» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
279 / 658
»»

ArcaneWater ::

Lep pozdrav,

prijatelj kupuje prenosnika za otroka, torej ne išče nekaj zahtevnega hkrati pa zelo poceni tam nekje do 400€ kaj priporočate?

OptimuZ ::

@pepi115 rabiš 15,6" ali 17,3" prenosnik?

usnjena_zofa ::

Ojla! Zgleda, da kar vsi kupujemo prenosnike za na faks. :D
Iščem nekaj do 550EUR, bolj se nagibam k 15,6", izgled kljub temu, da sem punca, ni pomemben. ^^ Malo sem že brskala in imam par vprašanj. Je razlika med procesorji i3 Core in Intelovimi B960, B970 velika?
Katero grafično mi priporočate? (v glavnem jo rabim za HD filme in photoshop)
Za konec bi rada mnenje o tehle primerkih:

http://aldi.medion.com/md98930/sl/?refP...
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...
http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

Najlepša hvala že vnaprej! :)

Zgodovina sprememb…

pepi115 ::

v tem času so za na fax že kr potrebni, pa res si ne želim kupt kr nekaj (glede na moje znanje) pa zato raje malo povprašam :)

hja..mislm da bo 15,6'' kr uredu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pepi115 ()

pepi115 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/275045...

tale mi je drugače zelo pri srcu, samo me zanima če je 500GB trdega diska dovolj??

pa če kdo mogoče ve kako je z slo. tipkovnicami, glede na to, da je na sliki ni (ali je slika simbolična)??

LP

kmetek ::

zofa?

Acer UB M3-581T i3/4/320/W (NX.RY8EX.006)


Ultrabook dizajn
Intel® Core™ i3 procesor i3-2367m (1,4 GHz)
39,6 cm (15,6") HD LED svetleč (1366x768)
pomnilnik 4 GB DDR3, trdi disk 320 GB
int. 20 GB SSD disk za hitrejše delovanje sistema
Intel HD® 3000
Microsoft® Windows 7™ Home Premium 64-bit SLO
Super slim delno aluminijasto ohišjo z DVD +/-RW
HDMI, Bluetooth, Wlan, USB 3.0, spletna kamera
garancija 2 leti za potrošnike, 1 leto za podjetja
--------------------------------------------------
Ostali podatki:
možnost podaljšanja na 3 leta (ident 087946)
garancija na baterijo 6 mesecev
nabor vezja: Intel HM77 Express
slim ohišje črne barve 19,7 mm debeline
RAM DDR3 1066 MHz, 1 od 1. rež zasedeni, do 6GB
spletna kamera: Acer CrystalEye HD
Dolby Home Theater zvočni sistem
WLAN b/g/n, Bluetooth 4.0, čit. Kartic
--------------------------------------------------
I/O Vmesniki:
1 x HDMI port with HDCP support
1 x USB 3.0 port
2 x USB 2.0 ports
1 x RJ-45
1 x Card reader
1 x Headphone/speaker/line-out jack
1 x DC-in jack for AC adapter
--------------------------------------------------
Baterija: 3-celična, long life (3x več ciklov)
do 8 ur avtonomije delovanja
dimenzije: 376,4 x 253 x 19,7 mm
Teža: 2,25 kg

549€ ;)

usnjena_zofa ::

Kmetek, me veseli. ^^
Uau, SSD, lepo. :D Saj mi je všeč, mogoče je kar malo preveč imeniten zame. Kaj misliš o tem Medionu? http://aldi.medion.com/md98930/sl/?refP... Glede na iz rokava potegnjeno znamko bi znal bit grozen, po drugi strani pa... ne vem, kaj bi, ker je ponudba tako ogromna, razlike majhne, moje znanje pa bolj ali manj neobstoječe. :(

Zheegec ::

Medion je res neka brezvezna znamka... Zadnja 3 leta v lasti Lenova, ki je med top3 največjimi proizvajalci računalnikov in top proizvajalci biznis prenosnikov.
Drugače tudi za novejše verzije Photoshopa se grafična pozna, čeprav večinoma ne zelo, ponekod pa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

usnjena_zofa ::

Hvala, ampak bi se lahko kdo potrudil pokomentirat tole, kar sem napisala?

usnjena_zofa je izjavil:

Je razlika med procesorji i3 Core in Intelovimi B960, B970 velika?
Katero grafično mi priporočate? (v glavnem jo rabim za HD filme in photoshop)
Za konec bi rada mnenje o tehle primerkih:

http://aldi.medion.com/md98930/sl/?refP...
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...
http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

Najlepša hvala že vnaprej! :)

Bila bi zelo hvaležna. :)

Zheegec ::

B970 pa i3 je seveda razlika, ni noro opazna, ampak čim prej SSD pa se bo bolj opazilo pri delovanju samega sistema. Za kakšen Photoshop se pa seveda nekaj pozna. Za photoshop je fino imeti ločeno, ker določene stvari delujejo dosti bolje, ponekod pa ne... Za HD filme je lahko osnovna integrirana, bodo delali brez težav na i3 ali B960... Ja, prvi je kar najboljša izbira med konkretno temi tremi. Ohišje in ostale stvari pa je potrebno preveriti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

usnjena_zofa ::

Potem bi bila NVIDIA GT630M DirectX 11 z 1 GB pomnilnika v redu za CS5? Boljša kot recimo Intel HD 3000? Ni mi najbolj jasno, kakšna je razlika med integriranimi in ločenimi, razen tega, da ločena pač ni več poročena. :D

Zheegec ::

HD3000 je zelo osnovna :) Ja, GT630M je več kot preveč, ker ni res nora razlika...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

usnjena_zofa ::

Aha, hvala. Kaj naj torej kupim Mediona? (i3, GT630M, 4 GB rama, 500 GB HDD, 15,6") Aja, še to, približno koliko avtonomije ima 8-celična Li-ion?

zila90 ::

Soseda potrebuje prenosnik tam do 400€ za faks, kakšne filme in poslušanje glasbe.
Prosim za kakšne predloge. Hvala!

usnjena_zofa ::

@zila90 Kaj če bi tvoja soseda ali pa kar ti najprej sama malo pregledala ponudbo? Saj vem, da se sliši neverjetno, ampak mene ni ubilo.

black jesus ::

mi lahko kdo pomaga pri nakupu latopa. za njega bi odštel tam okrog 600 €, hočem soliden laptop z zaslonom 17.

zaenkrat sem gledal nekaj takega
http://www.avtera.si/src/article.php?ar...

zanima me še kako se obnesejo nekateri predvsem pri porabi baterije Hp, Asus, Toshiba,..

OptimuZ ::

@black jesus: sicer je malo preko budgeta vendar je dost podobna zadeva :)
HP Pavilion g7-2051

black jesus ::

hvala a mi še lahko poveš zakaj mi veliko ljudi odsvetuje HPja ?

OptimuZ ::

Ker naj bi se pregrevali :) Eni pravijo, da je res, drugi da ne. Sam ga nimam, zato ti kaj več o tem ne morem povedati :)

spirit ::

Za kaj se bo prenosnik uporabljal? 17'' bo za ta denar imal povprečen 1600x900 zaslon najvrjetneje svetleč, konfiguracija in ohišje tudi na bosta ne vem kaj, baterija pa tudi ne ker boš težko prišel v poslovni segment za ta denar. Poleg tega rečeš da iščeš za 600€ daš link za prenosnik za 730, sam bi raje vzel 4730S
To da se HP pregreva ni ravno res, precej je odvisno od modela, od specifikacij itd. Med premium proizvajalci nekih blaznih razlik ni, Toshiba ima nekako najvišje cene glede na konkurenco a imajo 2 leti garancije in karkoli se zgodi, Asusi in Acerji so nekako dobri P/P, pri HP pa sam pod pslovni rang ne bi šel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

black jesus ::

prvo cena zgornega je res čez 700 ampak jaz bi ga dobil za 600. drugo laptop bi uporabljal za šolo pa veliko gledam tudi filmov zato mi nekak bolj ustreza 17ka, kar se pa tiče igric pa je tako da nisem neki gamer saj če že igram, igram takšne ko nimajo nekih zahtev (Fifa,...)

SLO_Matej ::

black jesus je izjavil:

hvala a mi še lahko poveš zakaj mi veliko ljudi odsvetuje HPja ?

Zato ker so po kvaliteti slabši (predvsem Pavilioni).

usnjena_zofa ::

Medion je že doma in v procesu udomačenja. Bomo vidli, kako mu bo šlo. :)

awy ::

Če res hočeš met hp-ja, potem vzemi probooka, kaj drugega se ti ne splača. Imaš za isti denar boljše drugje. Govorim iz izkušenj :)

spirit ::

Drži, da so pavilioni slabši po kvaliteti, vendar tudi ne vsi, za filme gledat bo vrjetno svetleč zaslon boljši, čeprou se jih sam izogibam. Ljudje odsvetujejo HP za to, ker slišijo kako veliko število jih gre na servis napram kaki Toshibi ( nihče pa ne pomisli a so važni % servisiranih računalnikov in ne število le teh) in ker je HP v SLO zelo razširjen je veliko nezadovolnih uporabnikov, in ker zelo malo ljudi po forumih piše kok so s čim zadovolni... Razlogov je veliko in v potrošniškem razredu (da ne bo zamer gre za subjektivno oceno, osebe ki ima vsakodnevno stik z cca 40-50 modeli premium proizvajalcev, ne vsak dan drug ampak pač kar je ponudbe v trgovini) se najslabše P/P odreže Toshiba, nekako potem je HP, potem Acer ali Dell, Vodita za moje pojme Asus in Lenovo ( lenovo ima v večini najboljše tpkovnice), ohišja Asusu in Lenovo. Seveda to ne velja za vse modele da ne bo pomote, sem pa že rekel da se sam pri HP-ju ne bi spustil pod probooka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

black jesus ::

malo sem še pobrskal in še poiskal z manjšim zaslonom in me zanima mnenje o teh dveh

http://www.mimovrste.com/artikel/275046...

http://www.avtera.si/src/article.php?ar...

za drugega bi odštel nekje isto kot za toshibo.:)

truck ::

Živjo!

Za punco iščem prenosnik ubistvu ga bo rabila za šolo tako da ne rabi bit nek high-end!
Cena do 500€, mora bit nov z garancijo in "želja" je da je i3 oz. nekaj podobnega! Zanima me kaj priporočate kakšne best buy?
Vnaprej hvala za predloge!

lp, tine

Veron ::

demon#666 je izjavil:

Hvala vama za informacije.
Nekaj me še zanima (doma kupujemo še en prenosnik, pa bi se rad čim bolj informiral). Kako velika je razlika med i3 in i5 pri porabi baterije (je i5 veliko požrešnejši ali ne) pri office uporabi?
In glede grafik me zanima, če so integrirane grafike (intel hd 3000 in 4000) dovolj zmogljive za photoshop in podobne programe? Predvidevam tudi da ločene grafe porabijo več baterije, a so tudi tiste z 512MB RAMa dovolj zmogljive za photoshop in kak blu-ray film?

LP

Enako mene zanima, ker mi je bistvo koliko baterija zdrži.
PC bo namenjen za delo, photoshop, net, that's it.

Torej koliko je razlika v porabi energije med i3 in i5 (i5 v prenosnik je tako ali tako tudi dual-core), ter med intel hd3000 in HD7650M?

cpu:
Feature Core i3-2350M Core i5-2450M
TDP Rating 35 Watts 35 Watts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

SLO_Matej ::

black jesus je izjavil:

malo sem še pobrskal in še poiskal z manjšim zaslonom in me zanima mnenje o teh dveh

http://www.mimovrste.com/artikel/275046...

http://www.avtera.si/src/article.php?ar...

za drugega bi odštel nekje isto kot za toshibo.:)

Asus je boljši v vsem drugem, razen grafično kartico ima Toshiba malenkost hitrejšo. Asus je boljša izbira.

black jesus ::

ja ampak drugače sta laptopa solidna ? in vredna tega denarja ? :D

SLO_Matej ::

Asus ima delno kovinsko ohišje, novejši procesor tretje generacije Ivy Bridge, hitrejši disk (7200 RPM, kar se pozna pri hitrosti delovanja sistema), ima že vgrajenih 8 GB RAM-a ...

Sta vredna, zakaj ne. Razen, če dobiš takega, novega kje še ceneje. :)

Zgodovina sprememb…

black jesus ::

okej vrei hvala vsem:)

Markinio123 ::

Prosim da mi pomagate pri nakupu prenosnika budget 700€ +-(30)..
Uporabljal ga bom predvsem za autocad,quapt in fotoshop
Kriteriji naj bi bili:
17,3" zaslon
intel i5 procesor
dober trdi disk

SLO_Matej ::

Markinio123, Asus K75VM-T2139 npr.
17,3" HD+ LED zaslon, dvojedrni i5 3210M procesor tretje generacije Ivy Bridge, 8 GB DDR3 RAM-a (brez možnosti nadgradnje), 750 GB hiter (7200 RPM) trdi disk in prostor za dodaten disk (npr. SSD) ter dokaj zmogljiva grafična kartica GeForce GT 630M 2 GB. Ima delno aluminijasto ohišje, 2-krat USB 3.0 in 2-krat USB 2.0.

ShAd0w92 ::

Iščem prenosnik do 650, 700EUR maksimalno. Imel bom dual boot. Windows 7 in verjetno fedoro, ali katero koli drugo distribucijo, ne vem še. Uporabljal bom ga za programiranje in ostale vsakodnevne stvari. Gejmal ne bom na njem. Bom ga rabil na FERI-ju tako da bi baterija tudi morala biti dokaj okej. Zelo pomembna mi je tudi kvaliteta, kako je zgrajen. Trenutno mam asus-a k52j in je sama plastika, ki se ko enkrat poči, samo bolj uničuje.
V oči mi je padel http://www.mimovrste.com/artikel/275047...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShAd0w92 ()

ShAd0w92 ::

Sem zdaj našel malo več slik od laptopa in mi tipkovnica ni všeč. Škoda da nima onega desnega dela za številke pa da nima velike enter tipke :/ vem da so to male stvari ampak me moti.
Torej če ma še kdo kako idejo

SLO_Matej ::

ShAd0w92, mogoče kaj od naslednjih:

  • Lenovo IdeaPad G580
    15,6" HD LED zaslon, i5 3210M Ivy Bridge, 4 GB DDR3 RAM-a (z možnostjo nadgradnje do 16 GB), 500 GB (5400 RPM) trdi disk in zmogljivejša grafična kartica GeForce GT 630M, ki bo brez težav pognala tudi kakšno igro. Mislim, da ima tudi delno aluminijasto ohišje, 2-krat USB 3.0 in 1-krat USB 2.0.

  • Drugi Lenovo IdeaPad G580
    Razlika je v vgrajenem RAM-u - pride z že vgrajenih 8 GB, večjem 750 GB (5400 RPM) trdem disku ter šibkejšo grafično kartico GeForce GT 610M.

  • Nova Asusova K-serija - Asus K55VM-SX125V
    15,6" HD LED zaslon, 8 GB DDR3 RAM-a (brez možnosti nadgradnje), 500 GB hiter (7200 RPM) trdi disk in GeForce GT 630M. Delno aluminijasto ohišje, 2-krat USB 3.0 in 2-krat USB 2.0.

  • Glede na to, da praviš, da na njem ne boš igral iger, lahko morda grafično kartico malo zanemariš in si privoščiš veliko boljši procesor v Asusu K55A-SX071
    15,6" HD LED zaslon, štirijedrni i7 3610QM Ivy Bridge, 6 GB DDR3 RAM-a (z možnostjo nadgradnje do 8 GB), 750 GB (5400 RPM) trdi disk in integrirana grafična kartica Intel HD 4000. Delno aluminijasto ohišje in 2-krat USB 3.0 ter 2-krat USB 2.0.

Zgodovina sprememb…

Oxijan ::

Lep pozdrav!

Tudi sam kupujem nov prenosni računalnik, ki ga bom uporabljal zelo vsestransko (šola - urejanje dokumentov, pisanje seminarskih, oblikovanje PWP predstavitev; nažiganje špilov - DIII, Fallout, Skyrim; gledanje filmov; poslušanje glasbe; morda občasno kakšna zajebancija s Photoshop-om ali Pinnacle-om in to je to). Želim 15'' (no možnosti pogajanj, :P ), ne bo pa z mano potoval po svetu, zato me masa in debelina ne zanimata. Kupujem ga za nekaj let, zatorej bi bilo fino, če bi imel USB 3.0 vhode, prav tako pa me zanima, kakšno je vaše mnenje o Ivy Bridge-ih. Še to - OS ne potrebujem (že imam licenco).

Trenutno se nagibam k temu:
http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Po...
http://store.vizio.com/ct15a2.html#tech...

Zanimajo me vsa uporabna mnenja. Všeč mi je predvsem Asus, a Asusov še nisem uporabljal. Najlepša vam dala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Oxijan ()

OptimuZ ::

@oxijan: kakšen je budget? Mislim, da ti je 17,3" bolj pisan na kožo (zaradi gledanja filmov in igranja iger) :)

spirit ::

Oxijan Asus G55 je supr stvar in ti bo brez problema zdržal nekaj let, res ni tanek in ravno prenosljiv kot kak ultrabook a je supr zadeva, tale drugi je pa kar ultrabook in na njem na igre pozabi, ker ima HD4000.
Kar se tiče Asusov so dobri računalniki, ROG serija je resnično dobra in se kosa z Alienware prenosniki, tako da če denar ni ovira (očitno ni) go for it :D

ShAd0w92 prenosniki, ki ti jih je ponudil SLOMAtej so dobre stvari za svojo ceno, če res ne rabiš ločene frafike vzai Asusa, drugače bi priporočal LEnovo ker ima boljšo tipkovnico, imajo pa kokr vem vsi delno kovinsko ohišje, kar se tiče baterije bodo pa tudi tam nekje na 3 urah vsi omenjeni modeli, kokr vem imajo vsi 6 celične baterije, izbira je pa tvoja ;)

ShAd0w92 ::

SLO_Matej je izjavil:

ShAd0w92, mogoče kaj od naslednjih:

  • Lenovo IdeaPad G580
    15,6" HD LED zaslon, i5 3210M Ivy Bridge, 4 GB DDR3 RAM-a (z možnostjo nadgradnje do 16 GB), 500 GB (5400 RPM) trdi disk in zmogljivejša grafična kartica GeForce GT 630M, ki bo brez težav pognala tudi kakšno igro. Mislim, da ima tudi delno aluminijasto ohišje, 2-krat USB 3.0 in 1-krat USB 2.0.

  • Drugi Lenovo IdeaPad G580
    Razlika je v vgrajenem RAM-u - pride z že vgrajenih 8 GB, večjem 750 GB (5400 RPM) trdem disku ter šibkejšo grafično kartico GeForce GT 610M.

  • Nova Asusova K-serija - Asus K55VM-SX125V
    15,6" HD LED zaslon, 8 GB DDR3 RAM-a (brez možnosti nadgradnje), 500 GB hiter (7200 RPM) trdi disk in GeForce GT 630M. Delno aluminijasto ohišje, 2-krat USB 3.0 in 2-krat USB 2.0.

  • Glede na to, da praviš, da na njem ne boš igral iger, lahko morda grafično kartico malo zanemariš in si privoščiš veliko boljši procesor v Asusu K55A-SX071
    15,6" HD LED zaslon, štirijedrni i7 3610QM Ivy Bridge, 6 GB DDR3 RAM-a (z možnostjo nadgradnje do 8 GB), 750 GB (5400 RPM) trdi disk in integrirana grafična kartica Intel HD 4000. Delno aluminijasto ohišje in 2-krat USB 3.0 ter 2-krat USB 2.0.



Super ponudbe, res! Najbolj se mi dopade on lenovo, bi ga kar mel, čeprav me muči malo, da ma 610m grafično (samo to ima ne? Ni neko optimus hibridno sranje, ne? Če bi taki pc našel z intelovo hd4000 kartico bi ga takoj (ker bom fural linux in sem guglal in majo ljudje neke probleme z 610m)

genesiss ::

Lahko kdo predlaga kak prenosnik do dobrih 1000€? (office, web, filmi, autocad)

Pomembna je relativno kvalitetna izdelava, dovolj rama in dober zaslon.

Gledal sem ta dva Thinkpada:
Lenovo ThinkPad E530 i7-3612/VGA/W7PRO/15,6" NZQBESC
Lenovo ThinkPad EDGE E530 i5-3210/VGA/W7PRO/15,6" NZQC5SC

Je razlika samo v SSD(16GB), ramu in procesorju? Se mi bolj splača kupiti drugega in dodati še 4gb rama? Bi prišlo kakih 150€ ceneje.

Potem je pa tu še ta asus:
ASUS K55VM-SX125 i5-3210/VGA/15,6"
i5 proc, 8gb rama, 500gb disk, zgleda kar kul

Ima kdo izkušnje z izdelavo tega asusa? Kako je s pregrevanjem?

Morda tudi ta: ASUS N56VZ-S4141 i5-3210/VGA/15,6"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

ShAd0w92 ::

Sem našel nekaj
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac... ta mi je recimo idealen, samo pri grafični piše samo da je intel HD graphics... to pomeni da je 4000 ali 3000? Je precejšnja razlika

amacar ::

4000 je

SLO_Matej ::

ShAd0w92, če hočeš samo integrirano grafično kartico Intel HD 4000, potem je tisti Asus z izjemno zmogljivim i7 3610QM še najboljša izbira, ker imaš potem vsaj daleč najzmogljivejši procesor. :)

Oxijan ::

OptimuZ in spirit, hvala za pomoč! Morda še ena stvar - za 17" se nisem odločil, ker se mi zdi (ponavljam ZDI), da je razmerje med ceno in kakovostjo vseeno boljše pri manjših prenosnikih (za določeno ceno dobim več pri manjšem laptopu). Morda se zelo motim, v tem primeru me le popravite. Menim, da mi bo 15" čisto ustrezal, ker nisem več tako zagrizen gamer kot nekoč (ni časa, pa še reakcijski čas se je podaljšal, :))). Asusov G55VW je zaenkrat na prvem mestu, me pa zanima, kako je kaj z Ivy Brigde-i - se splača počakati? Pozna kdo kak soliden laptop, ki že ima vgrajenega in ni predrag (več kot 1500 € skorajda ne bi odštel za prenosnik)?

OptimuZ ::

@oxijan: mislim, da je čas, da na prvo mesto postaviš tega Lenova (zmogljivost/cena) :) Lenovo Y580

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OptimuZ ()

SLO_Matej ::

Oxijan je izjavil:

Asusov G55VW je zaenkrat na prvem mestu, me pa zanima, kako je kaj z Ivy Brigde-i - se splača počakati? Pozna kdo kak soliden laptop, ki že ima vgrajenega in ni predrag (več kot 1500 € skorajda ne bi odštel za prenosnik)?

Saj to je to, kar iščeš. Ta Asus G55VW že ima najnovejše Intelove procesorje tretje generacije Ivy Bridge ter najnovejšo serijo Nvidiinih grafičnih kartic GeForce GTX 600. ;)

Potem pa imaš še 17,3" verzijo tega prenosnika: Asus G75VW.

Oxijan ::

SLO Matej, pardon, ker sem bil malo glup, :|. Tudi tale Lenovo je odličen, zato me sedaj zanima, kakšne so vaše izkušnje z njihovimi prenosniki. Vem, da je to malo brezpredmetno vprašanje, ker ima vsak lahko pozitivne ali negativne izkušnje, pa vendarle. Ne bi rad kupil prenosnika, ki se ga drži slab sloves (kot recimo HP-jev, :P).

SLO_Matej ::

Potem z Asusom ali Lenovom ne moreš zgrešiti. :) Je pa tisti Lenovo IdeaPad vseeno malo bolj usmerjen v samo multimedijo, kot npr. Asusov ROG, ki je res hud stroj namenjen najzahtevnejši uporabi in igranju iger (še izboljšano hlajenje, tisti dve reži na zadnjem delu prenosnika, ki ga naredita debelejšega). Medtem, ko je Y580-ki boljša konkurenca z Asusove strani njihova nova N-serija: N56VZ.
««
279 / 658
»»