pa PTT še :)
sem dobil kar dobro in ugodno varianto :)
Acer V5-531 B967/4/500/W
Intel(R) Pentium(R) procesor B967 (1,3 GHz)
39,6 cm (15,6") HD LED svetleč (1366x768)
pomnilnik 4 GB DDR3, 500 GB disk, DVD-Super Multy
Intel(R) HD 4000
Microsoft(R) Windows 7™ Home Premium 64-bit SLO
Wlan, spletna kamera, Bluetooth, USB 3.0, HDMI
garancija 2 leti za potrošnike, 1 leto za podjetja
nabor vezja: Intel HM77 Express
ohišje črne barve
RAM DDR3, 1 od 2. rež zasedeni, do 8GB
multitouch drsna ploščica; numerična tipkovnica
Baterija: 4-celična, 37-W Li-Ion
Avtonomija baterije: do 5 ur
Dimenzije: 382 x 253 x 21/23 mm
Teža: 2,3 kg

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Silvo ::

Nemška tipkovnica za mame ni ravno dobra izbira,sicer jabučni primer....Fröhliche Weihnachten seveda gre brez bp.

 nemška razporeditev

nemška razporeditev

Silvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silvo ()

cordoba ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

medenko ::

nekaj ne razumem B967 ima 1.3ghz....B960 pa 2.2ghz?

cordoba: zakaj nemčija? to veš da imaš še ptt in jebeno nemško tipkovnico? saj imaš v slo v big bangu in comshopu imaš -10% akcije, prideš do solidnih cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

boolsheat ::

967 je brez Bja, torej ni Pentium B967, ampak Pentium 967. Pač počasnejša varčnejša verzija za netbooke (samo 17W TDP, B serija 35W), malce hitrejše gre kot Atom.

medenko ::

no ja, v primerjavi z tem, ko ga ima mati sedaj x2 turion l510 1.5ghz bo dober.....pa še solidno ga proda naprej...hehe.

kje bi našel primerjavo med B967 in B960?

FlyingBee ::

na spodnjem linku je marsikaj o laptopih, za primerjave grafičnih v preosnikih tam gledam, za cpu-je pa še nisem raziskal:

http://www.notebookcheck.net/

medenko ::

če pravite da ima 967 17w in kao hd 2000 grafično, kako ima potem prenosnik napisano gor hd4000?

http://www.notebookcheck.net/Intel-Pent...

medenko ::

zanimivo še to, da je Pentium B960 boljši od i3-3217u.....da niti ne omenjam B970/B980....

SplitCookie ::

Še vedno počasnejši od starih C2D in bajno počasnejši tudi od najpočasnejših i3 ki niso ultra verzije
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

medenko ::

mah totalna zmeda s temi procesorji :)

SplitCookie ::

Zadevo si sposodiš in delaš na njej vse kar misliš početi.

Če ti je ustrezno hitro/udobno, kupiš, drugače vrneš in iščeš nekaj boljšega.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Jožko ::

Ravno iščem soliden prenosnik za AC in obdelavo videa.
Pogoj je i7 procesor,ločena grafika,HDMI,USB 3.0,čimcenejši in seveda nov.
V temi spodaj sem našel solidno zadevo,HP Pavilion g6-2012em
Nakup HP g6-2012em-Core i7-3612QM?
Je kaj boljšega in novega za ta denar?:)

medenko ::

sem ti tam odgovoril, eno vprašanje za tega:

AMD Fusion A6-3400M Quad Core 1,4 (2,3 turbo) GHz
39,6 cm (15,6") HD LED (1366x768) nesvetleč
ram 8 GB DDR3, trdi disk 640 GB, DVD+/-RW
grafična kartica AMD Radeon HD6520G 1GB DDR3
HDMI, Bluetooth, Wlan, spletna kamera, USB 3.0
Microsoft(R) Windows™ 7 Home Premium 64-bit SLO/ANG
garancija 1 leto, priložena HP torbica AJ078AA
--------------------------------------------------
Ostali podatki:
možnost podaljšanja gar. na 3 leta UK735A (085022)
nabor vezja: AMD A70M FCH
RAM DDR3 1333 MHz, 2 od 2. rež zasedena, do 8GB
hitrost vrtenja trdega diska: 5400 obr/min
ohišje v temno sivi kovinski barvi, Alu zaključek
HD spletna kamera, stereo mikrofon
SRS Premium Sound zvočni sistem
tipkovnica z ločenim numeričnim delom, ki -
- v primeru politja zmanjšuje možnost
vdora tekočine v notranjost prenosnika
brez čitalca prstnih odtisov
LAN 1000 Mbit, 6 v1 čitalec kartic
--------------------------------------------------
vmesniki:
1xHDMI, 1x USB 3.0, 3x USB 2.0, 1x RJ45
1xVGA, 1x ExpressCard/34 reža
1x mikrofon vhod, 1x stereo izhod
--------------------------------------------------
6 celična baterija Li-Ion 47 Whr
dimenzije (cm): 25,6 x 37,4 x 2,87 spredaj
teža: 2,51 kg

za 400€?

cordoba ::

Zato , ker imam popust na tej strani... Kaj pa je z nemško tipkovnico drugače?
Zdej res nevem kaj vzet.
Adapipika kaj boš ti vzel pa kje, ker imava enake želje? :-)

boolsheat ::

medenko je izjavil:

no ja, v primerjavi z tem, ko ga ima mati sedaj x2 turion l510 1.5ghz bo dober.....pa ĚĄe solidno ga proda naprej...hehe.

kje bi naĚĄel primerjavo med B967 in B960?


Passmark rezultati:
Turion l510: 871 (4 vzorci)
Pentium 967: 1304 (1 vzorec
Pentium B960: 1867 (19 vzorcev)
AMD A6-3400: 2015 (45 vzorcev)
AMD E1-1200: 721 (12 vzorcev)
AMD E2-1800: 828 (21 vzorcev)
AMD A6-4400: 1639 (25 vzorcev)
Moj 5 let star mobilni core2duo: 1475 (25 vzorcev)

Zadnje generacije osnovnih intel i cpujev:
i3-3110: 2883 (23 vzorcev)
i5-3210: 3886 (224 vzorcev)
še top amd apu zadnje gen (predzadnja generacija je sicer hitrejša!?)
AMD A10-4600: 3158 (57 vzorcev)

Torej, če mene vprašaš neke bistvene razlike med turionom in tem ULV pentiumom ni, razen v grafiki in predvajanju videa, tu bi moral biti pentium boljši. Kako dela sedaj recimo youtube na 720 ali 1080p? Boljša nadgradnja bi bila, da v starega turiona daš ssd, pa boš opazil večjo pohitritev.

medenko ::

Zakaj potem piše B967 če je dejansko samo 967? :P

boolsheat ::

Em kje sm napisal B967? :)

Zgodovina sprememb…

Ironvw ::

Lp, kupujem prenosnik za okoli 800, pogojno tudi 900eur. Namenjen bo domači uporabi in pa tudi za občasno igranje iger. Kaj pravite na tega HP:
HP Pavilion dv6-7063sa, Intel Core i7-2670QM (2.2 GHz), 15.6'' HD BrightView LED, 8 GB DDR3 (2x 4 GB), 1 TB, BluRay, NVIDIA GeForce GT630M 2 GB, WiFi, Bluetooth, Fingerprint, Webcam, Microsoft Windows 7 Home Premium (64 bit)
Je pa zadeva HP Renew(second option), če ima kdo izkušnje s tem, bi bil zelo vesel za kak info? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ironvw ()

boolsheat ::

In kakšno ceno ima ta DV6? Ker ni nič kaj posebnega sicer. BLuray rabiš?

Looooooka ::

A je kdo slucajno kje prebral, da kera kol firma planira v naslednjih 3-4 mesecih izdat kaksen vsaj 17inch laptop s 3D multitouch ekranom.
Sej je lepo, da nabijajo frekvence pa da mas ze v proceserju gpu chip in da se una nvidia/ati graficna vklop sam pr spilih...ampak matr, da nikjer se nism vidu napovedi za 3d multitouch ekran.
Kot da ena funkcija avtomaticno fenta drugo.

someone7 ::

Zanima me kateri netbook se trenutno najbolj splača - imeti mora vsaj 11.6" zaslon. Gledal sem že Acer Aspire One 725 in pa Asus X201E. Na netbooku samem bi poganjal nek Linux distro, najbrž kak Ubuntu, gre pa za pisarniško delo in kodiranje ter urejanje nezahtevnih slik. Meja je nekje 300 €, to pa je to.

Kaj predlagate?

Silvo ::

Ironvw je izjavil:

Lp, kupujem prenosnik za okoli 800, pogojno tudi 900eur. Namenjen bo domači uporabi in pa tudi za občasno igranje iger. Kaj pravite na tega HP:
HP Pavilion dv6-7063sa, Intel Core i7-2670QM (2.2 GHz), 15.6'' HD BrightView LED, 8 GB DDR3 (2x 4 GB), 1 TB, BluRay, NVIDIA GeForce GT630M 2 GB, WiFi, Bluetooth, Fingerprint, Webcam, Microsoft Windows 7 Home Premium (64 bit)
Je pa zadeva HP Renew(second option), če ima kdo izkušnje s tem, bi bil zelo vesel za kak info? :)


Izogibaj se renew in refurbish računalnikov vseh znamk.
Silvo

boolsheat ::

Asus z i3 je IMO dobra izbira, precej boljša od AMD C samo dvomim, da ga boš dobil za 300€. Na hitro sem preveril na geizhals in najcenejši netbooki z i3 so 400€, vseeno preveri, če dobiš kakega za kaj bližje 300€, priporočam.

Kar doboš za do 300€ je: E2-1800, E-450, Celeron 847 ter Pentium 987.

someone7 ::

Če izberem Aspire One 725, ki je 300 € na mimovrste, bi bil to dober nakup za ta denar ali se da v SLO dobiti kaj boljšega?

BlazV ::

iščem laptop, med 11 in 15", po možnosti z 3g povezavo in čimboljšo baterijo! na njem bi se fural office, filmi (hdmi!) in gis.

kakšni predlogi?

poznam le THINKPAD X121E z 3g modemom, vendar ne vem, kako močan je ta procesor (predvsem zaradi gisa): intel Core i3 2367M CPU, DualCore 2x 1.40 GHz 2x256 KB L2 Cache

dodaten plus bi bil tudi usb3

hvala

alphasaphir ::

gis=?

BlazV ::

arcgis, quantumgis...

Ironvw ::

boolsheat je izjavil:

In kakšno ceno ima ta DV6? Ker ni nič kaj posebnega sicer. BLuray rabiš?

Ta DV6 ima trenutno z 10% popustom ceno 790eur. Ja, res ni kaj posebnega...ampak je cena dokaj solidna:). Kje pa je sploh razlika, če imaš bluray ali ne?

Ironvw ::

Silvo je izjavil:

Ironvw je izjavil:

Lp, kupujem prenosnik za okoli 800, pogojno tudi 900eur. Namenjen bo domači uporabi in pa tudi za občasno igranje iger. Kaj pravite na tega HP:
HP Pavilion dv6-7063sa, Intel Core i7-2670QM (2.2 GHz), 15.6'' HD BrightView LED, 8 GB DDR3 (2x 4 GB), 1 TB, BluRay, NVIDIA GeForce GT630M 2 GB, WiFi, Bluetooth, Fingerprint, Webcam, Microsoft Windows 7 Home Premium (64 bit)
Je pa zadeva HP Renew(second option), če ima kdo izkušnje s tem, bi bil zelo vesel za kak info? :)


Izogibaj se renew in refurbish računalnikov vseh znamk.

Cene so drugače dokaj ugodne:), ampak kaj pa so tiste največje napake, napram ostalim "normalnim" prenosnikom?

medenko ::

someone7 je izjavil:

Če izberem Aspire One 725, ki je 300 € na mimovrste, bi bil to dober nakup za ta denar ali se da v SLO dobiti kaj boljšega?


comshop danes 299,90 -10%.

alphasaphir ::

BlazV je izjavil:

arcgis, quantumgis...

oboje dela komot na 3,5 let starem t6400. se pravi bo tudi na i3.

Zgodovina sprememb…

BlazV ::

dela že, vendar ko imaš odprtih nekaj layerjev zadeva začne delati izjemno počasi.

alphasaphir ::

meni se ni zdelo, verjetno pa bi znali tudi RAMi in SSD kaj pohitrit.

drugače pa marsikateri thinkpad se da razširit z 3g/umts/wwan za 80 do 100EUR, velja za celo L, T in W serijo. EDGE e330, s430 z ivy bridge i5 in i7 ali i3.

budget?

če ti ni problem iz Nemčije imajo notebooksbilliger dobre cene za nove:
http://www.notebooksbilliger.de/noteboo...
http://www.notebooksbilliger.de/noteboo...

ali pa rabljeni z možnostjo podaljšanja garancije:
http://www.nbwn.de/products/27260/lenov...
wwan: http://www.nbwn.de/products/27203/noteb...
podaljšanje garancije na 3 leta (se pravi ostane še nekje 2 leti), ssd in 4GbRama še cca 200EUR
skupaj torej nekje 800EUR. Na firmo pa še -19%

alternativa pa tethering preko telefona

Zgodovina sprememb…

BlazV ::

odlično, hvala za te informacije. bom počekiral in očitno kar od tam naročil.

ja, ram in SSD zihr pohitrita zadevo.

alphasaphir ::

ni za kaj. pazi edino ker sta t520 in t420 samo še jutri za 580 in 600€ :D na NB

pozanimaj pa se kako je z uveljavljanjem VOS - vor ort service - popravilo na kraju - če je možna send in iz Slo ali celo koristenje garancije pri uradnem Lenovo servisu.

pri NBWN je pa kupil kolega iz Dunaja in ga lahko ob priložnosti vprašam kako je z garancijo.

Monsterinho ::

LP
Kupujem prenosnik pa me zanima kaj mi priporočate. Nabaviti imam namen nekaj boljšega da bo za nekaj let. In sicer ga uporabljam po večini za internet, filme, uporaba pač nekaj sicer ne preveč zahtevnih programov plus mogoče kakšna igra... Ekran nekeje 15ka ali 17ka... Cena v rangu nekje 800-1000€.

FlyingBee ::

ASUS so dobri in imajo kakšno leto več garancije, drugače Hofer ima 3 leta za svoje, ki so 50 do 100 EUR cenejši od konkurenčnih, seveda je izdelava drugačna in odvisno od tvojega vizualnega "poželenja" in niam dražjih od 600 EUR v Sloveniji

če bo še kakšna igra potem nvidia 630 ali boljše in pri AMD 7670 ali boljše

Silvo ::

Monsterinho je izjavil:

LP
Kupujem prenosnik pa me zanima kaj mi priporočate. Nabaviti imam namen nekaj boljšega da bo za nekaj let. In sicer ga uporabljam po večini za internet, filme, uporaba pač nekaj sicer ne preveč zahtevnih programov plus mogoče kakšna igra... Ekran nekeje 15ka ali 17ka... Cena v rangu nekje 800-1000€.


Moj predlog do 800€ kaj takega na linku+SSD:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...
in dodaš en SSD disk:
http://www.eventus.si/diski-ssd/i_1774_...
http://www.eventus.si/diski-ssd/i_1775_...
Silvo

DOOM_er ::

od vseh firm, ravno HP, preberi si par zadnjih strani? Stojansto, poglej za kkšnimi asus k55vj al pa lenovo. Dobiš boljše za isti denar
Robots will steal your job. But that's OK

kevaliz ::

Lp

Imam namen kupiti laptop v vrednosti do 550-600€. Rabil bi ga za šolo,filme in seveda tudi kakšno igro ( Crysis, NBA 2K13..). Ne moti me da bi moral znižati resolucijo ali igrati na low nastavitvah, tako da sem imel v mislih nekaj takega.

http://www.mimovrste.com/artikel/275050...

ali

http://www.mimovrste.com/artikel/275039...

medenko ::

PSKCAE-05500WY4
Toshiba Prenosnik Satellite C855-1PP (zaslon 39,6 cm / 15.6" LED TruBrite 1366x768, Intel Celeron Procesor B830 1.8Ghz, 4GB DDR3, HDD 640GB, DVD Super Multi, grafika Intel HD, Wi-Fi BGN, BlueTooth v4, Spletna kamera z mikrofonom, HDMI, Luksuzno bela s teksturiranim vzorcem, bela tipkovnica).
Garancija: 24 mesecev

PSKCAE-06P00WY4
Toshiba prenosnik Satellite C855-1UW (zaslon 39,6 cm / 15.6" LED TruBrite 1366x768, Intel Pentium B960SP 2.1Ghz, 2GB DDR3, HDD 500GB, DVD Super Multi, grafika Intel HD, HDMI, Wi-Fi BGN, BlueTooth v4, Spletna kamera z mikrofonom, Sveža škrlatna s črtastim vzorcem, črna tipkovnica).
Garancija: 24 mesecev

PSKCAE-04700WY4
Toshiba Satellite C855-1KQ, Intel Core-i3 2828M (2,2Ghz), Trubrite 39,6cm / 15,6", 4Gb DDR3, HDD 500Gb, Intel HD Graphics, LuxeWhitePearl with Crossline
Garancija: 24 mesecev

PSKCAE-05X00WY4
Toshiba Prenosnik Satellite C855-1T3 (zaslon 39,6 cm / 15.6" LED TruBrite 1366x768, Intel Core I3 procesor 2328M Procesor 2.2Ghz, 4GB DDR3, HDD 500GB, DVD Super Multi, grafika INTEL HD3000 Graphics, Wi-Fi BGN, HDMI, BlueTooth v4, Spletna kamera z mikrofonom, Temno srebrna s črtastim vzorcem, črna tipkovnica).
Garancija: 24 mesecev

AH532MPBE5EE
Notebook FUJITSU LifeBook AH532 15.6" (1366x768) TFT, Intel Core i3-2328M 2,2GHz,no OS,4GB,500GB 5,4K,DVD+-RW, Intel HD4000 Graphics,Wi-Fi,BT,12M
Garancija: 12 mesecev

X501U-XX028
Asus prenosnik X501-XX028 (zaslon 39.62 cm / 15.6" LED 1366x768, AMD Ontario Dual-Core C60 procesor 1.33GHz, 4GB DDR3, HDD 500GB, Brez DVD enote, grafika AMD Radeon HD 6290M UMA, Wi-Fi, spletna kamera, HDMI, USB 3.0, čitalec kartic, brez os, 6 celična, temno moder).
KOK SPODOBEN PROCESOR je tole sploh?

dileme dileme....tisti acer, ki sem ga vzel dela Bluescreene :)
««
299 / 657
»»